Warsztat 122 - Zemsta
#1

Najwyższa pora na kolejny warsztat, znowu nieco wspominkowy. Uśmiech

Na pewno pamiętacie czasy szkolne, więc warsztat będzie dotyczył prac społecznych, kiedyś swoistego rodzaju organizowania czasu uczniom, do dziś się zastanawiam, czy była to forma rzeczywistej pomocy dla różnych firm, czy sposób na socjalizację dzieciaków. Oczko Wywlekali nas raz do roku w różne dziwne miejsca np plantację drzewek owocowych, z których mieliśmy zrywać liście. Rotfl innym razem zabrali nas do pewnego zakładu i teraz pytania:

1. Czym zajmował się ten zakład, z czym związana była produkcja?
Do pytania drugiego krótka historyjka - podczas tych prac, trochę zaszalałyśmy z moją najlepszą koleżanką i w trakcie wygłupów, ostemplowałam jej czoło znakiem jakości Q.

2. W jaki sposób zemściła się na mnie? Mała podpowiedź - miało to związek z rodzajem produkcji w tym zakładzie. Oczko
Serdecznie zapraszam. Kwiatek Kotek
Odpowiedz
#2

Czym zajmował się warsztat, z czym była związana produkcja?
8 monet, 6 monet, 2 kielichów
Praca była długa, monotonna i fizyczna. Prace wykonywało się ręcznie. Myśle, że zajmował sie udzielaniem pomocy dla potrzebujących np: szyciem ubrań.
W jaki sposób zemściła sie na tobie?
Mag, 6 buław, Głupiec
Myśle, że poinformowała cie co ci za to zrobi. Udało jej sie skutecznie wcielić w życie swe plany. Były to jakieś lekkomyślne żarty.
Odpowiedz
#3

1. Czym zajmował się ten zakład, z czym związana była produkcja?- Cesarz(-) Król Monet

Zakład był państwowy, finansowany przez budzet państwa. Produkowane tam rzeczy mogły podlegac obróbce cieplnej a więc pakowano tam do słoików jakies produkty żywnosciowe, wekowano je. Ogólnie produkcja żywności. Możliwe też , ze to był zakłąd ,w ktorym był piec czyli mogła to byc piekarnia, wytwórnia , przetwórnia, fabryka szkła, fabryka ozdób świątecznych, bombek , huta?


2. W jaki sposób zemściła się na mnie? Mała podpowiedź - miało to związek z rodzajem produkcji w tym zakładzie. Oczko

4 Mieczy(-)
Zamknęła Cie gdzies lub musiałas coś zjeść , co było ohydne, oznaczyła Cię czymś na czerwono?
Odpowiedz
#4

Nastek i Lady bardzo dziękuję Wam za odpowiedzi. Buziak Kwiatek
Odpowiedz
#5

1. Czym zajmował się ten zakład, z czym związana była produkcja?
9 monet/ III Cesarzowa/ rycerz pałek
9 monet - tabletki, pojemniki z żywnością, talerze, koła, zegarki, piłki, farby, kosmetyki (cienie do powiek, kremy itp), książki, ulotki, wizytówki, reklamówki,
Cesarzowa - może to dotyczyć towarów kometycznych, higienicznych, zdrowia, kulinarii, a także kwiatów/ sadzonek/ cebul,
rycerz buław - pokazuje pracę fizyczną, przenoszenie z miejsca na miejsce, może pokazywać paczkowanie, głośność miejsca.

2. W jaki sposób zemściła się na mnie?
6 mieczy/ XVIII Księżyc/ II Kapłanka
Podała Ci złą godzinę zmiany. Może wkręciła Cie, że musisz przyjść na nockę... Oczko
Dałaś się wkręcić.
Odpowiedz
#6

MAG, bardzo dziękuję za udział w warsztacie. Buziak Kwiatek
Odpowiedz
#7

1. 5 pucharów, gwiazda, paz denarów. Coś co jest formą ozdoby, coś produkowane na skalę światową. Produkty które się odbijały, miały blask. Opakowania foliowe, lub jakieś elementy dekoracji.. albo butelki szklane.
2. 7 pucharow, kaplanka, 2 buałw. Zrobiła ukrytego psikusa. Działała z ukrycia, być może obserwowała zaistniałą sytuację. Czy to nie było związane z jakimś pożywieniem, napojem? Rotfl

La Lune
Odpowiedz
#8

Lune - bardzo dziękuję za odpowiedź Buziak Kwiatek Kotek
Odpowiedz
#9

Wynik warsztatu w piątek wieczorem, więc zapraszam jeszcze do wzięcia udziału. Uśmiech
Odpowiedz
#10

Ślicznie Wam dziękuję za udział w warsztacie. Buźki Kwiatek Oklaski

Słowo się rzekło kobyłka u płotu (płota?) Oczko oto rozwiązanie warsztatu:

1. Zakład, do którego pojechaliśmy na prace społeczne to Mazowieckie Zakłady Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego, czyli marka TARCZYN, w tamtych czasach produkowali różnego rodzaju napoje owocowe, soki, koncentrat pomidorowy, dżemy. Pracowaliśmy przy etykietowaniu słoików i butelek, które najpierw trzeba było umyć z resztek przetworów, a także przy sortowaniu puszek z koncentratem pomidorowym, spuchnięte (zbombażowane) trzeba było odrzucać. Oczko Praca prosta, trochę fizyczna, w sam raz dla nastolatków. Oczko

2. W jaki sposób moja koleżanka zemściła się na mnie za ostemplowanie jej twarzy znakiem jakości Q? Zapolowała na mnie ze słoikiem dżemu truskawkowego, dopadła, przewróciła i siedząc na mnie okrakiem wysmarowała mi dżemem twarz i usiłowała mnie nim nakarmić. Dzieła zemsty dopełniła w ten sposób, że po kryjomu wyciągnęła mi z torby mój ukochany notes i "nadziała" go kartka po kartce dżemem. Zorientowałam się dopiero w domu, że mam naleśnik zamiast kajetu. Ryczałam i zmywałam ten dżem, a potem obraziłam się na nią (na dłuższą chwilę Oczko).

Wasze odpowiedzi:

nastek96 napisał(a):Czym zajmował się warsztat, z czym była związana produkcja?
8 monet, 6 monet, 2 kielichów
Praca była długa, monotonna i fizyczna. Prace wykonywało się ręcznie. Myśle, że zajmował sie udzielaniem pomocy dla potrzebujących np: szyciem ubrań.
W jaki sposób zemściła sie na tobie?
Mag, 6 buław, Głupiec
Myśle, że poinformowała cie co ci za to zrobi. Udało jej sie skutecznie wcielić w życie swe plany. Były to jakieś lekkomyślne żarty.

Lady of Dreams napisał(a):1. Czym zajmował się ten zakład, z czym związana była produkcja?- Cesarz(-) Król Monet

Zakład był państwowy, finansowany przez budzet państwa. Produkowane tam rzeczy mogły podlegac obróbce cieplnej a więc pakowano tam do słoików jakies produkty żywnosciowe, wekowano je. Ogólnie produkcja żywności. Możliwe też , ze to był zakłąd ,w ktorym był piec czyli mogła to byc piekarnia, wytwórnia , przetwórnia, fabryka szkła, fabryka ozdób świątecznych, bombek , huta?

2. W jaki sposób zemściła się na mnie? Mała podpowiedź - miało to związek z rodzajem produkcji w tym zakładzie. Oczko

4 Mieczy(-)
Zamknęła Cie gdzies lub musiałas coś zjeść , co było ohydne, oznaczyła Cię czymś na czerwono?

MAG napisał(a):1. Czym zajmował się ten zakład, z czym związana była produkcja?
9 monet/ III Cesarzowa/ rycerz pałek
9 monet - tabletki, pojemniki z żywnością, talerze, koła, zegarki, piłki, farby, kosmetyki (cienie do powiek, kremy itp), książki, ulotki, wizytówki, reklamówki,
Cesarzowa - może to dotyczyć towarów kometycznych, higienicznych, zdrowia, kulinarii, a także kwiatów/ sadzonek/ cebul,
rycerz buław - pokazuje pracę fizyczną, przenoszenie z miejsca na miejsce, może pokazywać paczkowanie, głośność miejsca.

2. W jaki sposób zemściła się na mnie?
6 mieczy/ XVIII Księżyc/ II Kapłanka
Podała Ci złą godzinę zmiany. Może wkręciła Cie, że musisz przyjść na nockę... Oczko
Dałaś się wkręcić.

lune napisał(a):1. 5 pucharów, gwiazda, paz denarów. Coś co jest formą ozdoby, coś produkowane na skalę światową. Produkty które się odbijały, miały blask. Opakowania foliowe, lub jakieś elementy dekoracji.. albo butelki szklane.
2. 7 pucharow, kaplanka, 2 buałw. Zrobiła ukrytego psikusa. Działała z ukrycia, być może obserwowała zaistniałą sytuację. Czy to nie było związane z jakimś pożywieniem, napojem? Rotfl

Zwyciężczynią warsztatu ogłaszam Lady of Dreams, duże brawa Oklaski Kwiatek
a wyróżnienie przyznaję Lune. Oklaski Kwiatek
Odpowiedz
#11

Uffff dziekuje pięknie. Nie spodziewałam się. Gratulacje dla wszystkich.

W sobotę lub niedziele przygotuje nowy pomysł na warsztat Oczko
Odpowiedz
#12

Gratulacje Lady!
Gratulacje Lune!

Lady of Dreams napisał(a):2. W jaki sposób zemściła się na mnie? Mała podpowiedź - miało to związek z rodzajem produkcji w tym zakładzie. Oczko
4 Mieczy(-)
Zamknęła Cie gdzies lub musiałas coś zjeść , co było ohydne, oznaczyła Cię czymś na czerwono?

Jak Ty w 4 mieczach zobaczyłaś spożywanie? Skąd wiedziałaś, że było czerwone? Szok 8--)
Odpowiedz
#13

Mnie też rozwaliła odpowiedź Lady. Uśmiech Ok
Odpowiedz
#14

Dziewczynki ja łapie pierwszy impuls, nauczyłąm się tego i czasami on ma posredni związek z daną kartą, ma bardzo dalekie skojarzenia...Kiedys 4 Miecze pokazały mi jak jadłam obiad na stołówce i złapałam akurat to skojarzenie pierwsze... Z czerwienią... zatrzymał sie mój wzrosk na jakims detalu karty z tym kolorem... tak to u mnie wygląda...
Odpowiedz
#15

To się nazywa intuicja...
Uśmiech
Odpowiedz
#16

MAG napisał(a):To się nazywa intuicja...
Uśmiech

Buziak Buziak Buziak
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości