Sny ze zmarlymi
#1

Miewam sny ze zmarlymi. Przewaznie w ogolle ich nie znam, ale wiem podczas snu, ze nie zyja. Te sny sa dosc meczace. Rano po takim snie nie mam w ogole sily. Tak sie zastanawiam czym sa one spowodowane. Wierzycie, ze duchy odwiedzaja nas we snie?
Odpowiedz
#2

Watek juz dosc stary ale ja odpowiem Uśmiech zmarli czasami nam Sie snia bo czegos potrzebuja Uśmiech NP modlitwy ? Zapalenie swieczki . Jesli jak mowisz ich nie znasz to moze masz jakis dar o ktorym nie wiesz Oczko? Jesli cie to meczy to oczysc sie za pomoca szalwi zmow modlitwe I powiedz stanowczo zeby juz ci sie nie snily Uśmiech wielu osoba to pomaga , druga sprawa to zalezy tez co jest w tych snach Uśmiech! Pozdrawiam

Na­wet z naj­gor­sze­go koszma­ru na­dej­dzie przebudzenie.
Odpowiedz
#3

Moja babcia była wspaniałą kobietą, przeżyła drugą wojnę światową, przetrwała obóz koncentracyjny. Kiedy skończyłam trzy lata zastąpiła mi matkę i ojca. Byłam z Nią bardzo emocjonalnie związana. Kiedy miałam 14 lat usiadła obok mnie i powiedziała, że mój zmarły tata ( Jej syn), przyszedł do Niej we śnie i woła Ją do siebie. Obraziłam się i to bardzo, nie potrafiłam, nie chciałam zrozumieć co do mnie mówi. Niecały miesiąc później babcia trafiła do szpitala, był to czwartek w niedzielę zmarła. Od tego czasu śniła mi się kilka razy, za pierwszym razem mówiła, że wszystko będzie w porządku, że jest szczęśliwa, że nic ją nie boli. Każdy następny sen był przestrogą, zawsze siada obok mnie, przy łóżku i mówi "uważaj" i za każdym razem w przeciągu miesiąca dzieje się jakieś nieszczęście. Od śmierci mojej babci minęło 18 lat, słyszałam kiedyś, że jeżeli śnią nam się zmarli tzn.,że proszą o modlitwę ale ja mam wrażenie, że nie o to chodzi.

Zdarza Wam się, że Wasi nieżyjący bliscy przychodzą do Was we śnie?
Odpowiedz
#4

Bardzo mi przykro Smutny , natomiast jesli zapalisz swieczke zmowisz modlitwe a to nie pomoze to wtedy bardziej niz pewne ze babcia chce ci cos przekazac czasami snia nam sie zmarli poniewaz chca nam przekazac ze wszystko u nich OK , najlepiej jednak posluchac swojej intuicji Uśmiech , mi czesto sie to zdarza ze snia mi sie zmarli czasami mnie przed czyms ostrzegaja jednak nigdy wprost , czasami tez jesli chca modlitwy Uśmiech !

Na­wet z naj­gor­sze­go koszma­ru na­dej­dzie przebudzenie.
Odpowiedz
#5

A czasami chcą przypomnieć o tym, że tęsknią za nami i opiekują się.
Odpowiedz
#6

Jesli sni mi sie ktos zmarly zawsze ze zlego sie musi wydarzyc na poczatku stycznia snil mi się dziadek kilka dni pozniej siostra poronila;/ 2 lata wczesniej znowu przysnil sie znowu dziadek kilka dni pozniej ojciec wyladowal w szpitalu;/
Odpowiedz
#7

Warto takie sny interpretować ale wydaje mi się, że to trzeba zrobić indywidualnie, zobaczyć jaki ten sen był, wyłapać z niego szczegóły, które mogą o czymś świadczyć. U mnie sny ze zmarłymi tłumaczę na różne sposoby, w zależności od tego w jakiej formie był ten sen.
Odpowiedz
#8

Kiedy mój dziadek zmarł ja zachorowalarm na cukrzycę i od tamtej pory przez cały ten czas czuje że jest przy mnie np. Lubiłam zawsze pospać dłużej, rodzice w tym czasie wychodzili z domu po zakupy, mówili mi żebym zaraz wstała bo będę mieć niski cukier,  ja natomiast usypialam. Po jakimś czasie słyszę głos mamy Ola ola slyszalam tak długa aż nie wstałam.  Zaczęłam szukać mamy jej nie było. Zbadał cukier okazało się ze mam niski i tak miałam parę razy. Dziękuję dziadkowie bardzo za to że jest przy mnie. Innym razem słyszałam że telefon dzwoni, zerwałam się odebrałam i słyszałam jakiś dziwny szum oczywiście nie było żadnego połączenia i tez miałam niski cukier. Natomiast moja babcia opiekowała się mną w ciąży z curkę i z synem. Zawsze śniła mi się jako żywa.  Z curką leżałam w szpitalu przez oczoplonz. Urodziła się 36 tydzień cesarka, ratowali ja 5 min nie oddychają.  Miała niedotlenienie mózgu,  niewydolność oddechowe,  miała przetaczana krew. Czułam ze coś będzie nie tak skoro babcia mi się śni.  
Curka teraz jest teraz cała i zdrowa nic jej nie dolega ma teraz 4 lata. Jestem szczęśliwa ze jest zdrowa.                                                                                      
Mój syn również urodził się  przez cesarka i tez wcześniej.  Baca mi się śniło jak leżała w szpitalu doszedł do niej lekarz i zapytał jak się czuje, ona nic nie odpowiedziała. Dostałam krwawienie 24 tygodniu i skurczy, trafiłam do szpitala na tydzień po czym wyszłam.
Dziękuję im bardzo za to ze byli przy mnie w tak trudnych sytuacjach.                                                                          
Modlę się za nich , w podzięce za to że są przymnie.
Babcia przestrzegała mnie w ciąży jednej i drugiej, natomiast dziadek jest na okraglo przy mnie. 
Dziękuję Ci za radę, zapale świece i pomodle się za nią. Pozdrawiam Cię cieplutko.
Odpowiedz
#9

Florka zapewnie babcia przestrzega cie przed trudnymi chwilami w zyciu dlatego zapal swiece biala w jej intencji pomodl sie za nia ,w kosciele mozesz zamowic Msze gregorianskie to pomaga i nam krewnym i zmarlym
Odpowiedz
#10

Moja babcia bardzo wierzy w sny ze zmarłymi.Zawsze jak śni jej się zmarły ojciec to powtarza mi że coś niedobrego się zdarzy.Najczęściej ma niestety rację.Ojciec ją ostrzega. Z kolei jak śni jej się mama to wręcz odwrotnie mama zwiastuje dobre nowiny.
Odpowiedz
#11

Mnie jak często się śni ktoś zmarły  najczęściej to interpretuje ,że potrzebuje bym odwiedziła go i zapaliła znicza.
Odpowiedz
#12

Wydaje mi się, że wymowa snu zależy od tego kim była dla nas osoba zmarła kiedy żyła... Jeśli za życia to był ktoś starszy, mądrzejszy od nas (babcia, rodzice), to najczęściej we śnie pojawia się jako postać która chce nas o czymś pouczyć, na coś zwrócić uwagę, czasami przestrzec... bo po prostu więcej "dostrzega". Jeśli to była osoba, którą bardzo kochaliśmy i mieliśmy do niej bezwarunkowe zaufanie, to może się pojawić jako ktoś, kto powie nam coś czego "na jawie" nie chcemy wysłuchać od innych, przyjąć do wiadomości (nawet od bliskich)... ale co podświadomie czujemy - ona we śnie nam to tylko uświadomi, postawi "przed lustrem" byśmy spojrzeli sobie sami w twarz. We śnie często np. odrzucamy kurczowe trzymanie się czegoś (kogoś) co nam szkodzi "w realu" - i wreszcie widzimy to we właściwym świetle. Stajemy w ten sposób na wprost bardziej racjonalnej strony naszego umysłu, która bez zbędnych sentymentów pokazuje nam co robimy źle. Ta "mądrzejsza" strona nas może we śnie przybrać właśnie postać ukochanej, dobrze życzącej nam osoby, która kiedyś była dla nas autorytetem (chociaż za jej życia nie zawsze zdawaliśmy sobie z tego sprawę)...

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#13

Dla mnie sen o osobie zmarłej zawsze był ostrzeżeniem. Kilka razy śniła mi się moja babcia, która już  nie żyje i zawsze potem działy się złe rzeczy. Także sen o zmarłej osobie która ożywa jest złym znakiem, moja mama zawsze mówiła że znaczy to iż jakiś twój problem  wróci do Ciebie .
Odpowiedz
#14

Miewam bardzo często sny związane z moją zmarłą babcią. Moim zdaniem to nie jest tak, że zmarli koniecznie chcą, abyśmy się za nich pomodlili, zapalili znicz itd. Jak dla mnie większość takich snów może być przejawem tęsknoty za daną osobą. Sama byłam związana z moją babcią bardzo mocno, była tak jakby moją babcią i przyjaciółką jednocześnie. Gdy była śmiertelnie chora nie mogłam się pogodzić z myślą, że odejdzie, a gdy nadszedł ten dzień załamałam się. Od jej śmierci minęło już 7 lat, a ja zauważyłam, że nie ma tygodnia, żeby mi się nie śniła. Wydaje mi się, że mój mózg sam projektuje te sny, tak abym mogła spotkać ją chociaż w tej innej rzeczywistości, wyładować swoją tęsknotę... Chociaż przyznam się, że miałam kiedyś dziwny sen, w którym zmarła babcia mojej koleżanki przepowiedziała mi moją śmierć; ja po tym odwiedziłam jej grób i się pomodliłam, od tej pory babcia koleżanki już mi się nie śniła. I też nie było tak, że przyśniła mi się, bo np o niej myślałam w ciągu dnia; ja o niej myślę naprawdę rzadko. Sny są jak dla mnie nadal niezbadanym zjawiskiem, pomimo iż powstało na ich temat tyle publikacji... A sny ze zmarłymi powinno się już interpretować bardzo indywidualnie.
Odpowiedz
#15

Co do snów ze zmarłymi mogą być 3 możliwości ( może wiecej? ). Pierwsza: możliwe, że czasem zjawiaja się we snie we wlasnej postaci, druga: są takim samym symbolem, jak inne, którymi operuje sen, trzecia: inna siła lub energią podszywa się pod owe postacie zmarlych.
Problemem jest weryfikacja, z czym tak naprawdę sniący ma do czynienia.
Odpowiedz
#16

Mi bardzo często śnią się osoby zmarłe. Czy to bliskie np. Brat , chrzestna, wujek, pradziadek czy takie, których nie znam. Myślę, że te bliskie chcą mnie przed czymś ostrzec lub tęsknią. Te których nie znam nie wiem co ode mnie chcą. Czasami się ich boje czasami nie.
Odpowiedz
#17

Z własnego doswiadczenia  i innychwiem że zmarli przychodzą do nas gdy chca nas przed czymś ostrzec.Dlatego po takim snie zawsze coś się dzieje, niekoniecznie dobrego.Między ludzmi zyjącymi a zmarłymi jest niewidzialna więż.Oni kiedyś zyli z nami nawet po śmierci sa z nami nadal.
Gdy snimy o obcych zmarłych może wystarczy się za nich pomodlić.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości