Warsztat 149- Figurka
#1

Zapraszam do wzięcia udziału w nowym warsztacie Uśmiech

Mam porcelanową figurkę, która jest w mojej rodzinie od pokoleń.

1. Co przedstawia figurka ?
2. Do czego jeszcze służy oprócz ozdoby ?

Rozwiązanie podam w poniedziałek wieczorem. Zamieszczę zdjęcie figurki.
Zachęcam wszystkich do udziału Uśmiech Powodzenia !
Odpowiedz
#2

Joana napisał(a):Zapraszam do wzięcia udziału w nowym warsztacie Uśmiech

Mam porcelanową figurkę, która jest w mojej rodzinie od pokoleń.

1. Co przedstawia figurka ?
2. Do czego jeszcze służy oprócz ozdoby ?

Rozwiązanie podam w poniedziałek wieczorem. Zamieszczę zdjęcie figurki.
Zachęcam wszystkich do udziału Uśmiech Powodzenia !

1. Co przedstawia figurka? VI Zakochani
Pomyślałam o baletnicy albo o parze zakochanych - chłopcu i dziewczynie. A może dwa złączone łabędzie?

2. Do czego jeszcze służy oprócz ozdoby? 4 buław
Może to dziadek do orzechów, korkociąg, szkatułka albo pozytywka?

Dziękuję za warsztat Uśmiech
Odpowiedz
#3

1. Co przedstawia figurka ? - 2 buławy, 8 monet
Figurka przedstawia 2 postaci, osoby aktywne, rzemieślników, którzy akurat odpoczywają, ale narzędzia znajdują się obok nich (może młot, drabina). Może to być także para sportowców, przygotowujących się do konkurencji (zapasy, rzut dyskiem). To raczej ciężka, masywna figurka, ale też dzięki temu stabilna i nie łatwo ją zniszczyć. Surowo wykonana, tzn. nie zawiera zbyt wielu detali, jest raczej prosta, harmonijna, nie rozproszona niepotrzebnymi elementami.

2. Do czego jeszcze służy oprócz ozdoby ? - Paź Buław, 3 puchary
Korzysta z niej jakaś młoda, dynamiczna osoba, może bawi się nią dziecko, np. wykorzystuje ją jako postać w przedstawieniu, odgrywa z nią scenki rodzajowe Uśmiech

Joano, dziękuję za warsztat Uśmiech

"Every wall is a door". (R.W. Emerson)
Odpowiedz
#4

Spróbuję. Uśmiech

1. Co przedstawia figurka ?
XIII Śmierć, As pentakli
Może to być młoda dziewczyna, żołnierz (może być też jakaś potyczka, siłowanie się), jeździec na koniu, albo samo zwierzę: koń, jeleń/sarna, byk, zając lub jakiś ptak, jakieś elementy roślinne (kwiatki, trawka) też mogą być.

2. Do czego jeszcze służy oprócz ozdoby ?
9 buław, Cesarz, 7 kielichów
Figurka może stać w pobliżu lustra/toaletki... może służyć jako podpórka (np. pod zdjęcie), ewentualnie coś w rodzaju stojaka na biżuterię (pierścionki, łańcuszki).

Dziękuję za warsztat, Joano. Buziak

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#5

Farfalla, Zwierzynianka, Jednorożec LeCaro dziękuję Wam za udział Kwiatek
Odpowiedz
#6

Będę w poniedziałek nieobecna, więc przedłużam warsztat do wtorku Uśmiech
Zapraszam chętnych do udziału Kwiatek
Odpowiedz
#7

1. Co przedstawia figurka ?- 10 Pucharów(-)

Figurka może być złozona z dwoch elemntów a więc jest jakas postać , która coś trzyma lub para osób. Bardzo związana z tradycją rodzinną , jak pisałaś. Może byc związana z duchowością (Anioł. Święty) lub przedstawia zwierzę - jakis ptak, albo koń, ewentualnie jeżdziec na koniu?

2. Do czego jeszcze służy oprócz ozdoby ?- Rycerz Buław(-)
Do zabawy, do rozrywki, może pełni funkcję stojaka lub mozna do środka coś tam włożyc i ukryć ? Może z tej figurki można też coś skonsumowac a więc pełni rolę naczynia? Pozytywka mi równiez chodzi po głowie.
Odpowiedz
#8

Joana napisał(a):Mam porcelanową figurkę, która jest w mojej rodzinie od pokoleń.
1. Co przedstawia figurka ?
2. Do czego jeszcze służy oprócz ozdoby ?
1. królowa buław
Wydaje się, że to figurka jakiejś postaci, osoby, zapewne kobiety. To może być ważna kobieta (aktorka, postać historyczna, albo ktoś z rodziny), królowa, ale także rolnik. Może być jakiś motyw roślinny, np kłosy zbóż, albo jakieś kwiaty, ale takie pospolite, w tym chwasty, np maki.

2. Cesarz
Hm mam kilka opcji:
- Figurka ma jakąś skrytkę - na pieniądze (czyli jest czymś w rodzaju skarbonki), albo coś innego np przyprawy (solniczka/pieprzniczka); może to matrioszka.
- Może być swoistego rodzaju amuletem, ma przynosić pieniądze, wpływać pozytywnie na karierę.
- Możliwe, że da się na niej coś zawiesić lub przytwierdzić - obie karty przedstawiają mi postać trzymającą coś w stylu buławy, berła - a więc ta figurka może służyć za np stojący wieszak do ubrań, albo wiszący wieszak na klucze.

Pozdrawiam Buźki
Odpowiedz
#9

Lady of Dreams dziękuję serdecznie za udział Buziak
Luks dziękuję za udział w warsztacie Kwiatek
Odpowiedz
#10

1. Co przedstawia figurka?
X Koło/ 5 buław/ II Kapłanka
Figurka przedstawia baletnicę/ gimnastycznkę na cokole walca. Może trzymać koło, piłkę, gest otwartych rąk, dynamiczna poza, z falującą suknią, tańcząca. Gra na tamburynie, bębnie
Kopernik z kulą ziemską, astrolabium Kopernika z jego figurką.

2. Do czego jeszcze służy oprócz ozdoby?
9 mieczy/ paź pucharów/ XXII Głupiec
W moich kartach zobaczyłam liczydło lub globus. Coś co może rozwijać intelektualnie najmłodszych.
Może pokazywać symbole planet i znaki Zodiaku, może to jest kompas, barometr, termometr, sekstant, astrolabium.
Jest pozytywką. Cukierniczka, pokrywka naczynia na słodycze, po prostu naczynie.
Wieszasz na niej biżuterię.

:--)
Odpowiedz
#11

MAG dziękuję bardzo za udział w warsztacie Kwiatek
Odpowiedz
#12

Joana napisał(a):Mam porcelanową figurkę, która jest w mojej rodzinie od pokoleń.

1. Co przedstawia figurka ?
2. Do czego jeszcze służy oprócz ozdoby ?
1. Co przedstawia figurka?
Paź kielichów, II Papieżyca, 10 pucharów
Karty rzeczywiście pokazały coś kruchego i delikatnego, coś co darzysz sporymi emocjami, jest to także coś co ma w przekazie element spokoju, mistycyzmu, coś podwójnego, więc może to są dwa amorki? Miałam skojarzenia także z leżącym jelonkami albo łabędziami. Ostatecznie z innej parafii Oczko domek. Coś co ma skrytkę lub pojemnik. Pokrywę?

2. Do czego jeszcze służy oprócz ozdoby?
10 buław, XVII Gwiazda, 6 pucharów
Może jest to świecznik, latarenka albo coś co można napełniać wielokrotnie? Coś w formie podgrzewacza, takiego jak do aromatoterapii? Inne skojarzenie to kałamarz, flakon, skarbonka?

Dzięki Joano za warsztat. Buziak Kwiatek
Odpowiedz
#13

Figurka należała kiedyś do mojej prababci, która kupiła ją w Niemczech, na początku ubiegłego wieku. Stała odkąd pamiętam na komodzie w domu mojej babci wśród innych figurek. Wyróżniało ją jedno, jest dodatkowo wazonem na kwiaty. Moja babcia miała zwyczaj wkładać do niej różyczki. Każda figurka miała dla niej swoją nazwę, a tę określała jednym słowem- zakochani. Figurka przeżyła dwie wojny światowe, jest nienaruszona. Otrzymałam ją od babci gdy wychodziłam za mąż. Trzymam ją w przeszklonej szafce i nie używam jako wazonika.

[ATTACHMENT NOT FOUND][ATTACHMENT NOT FOUND][ATTACHMENT NOT FOUND]
Odpowiedz
#14

Piękna figurka Joano!
Odpowiedz
#15

Farfalla napisał(a):1. Co przedstawia figurka? VI Zakochani
Pomyślałam o baletnicy albo o parze zakochanych - chłopcu i dziewczynie. A może dwa złączone łabędzie?

2. Do czego jeszcze służy oprócz ozdoby? 4 buław
Może to dziadek do orzechów, korkociąg, szkatułka albo pozytyw
Jedna karta i trafiłaś w sedno, w dodatku nie określiłaś ich kochankowie, a zakochani, a tak babcia ją nazywała... Oklaski

Zwierzynianka napisał(a):1. Co przedstawia figurka ? - 2 buławy, 8 monet
Figurka przedstawia 2 postaci, osoby aktywne, rzemieślników, którzy akurat odpoczywają, ale narzędzia znajdują się obok nich (może młot, drabina). Może to być także para sportowców, przygotowujących się do konkurencji (zapasy, rzut dyskiem). To raczej ciężka, masywna figurka, ale też dzięki temu stabilna i nie łatwo ją zniszczyć. Surowo wykonana, tzn. nie zawiera zbyt wielu detali, jest raczej prosta, harmonijna, nie rozproszona niepotrzebnymi elementami.

2. Do czego jeszcze służy oprócz ozdoby ? - Paź Buław, 3 puchary
Korzysta z niej jakaś młoda, dynamiczna osoba, może bawi się nią dziecko, np. wykorzystuje ją jako postać w przedstawieniu, odgrywa z nią scenki rodzajowe Uśmiech
Też zobaczyłaś dwie osoby, w dodatku wypoczywające Uśmiech

Jednorożec LeCaro napisał(a):Spróbuję. Uśmiech

1. Co przedstawia figurka ?
XIII Śmierć, As pentakli
Może to być młoda dziewczyna, żołnierz (może być też jakaś potyczka, siłowanie się), jeździec na koniu, albo samo zwierzę: koń, jeleń/sarna, byk, zając lub jakiś ptak, jakieś elementy roślinne (kwiatki, trawka) też mogą być.

2. Do czego jeszcze służy oprócz ozdoby ?
9 buław, Cesarz, 7 kielichów
Figurka może stać w pobliżu lustra/toaletki... może służyć jako podpórka (np. pod zdjęcie), ewentualnie coś w rodzaju stojaka na biżuterię (pierścionki, łańcuszki).
Młoda dziewczyna i zwierzę, a na figurce są dwie kózki Uśmiech


Lady of Dreams napisał(a):1. Co przedstawia figurka ?- 10 Pucharów(-)

Figurka może być złozona z dwoch elemntów a więc jest jakas postać , która coś trzyma lub para osób. Bardzo związana z tradycją rodzinną , jak pisałaś. Może byc związana z duchowością (Anioł. Święty) lub przedstawia zwierzę - jakis ptak, albo koń, ewentualnie jeżdziec na koniu?

2. Do czego jeszcze służy oprócz ozdoby ?- Rycerz Buław(-)
Do zabawy, do rozrywki, może pełni funkcję stojaka lub mozna do środka coś tam włożyc i ukryć ? Może z tej figurki można też coś skonsumowac a więc pełni rolę naczynia? Pozytywka mi równiez chodzi po głowie.
Dostrzegłaś, ze jedna postać coś trzyma w dłoniach i że to są dwie osoby. Jest zwierzątko, a nawet dwa... Tak, do środka można coś włożyć. Uśmiech


Luks napisał(a):1. królowa buław
Wydaje się, że to figurka jakiejś postaci, osoby, zapewne kobiety. To może być ważna kobieta (aktorka, postać historyczna, albo ktoś z rodziny), królowa, ale także rolnik. Może być jakiś motyw roślinny, np kłosy zbóż, albo jakieś kwiaty, ale takie pospolite, w tym chwasty, np maki.

2. Cesarz
Hm mam kilka opcji:
- Figurka ma jakąś skrytkę - na pieniądze (czyli jest czymś w rodzaju skarbonki), albo coś innego np przyprawy (solniczka/pieprzniczka); może to matrioszka.
- Może być swoistego rodzaju amuletem, ma przynosić pieniądze, wpływać pozytywnie na karierę.
- Możliwe, że da się na niej coś zawiesić lub przytwierdzić - obie karty przedstawiają mi postać trzymającą coś w stylu buławy, berła - a więc ta figurka może służyć za np stojący wieszak do ubrań, albo wiszący wieszak na klucze.
Tak to figurka postaci, kobiety. Nie ma motywów roślinnych, ale typowo sielskie klimaty Uśmiech

MAG napisał(a):1. Co przedstawia figurka?
X Koło/ 5 buław/ II Kapłanka
Figurka przedstawia baletnicę/ gimnastycznkę na cokole walca. Może trzymać koło, piłkę, gest otwartych rąk, dynamiczna poza, z falującą suknią, tańcząca. Gra na tamburynie, bębnie
Kopernik z kulą ziemską, astrolabium Kopernika z jego figurką.<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://dobrytarot.pl/posting.php?mode=quote&f=106&p=355198#">posting.php?mode=quote&f=106&p=355198#</a><!-- l -->

2. Do czego jeszcze służy oprócz ozdoby?
9 mieczy/ paź pucharów/ XXII Głupiec
W moich kartach zobaczyłam liczydło lub globus. Coś co może rozwijać intelektualnie najmłodszych.
Może pokazywać symbole planet i znaki Zodiaku, może to jest kompas, barometr, termometr, sekstant, astrolabium.
Jest pozytywką. Cukierniczka, pokrywka naczynia na słodycze, po prostu naczynie.
Wieszasz na niej biżuterię. :--)
Ciekawe spostrzeżenia, dziewczyna siedzi na pniu, który nieco przypomina walec. Faktycznie coś trzyma, jest w sukni, i gra Uśmiech

Anlana napisał(a):1. Co przedstawia figurka?
Paź kielichów, II Papieżyca, 10 pucharów
Karty rzeczywiście pokazały coś kruchego i delikatnego, coś co darzysz sporymi emocjami, jest to także coś co ma w przekazie element spokoju, mistycyzmu, coś podwójnego, więc może to są dwa amorki? Miałam skojarzenia także z leżącym jelonkami albo łabędziami. Ostatecznie z innej parafii Oczko domek. Coś co ma skrytkę lub pojemnik. Pokrywę?

2. Do czego jeszcze służy oprócz ozdoby?
10 buław, XVII Gwiazda, 6 pucharów
Może jest to świecznik, latarenka albo coś co można napełniać wielokrotnie? Coś w formie podgrzewacza, takiego jak do aromatoterapii? Inne skojarzenie to kałamarz, flakon, skarbonka?
Zauważyłaś kruchość tego przedmiotu, mój sentyment do niego, zawarty w tej scenie spokój i dwie postaci. Jako jedyna osoba podałaś przeznaczenie- flakon, czyli wazon Oklaski

Bardzo dziękuję wszystkim za udział Buźki Cieszę się, że każdy z Was zobaczył jakiś element figurki. Bardzo ciekawe i trafne skojarzenia. Prawie każdy miał karty buław, przy określaniu do czego służy ozdoba, a jednak nie było to takie oczywiste, figurka zazwyczaj nie kojarzy się z wazonem Uśmiech Mam ogromny dylemat. Pierwszy raz organizuję warsztat, wiec nie mam doświadczenia w ocenie odpowiedzi. Anlana zobaczyła sporo szczegółów i jako jedyna podała do czego służy figurka oprócz ozdoby. Lady of Dreams zobaczyła naprawdę sporo detali. Odpowiedź Farfalli sprawiła że oniemiałam, trafiła w sedno, jedną kartą i podała nazwę figurki, to mnie kompletnie rozbroiło. Ktoś musi wygrać, więc ogłaszam zwyciężczynią Farfallę, na drugim miejscu Anlana, na trzecim Lady of Dreams.

Farfalla ogromne gratulacje :happy-cheerleadersmileygirl: organizujesz następny warsztat Buziak
Odpowiedz
#16

Fafralla , wielkie brawa! Dziękuję za ciekawy warsztat. Spro nauczyłam się znowu.
Gratuluje wszystkim uczestnikom!
Odpowiedz
#17

Bardzo ciekawa ta figurka Uśmiech
Dziękuję za warsztat Joano Buźki
Gratulacje dla Farfalli! Oklaski
I oczywiście dla Anlany i Lady of Dreams. Oklaski Anlano, Ty to masz szczęście do wyróżnień Rotfl
Odpowiedz
#18

Gratulacje, Farfalla!

"Every wall is a door". (R.W. Emerson)
Odpowiedz
#19

Luks napisał(a):Bardzo ciekawa ta figurka Uśmiech
Dziękuję za warsztat Joano Buźki
Gratulacje dla Farfalli! Oklaski
I oczywiście dla Anlany i Lady of Dreams. Oklaski Anlano, Ty to masz szczęście do wyróżnień Rotfl

Dzięki Buźki
Odpowiedz
#20

Śliczna figurka! Bardzo dziękuję i gratuluję wszystkim uczestnikom Uśmiech
Odpowiedz
#21

Gratulacje Farfalla Oklaski i Lady of Dreams Oklaski

Joana dziękuję za wyróżnienie i warsztat Kwiatek Buziak

Luks Rotfl
Odpowiedz
#22

Gratulacje! :--)

Piękna figurka :--)
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości