Karmienie piersią
#1

Już dwukrotnie w ciągu ostatnich dni śnił mi sie podobny sen. Jestem w nim świeżo upieczoną mamą i karmię swoją córkę piersią. Jeszcze w szpitalu zaraz po porodzie a potem w domu. Mała grymasi tak długo póki nie przystawię jej do piersi. Właściwie cały czas jest karmiona. Położne doradzają co zrobić by niemowlak się uspokoił, może smoczek. Potem wysłuchuję rad swojej mamy i babci. Maluch nic sobie nie robi z całego zamieszania i praktycznie ciągle domaga się karmienia. Sen jest przyjemny, widok dorosłej już obecnie córki, jak była mała przywołuje miłe wspomnienia. Zastanawia mnie jednak dlaczego sen się powtarza i to tak często. Nigdy wczesniej nie śniło mi się coś takiego. 
Według sennika dochodzą do głosu matczyne uczucia. Takie marzenie senne to zwiastun szczęścia i powodzenia. Zwiastuje radosne wydarzenia. Może znacie inne interpretacje. Będę wdzięczna za  wszystkie wskazówki Uśmiech
Odpowiedz
#2

Joano, Twoja córka dorasta, staje się kobietą. Może podświadomie - ale trudno ci to zaakceptować. Ty - zamiast pozwolić jej popełniać własne błędy i stać się odpowiedzialną - podsycasz w niej ciągle to dziecko (karmienie mlekiem). Chciałabyś ją mieć przy sobie, chciałabyś by trwał ten stan bliskości pomiędzy Wami. Dziecko jest bezwolne, Ty się nim opiekujesz, Ty nad nim czuwasz, Ty o nim decydujesz... inni ludzie - tu reprezentowani przez członków Twojej rodziny, którzy dzielą się swoimi radami - nie są Wam potrzebni, sama wiesz co jest dla córeczki najlepsze, sama ją karmisz swoim "wnętrzem", przekazujesz swoje poglądy, by w nich wzrastała, chronisz, utrzymujesz. Mleko symbolizuje coś wartościowego, wszystko to czego potrzebuje dziecko, biel mleka symbolizuje tez najbardziej niewinne lata dziecka... kiedy było blisko Ciebie, kiedy nie miało jeszcze "dorosłych" dylematów.

Może Twoja córka chce - lub może bardziej powinna - rozpocząć już nowy etap w swoim życiu, usamodzielnić się, dorosnąć... a tymczasem sen pokazuje że zarówno jej odpowiada pewna zależność od Ciebie, bycie pod Twoją opieką, lgnięcie do tego matczynego "mleka", bo tak jest jej łatwiej... I tak samo Ty nie chcesz jej "wypuścić" na Świat, zaznajomić z tym co może on zaoferować, pozwolić by dorosła i zetknęła się również z ciemniejszą, trudniejszą stroną życia... wolisz ją trzymać blisko siebie, pod kloszem, chronić.

To, że we śnie pokazują się Twoja Mama i Babcia może sugerować, że chodzi tu o dorosłe życie Twojej córki w roli kobiety... i jakieś dylematy z tym związane.

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#3

LeCaro to bardzo szczegółowy i trafny opis znaczenia snu. Zawiera informacje i aspekty których nie wzięłam pod uwagę. Tęsknię za pannicą, która już 3 rok studiuje w innym mieście, ale sądziłam że się już przyzwyczaiłam. W tym roku być może nieco bardziej się o nią niepokoję bo zaczęła pracować. To na razie zajęcie dorywcze, ale oznacza że ma mniej czasu i więcej obowiązków. Interpretacja jest więc bardzo trafna.
Panna zarzeka się, że jest całkowicie samodzielna, ale pewnie czasami tęskni za mamą... ale za nic w świecie się do tego nie przyzna. Pomyślę nad tym, bo może sen zwiastuje zmiany w życiu mojego dziecka i moim. 
Dziękuję za radę, jest bardzo cenna Buziak
Odpowiedz
#4

Dziecko we śnie jest wyrazem dziecka które drzemie w Tobie.To Twoja podswiadomośc która manifestuje Twoje potrzeby.Twoje dziecko - to Twoja osobowość.Dziecko we śnie grymasi, potrzebuje Twojej uwagi.Chce zwrócic swoja uwagę.To sygnał z Twojej podświadomości który wskazuje na jakiś ukryty aspekt w Twoim zyciu ktory wymaga uwagi.
Karmienie piersia natomiast jest symbolem dawania i brania. To chęć odzyskania emocjonalnego spokoju, bezpieczeństwo.Wyraz skrytych pragnień sniącego.
Chęć dawania czegoś z siebie innym.

Dziecko to Ty - Twoja podświadomośc 
Dziecko wymaga ciąglej uwagi - wskazuje na problem , aspekt w Twoim życiu, coś co ciągle wraca, wymaga Twojej uwagi
Karmienie piersia - chcesz odzyskać emocjonalny spokój, próbujesz uciszyć głos z Twojej podswiadomości,  ale jest cos co ciagle wraca jak bumerang,Ty natomiast chcesz jakby zagłaskac ten aspekt który uwiera podswiadomie.
Jezeli we snie otrzymujesz porady we snie -  szukasz odpowiedzi na nurtujący Cię aspekt, szukasz rozwiazania
Odpowiedz
#5

Czarnula44 ten opis też pasuje do mojej obecnej sytuacji. Chciałabym odzyskać emocjonalny spokój i próbuję różnych rozwiązań by to osiągnąć. Podświadomość być może daje mi znać, że to bardzo ważne dla mnie. 
Dziękuję Ci za interpretację Buziak  Na pewno będzie dla mnie  cenną wskazówką by zrozumieć ten sen.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości