Rytuał na to by ktoś się z nami skontaktował...
#1

Dzień dobry. Zastanawiam sie nad pewną sprawą. Na forum jest temat, w którym ludzie radzą jak rzucić zaklecie miłosne. Wiele osób pisze, ze jest to niemoralne i sie z tym zgadzam. Jednak co sądzicie o zaklęciu, które ma na celu tylko spowodowanie odezwania sie do nas jakiejś osoby. Nie mówie o żadnych urokach miłosnych, tylko sprawieniu, aby konkretna osoba nawiązała z nami kontakt(czasem my z jakiś względów nie możemy tego zrobić). Uważacie, ze to jest moralne? Z jednej strony nie robimy nic złego, bo to zwykły kontakt, ale z drugiej wpływamy na drugiego człowieka wbrew jego woli. Co o tym sądzicie?
Odpowiedz
#2

Dużo zależy od tego jak sformułujesz to zaklęcie Nastku. Co innego zawrzeć w zaklęciu wolę "niech się kurka odezwie", co innego obwarować je formułą "niech tak się stanie, jeśli kontakt nie skrzywdzi ni Jego ni mnie". Ogólnie natomiast, mojej granicy etyczności to zasadniczo nie naruszałoby, jeśli chodzi o zwykły kontakt.
Odpowiedz
#3

Naturalnie wiem, że na końcu zawsze powinno sie dodawać coś w sylu "bez szkody dla nikogo". W takim razie warto spróbować. Dziekuje Uśmiech
Odpowiedz
#4

Moim zdaniem to nawet jak zaklecia zadziala a ona nie bedzie zainteresowana to raczej nie pomoze , moim zdaniem nie powinno sie uzywac zadnych zaklec, rytualow ale to kazdego indywidualna sprawa . Jesli chcesz aby osoba z przeszlosci wrocila to prawo przyciagnia jest dobre bo nie robi sie nikomu krzywdy Uśmiech ! Zawsze jak uzywamy zaklecia czy rytualow niestety sa tego konsekwencje , jesli ktos ci jest pisany wroci na bank Oczko ale jesli ktos naprawde za Kims teskni prawo przyciagania modlitwa nie zrobi nikomu krzywdy a nawet pomoze Oczko

Na­wet z naj­gor­sze­go koszma­ru na­dej­dzie przebudzenie.
Odpowiedz
#5

Nie kasia12, źle mnie zrozumiałaś. Nie chce nikogo przywołać, aby być z tą osobą. Chce tylko nawiązać kontakt. Jeżeli chcesz znać szczegóły to chce nawiązać kontakt z kolegą z przeszłości. Z mojej strony jest to troche niemożliwe, więc zostaje liczyć na cud.
Odpowiedz
#6

Rozumiem ja dalam tylko przyklad Oczko!
Polecam ksiazke potega podswiadmosci jest na yt jako audio book Oczko wlasnie mowi o tym jak mozna przyciagnac sytuacje I osoby Oczko! Powodzenia Oczko

Na­wet z naj­gor­sze­go koszma­ru na­dej­dzie przebudzenie.
Odpowiedz
#7

Dziękuje Uśmiech
Odpowiedz
#8

Nastek, a nie możesz zdobyć jego numeru telefonu, adresu, dotrzeć do jego rodziny?
Odpowiedz
#9

Rodziny nie znam. On sie do mnie nie odzywa i nie wiem o co chodzi. Chciałbym z nim porozmawiać
Odpowiedz
#10

Może przez jakiś wspólnych znajomych, portale społecznosciowe itp...
Odpowiedz
#11

No zobaczymy. Myśle, że spróbuje z prawem przyciągania.
Odpowiedz
#12

Nastek, chyba tak zatytułowałeś swój pierwszy post...
Wiec w podsumowaniu, po dyskusji w tym wątku...napisz na ten temat parę słow... Oczko
Wydzieliłam w oddzielny watek posty Twoje i innych ...

[Obrazek: attachment.php?aid=69226]
Odpowiedz
#13

Nie rozumiem. Mam napisać co sądze o tym po dyskusji?
Odpowiedz
#14

Hmmm...jak chcesz...ale tytuł Twojego postu... jest właśnie taki...Zaklęcie - moralność...
czy ta dyskusja dała Ci odpowiedź na to pytanie??

[Obrazek: attachment.php?aid=69226]
Odpowiedz
#15

Tak, dała mi odpowiedź Uśmiech
Pozbyłem sie wątpliwości i doszłem do wniosku, ze faktycznie takie działanie nie narusza moralności. Jednak trzeba pamiętać, aby nie wymuszać kontaktu, jeżeli miałby zaszkodzić jednej ze stron.
Odpowiedz
#16

Jak się chce używać magii to moim zdaniem powinno się przymknąć oko na tę "moralność", bo w każdym działaniu można się czegoś be dopatrzeć... No ale zależy to też od podejścia osoby odprawiającej ryt.... Jak się chce tak bardzo na siłę być moralnym to lepiej się wziąć za inne metody, bo potem tylko wyrzuty sumienia nadchodzą, albo poglądy kontrowersyjne się tworzą w magu... Język
Odpowiedz
#17

Tak, ale ja napisałem wyżej, że rezygnuje z działań magicznych.
Wiem, tak czysty moralnie byłbym, jeżeli zapytałbym go o zgode.
Odpowiedz
#18

Nie odniosłam się konkretnie do Ciebie, raczej do ogółu czytających, bo ktoś może się przecież potem tym wątkiem sugerować. Niemniej jednak Twoja to decyzja i zrobisz jak zechcesz, miło widzieć, że forum przyniosło Ci odpowiedź na nurtujące pytanie i pomogło w dokonaniu wyboru.
Czysty moralnie byłbyś, gdyby osoba zgodziła się. Samo zapytanie to jeszcze nie wszystko.Chociaż z drugiej strony gdyby była możliwość zapytania to ryt byłby chyba zbędny. Uśmiech
Odpowiedz
#19

Naturalnie mówiąc o zapyatniu miałem też na mysli też wyrazenie zgody. Hehe racja, jakby sie do mnie odzywał to by nie było wątku Uśmiech
Odpowiedz
#20

Adrianna napisał(a):Jak się chce używać magii to moim zdaniem powinno się przymknąć oko na tę "moralność", bo w każdym działaniu można się czegoś be dopatrzeć... No ale zależy to też od podejścia osoby odprawiającej ryt.... Jak się chce tak bardzo na siłę być moralnym to lepiej się wziąć za inne metody, bo potem tylko wyrzuty sumienia nadchodzą, albo poglądy kontrowersyjne się tworzą w magu... Język
Sęk w tym, że żadne tak naprawdę "czyste" metody oddziaływania na rzeczywistość nie przychodzą do głowy, jeśli myśleć o tym co zaproponować takiej osobie. Oddziaływania poprzez modlitwę (która z definicji rytuałem jest), poprzez magię naturalną, czy jakiekolwiek oddziaływania świadomym prowokowaniem poprzez myśli, są obarczone podobnymi konsekwencjami.
Odpowiedz
#21

O tym mówię, Rudadamo. Wtedy trzeba wziąć się za przyziemne metody, nic co związane z energią. A religijne metody do nich należą, więc i modlitwa, i prawo przyciągania, i rytuały odpadają. Takie przynajmniej moje zdanie. Żadna z tych praktyk nie jest w stu procentach moralna, jeśli na to patrzeć. Oczywiście można też rozpatrywać co bardziej a co mniej moralne. Dywagacji może nie być końca na ten temat. Naprawdę temat rzeka, warty głębszej refleksji, dużo można by napisać, ale aż strach, że się to wszystko zgubi, zostanie zapomniane w gąszczu innych dyskusji. Uśmiech
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości