Skóra
#1

Założyłam nowy wątek, dotyczącej skóry...

Chciałabym Was Kobietki się nieco poradzić Kwiatek

Czuję, że moja skóra szyi nie jest w ogóle elastyczna, ładna... Krzyk
Wyglądam dużo starzej... jakkolwiek to brzmi Załamka znacie może jakieś specyfiki, eliksiry Rotfl? Na to, żebym nie miała tak mocno suchej skóry, może to załatwi jakiś olejek lub krem? Najlepiej żeby było tanio, domowo i nawet ziołowo Rotfl

Czekam na Wasze wskazówki Buziak
Odpowiedz
#2

Ja polecam olej rycynowy , i witamine E .
Rezultaty sa naprawde fenomenalne polecam Uśmiech!.

Na­wet z naj­gor­sze­go koszma­ru na­dej­dzie przebudzenie.
Odpowiedz
#3

Kasiu dziękuję! Zakupy czas zrobić! Rotfl

Pozdrawiam ciepło Uśmiech
Odpowiedz
#4

Jeśli chcesz nawilżyć skórę po domowemu to polecam smarować się oliwą z oliwek na mokrą skórę. Może pomóc maseczka z utartych drożdży z mlekiem(działa nawilżająco i przeciwtrądzikowo). Dla napięcia skóry możesz zastosować maseczkę z mąki ziemniaczanej, albo płatków owsianych.

Z kosmetyków mogę polecić oliwkę dla dzieci Hipp lub Babydreem dla kobiet w ciąży- najskuteczniej działają nakładane na mokrą skórę, jak oliwka się wchłonie można nałożyć krem nawilżający.

Dodatkowo możesz zastosować peeling z papainą 2x w tygodniu i tonik z kwasem glikolowym 5% każdego dnia wieczorem. Zmotywujesz w ten sposób skórę do odnowy, jednak minie ze 3tyg zanim zobaczysz efekt.

Bardzo dużo zależy czym myjesz skórę, jeśli jest to żel/pianka to bezpośrednio przed myciem możesz nasmarować szyję mieszanką oleju migdałowego(90% mieszanki) i rycynowego(10% mieszanki). Złagodzi to działanie detergentu.
Odpowiedz
#5

Polecam zakup witaminy E w kroplach, nie tylko na szyję ale i na twarz, efekty moim zdaniem widoczne są prawie natychmiast, stosować na noc, po posmarowaniu skóra się błyszczy Uśmiech
Odpowiedz
#6

A ja proponuje zastosowanie oleju kokosowego - mozna go stosowac zarowno na twarz, jak i pod oczy !!! Takze na cale cialo jako balsam. Nie uczula-ja mam wrazliwa cere i sucha. Sama na sobie przetestowalam i uwazam, ze lepszego kosmetyku nie mialam. Uśmiech
Odpowiedz
#7

Dziewczyny a może znacie jakieś sposoby na pozbycie się plam po słonecznych wywołanych ostudą. W tym roku mam prawie całą twarz w plamach (pomimo stosowania kremu z wysokim filtrem). I żaden specyfik mi ie pomagaSmutny
Odpowiedz
#8

Dziewczyny! Dziękuję za tak wielki odzew! Jesteście niesamowite, na pewno wypróbuję Rotfl

Znalazłam wczoraj jakiś olejek morelowy czy coś, na razie jest dobrze Rotfl Ale spróbuję witaminę E, oliwkę, maseczki , olej kokosowy i rycynowy (mam nadzieję, że nie przyciemni mi nic ) Rotfl

Jutrzenko,patrzyłaś może na jakąś maść? np. z witaminą A?
Odpowiedz
#9

Jak masz suchą skórę, to lepiej z olejem rycynowym uważaj Oczko znany jest z właściwości wysuszających (polecany np. dla przetłuszczających się włosów).
Odpowiedz
#10

Jutrzenko, z ta ostuda najlepiej iść do lekarza.
Odpowiedz
#11

Dzięki Luks! Uśmiech
Odpowiedz
#12

Kochane, a co polecacie na skórę pod oczami? Mam 19 lat, ale zauważyłam już u siebie pierwsze zmarszczki mimiczne. Na razie używam kremu pod oczy z lekkim, naturalnym składem.
Odpowiedz
#13

Tradycyjnie polecam witaminę E w kroplach albo olejek z opuncji figowej.
Odpowiedz
#14

Farfalla-sprobuj oleju kokosowego. Ja mam 37 lat, stosuje go od ok.6 miesiecy (rano i na noc), efekty bardzo dobre (mam skore wrazliwa-nie podraznia).
Odpowiedz
#15

Dzięki dziewczyny. Chyba pójdę po krople z witaminą E i zainwestuję w olej kokosowy Uśmiech
Odpowiedz
#16

Farfallo, jeśli stosujesz Triacneal to możesz go nakładać w niewielkiej ilości w okolice oka.
Odpowiedz
#17

Zafina napisał(a):Farfallo, jeśli stosujesz Triacneal to możesz go nakładać w niewielkiej ilości w okolice oka.

Triacneal już mi się skończył, w przeciwieństwie do walki z trądzikiem. Kupiłam ostatnio glinkę marokańską i robię z niej maseczki. Myślałam też o zabiegach u kosmetyczki. Paskudna cera potrafi nieźle popsuć samopoczucie Smutny
Odpowiedz
#18

Farfalla napisał(a):Paskudna cera potrafi nieźle popsuć samopoczucie Smutny
Skąd ja to znam. Smutny Ostatnio cera też poczęstowała mnie paroma wysypami trądziku niczym nie mogę tego ogarnąć. Co zaleczę jeden, zaraz przychodzi kolejny Beczy

Jeśli Twoja skóra nie zareagowała na retinal z Triacnealu to może być znak, że potrzebujesz antybiotyku. Poważnie rozważyłabym wizytę u dermatologa.
Odpowiedz
#19

Mam bardzo suchą skórę i od niedawna stosuję olejek arganowy. Jest bardzo wydajny, bo wystarczy naprawdę niewielka ilośćUśmiech Po paru użyciach na noc stwierdziłam poprawę. Skóra nawilżona, przestała się marszczyć i zniknęły drobne problemy z trądzikiem.

A powiedzcie gdzie można dostać witaminę E w kroplach? Uśmiech
Odpowiedz
#20

W aptece...
Odpowiedz
#21

Perełka napisał(a):W aptece...

Ile nakłada się tych kropel na twarz, Perełko? Uśmiech
Odpowiedz
#22

10-14 kropli - twarz,szyja Oczko Na noc, bo się skóra po nich błyszczy Oczko
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości