Warsztat 125 - Rozrywkowo
#1

Moi Drodzy (w większości Drogie),
Zapraszam na kolejny warsztat. Zdecydowałem się na lżejszą tematykę, jak w tytule - coś o rozrywce. Mianowicie:
1. Co robiłem w zeszłym tygodniu? Chodzi mi oczywiście o czynność, ale także miejsce, bo to jest ze sobą ściśle powiązane. Wszelkie dodatkowe szczegóły będą cenne, np. w jakim towarzystwie, o jakiej porze (a może przez cały dzień / kilka dni), może kolorystyka miejsca itd.
2. Czy było to jednorazowe czy też powtarzam to cyklicznie co jakiś czas? Jeśli tak, to jak często?

Życzę fajnej zabawy przy pracy z kartami i oczywiście trafnych odpowiedzi! Uśmiech
Nie sugerujcie się niczym, piszcie co widzicie w kartach i co słyszycie w umysłach.

Rozwiązanie warsztatu za tydzień, myślę, że w poniedziałkowy wieczór, chyba 6 dni wystarczy.

Kwiatek Kwiatek Kwiatek
Odpowiedz
#2

1.Co robiłeś? 6 kielichów, Giermek Buław
To było coś z twojej przeszłości. Jakieś kontakty z obcokrajowcami. Coś wspominałeś. Spotkanie ze znajomym z przeszłosci.
Gdzie? Arcykapłan, Świat
Za granicą lub w innym miejscu niż mieszkasz. Była to biblioteka, uniwersytet, święte miejsce, miejsce gdzie kiedyś uczęśzczałeś.
Towarzystwo? 10 monet, 2 kielichów
Byłeś z kimś w parze lub w większej grupie.
Jak długo to trwało? 9 mieczy
Dość długie spotkanie, może godziny wieczorne lub noc
Kolorystyka? Rycerz Buław
Kolory wokół żywe, ale wszystko było dość stonowane. Nie było pstrokato, bardzo dużo bieli
2. Jednorazowe, czy powtarzane co jakiś czas? Rycerz mieczy, Sąd
Raczej jednorazowe, wszystko uporządkowałeś i podsumowałeś
Odpowiedz
#3

Nastek96 fajnie, że wzięłaś udział w warsztacie Uśmiech dziękuję za Twoją odpowiedź Kwiatek

Zapraszam też wszystkich zainteresowanych poćwiczeniem z kartami Uśmiech
Rozwiązanie we wtorek.
Odpowiedz
#4

1. Papiez, 9 bulaw
Mysle, ze zwiazane to bylo z jakas nauka? Moze jakis wyklad, kurs, szkolenie w ktorym uczestniczyles... moze sam poprawadziles zajecia Uśmiech
Bylo tam sporo ludzi - mysle, ze ok. 9 osob lub powyzej, mozliwe, ze zajecia odbyly sie w plenerze lub w jakims miejscu publicznym (kosciol, uczelnia, moze gabinet).

2. 9 mieczy, paz monet
Uwazam, ze te spotkania sa cykliczne, regularne... Moze chodzi o to, ze co jakis czas zbiera sie jakas nowa grupa ludzi i znowu sa organizowane spotkania - przekazywanie wiedzy, uczenie sie, zdobywanie nowych umiejetnosci/wiedzyUśmiech
Pozdrawiam
Odpowiedz
#5

Cześć,
XXI Świat, paź denarów, 5 kielichów - nasuwa mi się na myśl spotkanie absolwentów lub jakiejś grupy (np. studencka wymiana w ramach Erasmusa), której jesteś członkiem i spotykacie się w sposób cykliczny z jakiejś okazji, impreza po obronie pracy magisterskiej, zakończeniu sesji egzaminacyjnej, może Juwenalia, odnowienie jakichś kontaktów towarzyskich, spotkanie ze starymi przyjaciółmi, mogło się ono odbyć poza granicami kraju,
6 kielichów, as denarów, II Kapłanka - myślę, że może to być raz lub dwa razy do roku - wiosną i zimą,
Dziękuję za warsztat i pozdrawiam
Odpowiedz
#6

Witaj Luks!- Uśmiech
-co robiłeś w zeszłym tygodniu?--4 kielichow,Krolowa Mieczy,9 Kielichów
sądzę ,ze to bylo spotkanie towarzyskie ,cel spotkania przyjemna rozmowa
miejsce i o jakiej porze-Papież,Koło,Smierć
jest to miejsce na uboczu bym powiedziala,moze nie dokonca okolica całkiem przyjemna,ale to juz taka tradycja spotykania się tam,spotykacie się tam wieczorami
okolica-kolorystyka--4 Kielichów,8 Mieczy,Królowa Monet
czegoś jest duzo,zieleni tez ,ale jest to pomieszcenie powiedzmy zamknięte-(nie wiem dlaczego ale na myśl nasuwa mi się domek na działce),moze wokól są jakieś stare fabryki ,cegielniai itp.
w jakim towarzystwie--W.Monet,8 Monet,Wieża
sądze ,ze to są mlodzi ludzie,moga to być koledzy z pracy,tak powiem ,ze to mężczyżni
ile dni to trwa--2 Kielichow,Krol Buław,3 Monet
po tych wyciągniętych kartach powiedziałabym ,ze dwa dni
----czy to bylo jednorazowe spotkanie ,czy też spotykacie się cyklicznie?--7 Monet,R Bulaw,Sila,8 bUław,Papiezyca
czekacie na to spotkanie,spotkanie jest co 2 tygodnie,musicie tam dojechac i użyć sily (choćby nazbierać patyków na ognisko0
Jak juz wspomniałam chodzi mi po głowie domek na działce,spotykacie się w grupie facetow,macie swoje tematy jest wesoło i przyjemnie.Są to męskie "posiadówki'
dzięki Luks za warsztat Oczko

Pasja jest przewodnikiem do największych tajemnic...
Odpowiedz
#7

Aggato, Perełko, Izydo dziękuję za wasze odpowiedzi Kwiatek

I oczywiście zapraszam wszystkich chętnych.
Odpowiedz
#8

Luks, witam Cię.
Oto moja odpowiedź Uśmiech.
1. Co robiłeś 3 den, XVII,
2. Gdzie X, 2 den,
3. Towarzystwo 4 miecze, 0,
4. Jak długo to trwało Q-wa den, XIX,
5. Kolorystyka 5 den, Q-wa, buł,
6. Jednorazowo czy cyklicznie 9 buł, Ryc. buł.

Pracowałeś fizycznie i prowadziłeś miłe, ożywione rozmowy.
Wygląda na to, że mogła to być wycieczka rowerowa w zmieniającym się krajobrazie.
Towarzystwo było w różnym wieku. Spotkanie trwało kilka godzin popołudniowych (w dzień).
Kolorystyka pól, łąk, lasu.
Spotkanie to było jednorazowe.

Serdecznie pozdrawiam
Odpowiedz
#9

Jasmina3 dziękuję za Twoją odpowiedź Kwiatek

Rozwiązanie jutro Uśmiech
Odpowiedz
#10

1. Co robiłem w zeszłym tygodniu?

czynność król buław/ 2 miecze/ 7 pucharów
Myslę, że mogłeś być organizatorem tego przedsiewziecia lub byłeś w tym dobry.
Dot. rywalizacji, zaciętej dyskusji, obmyślania planu, intelektualne lub fizyczne zmagania, później zakrapiane alkoholem lub po prostu pomysły nierealne. Generalnie zabawa.
Mogłeś mieć problem z wyborem, wypadłeś negatywnie (przegrałeś) lub naiwnie w tej sytuacji.

miejsce - 7 buław
Tu widzę rozgrywki sportowe: boisko, sala gimnastyczna, kort, basen, pływalnia, kręgle, bilard. Ścigaliście się, graliście. Kto lepszy, ten wygrywa.
Było to spotkanie związane z pasją.

towarzystwie - 3 monety
Spotkanie z ludzmi z pracy.

pora dnia - król denarów
Myślę, że po pracy.

2. Czy było to jednorazowe czy też powtarzam to cyklicznie co jakiś czas? Jeśli tak, to jak często?
8 buław/ XII Wisielec/ XXI Świat
Inicjatywa jest szybka, jest hasło - jest spotkanie. Odbywa się co jakiś czas, ale rzadko. Raz na rok.

Dzięki Luks
Odpowiedz
#11

Czas na rozwiązanie  Uśmiech

W zeszłym tygodniu (no obecnie to już 2 tygodnie temu), w czwartek (19.05) byłem na meczu siatkówki naszych polskich siatkarzy na stadionie Tauron Arena w Krakowie. Grali z okazji Memoriału Huberta Jerzego Wagnera (zresztą jak co roku), tym razem była to 14 taka impreza.
Nie jestem wielkim fanem sportu, ale dostałem zaproszenie od koleżanki, która miała dodatkowy bilet. Stwierdziłem, że to dobry pomysł by się rozerwać. Przy okazji poznałem jej koleżankę ze studiów. Mecz rozpoczął się o 20:30 i trwał niecałe 3 godziny.
   
Zdjęcie jeszcze przed rozpoczęciem meczu, potem było więcej kibiców ^^

A teraz czas Wasze odpowiedzi.
Zauważyłem, że zwłaszcza na pierwsze spotkanie wychodziły Wam często karty Papież i Świat. Ta druga karta zapewne pokazuje, że stadion jest miejscem spotkań ludzi z całego świata (kibiców). Papież, hm, sam nie wiem, może chodzi o wielkość obiektu lub intensywne oświetlenie.
Poprawne odpowiedzi na zielono z podkreśleniem. Te połowiczne oraz ogólne sformułowania z samym podkreśleniem. Komentarze poniżej:

nastek96 napisał(a):1.Co robiłeś? 6 kielichów, Giermek Buław
To było coś z twojej przeszłości. Jakieś kontakty z obcokrajowcami. Coś wspominałeś. Spotkanie ze znajomym z przeszłosci.
Gdzie? Arcykapłan, Świat
Za granicą lub w innym miejscu niż mieszkasz. Była to biblioteka, uniwersytet, święte miejsce, miejsce gdzie kiedyś uczęśzczałeś.
Towarzystwo? 10 monet, 2 kielichów
Byłeś z kimś w parze lub w większej grupie.
Jak długo to trwało? 9 mieczy
Dość długie spotkanie, może godziny wieczorne lub noc
Kolorystyka? Rycerz Buław
Kolory wokół żywe, ale wszystko było dość stonowane. Nie było pstrokato, bardzo dużo bieli
2. Jednorazowe, czy powtarzane co jakiś czas? Rycerz mieczy, Sąd
Raczej jednorazowe, wszystko uporządkowałeś i podsumowałeś
Dużo się zgadza. Uśmiech Koleżanka jest moją znajomą jeszcze z czasów gimnazjum, ale od dłuższego czasu utrzymujemy ożywiony kontakt (więc nie tak do końca z przeszłości). Na meczu byli kibice z zagranicy (z Serbii). Miejsce  - w rodzinnym mieście, gdzie póki co nadal mieszkam (więc tu akurat mała wtopa). Byliśmy we dwójkę plus przez chwilę jej koleżanka, więc super trafione. W godzinach wieczornych, zahaczając o noc. Zdecydowanie dużo bieli, ale też czerwieni.

Aggata napisał(a):1. Papiez, 9 bulaw
Mysle, ze zwiazane to bylo z jakas nauka? Moze jakis wyklad, kurs, szkolenie w ktorym uczestniczyles... moze sam poprawadziles zajecia Uśmiech
Bylo tam sporo ludzi - mysle, ze ok. 9 osob lub powyzej, mozliwe, ze zajecia odbyly sie w plenerze lub w jakims miejscu publicznym (kosciol, uczelnia, moze gabinet).

2. 9 mieczy, paz monet
Uwazam, ze te spotkania sa cykliczne, regularne... Moze chodzi o to, ze co jakis czas zbiera sie jakas nowa grupa ludzi i znowu sa organizowane spotkania - przekazywanie wiedzy, uczenie sie, zdobywanie nowych umiejetnosci/wiedzyUśmiech
Pozdrawiam
Sporo ludzi jak najbardziej. Imprezy sa cykliczne, ale ja byłem pierwszy raz (było to na stan dzisiejszy jednorazowe).

perełka napisał(a):Cześć,
XXI Świat, paź denarów, 5 kielichów - nasuwa mi się na myśl spotkanie absolwentów lub jakiejś grupy (np. studencka wymiana w ramach Erasmusa), której jesteś członkiem i spotykacie się w sposób cykliczny z jakiejś okazji, impreza po obronie pracy magisterskiej, zakończeniu sesji egzaminacyjnej, może Juwenalia, odnowienie jakichś kontaktów towarzyskich, spotkanie ze starymi przyjaciółmi, mogło się ono odbyć poza granicami kraju,
6 kielichów, as denarów, II Kapłanka - myślę, że może to być raz lub dwa razy do roku - wiosną i zimą,
Dziękuję za warsztat i pozdrawiam
5 kielichów pokazywała Memoriał Rotfl (ale to bardzo trudne do odczytania, natomiast dobrze wyczułaś klimat wspominania). Ze starą kumpelą. Impreza raz do roku, ale dla mnie pierwszy raz (jw.).

Izyda napisał(a):Witaj Luks!- Uśmiech
-co robiłeś w zeszłym tygodniu?--4 kielichow,Krolowa Mieczy,9 Kielichów
sądzę ,ze to bylo spotkanie towarzyskie ,cel spotkania przyjemna rozmowa
miejsce i o jakiej porze-Papież,Koło,Smierć
jest to miejsce na uboczu bym powiedziala,moze nie dokonca okolica całkiem przyjemna,ale to juz taka tradycja spotykania się tam,spotykacie się tam wieczorami
okolica-kolorystyka--4 Kielichów,8 Mieczy,Królowa Monet
czegoś jest duzo,zieleni tez ,ale jest to pomieszcenie powiedzmy zamknięte-(nie wiem dlaczego ale na myśl nasuwa mi się domek na działce),moze wokól są jakieś stare fabryki ,cegielniai itp.
w jakim towarzystwie--W.Monet,8 Monet,Wieża
sądze ,ze to są mlodzi ludzie,moga to być koledzy z pracy,tak powiem ,ze to mężczyżni
ile dni to trwa--2 Kielichow,Krol Buław,3 Monet
po tych wyciągniętych kartach powiedziałabym ,ze dwa dni
----czy to bylo jednorazowe spotkanie ,czy też spotykacie się cyklicznie?--7 Monet,R Bulaw,Sila,8 bUław,Papiezyca
czekacie na to spotkanie,spotkanie jest co 2 tygodnie,musicie tam dojechac i użyć sily (choćby nazbierać patyków na ognisko0
Jak juz wspomniałam chodzi mi po głowie domek na działce,spotykacie się w grupie facetow,macie swoje tematy jest wesoło i przyjemnie.Są to męskie "posiadówki'
dzięki Luks za warsztat Oczko
Spotkanie towarzyskie w godzinach wieczornych w zamkniętym miejscu, ale dość przestrzennym (może stąd odczułaś to jako domek na działce). Co do tych mężczyzn, to na stadionie ogólnie było więcej mężczyzn niż kobiet, ale ja byłem w damskim towarzystwie xD Z pracy...hm no z dawnej szkoły. Cała impreza trwała 3 dni, ale mecz trwał 2,5 godziny - to chyba te 2 kielichów i 3 monet, król pomiędzy nimi - 2,5 ^^ (mądry człowiek jak wie co powinno wyjść).

jasmina3 napisał(a):Luks, witam Cię.
Oto moja odpowiedź Uśmiech.
1. Co robiłeś 3 den, XVII,
2. Gdzie X, 2 den,
3. Towarzystwo 4 miecze, 0,
4. Jak długo to trwało Q-wa den, XIX,
5. Kolorystyka 5 den, Q-wa, buł,
6. Jednorazowo czy cyklicznie 9 buł, Ryc. buł.

Pracowałeś fizycznie i prowadziłeś miłe, ożywione rozmowy.
Wygląda na to, że mogła to być wycieczka rowerowa w zmieniającym się krajobrazie.
Towarzystwo było w różnym wieku. Spotkanie trwało kilka godzin popołudniowych (w dzień).
Kolorystyka pól, łąk, lasu.
Spotkanie to było jednorazowe.

Serdecznie pozdrawiam
Kibicowanie istotnie jest dość męczącym fizycznym zajęciem. Niestety przegrali w tym meczu... Ludzie w różnym wieku, choć akurat moje "towarzystwo" w zbliżonym. Godziny popołudniowe, a właściwie wieczorne. Jednorazowość Uśmiech

MAG napisał(a):1. Co robiłem w zeszłym tygodniu?

czynność król buław/ 2 miecze/ 7 pucharów
Myslę, że mogłeś być organizatorem tego przedsiewziecia lub byłeś w tym dobry.
Dot. rywalizacji, zaciętej dyskusji, obmyślania planu, intelektualne lub fizyczne zmagania, później zakrapiane alkoholem lub po prostu pomysły nierealne. Generalnie zabawa.
Mogłeś mieć problem z wyborem, wypadłeś negatywnie (przegrałeś) lub naiwnie w tej sytuacji.

miejsce - 7 buław
Tu widzę rozgrywki sportowe: boisko, sala gimnastyczna, kort, basen, pływalnia, kręgle, bilard. Ścigaliście się, graliście. Kto lepszy, ten wygrywa.
Było to spotkanie związane z pasją.

towarzystwie - 3 monety
Spotkanie z ludzmi z pracy.

pora dnia - król denarów
Myślę, że po pracy.

2. Czy było to jednorazowe czy też powtarzam to cyklicznie co jakiś czas? Jeśli tak, to jak często?
8 buław/ XII Wisielec/ XXI Świat
Inicjatywa jest szybka, jest hasło - jest spotkanie. Odbywa się co jakiś czas, ale rzadko. Raz na rok.

Dzięki Luks
Gratulacje za miejsce związane z rozgrywkami sportowymi! Fizyczne zmagania akurat nie moje, ale fajnie, że zobaczyłaś. No przegrana też. Godziny popołudniowe (licząc dojazd), a nawet bardziej wieczorne, więc powiedzmy, że "po pracy". Raz na rok jest impreza, dla mnie jednorazowe (jw.). A co do spotkania to faktycznie było to nagle - "mam dla Ciebie niespodziankę...", co prawda z wyprzedzeniem czasowym.


Za najlepszą odpowiedź uznaję odpowiedź nastek96. Gratulacje! Prowadzisz kolejny warsztat.
Specjalne wyróżnienie dla MAG.
Aggato, Perełko, Izydo, Jasmino gratuluję Wam trafionych odpowiedzi! Uśmiech
Odpowiedz
#12

Gratulacje! Uśmiech
Odpowiedz
#13

dzięki i gratulacje dla zwyciężcy! Uśmiech Kwiatek

Pasja jest przewodnikiem do największych tajemnic...
Odpowiedz
#14

Bardzo dziękuje, nie spodziewałem sie tego Uśmiech
Odpowiedz
#15

Luks, bardzo dziękuję Uśmiech
nastek, moje gratulacje Uśmiech
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości