Rozkład - ,,Opowieść'' - Tarot Snów
#1

Rozkład stworzony specjalnie dla Tarota Snów. Zostało ono nazwane Rozdaniem Opowieści i zachęca nas do spojrzenia na nasze życie i na naszą sytuację tak, jakbyśmy śledzili opowieść. Wskazuję ono również metodę badania i analizowania opowieści, które podpowiada nasz świadomy umysł. Często osiągniecie pełni szczęścia zależy od tego, czy jesteśmy gotowi do nieustannego kwestionowania tych egocentrycznych opowieści i sprawdzania, czy są one rzeczywiście prawdziwe, czy też nasze ego podpowiada nam coś, co może być źródłem jeszcze większego stresu. Karta na pierwszym polu nazwana jest Opowieścią i jest ona kwintesencją całej interpretacji. Pozostałe karty to Rozwinięcie Opowieści i służą one do wzmocnienia i rozszerzania wątków ukrytych w pierwszej karcie.

6---------2----------9
4---------1----------5
7---------3----------8

Pole 1.: Opowieść
Karta pokazuje ogólny zarys rozdziału opowieści, w którym obecnie żyjemy.

Pole 2.: O czym Myślisz
Karta ta opisuje nasz świadomy umysł lub nasze ego, co myśli ono na temat opowieści i co sądzi na temat tego, czym jest opowieść w ostatecznej analizie.

Pole 3.: Co Otrzymasz
Opisuje ona uwarunkowania fizyczne, w których znajdziemy się, jeżeli nasza opowieść podążać będzie ścieżką, na której się obecnie znajduje.

Pole 4.: Co Czujesz
Karta ta bada emocjonalne korzenie i fundamenty naszej obecnej sytuacji. Znajdziesz tutaj ukryte motywy emocjonalne.

Pole 5.: Na Co Zasługujesz
Karta ta pokazuje, czego oczekujemy w sferze emocjonalnej.

Pole 6.: Co Mówisz
Karta ta pokazuje, jak postrzegają nas inni i w jaki sposób się wyrażamy.

Pole 7.: Czym Jesteś
Elementy nas samych, które ukształtowane zostały przez fizyczne uwarunkowania naszego wychowania.

Pole 8.: Czego Potrzebujesz
karta pokazuje, czego naszym zdaniem potrzebujemy, aby być szczęśliwym na poziomie fizycznym. Innymi słowy, jakiego poziomu komfortu lub bezpieczeństwa psychicznego potrzebujemy, a także jakiego poziomu ryzyka.

Pole 9.: Czego Oczekujesz
Karta ta pokazuje, czego oczekuje nasz świadomy umysł lub ego na przyszłość.

W przeciwieństwie do innych rozdań, Rozdanie Opowieść nie przechodzi z przeszłości (pierwsze pole) do końcowego wyniku (ostatnie pole). w związku z tym, pole 9. nie powinno być interpretowane jako wynik lub ostatnie słowo. Karty, które mogą byś przestrzegane jako ,,przyszłość'' to karty na polach 1., 2. i 3. Osoby zainteresowane głębszym zbadaniem rozdania, powinny dowiedzieć się więcej o podstawowej strukturze rozdania. Lewa kolumna (6-4-7) pokazuje Założenia, środkowa (2-1-3) ukazuje Odpowiedzi, prawa kolumna mówi o Oczekiwaniach. Innymi słowy lewa kolumna pokazuje Przeszłość, środkowa kolumna skupia się na Teraźniejszości, natomiast prawa kolumna ukazuje Przyszłość. Może wydawać nam się dziwne, że kolumna Teraźniejszość odnosi się do Odpowiedzi a Przyszłość to Oczekiwania. Przyczyna wydaję się prosta: musimy uzmysłowić sobie, że na temat naszej przyszłości możemy jedynie spekulować, natomiast jedyną rzeczywistością, której doświadczamy jest nasza teraźniejszość. w ostatecznym rozrachunku, odpowiedzi dotyczące przyszłości odnaleźć możemy w naszych obecnych działaniach i decyzjach. Rzędy również posiadają swoje znaczenia: rząd górny (6-2-9) to Umysł, rząd środkowy (4-1-5) to Emocje, a rząd dolny (7-3-8) to nasza Fizyczność. Można zatem zauważyć, że znaczenia pól zdeterminowane są przez kolumnę i rząd, w których się znajdują. Na przykład, karta w polu 8., Czego Potrzebujesz, może być odczytana jako fizyczne oczekiwania. Dzięki kolumnom i rzędom możemy skupić się na konkretnych zagadnieniach. Na przykład, jeżeli chcemy dowiedzieć się czegoś o zmartwieniach umysłowych i intelektualnych, musimy spojrzeć na pierwszy rząd, by uzyskać obraz swoich umysłowych, fizycznych i emocjonalnych założeń. Mimo że opisałem pierwszą kartę jako podstawę sytuacji, a pozostałe karty jako wzmacniające i wyjaśniające, istnieje też inny sposób, który podpowiada nam potraktowanie pierwszych pięciu kart (Pola od 1. do 5.) jako opisu sytuacji, a pozostałe cztery karty (Pola od 6. do 9.) pełnią funkcję wzmacniające i wyjaśniające.

Źródło: Tarot Snów - Lee Bursten
Odpowiedz
#2

Brawo ameners! Wspaniały rozkład. Uśmiech
Życie czytamy jak literature.
Odpowiedz
#3

Fajny Uśmiech rozumiem, że stosuje się go pod konto konkretnej spraw/sfery życia?
Czy na pozycji 1 stosuje sie tylko AW, albo na pozycji 4 tylko kielichy? Czy może z zasady jest to rozkład z całej talii?
Odpowiedz
#4

Do konkretnej sprawy?
Ups, Luks nie mogłeś wcześniej Uśmiech
Ja mam pytania co do interpretacji
1.Rozumiem, że przyszłość, teraźniejszość i przeszłość czytamy od góry do dołu.
2.Weżmy naprzykład rząd 1, czyli umysł. Karta w pierwszej kolumnie to to cy było w naszej głowie w przeszłości. Karta w drugim jest tym co teraz nam w głowie siedzi, a karta trzecia tym co będzie?
3.Najpierw piszesz, ze przyszłość to 1,2,3, czyli środkowoa kolumna. Za chwile piszesz, że srodkowa kolumna to teraźniejszość. Jak to czytać?
Szczerze mówiąc ten rozkład wcale nie jest taki prosty.
Odpowiedz
#5

Nie Nastku, przeczytaj raz jeszcze Uśmiech Pierwsze zdanie mowi, ze to nie jest typowy rozklad "przeszlosc", "terazniejszosc", "przyszlosc". W opisie podane sa pola ktore "moga" traktowac o przyszlosci.

Mysle, ze prawa kolumna, to ustalony stan rzeczywisty, ktory w istocie jest przeciez stanem wynikajacym z dzialan w przeszlosci. W srodkowym rzedzie podejmujemy dzialanie kreujace mozliwa przyszlosc, a ta okreslona jest w postaci 3 rzedu czyli naszych oczekiwan. Ten srodkowy rzad jest wiec swego rodzaju kluczem do wykreowania przyszlosci zgodnie z tym czego chcemy.

Tak ja to przynajmniej widze.

Bardzo fajny rozklad Uśmiech

EDIT: Wlasnie sprobowalam go cwiczebnie rozlozyc przeswietlajac swojego partnera i jego podejscie do relacji (ma straszne problemy w okazywaniu uczuc) rozklad bardzo fajnie pokazuje rzeczywisty stan, bo przeciez gdzies znam czy tez podejzewam przyczyny tego stanu. Uzywalabym go bardziej do takiej analizy, niz do przewidywania co sie dalej wydarzy, niemniej pozwala zrozumiec motywy. Moge go cwiczebnie gdzies wrzucic.
Odpowiedz
#6

Nastek, to było pytanie z mojej strony, nie stwierdzenie.
Aniu, jasne, że wrzucenie gdzieś takiego rozkładu z opisem interpretacji byłoby pomocne Uśmiech
Odpowiedz
#7

Dziękuje madrugado.
U mnie też tą przyszłość zasugerował 3 rząd, który pokazywał moje finanse i w tym rzędzie 3 kolumnie (przyszłość) wypadła pewna karta. Ta sama karta wypadła wcześniej na pytanie o przyszłość finansową. Ogólnie patrząc na to co wyciągnąłem to faktycznie 3 kolumna może pokazywać tą przyszłość. I stąd były moje pytania Uśmiech
Odpowiedz
#8

W tym rozkladzie, mysle, ze ta przyszlosc jest mozliwa, rozklad ma bardziej pokazac jak my sami piszemy nasza opowiesc. Nie wiem w ktorym dziale wrzuca sie takie rozklady, za chwilke zamieszcze w Naszych wrozbach, bo mam juz calosc opisana.

Przyklad: [administrator] link usunięty, ponieważ uległ uszkodzeniu.

Jak Nastek rozlozyles u siebie, tez wrzucaj prosze. Podoba mi sie ten rozklad, bo daje duze pole do popisu jesli chodzi o zrozumienie sytuacji, i tego czo moze robimy zle, a tymsamym sugeruje jak zmienic przyszlosc.
Odpowiedz
#9

Wstawie z przyjemnością. Ale ostrzegam, ze interpretuje to jako powieść o mnie Uśmiech
[administrator] link usunięty, ponieważ uległ uszkodzeniu.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości