Warsztat 124 - Zawodowo
#1

To ja zadam wam zagadkę typowo zawodową Uśmiech

1. Jaki zawód chciałabym wykonywać. O jakiej pracy marzyłam przez całe swoje życie?
2. Na jaki temat pisałam pracę inż, czego dotyczyła ?

Zapraszam do wspólnej zabawy i życzę powodzenia kochani!

Wyniki podam za tydzień 23.05.2016

La Lune
Odpowiedz
#2

Mi karty pokazały:
1. Jaki zawód chciałabym wykonywać. O jakiej pracy marzyłam przez całe swoje życie?

rycerz buław, 8 mieczy, gwiazda
Chciałaś (chcesz ) wykonywać zawód artystyczny. Projektant wnętrz lub malarstwo (mówi o tym gwiazda coś artystycznego i pięknego) , ale nie robisz tego bo czujesz się osaczona, uwięziona (emocjonalnie) przez partnera, faceta ? On ciebie ogranicza lub podcina ci skrzydła....

2. Na jaki temat pisałam pracę inż. czego dotyczyła ?

4 miecze, as pucharów, cesarzowa
Temat pracy był związany z odpoczynkiem, aktywnością na świeżym powietrzu (mówią o tym 4 miecze), jakieś wielki projekt związany z wodą terenem otwartym ... upiększanie go ?
Odpowiedz
#3

1. Sprawiedliwość, Walet kielichów, Cesarz
Moje pierwsze skojarzenie to prawnik, może sędzia. Chciałaś pomagać ludziom i dochodzić ich praw. To na pewno szanowany i odpowiedzialny zawód. Możliwe, że chciałaś być też nauczycielem albo psychologiem, coś związanego z rozwojem duchowym i leczeniem dusz. Również może to być po prostu lekarz.

2. 9 kielichów, 8 kielichów, Król monet

Architektura, budownictwo, może coś o zawalaniu się budynków, usuwaniu jakichś obiektów, wycince drzew, osuszaniu bagien? Po części o kosztach i finansach.

Dziękuję za warsztat Uśmiech
Odpowiedz
#4

1. Jaki zawód chciałabym wykonywać. O jakiej pracy marzyłam przez całe swoje życie?- Mag 2 Puchary(-)

Zawod artystyczny lub związany z pomocą ludziom, doradztwem. - aktorka , piosenkarka, lekarz, psycholog, doradca..

2. Na jaki temat pisałam pracę inż, czego dotyczyła ? - Śmierć 10 Pucharów(-)


Temat pracy to śmierc, rodzina, zjawiska przełomowe w życiu, związane z cięzkimi przezyciami, zdrowiem psychicznym lub fizycznym, z przemijaniem, problemy pedagogiczne i psychiczne w obrębie jakiejs spoleczności.
Odpowiedz
#5

1. Jaki zawód chciałabym wykonywać. O jakiej pracy marzyłam przez całe swoje życie?
Siła, Pustelnik,Sprawiedliwość- zawód związany z pomaganiem ludziom lub zwierzętom, wymagający konkretnego wykształcenia i ciągłego dokształcania się: adwokat, lekarz, psycholog, hodowca, weterynarz, leśnik

2. Na jaki temat pisałam pracę inż, czego dotyczyła ?
Słońce, Sąd, Cesarzowa- temat związany z przyrodą, zarządzaniem, zwierzętami... przypomina mi to hipoterapię, ale nie wykluczam architektury krajobrazu, zarządzanie lasem, hodowla koni.
Odpowiedz
#6

Witaj lune,

1. Jaki zawód chciałabym wykonywać. O jakiej pracy marzyłam przez całe swoje życie?

Królowa denarów/ rycerz pucharów/ as denarów
Zawód dobrze płatny, a przynajmniej dający prestiż.
Wydawać by się mogło, że jest to zawód poniekąd artystyczny. Gdzie potrzebna jest: intuicja, zmył, samodzielność, wrażliwość, ale i zręczność, praktyczność. Może nawet próżność, swoboda, kosekwencja, wiara w swoje możliwości. Obserwator.
Malarka/ rzeźbiarka/ architekt/ achitekt wnętrz, modelka, stylistka, kolekcjonerka, archeolog.

2. Na jaki temat pisałam pracę inż, czego dotyczyła ?
2 buławy/ król mieczy/ VI Kochankowie
O budownictwie dróg, mostów, węzłów, skrzyżowań drogowych.
O budowie domów, cywilizacji i zagrożeniu dla środowiska/ przyrody/ zwierząt
O ochronie środowiska i dóbr natury/ kultury/ zabytków. Renowacji.
Może o krzyżówkach genetycznych.
Źródłach energii odnawialnej.

Dzięki za warsztat.
Odpowiedz
#7

lune napisał(a):To ja zadam wam zagadkę typowo zawodową Uśmiech

1. Jaki zawód chciałabym wykonywać. O jakiej pracy marzyłam przez całe swoje życie?
2. Na jaki temat pisałam pracę inż, czego dotyczyła ?

Zapraszam do wspólnej zabawy i życzę powodzenia kochani!

Wyniki podam za tydzień 23.05.2016
To i ja się dołączę Uśmiech

1. król mieczy, królowa mieczy, Cesarz
Uuu moja Droga, karty wskazują na zawód o dużym prestiżu. Z pewnością z dziedziny ścisłej (matematyka, fizyka, technika, ewentualnie pokrewne). Król mieczy najbardziej kojarzy się z zawodami prawniczymi, a zwłaszcza sędzią, ale ja w tej karcie widziałbym też lekarza. Król mieczy to też szef, profesor, pracownik naukowy o wysokiej randze. Generalnie to może być coś naukowego - np. nanotechnologia, biotechnologia (aczkolwiek to drugie mniej prawdopodobne, bo nie widać tu przyrodniczych aspektów). Karty mieczowe mogą też wskazywać na powietrze jako takie, a więc zawód wykonywany w powietrzu np. lotnik. Cesarz wprowadza aspekt finansów, ale też konkretnego planu i ścisłych zasad. To także szef, przedsiębiorca. Cesarz daje mi też pojęcie, że to raczej "męski" zawód. A więc jak pisałem - prawnik, lekarz (zwłaszcza chirurg), ekonomista, architekt (zwłaszcza prace w powietrzu), wojskowy/policjant. Biorąc pod uwagę, że wybrałaś studia inżynierskie najbardziej pasuje tu ten architekt. A może chcesz być pilotem ^^. Miecze są metalowe, a więc możliwy też zawód związany z mechaniką - automatyka, elektrotechnika, inżynieria materiałowa, odlewnictwo, górnictwo.
Męski, surowy, twardy zawód.

2. 5 denarów, 7 denarów, 3 mieczy
Ciężko mi tu rzucić konkretnym tematem, bo nie jestem specjalistą w dziedzinie inżynierii, ale to co widzę w kartach: Klucze - 5 denarów - brak, niedostatek, deficyt; 7 denarów - oczekiwanie, niedosyt, obliczenia statystyczne; 3 mieczy - obiektywizm, krytycyzm. Twoja praca najprawdopodobniej dotyczyła zagadnień i aspektów typowo materialnych, finansowych. Swój problem badawczy traktowałaś krytycznie, poddawałaś ocenie, być może nawet wskazywałaś na błędy lub niedociągnięcia. Tematyka odnosiła się do niedostatku w jakiejś sferze, o braku rozwiązań w chwili obecnej, o potrzebie wprowadzenia nowych rozwiązań, o czymś co trzeba od nowa zrobić, wymyślić. W specjalizacji, w którą uderzyłaś jest po prostu jakaś "dziura" - wiele można tam zrobić, naprawić, ale wymaga to pracy i czasu. Liczyły się suche fakty, liczby, statystyki. Prawdopodobnie musiałaś liczyć istotność statystyczną jakiś wyników. Praca inż. mogła dotyczyć także problemów w finansowaniu określonych projektów i/lub określeniu źródeł finansowania czegoś.

Po tym drugim pytaniu przychylałbym się więc bardziej do jakiegoś kierunku rodem z politechniki.

Pozdrawiam Uśmiech
Odpowiedz
#8

Jaki zawód chciałaś wykonywać? Arcykapłan, Pustelnik, Król Kielichów
Chciałaś być nauczycielką przedmiotów artystycznych, albo sama chciałaś pracować w jakimś wolnym zawodzie np: pisarz, malarz, śpiewak...
O czym pisałaś prace? 7 monet, 9 buław, 3 Buław
Pisałaś o temacie, który trwa bardzo długo. Możliwe, ze znajduje sie w kryzysie. Mogłaś pisać o kryzysie w nauce lub sztuce. Trzeba sie przyotować do przyjęcia nowych idei.
Odpowiedz
#9

niebiesko_oka, Farfalla, Lady of Dreams, Zafina, MAG, Luks, nastek96
Dziękuję za udział w Moich warsztatach Uśmiech

La Lune
Odpowiedz
#10

niebiesko_oka » poniedziałek 16 maja 2016, 22:00
Mi karty pokazały:
1. Jaki zawód chciałabym wykonywać. O jakiej pracy marzyłam przez całe swoje życie?

rycerz buław, 8 mieczy, gwiazda
Chciałaś (chcesz ) wykonywać zawód artystyczny. Projektant wnętrz lub malarstwo (mówi o tym gwiazda coś artystycznego i pięknego) , ale nie robisz tego bo czujesz się osaczona, uwięziona (emocjonalnie) przez partnera, faceta ? On ciebie ogranicza lub podcina ci skrzydła....

2. Na jaki temat pisałam pracę inż. czego dotyczyła ?

4 miecze, as pucharów, cesarzowa
Temat pracy był związany z odpoczynkiem, aktywnością na świeżym powietrzu (mówią o tym 4 miecze), jakieś wielki projekt związany z wodą terenem otwartym ... upiększanie go ?


Farfalla » wtorek 17 maja 2016, 14:32
1. Sprawiedliwość, Walet kielichów, Cesarz
Moje pierwsze skojarzenie to prawnik, może sędzia. Chciałaś pomagać ludziom i dochodzić ich praw. To na pewno szanowany i odpowiedzialny zawód. Możliwe, że chciałaś być też nauczycielem albo psychologiem, coś związanego z rozwojem duchowym i leczeniem dusz. Również może to być po prostu lekarz.

2. 9 kielichów, 8 kielichów, Król monet

Architektura, budownictwo, może coś o zawalaniu się budynków, usuwaniu jakichś obiektów, wycince drzew, osuszaniu bagien? Po części o kosztach i finansach.

Lady of Dreams » wtorek 17 maja 2016, 17:19
1. Jaki zawód chciałabym wykonywać. O jakiej pracy marzyłam przez całe swoje życie?- Mag 2 Puchary(-)

Zawod artystyczny lub związany z pomocą ludziom, doradztwem. - aktorka , piosenkarka, lekarz, psycholog, doradca..

2. Na jaki temat pisałam pracę inż, czego dotyczyła ? - Śmierć 10 Pucharów(-)

Temat pracy to śmierc, rodzina, zjawiska przełomowe w życiu, związane z cięzkimi przezyciami, zdrowiem psychicznym lub fizycznym, z przemijaniem, problemy pedagogiczne i psychiczne w obrębie jakiejs spoleczności.

Zafina » wtorek 17 maja 2016, 19:23
1. Jaki zawód chciałabym wykonywać. O jakiej pracy marzyłam przez całe swoje życie?
Siła, Pustelnik,Sprawiedliwość- zawód związany z pomaganiem ludziom lub zwierzętom, wymagający konkretnego wykształcenia i ciągłego dokształcania się: adwokat, lekarz, psycholog, hodowca, weterynarz, leśnik

2. Na jaki temat pisałam pracę inż, czego dotyczyła ?
Słońce, Sąd, Cesarzowa- temat związany z przyrodą, zarządzaniem, zwierzętami... przypomina mi to hipoterapię, ale nie wykluczam architektury krajobrazu, zarządzanie lasem, hodowla koni.


MAG » wtorek 17 maja 2016, 22:26


1. Jaki zawód chciałabym wykonywać. O jakiej pracy marzyłam przez całe swoje życie?
Królowa denarów/ rycerz pucharów/ as denarów
Zawód dobrze płatny, a przynajmniej dający prestiż.
Wydawać by się mogło, że jest to zawód poniekąd artystyczny. Gdzie potrzebna jest: intuicja, zmył, samodzielność, wrażliwość, ale i zręczność, praktyczność. Może nawet próżność, swoboda, kosekwencja, wiara w swoje możliwości. Obserwator.
Malarka/ rzeźbiarka/ architekt/ achitekt wnętrz, modelka, stylistka, kolekcjonerka, archeolog.

2. Na jaki temat pisałam pracę inż, czego dotyczyła ?
2 buławy/ król mieczy/ VI Kochankowie
O budownictwie dróg, mostów, węzłów, skrzyżowań drogowych.
O budowie domów, cywilizacji i zagrożeniu dla środowiska/ przyrody/ zwierząt
O ochronie środowiska i dóbr natury/ kultury/ zabytków. Renowacji.
Może o krzyżówkach genetycznych.
Źródłach energii odnawialnej.


Luks » środa 18 maja 2016, 22:05



1. król mieczy, królowa mieczy, Cesarz
Uuu moja Droga, karty wskazują na zawód o dużym prestiżu. Z pewnością z dziedziny ścisłej (matematyka, fizyka, technika, ewentualnie pokrewne). Król mieczy najbardziej kojarzy się z zawodami prawniczymi, a zwłaszcza sędzią, ale ja w tej karcie widziałbym też lekarza. Król mieczy to też szef, profesor, pracownik naukowy o wysokiej randze. Generalnie to może być coś naukowego - np. nanotechnologia, biotechnologia (aczkolwiek to drugie mniej prawdopodobne, bo nie widać tu przyrodniczych aspektów). Karty mieczowe mogą też wskazywać na powietrze jako takie, a więc zawód wykonywany w powietrzu np. lotnik. Cesarz wprowadza aspekt finansów, ale też konkretnego planu i ścisłych zasad. To także szef, przedsiębiorca. Cesarz daje mi też pojęcie, że to raczej "męski" zawód. A więc jak pisałem - prawnik, lekarz (zwłaszcza chirurg), ekonomista, architekt (zwłaszcza prace w powietrzu), wojskowy/policjant. Biorąc pod uwagę, że wybrałaś studia inżynierskie najbardziej pasuje tu ten architekt. A może chcesz być pilotem ^^. Miecze są metalowe, a więc możliwy też zawód związany z mechaniką - automatyka, elektrotechnika, inżynieria materiałowa, odlewnictwo, górnictwo.
Męski, surowy, twardy zawód.

2. 5 denarów, 7 denarów, 3 mieczy
Ciężko mi tu rzucić konkretnym tematem, bo nie jestem specjalistą w dziedzinie inżynierii, ale to co widzę w kartach: Klucze - 5 denarów - brak, niedostatek, deficyt; 7 denarów - oczekiwanie, niedosyt, obliczenia statystyczne; 3 mieczy - obiektywizm, krytycyzm. Twoja praca najprawdopodobniej dotyczyła zagadnień i aspektów typowo materialnych, finansowych. Swój problem badawczy traktowałaś krytycznie, poddawałaś ocenie, być może nawet wskazywałaś na błędy lub niedociągnięcia. Tematyka odnosiła się do niedostatku w jakiejś sferze, o braku rozwiązań w chwili obecnej, o potrzebie wprowadzenia nowych rozwiązań, o czymś co trzeba od nowa zrobić, wymyślić. W specjalizacji, w którą uderzyłaś jest po prostu jakaś "dziura" - wiele można tam zrobić, naprawić, ale wymaga to pracy i czasu. Liczyły się suche fakty, liczby, statystyki. Prawdopodobnie musiałaś liczyć istotność statystyczną jakiś wyników. Praca inż. mogła dotyczyć także problemów w finansowaniu określonych projektów i/lub określeniu źródeł finansowania czegoś.

Po tym drugim pytaniu przychylałbym się więc bardziej do jakiegoś kierunku rodem z politechniki.


nastek96 » poniedziałek 23 maja 2016, 08:01
Jaki zawód chciałaś wykonywać? Arcykapłan, Pustelnik, Król Kielichów
Chciałaś być nauczycielką przedmiotów artystycznych, albo sama chciałaś pracować w jakimś wolnym zawodzie np: pisarz, malarz, śpiewak...
O czym pisałaś prace? 7 monet, 9 buław, 3 Buław
Pisałaś o temacie, który trwa bardzo długo. Możliwe, ze znajduje sie w kryzysie. Mogłaś pisać o kryzysie w nauce lub sztuce. Trzeba sie przyotować do przyjęcia nowych idei.



Kochani Dziękuję za liczny udział w mojej zgadywance
A teraz odpowiedz Uśmiech
1. Od zawsze chciałam zostać StewardessąUśmiech Karty u wszystkich osób były jak najbardziej adekwatne. Nie jest to łatwy zawód, potrzebna jest siła nie tylko psychiczna ale i fizyczna, znajomość języków obcych, opanowana do perfekcji umiejętność pływania, radzenia w trudnych/kryzysowych sytuacjach, dobre psychologiczne podejście do ludzi, szybkość działania, oraz odpowiedni wzrost. Jest to bardzo rygorystyczny/perfekcyjny zawód. Odpowiednia długość włosów, Dress Code, Wygląd jest sprawdzany przez selekcjonerkę. Mowa już tutaj o bardziej prestiżowych liniach typu - Emirates, Turkish Airlines. Wyjazd związany jest z umową roczną, oraz stałym pobycie w krajach arabskich jeżeli chodzi o linie Emirates.



2. Temat mojej pracy związany był z architekturą. Kierunek politechniczny. Musiałam zaprojektować bulwary nad rzeką. Był to teren zdegradowany, nieatrakcyjny, w okolicy napowietrzna linia energetyczna. Projekt wiązał się z zaprojektowaniem garaży, zielonego dachu, strefy rekreacyjnej, miejsca odpoczynku. Zaprojektowałam miejsca relaksacyjne, nasadzenia z roślin przypisane kolorom Chakr, wielobarwne kręgi w kolorach indygo, czerwieni, żółci [/color][/i]

Co do tematu pracy inż, każda osoba odpowiedziała poprawnie, jednak najbliżej zagadki związanej z zawodem był Luks

Dlatego, kolejny warsztat poprowadzi Luks!
Gratulacje

Brawa należą się również pozostałym uczestnikom. Dziękuję za udział!

La Lune
Odpowiedz
#11

Gratulacje dla zwycięzcy Hura Oklaski Oklaski Oklaski
Odpowiedz
#12

Gratuluję Uśmiech
Odpowiedz
#13

Gratuluje Luks XD
Odpowiedz
#14

Gratuluje
Odpowiedz
#15

Gratulacje Luks!
Odpowiedz
#16

Dziękuję bardzo Uśmiech
A więc stewardessa. Tak mnie męczyła ta mieczowa para figur dworskich i skojarzyło mi się z pilotem. A tu stewardessa. Fajnie, ciekawy zamysł miałaś ^^ Ja jak byłem mały chciałem być astronautą, a później zmieniłem na paleontologa xD. Czemu zmieniłaś później swoje plany i zdecydowałaś się robić inż. z architektury (czy pokrewnego kierunku)? Tzn wiem jak to jest, życie weryfikuje nieco nasze marzenia, pytam z ciekawości, bo to ciekawy i dość nietypowy zawód. Uśmiech
Odpowiedz
#17

Zawód Stewardessy, to profesja typowo przystosowana dla singa/singielki.. Ja w takowym czasie, posiadałam stałego partnera.. i poświęciłam się dla związkuUśmiech
Nie wykluczam, że może powrócę do moich marzeń. PodróżowaniaUśmiech


A jeżeli chodzi o kierunek techniczny, łączy elementy artystyczne.. a ja w sumie jestem zawirowaną duszą artystyczną, osobą wrażliwą. Lubię to co robię. Niestety pieniążków, ani pracy po tym kierunku nie ma.. jeżeli chodzi o arch.

Paleontolog, fajna sprawa Uśmiech Także lubiłam takie rzeczy Rotfl

Gratulacje jeszcze raz Luks!

La Lune
Odpowiedz
#18

Po niczym teraz nie ma pracy, no może w branży IT coś się znajdzie Rotfl trzeba być bardzo elastycznym zawodowo.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości