Powracający sen o mętnej wodzie i zębach
#1

Witam,
od jakiegoś czasu śni mi się woda pod różnymi postaciami, ostatnio pojawia się jako bardzo mętna woda, wręcz z błotem, w której nie mam ochoty przebywać a znajduję się w niej, dookoła pływają zdechłe ryby, które omijam, są i małe rybki i giganty. koniec końców, zawsze jednak wychodzę z tej wody. Ten sen ostatnio pojawia się z rożnymi modyfikacjami. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze co jakiś czas sen o zębach. ostatnio śniło mi się, że ruszał mi się ząb, nie bolał, nie był zepsuty, po prostu się ruszał, więc go wyjęłam, bo nawet nie można tego nazwać wyrwaniem. w miejscu zęba było lekkie zaczerwienienie ale nie leciała krew, zamiast bólu poczułam we śnie ulgę, że powinnam już dawno się go pozbyć. Może to mieć związek z ostatnio napiętą sytuacją życiową, dużo stresów, zmian i znaków zapytania. Czy powinnam się martwić? Będę wdzięczna za pomoc w interpretacji Uśmiech
Odpowiedz
#2

Jak sama mówisz, ten sen może opisywać Twoją niezbyt sympatyczną sytuację życiową. Koniec końców powinna się ona dla Ciebie zakończyć w miarę pozytywnie. Wychodzisz z tej brudnej wody na brzeg, zostawiasz to wszystko za sobą. Wyrwane, wypadające zęby też nie są pomyślną wróżbą. Najważniejsze, że przy tym nie piszesz o bólu. Może nie będzie aż tak źle, głowa do góry. Uśmiech
Odpowiedz
#3

dzięki za dobre słowo Uśmiech
Odpowiedz
#4

Na ogół wszystkie przepowiednie mówią, że mętna woda to nie jest dobry znak... Woda to emocje - jeśli jest czysta, klarowna, ożywcza - emocjonalnie jesteśmy w dobrym punkcie życia, nie mamy sobie ani bliskim nic do zarzucenia, wszystko jest jasne, cieszymy się życiem... Natomiast jeśli jest mętna - często nasze emocja aż nas przytłaczają, wciągają w wir, nie jesteśmy w stanie uporządkować naszych relacji międzyludzkich (bardzo często z najbliższą rodziną). Ząb który się rusza, który nas uwiera - to też emocje, jakieś niemiłe relacje, coś co przeszkadza w kontaktach z bliskimi - uważałaś to za istotne, a tak naprawdę było to przeszkodą której przy dobrej woli łatwo można się pozbyć... Myślę że ważne jest to co napisałaś: wychodzisz z tej mętnej wody, ząb który się ruszał (czyli był zbędny) wypada - czyli koniec końców relacje, zaszłości, nieporozumienia, niedopowiedzenia które Cię męczyły, które Cię uwierały zostają wyjaśnione i wyprostowane - dzięki Twojej dobrej woli. Uśmiech

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#5

dziękuję za interpretację, trochę niepokoi mnie fakt, że zawsze kiedy śni mi się ząb to w moim najbliższym otoczeniu dowiaduję się o czyjejś śmierci. Tak też było i tym razem. Co do tej mętnej wody, faktycznie moje emocje- relacje z najbliższym otoczeniem ostatnio były niezbyt zdrowe ale powoli wszystko zmierza ku oczyszczeniu Uśmiech
Odpowiedz
#6

Emem sny o zębach są przeważnie zapowiedzią różnych dolegliwości, nagłych chorób a nawet śmierci osób które znamy lub z którymi jesteśmy spokrewnieni. W wielu sennikach jest nawet określone, który ząb kogo może oznaczać. Zęby górne oznaczają najważniejsze osoby w domu osoby śniącej, dolne zaś mniej ważne. Usta są symbolem domu, a zęby oznaczają jego mieszkańców. Te po prawej stronie szczęki symbolizują mężczyzn, po lewej zaś kobiety. Siekacze oznaczają młodych ludzi, kły ludzi w średnim wieku, zęby trzonowe osoby starsze. Kto śni, że traci któryś z wymienionych zębów straci odpowiednio któregoś z domowników. Zęby jednak mogą też oznaczać to, co się posiada. Trzonowe to przedmioty drogie, kły rzeczy mniej wartościowe, siekacze wyposażenie domu. Wtedy sen o ich wypadaniu może oznaczać jakąś stratę. Zęby obrazują też przebieg różnych spraw. Trzonowce są symbolem tego co w nas ukryte, kły tego o czym niewiele wiemy a siekacze tego co jawne.
Gdy śnią mi się wypadające bądź zepsute zęby mogę spodziewać się choroby swojej bądź kogoś z rodziny. Zdarzyło się też, że wypadające zęby które powodowały krwawienie dziąseł oznaczały śmierć osoby z mojej rodziny. Ze swojego doświadczenia wiem, że sen musi powtórzyć się wielokrotnie by naprawdę coś nieprzyjemnego się zdarzyło. Nie jest to więc regułą, jeśli sen zdarza się sporadycznie może być oznaką wyczerpania organizmu na poziomie fizycznym i psychicznym.
Odpowiedz
#7

z tym wyczerpaniem organizmu to na pewno. Bardzo dziękuję za tak szeroką odpowiedź Uśmiech
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości