Warsztat 153 - Multimedialny
#1

Po trudnych warsztatach pora na może coś łatwiejszego. Oczko

Warsztat dotyczy jednego z moich ulubionych artystów, w którym zakochałam się od pierwszego słyszenia Oczko i przez wiele lat udało mi się zgromadzić prawie całą dyskografię (na winylach i CD), a pytania warsztatowe są następujące:

1. Jaki jest to rodzaj i gatunek muzyki?

2. Jak wygląda okładka mojego ulubionego albumu? Może uda się wam skojarzyć także tytuł.

Rozwiązanie podam w niedzielę, wieczorem.

Serdecznie zapraszam do udziału. Kwiatek
Odpowiedz
#2

Spróbuję jako pierwsza Uśmiech

 1. Jaki jest to rodzaj i gatunek muzyki ?

5 buław, 8 buław, VII Rydwan

Zdecydowanie muzyka dynamiczna, szybka i o ostrzejszym brzmieniu. Przy tych kartach stawiam na rockowe klimaty. Artysta może być prekursorem, łączy gatunki. Może to muzyka country, albo heavy metal...

2. Jak wygląda okładka mojego ulubionego albumu? Może uda się wam skojarzyć także tytuł.

XI Sprawiedliwość, 2 buławy, 6 buław

Okładka w ciepłych kolorach, czerwień, brąz z domieszką błękitu, żółci, złota i zieleni. Może to  być sam wykonawca, siedzący. Może konie w galopie.Być może droga, trasa, którą jedzie, konno bądź samochodem Rotfl W tle widoczne  drzewa. Na okładce może być  tłum osób, jakieś flagi. Kula ziemska, głowy lwa, konia. Być może dziecko, dzieci.
 
Dziękuję za warsztat Kwiatek
Odpowiedz
#3

To jest dopiero trudny warsztat, tu trzeba się znać na muzyce. Co tam, próbuję!

Ad. 1
XX Sąd + 10 buław
Muzyka ambitna, dojrzała, ponadczasowa. Uznania w świecie. Ciężka, wymagająca dużej dyscypliny, trudna. 
Nurt tej muzyki mógł się ponownie odrodzić, może wykonują go różni wykonawcy, dobry na cover.
Skłaniam się ku muzyce poważnej, bądź ku ciężkim brzmieniom. Nie obstawiam heavy metalu, ale jego protoplastów, myślę raczej o hard rocku i wykonawcach takich jak Black Sabbath, Led Zeppelin lub Deep Purple.


Ad. 2
królowa mieczy + 4 miecze
Kolory są ciemne i zimne. Widać snop światła, blask padający z górnej części.
Może ukazywać ciemne wnętrze z oknem, witrażem, a stamtąd światło. Tym wnętrzem może być katedra.
Przez okno może być widoczne morze, ocean, klify, pejzaż górzysty z wodą. Na pierwszym planie może być kobieta, z za nią pejzaż zgliszczy.
Przez okładkę przemawia spokój, mroczny, pogrążony w letargu.
Na okładce może być pogorzelisko, jak po wojnie, nicość, ruina, może być tam śmierć, śmierć z kosą lub po prostu nóż, człowiek z mieczem, nożem, lśniący nóż. Trup, kościotrup, trumna, krzyż - headless cross.

Z ciekawością czekam na rozwiązanie.
Odpowiedz
#4

Joana i Laurka ślicznie dziękuję za odpowiedzi. Buziak Kwiatek
Odpowiedz
#5

Ad1- Wisielec(-)

Muzyka, która pozwala zapomniec o otaczającym nas świecie, która pochłania Anlanę całkowicie, przy której relaksuje się w chwilach wolnych. To moze być jakaś muzyka medytacja, wyciszająca ale także wakacyjna... Anlana może jej słuchac non stop i nie czuje nią zmęczenia a wręcz odzyskuje przy niej siły...Muzyka spokojna, kołysząca..

Ad 2. Sprawiedliwość(-)
Okładka raczej surowa, w odcieniach zimnych kolorów (szarość, srebro, brąz) Postać na okładce to mężczyzna...Jego wierunek nie jest upiększany, jest na okładce taki jak w rzeczywistości, jest sobą..
Może to Cohen albo Sting?
Odpowiedz
#6

Wygląda na niełatwe....

1. Jaki jest to rodzaj i gatunek muzyki?
IX.Eremit, a w zasadzie widzę Eremitkę (talia Paulina Tarot). Rodzaj i gatunek, to dwa pytania i już się pogubiłam, ale strzelam, że to NIE jest pop, rock, heavy metal, rap. Muzyka, którą najlepiej się słucha w samotność, ew. na słuchawkach, a może Ty tak odbierasz tę muzę, że nie słuchasz jej w grupie. Nie jest to też muzyka taneczna.

2. Jak wygląda okładka mojego ulubionego albumu? Może uda się wam skojarzyć także tytuł.
X. Koło Fortuny...na tej karcie w lewym dolnym rogu jest jakaś Fee z gitarą Uśmiech Poza samym kołem i rudowłosą postacią, to są różne zwierzęta i porzucone maski. Stawiam, że jest jakiś kształt owalny, kulisty, a tytuł zgadnąć, to już się mi wydaje istnym kosmosem, więc nawet nie próbuję....

Frapujący warsztacik, nie ma co.
Dziękuję!
Odpowiedz
#7

Rodzaj i gatunek muzyki?

Królowa mieczy + 4 kielichy + Wiara/Kapłan
Myślę, że to spokojna, melancholijna muzyka, spokojna. Muzyk może grać na wielu instrumentach. Stawiam na klasykę rocka lub pop, jazz. Nic ciężkiego jak heavy metal czy skocznego jak współczesne kawałki. Raczej bardzo obstawiam klasykę. Pierwszy na myśl przyszedł mi Sting, ale to tylko przebłysk mojej intuicji, nawet bez stawiania kart, bo sama go lubię. Rotfl

Okładka ulubionej płyty?

5 kielichów + 4 kielichy + Sprawiedliwość
Myślę, że okładka jest melancholijna tak samo jak muzyka artysty. Obstawiam na czarno-białą kolorystykę, ewentualnie ciemne kolory, jak np. ciemna zieleń, brąz. Chyba jest na niej przedstawiony sam artysta, może zamyślony, zapłakany? Albo są na niej dwie osoby, żegnające się, smutne, zwrócone do siebie plecami, rozstające się, na rozstajnych drogach, odchodzące od siebie. Scena nie jest raczej zbyt wesoła na okładce. 

Super warsztat. Dzięki.
Odpowiedz
#8

Lady of Dreams, magicznadama, Adrianna piękne dzięki za udział w warsztacie Buziak Kwiatek

Za chwilę, pewnie dłuższą bo jeszcze nie oswoiłam się z nowym forum, podam rozwiązanie, mam nadzieję, że jakoś mi się uda. Oczko
Odpowiedz
#9

(23-03-2017, 17:40)Joana napisał(a):   1. Jaki jest to rodzaj i gatunek muzyki ?

5 buław, 8 buław, VII Rydwan

Zdecydowanie muzyka dynamiczna, szybka i o ostrzejszym brzmieniu. Przy tych kartach stawiam na rockowe klimaty. Artysta może być prekursorem, łączy gatunki. Może to muzyka country, albo heavy metal...

2. Jak wygląda okładka mojego ulubionego albumu? Może uda się wam skojarzyć także tytuł.

XI Sprawiedliwość, 2 buławy, 6 buław

Okładka w ciepłych kolorach, czerwień, brąz z domieszką błękitu, żółci, złota i zieleni. Może to  być sam wykonawca, siedzący. Może konie w galopie.Być może droga, trasa, którą jedzie, konno bądź samochodem Rotfl W tle widoczne  drzewa. Na okładce może być  tłum osób, jakieś flagi. Kula ziemska, głowy lwa, konia. Być może dziecko, dzieci.

Tak, jest to muzyka dynamiczna z czasem ostrzejszymi brzmieniami, noga sama tupie. Uśmiech Artysta jest prekursorem gatunku, który łączy gatunki, dobrze to zobaczyłaś. Oklaski Kształt pojawiający się na ilustracji dobrze odgadnięty, kolory też. Uśmiech

(23-03-2017, 18:56)Laurka napisał(a):  Ad. 1
XX Sąd + 10 buław
Muzyka ambitna, dojrzała, ponadczasowa. Uznania w świecie. Ciężka, wymagająca dużej dyscypliny, trudna.
Nurt tej muzyki mógł się ponownie odrodzić, może wykonują go różni wykonawcy, dobry na cover.
Skłaniam się ku muzyce poważnej, bądź ku ciężkim brzmieniom. Nie obstawiam heavy metalu, ale jego protoplastów, myślę raczej o hard rocku i wykonawcach takich jak Black Sabbath, Led Zeppelin lub Deep Purple.


Ad. 2
królowa mieczy + 4 miecze
Kolory są ciemne i zimne. Widać snop światła, blask padający z górnej części.
Może ukazywać ciemne wnętrze z oknem, witrażem, a stamtąd światło. Tym wnętrzem może być katedra.
Przez okno może być widoczne morze, ocean, klify, pejzaż górzysty z wodą. Na pierwszym planie może być kobieta, z za nią pejzaż zgliszczy.
Przez okładkę przemawia spokój, mroczny, pogrążony w letargu.
Na okładce może być pogorzelisko, jak po wojnie, nicość, ruina, może być tam śmierć, śmierć z kosą lub po prostu nóż, człowiek z mieczem, nożem, lśniący nóż. Trup, kościotrup, trumna, krzyż - headless cross.

Rzeczywiście Artysta wyrasta z korzeni muzyki poważnej i jest to muzyka ambitna i ponadczasowa, poza tym motywy z wcześniejszych utworów pojawiają się czasem jak reminiscencja lecz w nowej aranżacji. Nawiązanie do Led Zeppelin jest dobre, bo zarówno oni jak i mój Artysta tworzyli/tworza w klimatach ambient. Podałaś dużo szczegółów z okładki. Oklaski

(26-03-2017, 10:33)Lady of Dreams napisał(a):  Ad1- Wisielec(-)

Muzyka, która pozwala zapomniec o otaczającym nas świecie, która pochłania Anlanę całkowicie, przy której relaksuje się w chwilach wolnych. To moze być jakaś muzyka medytacja, wyciszająca ale także wakacyjna... Anlana może jej słuchac non stop i nie czuje nią zmęczenia a wręcz odzyskuje przy niej siły...Muzyka spokojna, kołysząca..

Ad 2. Sprawiedliwość(-)
Okładka raczej surowa, w odcieniach zimnych kolorów (szarość, srebro, brąz) Postać na okładce to mężczyzna...Jego wierunek nie jest upiększany, jest na okładce taki jak w rzeczywistości, jest sobą..
Może to Cohen albo Sting?

Mhm, jak mam ciąg, to potrafię słuchać jej w kółko, podoba mi się zmienność tempa od cichego kołyszącego, do ostrego, dynamicznego. Uśmiech

(26-03-2017, 14:27)magicznadama napisał(a):  1. Jaki jest to rodzaj i gatunek muzyki?
IX.Eremit, a w zasadzie widzę Eremitkę (talia Paulina Tarot). Rodzaj i gatunek, to dwa pytania i już się pogubiłam, ale strzelam, że to NIE jest pop, rock, heavy metal, rap. Muzyka, którą najlepiej się słucha w samotność, ew. na słuchawkach, a może Ty tak odbierasz tę muzę, że nie słuchasz jej w grupie. Nie jest to też muzyka taneczna.

2. Jak wygląda okładka mojego ulubionego albumu? Może uda się wam skojarzyć także tytuł.
X. Koło Fortuny...na tej karcie w lewym dolnym rogu jest jakaś Fee z gitarą Uśmiech Poza samym kołem i rudowłosą postacią, to są różne zwierzęta i porzucone maski. Stawiam, że jest jakiś kształt owalny, kulisty, a tytuł zgadnąć, to już się mi wydaje istnym kosmosem, więc nawet nie próbuję....

Dobrze skojarzone, że jest to raczej do słuchania kameralnego i nie nadaje się na potańcówki, choć odbiór na koncercie jest niesamowity, bo bardzo się udziela atmosfera tej muzyki. Uśmiech

(26-03-2017, 15:05)Adrianna napisał(a):  Rodzaj i gatunek muzyki?

Królowa mieczy + 4 kielichy + Wiara/Kapłan
Myślę, że to spokojna, melancholijna muzyka, spokojna. Muzyk może grać na wielu instrumentach. Stawiam na klasykę rocka lub pop, jazz. Nic ciężkiego jak heavy metal czy skocznego jak współczesne kawałki. Raczej bardzo obstawiam klasykę. Pierwszy na myśl przyszedł mi Sting, ale to tylko przebłysk mojej intuicji, nawet bez stawiania kart, bo sama go lubię. Rotfl

Okładka ulubionej płyty?

5 kielichów + 4 kielichy + Sprawiedliwość
Myślę, że okładka jest melancholijna tak samo jak muzyka artysty. Obstawiam na czarno-białą kolorystykę, ewentualnie ciemne kolory, jak np. ciemna zieleń, brąz. Chyba jest na niej przedstawiony sam artysta, może zamyślony, zapłakany? Albo są na niej dwie osoby, żegnające się, smutne, zwrócone do siebie plecami, rozstające się, na rozstajnych drogach, odchodzące od siebie. Scena nie jest raczej zbyt wesoła na okładce.

Muzyka jest wielowarstwowa i ciężka do jednoznacznego zaklasyfikowania ale są w niej elementy i jazzu i muzyki klasycznej, artysta jest multiinstrumentalistą, zresztą każdy muzyk z jego zespołu gra na wielu dziwnych instrumentach, przeważnie akustycznych.
Dobrze odczytany kolor i nastrój okładki. Uśmiech


Pieknie dziekuję Wam za udział w warsztacie, w zasadzie każdej z Was chciałabym przyznać nagrodę, ale zwyciężczyni może być tylko jedna i ogłaszam nią...

Laurkę Oklaski Kwiatek Buziak

wyróżnienie dla Adrianny Oklaski Kwiatek

Artysta z zagadki warsztatowej jest (orkiestra tusz...) Andreas Vollenweider.

Tytuł albumu Down to the moon, a na okładce jest odbicie Księżyca w tafli jeziora.

[Obrazek: 4029758667026.jpg]

Odpowiedz
#10

Dziękuję za wyróżnienie i gratuluję zwyciężczyni Uśmiech
Odpowiedz
#11
Muzyka 

Nie zostanę fanką takiej muzyki, ale pomysł na warsztat niezwykle ciekawy i przede wszystkim orginalny! Dziękuję bardzo i gratuluję Zwyciężczyni !!!
Odpowiedz
#12

Laurka gratulacje, czekam na  nowy warsztat Oklaski Adrianna, również Ci gratuluję byłaś blisko Uśmiech

 Anlana dziękuję za ciekawy warsztat  Buziak
Odpowiedz
#13

Dziękuję. Warsztat okazał się jednak nie taki trudny Uśmiech
Okładka minimalistyczna, a utwór bardzo relaksacyjny.
Warsztat jest dowodem na to, że kartami tarota można nawet zinterpretować muzykę.
Odpowiedz
#14

Cieszę się, że warsztat się Wam podobał. Uśmiech
Joana, zgapiłam od Ciebie punktację warsztatową, to dobry pomysł. Uśmiech Kwiatek
Odpowiedz
#15

Anlana, przyznanie punktów za warsztat zasugerował mi Ameners Uśmiech To świetny pomysł, więc myślę ze się przyjmie na forum.
Odpowiedz
#16

Dziękuję i gratuluję zwycięzczyni!
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości