Warsztat 131 - Pamiętna lekcja
#1

Witajcie. Nikt jeszcze nie utworzył nowego warsztatu, więc moze ja spróbuje.
Kiedy chodziłem do gimnazjum miałem bardzo miłą i sympatyczną nauczycielke. Wszyscy lubili jej lekcje.

1.Jaki przedmiot prowadziła?
2.Jedna lekcja była inna niż wszystkie. Co na niej robiliśmy?
Odpowiedz
#2

Zapraszam do zabawy Uśmiech
Odpowiedz
#3

nastek96 napisał(a):1.Jaki przedmiot prowadziła?
2.Jedna lekcja była inna niż wszystkie. Co na niej robiliśmy?

Witaj,
1. Jaki przedmiot prowadziła?- 10 pucharów, 5 buław, 5 pucharów - Wydaje mi się, że nauczycielka prowadziła przedmiot humanistyczny. Polski, historię lub Wos.
2. Co robiliście na lekcji - Mag, Koło fortuny - Mogliscie odgrywać jakieś scenki z literatury lub wydarzeń historycznych. Albo coś sami musieliście stworzyć, jest tu też Koło fortuny więc może role się odwróciły i pozwoliła komuś poprowadzić ciekawą lekcję na jakiś temat.

Dziękuję za warsztat Buziak

Per ardua ad astra
Odpowiedz
#4

Dziękuje Annhedonia Uśmiech
Odpowiedz
#5

nastek96 napisał(a):Witajcie. Nikt jeszcze nie utworzył nowego warsztatu, więc moze ja spróbuje.
Kiedy chodziłem do gimnazjum miałem bardzo miłą i sympatyczną nauczycielke. Wszyscy lubili jej lekcje.

1.Jaki przedmiot prowadziła?
2.Jedna lekcja była inna niż wszystkie. Co na niej robiliśmy?
1. Przedmiot szkolny: rycerz pucharów i 8 mieczy.
Sądzę, że to był przedmiot z kategorii sztuki lub nauk humanistycznych, najpewniej plastyka/WOK, język polski lub coś związanego z teatrem, aktorstwem. Po tym rycerzu sądzę, że to mogłoby być też wychowanie do życia w rodzinie/edukacja seksualna. Ten rycerzyk to też mój sygnifikator - może mój ulubiony przedmiot - biologia.

2. Odmienna lekcja: 7 denarów, królowa buław i Umiarkowanie
Hm to zajęcie wymagało dużej cierpliwości, było czaso- i pracochłonne. Tworzenie krok po kroku. Niemniej sadzę, że okazało się interesujące, gdyż Q buław to osoba pełna energii i entuzjazmu. Być może dlatego, że lekcja miała charakter praktyczny - coś wykonywaliście, wykorzystywaliście wiedzę w praktyce. Na pewno widzę tu prowadzenie obserwacji, prowadzenie jakiś badań, nie wykluczone, że na świeżym powietrzu. Widać tu też opiekę nad czymś. Może była to praca przy pielęgnacji roślin, generalnie kojarzy mi się ogrodnictwo i rolnictwo. Może coś w ramach Dnia Ziemii.

Pozdrawiam Uśmiech
Odpowiedz
#6

Dziękuje Luks Uśmiech
Odpowiedz
#7

Przedmiot: 10 Mieczy, 7 buław, Królowa Denarów - psychologia, logika, coś, co trzeba dogłębnie analizować i bronić swoich racji, teorii
Lekcja: VIII Siła, Król Mieczy, 4 buław - przedstawianie jakichś projektów, może w formie sądu
Odpowiedz
#8

Dziękuje ivisible79 Uśmiech
Odpowiedz
#9

Zapraszam wszystkich chętnych do wzięcia udziału Uśmiech
Odpowiedz
#10

Witam,

1.Jaki przedmiot prowadziła?
5 pałek/ VII Rydwan/ paź pałek
To kojarzy mi się z historią, wiedzą o społeczeństwie lub geografią. I chemią.

Moje pomocnicze pytania:
Czy jest to trudny przedmiot?
3 miecze - trudny :--)

Czego możemy się nauczyć na tej lekcji?
10 mieczy - prawdy. Historii. Ta karta może mówić o dużej wytężonej wiedzy.

Kim zostanę po takim kierunku?
8 kielichów/ 5 kielichów/ 10 kielichów
Badaczem, podróżnikiem, aktorem.
Menzurki wskazują na chemika, gastronoma.
Praca trudna do znalezienie.

2.Jedna lekcja była inna niż wszystkie. Co na niej robiliśmy?
paź pałek/ XXII Głupiec/ IV Cesarz
Jakieś doświadczenia. Przedstawienie.
- narzucaliście swoje poglądy/przekonania - dyskusja,
- mówiliście co robić, jak postępować,
- mogłeś się wygadać, grałeś jakąś rolę lub broniłeś swojego zdania, słuchano Cie,
- pani w swojej ocenie była surowa. Oceniać mogli też koledzy/inni uczniowie. Może nawet nadto czepiali się i wytykali błędy,
- mogłeś grać jakiegoś króla/ sędzie, który prawi morały i kazania, przypominając o konsekwencjach, pojmano jeńców, ktoś nie chciał się przyznać do błędu,
- musieliście trzymać się sztywno jakiegoś szablonu,
- ktoś dostał naganę, upomnienie jak należy to zrobić,
- byłeś poddany krytyce (Twoja postać mogła być potępiona).

Pozdrawiam
Odpowiedz
#11

Czas na podanie rozwiązania.
Ta pamiętna lekcja to łacina. Uśmiech Ta lekcja była o bogach greckich. Każdy uczeń przebrał sie za innego boga i wziął jego atrybuty. Po kolei wszyscy wstawali i charakteryzowali sie (jakim są bogiem, jakie mają atrybuty, jak sie zrodzili itp.). Każdy przyniósł różne słodkości i na sam koniec została urządzona uczta na Olimpie Uśmiech
Annhedonia napisał(a):Witaj,
1. Jaki przedmiot prowadziła?- 10 pucharów, 5 buław, 5 pucharów - Wydaje mi się, że nauczycielka prowadziła przedmiot humanistyczny. Polski, historię lub Wos.
2. Co robiliście na lekcji - Mag, Koło fortuny - Mogliscie odgrywać jakieś scenki z literatury lub wydarzeń historycznych. Albo coś sami musieliście stworzyć, jest tu też Koło fortuny więc może role się odwróciły i pozwoliła komuś poprowadzić ciekawą lekcję na jakiś temat.
Tak, tworzyliśmy swoją charakteryzacje.
Luks napisał(a):1. Przedmiot szkolny: rycerz pucharów i 8 mieczy.
Sądzę, że to był przedmiot z kategorii sztuki lub nauk humanistycznych, najpewniej plastyka/WOK, język polski lub coś związanego z teatrem, aktorstwem. Po tym rycerzu sądzę, że to mogłoby być też wychowanie do życia w rodzinie/edukacja seksualna. Ten rycerzyk to też mój sygnifikator - może mój ulubiony przedmiot - biologia.

2. Odmienna lekcja: 7 denarów, królowa buław i Umiarkowanie
Hm to zajęcie wymagało dużej cierpliwości,[color=#00BF00] było czaso- i pracochłonne. Tworzenie krok po kroku. Niemniej sadzę, że okazało się interesujące, gdyż Q buław to osoba pełna energii i entuzjazmu. Być może dlatego, że lekcja miała charakter praktyczny - coś wykonywaliście, wykorzystywaliście wiedzę w praktyce. Na pewno widzę tu prowadzenie obserwacji, prowadzenie jakiś badań, nie wykluczone, że na świeżym powietrzu. Widać tu też opiekę nad czymś. Może była to praca przy pielęgnacji roślin, generalnie kojarzy mi się ogrodnictwo i rolnictwo. Może coś w ramach Dnia Ziemii.
invisible79 napisał(a):Przedmiot: 10 Mieczy, 7 buław, Królowa Denarów - psychologia, logika, coś, co trzeba dogłębnie analizować i bronić swoich racji, teorii
Lekcja: VIII Siła, Król Mieczy, 4 buław - przedstawianie jakichś projektów, może w formie sądu
Oj tak na moje nieszczęście gramatyka była dogłębnie analizowana Uśmiech
MAG napisał(a):1.Jaki przedmiot prowadziła?
5 pałek/ VII Rydwan/ paź pałek
To kojarzy mi się z historią, wiedzą o społeczeństwie lub geografią. I chemią.

Moje pomocnicze pytania:
Czy jest to trudny przedmiot?
3 miecze - trudny :--)

Czego możemy się nauczyć na tej lekcji?
10 mieczy - prawdy. Historii. Ta karta może mówić o dużej wytężonej wiedzy.

Kim zostanę po takim kierunku?
8 kielichów/ 5 kielichów/ 10 kielichów
Badaczem, podróżnikiem, aktorem.
Menzurki wskazują na chemika, gastronoma.
Praca trudna do znalezienie.

2.Jedna lekcja była inna niż wszystkie. Co na niej robiliśmy?
paź pałek/ XXII Głupiec/ IV Cesarz
Jakieś doświadczenia. Przedstawienie.
- narzucaliście swoje poglądy/przekonania - dyskusja,
- mówiliście co robić, jak postępować,
- mogłeś się wygadać, grałeś jakąś rolę lub broniłeś swojego zdania, słuchano Cie,
- pani w swojej ocenie była surowa. Oceniać mogli też koledzy/inni uczniowie. Może nawet nadto czepiali się i wytykali błędy,
- mogłeś grać jakiegoś króla/ sędzie, który prawi morały i kazania, przypominając o konsekwencjach, pojmano jeńców, ktoś nie chciał się przyznać do błędu,
- musieliście trzymać się sztywno jakiegoś szablonu,
- ktoś dostał naganę, upomnienie jak należy to zrobić,
- byłeś poddany krytyce (Twoja postać mogła być potępiona).

Drodzy wróżbici. Bardzo dobrze wam poszło. WWszyscy odgadli, że jest to przedmiot humanistyczny oraz, że jest to jakiś projekt.

Zwycieżcą została Annhedonia, która najtrafniej odpowiedziała, że scenki były z literatury. Gratuluje Oklaski
Wyróżnienie dla Luks Oczko
Wszystkim dziękuje Oczko
Odpowiedz
#12

Annhedonia gratulacje! Oklaski Kwiatek
Nastek96 dzięki za ciekawy warsztat, tym bardziej, że nikt się "nie palił" do tego. Ok

Odnosząc się do moich kart.
W pierwszym pytaniu odczułem jakby to był przedmiot związany w jakiś sposób z kulturą, stąd moje skojarzenie z plastyką (style w sztuce są ściśle połączone z kulturą) oraz WOK. Ale łacina też tu pasuje. Sam, będąc na profilu biol-chem w LO, miałem łacinę, no i wiadomo było dużo odniesień do starożytności, z czymże ja pamiętam raczej Rzym ^^
W drugim pytaniu nie zobaczyłem odgrywania ról, to Umiarkowanie jakoś przygniotło (i to jeszcze przy 7 denarów - ta to już w ogóle nie pasuje). Natomiast karta środkowa, Królowa buław to typowa karta dla aktorki, więc teraz widzę tu sugestię kart. Przy sąsiednich kartach zupełnie tego nie zobaczyłem, wolałbym bardziej jasną sugestię, szkoda, że tam nie było Maga hm.. Coś współpraca nie do końca wyszła.

Jeszcze raz dzięki Uśmiech
Odpowiedz
#13

Dziękuję Buziak
Wszystkim poszło na prawdę niezle, jesteście super Kwiatek
Nastku, ja również jeszcze raz dziękuję za ciekawy warsztat Uśmiech

Per ardua ad astra
Odpowiedz
#14

Gratulacje! :--)
Odpowiedz
#15

Luks napisał(a):Coś współpraca nie do końca wyszła.
Tak Luks. Nikt nie przyniósł darów na uczte i na "Olimpie" świętowaliśmy o suchym pysku Rotfl
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości