Warsztat 139 - Konkurs
#1

Witajcie na kolejnym warsztacie!

W sierpniu wzięłam udział w konkursie fotograficznym.
1. Co było tematyką konkursu? (co należało sfotografować)
2. Jaki był werdykt jury względem mojej pracy?

Zapraszam do zabawy :--)
Rozwiązanie w niedzielę.
Odpowiedz
#2

Witaj! Uśmiech

1. Tematyka konkursu fotograficznego: Umiarkowanie, wyjaśniająca rycerz kielichów.
Myślę, że tematyką była woda, akweny - morza, rzeki, wodospady - woda w przyrodzie, woda krążąca, zamknięty obieg. Umiarkowanie podkreśla mi tu aspekt przyrodniczy. Myslę, że nie chodziło o nic szczególnego, wyróżniającego się, a właśnie bardziej codziennego i naturalnego. Możliwy też motyw aniołów lub miłości.

2. Werdykt jury ws pracy Magi: Slońce; czy to była główna wygrana? Koło Fortuny
Praca została oceniona bardzo pozytywnie. Ciężko mi określić czy zdobyłaś główną wygraną (1 miejsce), ale sądzę, że Twoja praca została nagrodzona i była wyróżniona, a może nawet na podium.

Na marginesie, MAG może przedluż czas tego warsztatu. 4 dni to trochę mało. Uśmiech
Odpowiedz
#3

Luks, dziękuję za udział w ćwiczeniu! Uśmiech Kwiatek

Dobrze, przedłużam warsztat do środy. Uśmiech
Liczę na Waszą aktywność, zagadka nie jest trudna Uśmiech
Odpowiedz
#4

Boicie się wziąć udział w moim warsztacie? Paluszkiem
Odpowiedz
#5

Dobra skoro nikt się nie odważył to ja spróbuję swój pierwszy raz Rotfl

1. Tematyka: Król buław+3 buławy
Mnie się wydaje, że mógł być to jakiś wschód/zachód słońca, coś takiego, kojarzy mi się, że było tam dużo ciepłych kolorów na fotografii. Czerwień, pomarańcz, żółć.
\ edit: nie doczytałam o sierpniu Rotfl

2.Werdykt: 3 mieczy+pustelnik+7 denarów
Myślę, że było to niezadowalające miejsce, albo może po prostu 3 Uśmiech ale jury dostrzegło talent i to, że może coś owocnego i pięknego z tego być, gdy poćwiczysz warsztat, będziesz dalej zgłębiał tajniki fotografii. Docenili cię myślę, ale nie na tyle, na ile oczekiwałeś. Uśmiech
Odpowiedz
#6

MAG napisał(a):Boicie się wziąć udział w moim warsztacie? Paluszkiem

Ja się nie boję :violence-blades: błahahahaha! :evil:

W sierpniu wzięłam udział w konkursie fotograficznym.
1. Co było tematyką konkursu? (co należało sfotografować)
Król Buław - 6 kielichów
Może chodziło o coś wiążącego się z przeszłością, jakieś zabytki, coś ze wspomnieniami, tęsknotą za tym co odchodzi... Król Buław to ogniste sprawy, więc - w połączeniu z 6 kielichami może chodziło o zachód słońca lub ogólnie grę światła, słońce, coś takiego... Albo temat w stylu "wspomnienia z wakacji", "pożegnanie lata", "za czym tęsknię" itp. - coś związanego z powracaniem lub przemijaniem... np. ten sam pejzaż w różnym świetle (np. morze Oczko ). Ewentualnie ktoś lub coś z kim jesteś silnie związana, bez czego/kogo nie wyobrażasz sobie życia... jak ta rzecz/osoba wpłynęła na Twoje życie... No i ostatni pomysł: coś związanego z pomnikami, rzeźbami, solidnymi budowlami (zamki, wieże itp.). Uśmiech

2. Jaki był werdykt jury względem mojej pracy?
4 buławy - 2 miecze
Z całą pewnością dostałaś jakieś wyróżnienie lub nagrodę! Uśmiech Być może było to drugie miejsce?...

Dziękuję za warsztat... i zaznaczam że wcale się nie boję jego wyniku! Luzik

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#7

Witaj, MAG :eusa-think:
ad.1. 3 denary, IX Pustenik, paź mieczy - myślę, że chodzi o jakieś zabytkowe unikatowe budowle, coś związanego z budownictwem, architekturą, może praca na zasadzie porównawczej...przedstawienie jakichś rozwiązań architektonicznych dawniej i dziś...
ad. 2. XVII Gwiazda, 10 buław, 5 buław - prace jury były bardzo ciężkie, dysputy burzliwe, konkurencja duża, ale myślę, że odniosłaś sukces, jeżeli nie pierwsze miejsce to wyróżnienie, albo nagrodę specjalną
Pozdrawiam, Kotek
Odpowiedz
#8

1. Wyrok, paz monet
Mozliwe, ze chodzilo o zdjecia zwiazane z natura, moze chodzilo konkretnie o gory, skaly albo cos z roslinnoscia.

2. Diabel, 9 bulaw
Wydaje mi sie, ze dosc wysoko, moze tez byla zaciekla dyskusja o przyznanie Tobie wysokiego pierwszego miejsca albo bylas w pierwszej trojce.

Uśmiech
Odpowiedz
#9

Hej, dziękuję za udział Buźki
Świetnie Wam poszło, każdy trafnie odpowiedział!

Rozwiązanie:
1. Tematyka konkursu fotograficznego: ARCHITEKTURA
2. Werdykt jury: zajęłam 3 miejsce :--)

Podkreślam trafność Waszej wróżby.

Luks napisał(a):Witaj! Uśmiech

1. Tematyka konkursu fotograficznego: Umiarkowanie, wyjaśniająca rycerz kielichów.
Myślę, że tematyką była woda, akweny - morza, rzeki, wodospady - woda w przyrodzie, woda krążąca, zamknięty obieg. Umiarkowanie podkreśla mi tu aspekt przyrodniczy. Myslę, że nie chodziło o nic szczególnego, wyróżniającego się, a właśnie bardziej codziennego i naturalnego. Możliwy też motyw aniołów lub miłości.

2. Werdykt jury ws pracy Magi: Slońce; czy to była główna wygrana? Koło Fortuny
Praca została oceniona bardzo pozytywnie. Ciężko mi określić czy zdobyłaś główną wygraną (1 miejsce), ale sądzę, że Twoja praca została nagrodzona i była wyróżniona, a może nawet na podium.
Umiarkowanie jest adekwatne do mojego kadru - pokazałam starą i nową architekturę w jednym. Zobaczyłeś moją wygraną. Gratki :--)

Adrianna napisał(a):Dobra skoro nikt się nie odważył to ja spróbuję swój pierwszy raz Rotfl

1. Tematyka: Król buław+3 buławy
Mnie się wydaje, że mógł być to jakiś wschód/zachód słońca, coś takiego, kojarzy mi się, że było tam dużo ciepłych kolorów na fotografii. Czerwień, pomarańcz, żółć.
\ edit: nie doczytałam o sierpniu Rotfl

2.Werdykt: 3 mieczy+pustelnik+7 denarów
Myślę, że było to niezadowalające miejsce, albo może po prostu 3 Uśmiech ale jury dostrzegło talent i to, że może coś owocnego i pięknego z tego być, gdy poćwiczysz warsztat, będziesz dalej zgłębiał tajniki fotografii. Docenili cię myślę, ale nie na tyle, na ile oczekiwałeś. Uśmiech
Fajnie, że wzięłaś udział w zabawie. Celna wróżba :--) Zachód słońca nie był tematem konkursu, ale wykorzystałam ten motyw w mojej pracy. Przede wszystkim to światło zagrało, tworząc kontrast zimnych i ciepłych barw. Zajęłam trzecie miejsce, co było dla mnie miłym zaskoczeniem, bo do konkursu w ogóle się nie przygotowywałam.


Jednorożec LeCaro napisał(a):Ja się nie boję :violence-blades: błahahahaha! :evil:

W sierpniu wzięłam udział w konkursie fotograficznym.
1. Co było tematyką konkursu? (co należało sfotografować)
Król Buław - 6 kielichów
Może chodziło o coś wiążącego się z przeszłością, jakieś zabytki, coś ze wspomnieniami, tęsknotą za tym co odchodzi... Król Buław to ogniste sprawy, więc - w połączeniu z 6 kielichami może chodziło o zachód słońca lub ogólnie grę światła, słońce, coś takiego... Albo temat w stylu "wspomnienia z wakacji", "pożegnanie lata", "za czym tęsknię" itp. - coś związanego z powracaniem lub przemijaniem... np. ten sam pejzaż w różnym świetle (np. morze Oczko ). Ewentualnie ktoś lub coś z kim jesteś silnie związana, bez czego/kogo nie wyobrażasz sobie życia... jak ta rzecz/osoba wpłynęła na Twoje życie... No i ostatni pomysł: coś związanego z pomnikami, rzeźbami, solidnymi budowlami (zamki, wieże itp.). Uśmiech

2. Jaki był werdykt jury względem mojej pracy?
4 buławy - 2 miecze
Z całą pewnością dostałaś jakieś wyróżnienie lub nagrodę! Uśmiech Być może było to drugie miejsce?...

Dziękuję za warsztat... i zaznaczam że wcale się nie boję jego wyniku! Luzik
Jesteś świetna! Tak, chodziło o budynki/architekturę. Ja w swoje pracy zestawiłam stare i nowe, na bazie zimnych i ciepłych barw zachodzącego słońca. Myślę, że właśnie ta gra kolorów urzekła jury.

Perełka napisał(a):Witaj, MAG :eusa-think:
ad.1. 3 denary, IX Pustenik, paź mieczy - myślę, że chodzi o jakieś zabytkowe unikatowe budowle, coś związanego z budownictwem, architekturą, może praca na zasadzie porównawczej...przedstawienie jakichś rozwiązań architektonicznych dawniej i dziś...
ad. 2. XVII Gwiazda, 10 buław, 5 buław - prace jury były bardzo ciężkie, dysputy burzliwe, konkurencja duża, ale myślę, że odniosłaś sukces, jeżeli nie pierwsze miejsce to wyróżnienie, albo nagrodę specjalną
Pozdrawiam, Kotek
Perełka strzał w 10 w pierwszym pytanie - temat: architektura, gdzie sfotografowałam w wczoraj i dziś :--)

Aggata napisał(a):1. Wyrok, paz monet
Mozliwe, ze chodzilo o zdjecia zwiazane z natura, moze chodzilo konkretnie o gory, skaly albo cos z roslinnoscia.

2. Diabel, 9 bulaw
Wydaje mi sie, ze dosc wysoko, moze tez byla zaciekla dyskusja o przyznanie Tobie wysokiego pierwszego miejsca albo bylas w pierwszej trojce.Uśmiech

Tak, moja praca została doceniona :--)


Kochani,
chyba pierwszy raz mam problem komu przyznać poprowadzenie kolejnego warsztatu.
Każdemu udało się odgadnąć moją wygraną :--) W tym Adrianna zobaczyła trzecią nagrodę!
LeCaro i Perełka trafnie wytypowały tematykę konkursu - architektura, a nawet
z Adrianną zobaczył detale kompozycji: połączenie starego z nowym oraz wykorzystanie światła zachodzącego słońca,
dlatego:
ex aequo dla LeCaro, Perełki, Adrianny! :happy-wavemulticolor:
GRATULACJE!
Odpowiedz
#10

Dziękuję MAG, cieszę się bardzo że udało mi się odgadnąć. Uśmiech I nie dziwię się wcale że dostałaś nagrodę, bo zdjęcie jest fantastyczne! Oklaski

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#11

Super zdjecie !!!
dziekuje za konkurs i gratuluje wszystkim Uśmiech
Odpowiedz
#12

Jestem z siebie dumna! Uśmiech I gratuluję nagrody w konkursie, bardzo ciekawe zdjęcie. Uśmiech Gratuluję także pozostały tarocistkom trafnych odpowiedzi. Uśmiech
Odpowiedz
#13

Dziękuję za warsztat MAG, gratuluję nagrody Kotek
Odpowiedz
#14

Dziekuję MAG za ciekawy warsztat i gratuluję nagrody! Oklaski Masz może gdzieś wgrane zdjęcia lub chociaż jedno?
Gratulacje dla LeCaro, Perełki i Adrianny! Oklaski
Teraz musicie ustalić, która z Was poprowadzi nowy warsztat.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości