Warsztat 143 - Choinka
#1

W pewnym miejscu, w niedzielę zainstalowana zostanie ciekawa choinka.

Spróbujcie odpowiedzieć.

1. W jakim miejscu ta choinka będzie? Co to za budynek?

2. Jak choinka będzie wyglądała? (cechy charakterystyczne , ) Wszystko co zobaczycie w kartach ma znaczenie.

Zapraszam wszystkich do ćwiczen z kartami bardzo serdecznie.

Rozwiązanie za tydzień
Odpowiedz
#2

Nie dałem rady się załapać na warsztat Farfalli, to spróbuję u Ciebie Oczko

1. as buław, 2 kielichów
To budynek dobrze oświetlony z iluminacjami, neonami. To miejsce tętniące życiem, wesołe, kolorowe, jednoznacznie kojarzące się korzystnie i przyjemnie. Być może miejsce schadzek zakochanych, miejsce zawierania umów. To może być jakaś restauracja, hotel, galeria handlowa, rynek lub jakiś ważny plac (budynek położony w tej lokalizacji np ratusz). Jeśli dwie pierwsze opcje to w dość "staroświeckim" stylu, może mieć wiele elementów drewnianych. Blisko jakiegoś parku lub po prostu pośród przyrody.

2. królowa denarów, 3 mieczy, 9 buław
Prawdopodobnie nie będzie to drzewko, ale choinka stworzona z innych materiałów. Mogą być na niej nawet jakieś monety lub inne złote okrągłe przedmioty. Mogą się na niej znaleźć też ptasie pióra, podobizny ptaków lub coś co przyciąga ptaki - owoce, nasiona. Widzę tam też jakąś "kukłę" - coś o kształcie humanoidalnopodobnym.

Dzięki za warsztat Buźki
Odpowiedz
#3

Dziękuję Luksie za pierwszą interpretację Kwiatek
Odpowiedz
#4

Gratulacje Lady, już zabieram się za Twój warsztat.

1. W jakim miejscu ta choinka będzie? Co to za budynek?

10 Pucharów/ paź kielichów/ królowa kielichów
Miejsce ładne estetycznie, dla całej familii: tu widzę centrum handlowe, centrum miasta - rynek, lub pobliski park.
Ludzie lubią tam spędzać czas, z przeznaczeniem dla dzieci, dla całych rodzin, centrum matki i dziecka. ( w pobliżu może być woda)
Może też chodzić o szkołę, kościół. Miejsce artystyczne: plastycznie, muzycznie, tanecznie (dom kultury).

2. Jak choinka będzie wyglądała? (cechy charakterystyczne)

8 pałek/ 2 miecze/ As kielichów
As kielichów - będzie piękna, świeża, bogata, czuć przepych.
8 pałek - mnóstwo świateł, światełek, migocząca lub z brokatem, spadającym śniegiem, włosem anielskim.
2 miecze -zgrabna, wysoka, przykuwa wzrok.
Myślę, że choinka jest w jasnych kolorach, a nawet zimnych - może biała.
Migocząca, posiada dużo lampek, jak gwiazdy, to też gdy zapalają się, pojawia się i znika. Daje dużo światła.
Może być zbudowana z płatków śniegu, taka królowa śniegu. Widzę wielkie kółko, możliwe, że jest zwieńczona kółkiem lub posiada jakieś duże łańcuchy z kółek, albo ozdoby w postaci kółek.

Czekam na rozwiązanie.
Odpowiedz
#5

Dziękuję ślicznie Magu Buźki
Odpowiedz
#6

To i ja spróbuję.

1. W jakim miejscu znajdzie się choinka? Co to za budynek?
Paź mieczy + 9 buław + Królowa buław
Miejsce tętniące życiem, ludzie mogą przychodzić tam, by odpocząć, odstresować się. Jest tam ciepło, przyjemnie i jest ładnie oświetlone. Być może niedaleko jest jakaś poczta, biblioteka, sala koncertowa. Może centrum handlowe.. patrząc na same postaci.. dzieci chcą na plac zabaw lub do sklepu z zabawkami, kobiety energiczne i w swoim żywiole jak Królowa i mężczyźni cierpiący i siedzący pod sklepami, czekając na dziewczyny... Oczko

2. Jak choinka będzie wyglądała? Cechy charakterystyczne.
6 mieczy + 2 kielichów + Rycerz mieczy (o)
Mogą być tam dwa kolory ozdób lub dwa rodzaje. Raczej zimne, wodne kolory, może biały i niebieski, srebrny... Oświetlona ładnie i subtelnie, bo to nie światło ma grać kluczową rolę tylko raczej inne ozdoby, ale one mogą ładnie odbijać światło... Na przykład szklane lub z jakiegoś tworzywa, które będzie ładnie rozpraszać światło. Czubek może być niecodzienny, do góry nogami. Albo może będzie stała gdzieś pośród wody... w fontannie Rotfl Może zwisające włosy anielskie, coś co wygląda jakby po choineczce spływało... Uśmiech
Odpowiedz
#7

Dziękuję Adrianno Kwiatek
Odpowiedz
#8

1. Umiarkowanie, Gwiazda, Moc
To miejsce spokojne i radosne, ludzie spełniają tam swoje marzenia/nadzieje, starają sie tam o coś.
Jakieś miejsce w plenerze np: nad rzeką, na łące albo jakieś centrum handlowe/sklep.

2.Śmierć, Król Mieczy, 4 mieczy
Choinka będzie majestatyczna, duża w chłodnych barwach. Nie będzie pstrokata, ani kolorowa raczej stonowana, może ozdoby w jednym kolorze. Nie wiem dlaczego, ale mam skojarzenie z chorobą. Może będzie mizerna, albo nieżywa. Moze być sztuczna.
Odpowiedz
#9

Dziękuję Nastku Kwiatek
Odpowiedz
#10

1. W jakim miejscu ta choinka będzie? Co to za budynek?
I Mag, odwr. II Cesarzowa, V Wiara, Królowa Buław

Mam wrażenie że Choinka będzie stała miejscu publicznym - w miejscu stałej dyscypliny, nauki ale na pewno gdzie pochłania się wiedzę... może być to Uniwersytet, Biblioteka lub Szkoła.

2. Jak choinka będzie wyglądała? (cechy charakterystyczne , ) Wszystko co zobaczycie w kartach ma znaczenie.

10 Buław, As Buław, 9 Mieczy, 4 Monet

Choinka zdaję się być kolosalna, pięknie ozdobiona, ale zdaję mi się że to nie do końca będzie standardowa "żywa choinka" coś może ją odzwierciedlać. Np. Może to być jakiegoś kształtu przypominającą choinkę? na pewno w dużej mierze jest elektryczna.

Dodatkowo Karty dają mi do odczucia że jest to również jakieś powiązanie z twoją pracą ale nie widzę zbyt dużego zaangażowania z twojej strony przy kreowaniu choinki. Uśmiech

Dziękuje za Warsztat Kwiatek
Odpowiedz
#11

Dziękuję Ameners Kwiatek
Odpowiedz
#12

Witaj Lady, Kwiatek

ad.2.5 buław, IV Cesarz, Głupiec - szkoła, uczelnia, jakiś urząd...
ad.2. XIV Umiarkowanie, 3 kielichy, XII Śmierć- myślę, że będzie przystrojona tradycyjnie, może stać pod nią szopka, może być sztuczna, mogą na niej dominować ozdoby takie jak - anioły, ptaki, utrzymana w barwnej wesołej tonacji, mogą być jakieś efekty dźwiękowe...
Odpowiedz
#13

Dziękuję Perełko Kwiatek
Odpowiedz
#14

Jutro podam rozwiązanie , więc jesli ktoś chce jeszcze dołączyć, zapraszam
Odpowiedz
#15

Luks napisał(a):Nie dałem rady się załapać na warsztat Farfalli, to spróbuję u Ciebie Oczko

1. as buław, 2 kielichów
To budynek dobrze oświetlony z iluminacjami, neonami. To miejsce tętniące życiem, wesołe, kolorowe, jednoznacznie kojarzące się korzystnie i przyjemnie. Być może miejsce schadzek zakochanych, miejsce zawierania umów. To może być jakaś restauracja, hotel, galeria handlowa, rynek lub jakiś ważny plac (budynek położony w tej lokalizacji np ratusz). Jeśli dwie pierwsze opcje to w dość "staroświeckim" stylu, może mieć wiele elementów drewnianych. Blisko jakiegoś parku lub po prostu pośród przyrody.

2. królowa denarów, 3 mieczy, 9 buław
Prawdopodobnie nie będzie to drzewko, ale choinka stworzona z innych materiałów. Mogą być na niej nawet jakieś monety lub inne złote okrągłe przedmioty. Mogą się na niej znaleźć też ptasie pióra, podobizny ptaków lub coś co przyciąga ptaki - owoce, nasiona. Widzę tam też jakąś "kukłę" - coś o kształcie humanoidalnopodobnym.

Dzięki za warsztat Buźki
Dodałbym jeszcze jedną informację - na moich kartach jest dużo ptaków. Ptaki ... skrzydła... nie musi chodzić o ptaki a inne skrzydlate istoty np anioły Oczko Czubek choinki może być aniołem.
Druga informacja - ta choinka będzie chyba do czegoś przywiązana... (albo raczej jest skoro miała być postawiona w niedzielę).
Buźki
Odpowiedz
#16

Dziękuję Luksie.
Odpowiedz
#17

Przedstawiam Wam choinkę. Stoi ona w miejscu mojej pracy. W Bibliotece Uniweryteckiej w Olsztynie, Jest zrobiona z kart katalogowych, w środku, podświetlana halogenemOczko
https://youtu.be/EcIhayZp8Ac

Luks pisze:


1. as buław, 2 kielichów
To budynek dobrze oświetlony z iluminacjami, neonami. To miejsce tętniące życiem, wesołe, kolorowe, jednoznacznie kojarzące się korzystnie i przyjemnie. Być może miejsce schadzek zakochanych, miejsce zawierania umów. To może być jakaś restauracja, hotel, galeria handlowa, rynek lub jakiś ważny plac (budynek położony w tej lokalizacji np ratusz). Jeśli dwie pierwsze opcje to w dość "staroświeckim" stylu, może mieć wiele elementów drewnianych. Blisko jakiegoś parku lub po prostu pośród przyrody.

2. królowa denarów, 3 mieczy, 9 buław
Prawdopodobnie nie będzie to drzewko, ale choinka stworzona z innych materiałów. Mogą być na niej nawet jakieś monety lub inne złote okrągłe przedmioty. Mogą się na niej znaleźć też ptasie pióra, podobizny ptaków lub coś co przyciąga ptaki - owoce, nasiona. Widzę tam też jakąś "kukłę" - coś o kształcie humanoidalnopodobnym.


Dodałbym jeszcze jedną informację - na moich kartach jest dużo ptaków. Ptaki ... skrzydła... nie musi chodzić o ptaki a inne skrzydlate istoty np anioły Oczko Czubek choinki może być aniołem.
Druga informacja - ta choinka będzie chyba do czegoś przywiązana... (albo raczej jest skoro miała być postawiona w niedzielę).

Post autor: Perełka » 03 gru 2016, 17:55
Witaj Lady, Kwiatek

ad.2.5 buław, IV Cesarz, Głupiec - szkoła, uczelnia, jakiś urząd...
ad.2. XIV Umiarkowanie, 3 kielichy, XII Śmierć- myślę, że będzie przystrojona tradycyjnie, może stać pod nią szopka, może być sztuczna, mogą na niej dominować ozdoby takie jak - anioły, ptaki, utrzymana w barwnej wesołej tonacji, mogą być jakieś efekty dźwiękowe...

Post autor: ameners » 03 gru 2016, 16:23
1. W jakim miejscu ta choinka będzie? Co to za budynek?
I Mag, odwr. II Cesarzowa, V Wiara, Królowa Buław

Mam wrażenie że Choinka będzie stała miejscu publicznym - w miejscu stałej dyscypliny, nauki ale na pewno gdzie pochłania się wiedzę... może być to Uniwersytet, Biblioteka lub Szkoła.

2. Jak choinka będzie wyglądała? (cechy charakterystyczne , ) Wszystko co zobaczycie w kartach ma znaczenie.

10 Buław, As Buław, 9 Mieczy, 4 Monet

Choinka zdaję się być kolosalna, pięknie ozdobiona, ale zdaję mi się że to nie do końca będzie standardowa "żywa choinka" coś może ją odzwierciedlać. Np. Może to być jakiegoś kształtu przypominającą choinkę? na pewno w dużej mierze jest elektryczna.

Dodatkowo Karty dają mi do odczucia że jest to również jakieś powiązanie z twoją pracą ale nie widzę zbyt dużego zaangażowania z twojej strony przy kreowaniu
choinki.


Post autor: nastek96 » 03 gru 2016, 12:06
1. Umiarkowanie, Gwiazda, Moc
To miejsce spokojne i radosne, ludzie spełniają tam swoje marzenia/nadzieje, starają sie tam o coś.
Jakieś miejsce w plenerze np: nad rzeką, na łące albo jakieś centrum handlowe/sklep.

2.Śmierć, Król Mieczy, 4 mieczy
Choinka będzie majestatyczna, duża w chłodnych barwach. Nie będzie pstrokata, ani kolorowa raczej stonowana, może ozdoby w jednym kolorze. Nie wiem dlaczego, ale mam skojarzenie z chorobą. Może będzie mizerna, albo nieżywa. Moze być sztuczna.

autor: Adrianna » 03 gru 2016, 0:16
To i ja spróbuję.

1. W jakim miejscu znajdzie się choinka? Co to za budynek?
Paź mieczy + 9 buław + Królowa buław
Miejsce tętniące życiem, ludzie mogą przychodzić tam, by odpocząć, odstresować się. Jest tam ciepło, przyjemnie i jest ładnie oświetlone. Być może niedaleko jest jakaś poczta, biblioteka, sala koncertowa. Może centrum handlowe.. patrząc na same postaci.. dzieci chcą na plac zabaw lub do sklepu z zabawkami, kobiety energiczne i w swoim żywiole jak Królowa i mężczyźni cierpiący i siedzący pod sklepami, czekając na dziewczyny... Oczko

2. Jak choinka będzie wyglądała? Cechy charakterystyczne.
6 mieczy + 2 kielichów + Rycerz mieczy (o)
Mogą być tam dwa kolory ozdób lub dwa rodzaje. Raczej zimne, wodne kolory, może biały i niebieski, srebrny... Oświetlona ładnie i subtelnie, bo to nie światło ma grać kluczową rolę tylko raczej inne ozdoby, ale one mogą ładnie odbijać światło... Na przykład szklane lub z jakiegoś tworzywa, które będzie ładnie rozpraszać światło. Czubek może być niecodzienny, do góry nogami. Albo może będzie stała gdzieś pośród wody... w fontannie Rotfl Może zwisające włosy anielskie, coś co wygląda jakby po choineczce spływało...

Mag

1. W jakim miejscu ta choinka będzie? Co to za budynek?

10 Pucharów/ paź kielichów/ królowa kielichów
Miejsce ładne estetycznie, dla całej familii: tu widzę centrum handlowe, centrum miasta - rynek, lub pobliski park.
Ludzie lubią tam spędzać czas, z przeznaczeniem dla dzieci, dla całych rodzin, centrum matki i dziecka. ( w pobliżu może być woda)
Może też chodzić o szkołę, kościół. Miejsce artystyczne: plastycznie, muzycznie, tanecznie (dom kultury).

2. Jak choinka będzie wyglądała? (cechy charakterystyczne)

8 pałek/ 2 miecze/ As kielichów
As kielichów - będzie piękna, świeża, bogata, czuć przepych.
8 pałek - mnóstwo świateł, światełek, migocząca lub z brokatem, spadającym śniegiem, włosem anielskim.
2 miecze -zgrabna, wysoka, przykuwa wzrok.
Myślę, że choinka jest w jasnych kolorach, a nawet zimnych - może biała.
Migocząca, posiada dużo lampek, jak gwiazdy, to też gdy zapalają się, pojawia się i znika. Daje dużo światła.
Może być zbudowana z płatków śniegu, taka królowa śniegu. Widzę wielkie kółko, możliwe, że jest zwieńczona kółkiem lub posiada jakieś duże łańcuchy z kółek, albo ozdoby w postaci kółek.

Widzieliscie wiele cech charakterystycznych choinki. Brawo!
Zwycięzył Ameners , podał najwięcej szczegółow. Jesteście świetni! Zapraszam do obejrzenia filmiku!. Tam pracujęOczko
Odpowiedz
#18

Dziękuję za warsztat Lady of Dreams Kwiatek i gratuluję wszystkim uczestnikom. Uśmiech
Odpowiedz
#19

Oglądałaś filmik?
Odpowiedz
#20

Tak, tak Kwiatek
Odpowiedz
#21

Dzięki Lady za ciekawy warsztat. Na prawdę interesująca ta choinka. Ta z książek też była fajna Rotfl Dałem łapkę w górę, ósmą hehe.

Hm no as buław nijak nie kojarzy mi się z biblioteką, ale cóż.
3 mieczy....2 sowy, mogłem się domyślić, że to coś związanego z nauką, książkami (pośrednio). I faktycznie przywiązana była.
Fajnie, dzięki jeszcze raz Buźki
Odpowiedz
#22

To ja dziękuję
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości