Muzyka we śnie
#1

Dziś po raz trzeci we śnie słyszałam muzykę. Zastanawia mnie jakie to ma znaczenie odczuwanie innych bodźców i zmysłów we śnie niż wzrok? Czy ktoś ma zdanie lub wiedzę na ten temat. Sny takie są bardzo relaksujące i wówczas gdy pierwszy raz słyszałam muzykę we śnie była to gra na pianinie przez cały sen, zwróciłam uwagę na to że sny są zwykle tylko że tak powiem "widzialne" sporadycznie słyszymy w nich głos czy czujemy zapach
Odpowiedz
#2

Ale ta muzyka byla z zewnatrz? Czy moze odsluchiwalas we snie jakis utwor....mi sie zdarzaly sytuacje ze odbieram bodzce z zewnatrz podczas snu.nieraz zapach ale to sa wlasnie powody przebudzenia.to tak jak dzwoni budzik.wiec to chyba normalne i swiadczy o nieglebokim snie....tak mysle ...
Odpowiedz
#3

Moim zdaniem to moglo miec wiele czynnikow pierwszy taki jak poprzedniczka napisala muzyka z zewnatrz Oczko.
Jesli sama mowisz ze to byl sen relaksujacy to sama podswiadomosc mowi wlasnie o tym abys wiecej czasu poswiecala sobie relaksujac sie , odpoczywajac .

Na­wet z naj­gor­sze­go koszma­ru na­dej­dzie przebudzenie.
Odpowiedz
#4

Ja myślę, że to jakiś kroczek do przodu, by poznawać tajniki i możliwości naszego umysłu Uśmiech
Odpowiedz
#5

nie to nie było nic z zewnątrz, przez cały sen słyszałam wyraźnie jak ktoś gra na pianinie tak jakby ktoś wszedzie zainstalował głośniki w każdym pomieszczeniu do którego weszłam ją słyszałam a nawet na zewnątrz w parku na łonie natury, w restauracji w której byłam, mówię Wam to było takie przyjemne jakby ktoś specjalnie dla mnie grał jakiś koncert. To wszystko było podczas śnienia. Ten sen był nawyraźniejszy jeśli chodzi o muzykę i pierwszy w życiu gdy mi się to zdarzyło ale były jeszcze dwa inne gdzie wyraźnie słyszałam muzykę ale już nie była najważniejsza w tym śnie

Lorii napisał(a):Ja myślę, że to jakiś kroczek do przodu, by poznawać tajniki i możliwości naszego umysłu Uśmiech

Co masz na myśli? co robić dalej aby rzeczywiście poznać więcej możliwości umysłu skoro już coś takiego mi sie zdarzyło?
Zauważyłam dopiero po tym śnie że wcześniej nie można być tego świadomym że nie ma głosu w snach dopóki nie zdarzy się taki sen z muzyką. Wiem że w śnie z kimś się komunikujemy i rozmawiamy ale zwróćcie uwage czy słyszycie głos ludzi w snach?
Odpowiedz
#6

paula2707 napisał(a):
Lorii napisał(a):Ja myślę, że to jakiś kroczek do przodu, by poznawać tajniki i możliwości naszego umysłu Uśmiech

Co masz na myśli? co robić dalej aby rzeczywiście poznać więcej możliwości umysłu skoro już coś takiego mi sie zdarzyło?
Zauważyłam dopiero po tym śnie że wcześniej nie można być tego świadomym że nie ma głosu w snach dopóki nie zdarzy się taki sen z muzyką. Wiem że w śnie z kimś się komunikujemy i rozmawiamy ale zwróćcie uwage czy słyszycie głos ludzi w snach?


Wydaje mi się, że słyszenie muzyki we śnie, rozpoznanie jej w sensie: dźwięku czy jakiś słów (ogólnie odbieramy np. przyjemność związaną właśnie z słuchania muzyki) jest malutkim kroczkiem do poznania możliwości... Uważam, że odczuwanie takich emocji, przybliża do snu świadomego, czyli coś co nam się śni jest odczuwalne tak jak w rzeczywistości, ponadto w snach można odczuwać, że się tylko to śni, że w nim jesteśmy... A uważam, że odczuwanie już emocji i uczuć z tym związanych przybliżają nas do praktyki świadomego śnienia. Dokładnie tak! Uważam, że jeśli po tym śnie nigdy wcześniej nie słyszałaś głosu, to jest to podpowiedź, że możesz więcej Uśmiech odczuwać, przeżywać w snach. Ale tak jak piszesz głos w śnie - hmmm prawie nie spotykana sytuacja - piszę prawie, bo zapewne jest to możliwe...Ach nasz umysł! Kwiatek Możesz też zapisywać sny, opisywać co czułaś... to też pomoże Ci pracą nad snem... mam nadzieję, że w miarę napisałam jasno (chaotyczna jestem) Rotfl
Odpowiedz
#7

Lorii napisał(a):A uważam, że odczuwanie już emocji i uczuć z tym związanych przybliżają nas do praktyki świadomego śnienia. Dokładnie tak! Uważam, że jeśli po tym śnie nigdy wcześniej nie słyszałaś głosu, to jest to podpowiedź, że możesz więcej Uśmiech odczuwać, przeżywać w snach. Ale tak jak piszesz głos w śnie - hmmm prawie nie spotykana sytuacja - piszę prawie, bo zapewne jest to możliwe...Ach nasz umysł! Kwiatek Rotfl

Pewna osoba powiedziała mi już kiedyś, że powinnam zwracać uwagę na sny bo mają dla mnie duże znaczenie, dlatego też drążę ten temat Uśmiech
Zawsze właśnie staram się zwracać uwagę na emocje w snach czy się czegoś boję czy coś mi się w nim podoba ogólnie jak odbieram sytuacje w snach. Trapi mnie też jedna rzecz bo od ponad dwóch miesięcy prawie w każdym śnie pojawia się woda, mało kiedy jej nie ma. Wiem że woda również ma coś wspólnego z świadomym snem słyszałam że jeśli mamy jakiś koszmar powinno się szukać w śnie właśnie wody, tyle że ja nie miewam koszmarów więc o co z nią chodzi

Czyli ogólnie mówiąc moja dusza sama mnie zaprasza do tego abym spróbowała świadomego snu?
Odpowiedz
#8

paula2707 napisał(a):Pewna osoba powiedziała mi już kiedyś, że powinnam zwracać uwagę na sny bo mają dla mnie duże znaczenie, dlatego też drążę ten temat Uśmiech
Zawsze właśnie staram się zwracać uwagę na emocje w snach czy się czegoś boję czy coś mi się w nim podoba ogólnie jak odbieram sytuacje w snach. Trapi mnie też jedna rzecz bo od ponad dwóch miesięcy prawie w każdym śnie pojawia się woda, mało kiedy jej nie ma. Wiem że woda również ma coś wspólnego z świadomym snem słyszałam że jeśli mamy jakiś koszmar powinno się szukać w śnie właśnie wody, tyle że ja nie miewam koszmarów więc o co z nią chodzi

Czyli ogólnie mówiąc moja dusza sama mnie zaprasza do tego abym spróbowała świadomego snu?


Czyli woda jest odbiciem naszej świadomości? Pytam, bo dopiero od Ciebie się dowiedziałam o tej wodzie.. Ale to jest trafne spostrzeżenie... A powiedz jaka ta woda jest? Czysta? Szybko płynąca, może w jakiej postaci jest, czy płynie, czy raczej jako np. rzeka? A z tym koszmarem to też nie wiedziałam... Hmmm... Chce Ci ona podpowiedzieć, że możesz odczuć więcej we śnie i możesz się rozwijać dalej jeśli chodzi o sen... Bardzo możliwe, że ta woda jest pewnego rodzaju, wskazówką, że masz zdolności w takim kierunku... a ogólnie kładziesz karty? Pytam, jestem ciekawa Uśmiech Kwiatek
Odpowiedz
#9

Lorii napisał(a):Czyli woda jest odbiciem naszej świadomości? Pytam, bo dopiero od Ciebie się dowiedziałam o tej wodzie.. Ale to jest trafne spostrzeżenie... A powiedz jaka ta woda jest? Czysta? Szybko płynąca, może w jakiej postaci jest, czy płynie, czy raczej jako np. rzeka? A z tym koszmarem to też nie wiedziałam... Hmmm... Chce Ci ona podpowiedzieć, że możesz odczuć więcej we śnie i możesz się rozwijać dalej jeśli chodzi o sen... Bardzo możliwe, że ta woda jest pewnego rodzaju, wskazówką, że masz zdolności w takim kierunku... a ogólnie kładziesz karty? Pytam, jestem ciekawa Uśmiech Kwiatek

ja też nie wiem do końca jak to jest z tą wodą, to czego się dowiedziała to powtarzam, wiem że słyszałam to w jakimś wywiadzie spróbuję go odnaleźć, wyślę linka na priv. Ale w moim przypadku to może być też tak że woda oznacza aby wyjść z tych ram oczywistości wyjść do wyższej świadomości lub opuścić to czego się boimy, ja teraz przechodzę troszkę przez okres stagnacji może to też mieć z tym związek. Woda jest różna czasem klarowna czasem troszeczke mętna na przykład w rzece wygląda zawsze naturalnie co do środowiska w którym występuje ale nigdy nie jest brudna czy taka że nie widzę w niej dna.
Nie kładę kart Uśmiech raz sama miałam stawiane karty u bardzo dobrej wróżki i ona sama mi dała wskazówkę abym zwracała uwagę na sny. Ja interesuję się jedynie numerologią i pracą z czakrami Uśmiech
A Ty zakładam że kładziesz karty prawda? Oczko
Odpowiedz
#10

paula2707 napisał(a):ja też nie wiem do końca jak to jest z tą wodą, to czego się dowiedziała to powtarzam, wiem że słyszałam to w jakimś wywiadzie spróbuję go odnaleźć, wyślę linka na priv. Ale w moim przypadku to może być też tak że woda oznacza aby wyjść z tych ram oczywistości wyjść do wyższej świadomości lub opuścić to czego się boimy, ja teraz przechodzę troszkę przez okres stagnacji może to też mieć z tym związek. Woda jest różna czasem klarowna czasem troszeczke mętna na przykład w rzece wygląda zawsze naturalnie co do środowiska w którym występuje ale nigdy nie jest brudna czy taka że nie widzę w niej dna.
Nie kładę kart Uśmiech raz sama miałam stawiane karty u bardzo dobrej wróżki i ona sama mi dała wskazówkę abym zwracała uwagę na sny. Ja interesuję się jedynie numerologią i pracą z czakrami Uśmiech
A Ty zakładam że kładziesz karty prawda? Oczko


Czyli w taki sposób powinno się odczytywać symbol wody... Powiem Ci, że zaintrygował mnie ten temat Uśmiech Jeśli jest klarowna to dobrze, a jeśli mętna to jest coś, co naszą świadomość niepokoi... może w taki sposób dobrze jest rozpatrywać... Buźki W takim razie ta kobieta miała rację i fajnie, że założyłaś ten wątek. Numerologa i czakry - czyli praca z świadomością, więc dlatego może takie sny? Uśmiech Zgadza się Buźki Korzystasz może z senników?
Odpowiedz
#11

Też tak miałam parę razy Uśmiech na ogół były to jakieś piosenki, których wcześniej nie słuchałam . Ale niestety nie udało mi się tych piosenek później odnaleźć w świecie rzeczywistym Smutny a szkoda, bo wiele z nich było naprawdę fajnych
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości