Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota?
#13

Odpowiedź na post Pani madrugady:

Dziękuję, Szanowna madrugado za każde kierowane ku mnie słowo, za każdą przekazaną myśl. W ogóle, dziękuję Wszystkim, którzy zdecydowali się już do mnie napisać lub zdecydują się to uczynić. Każde Państwa słowo tworzy w moim umyśle nowe skojarzenia, pojawiają się nowe wnioski i hipotezy. Każde jest dla mnie po prostu bezcenne.
Talię „Lo Scarabeo Tarot” posiadam od około dwóch miesięcy i sprezentowałem ją sobie zasadniczo w celach naukowo dydaktycznych, właśnie z uwagi na fakt połączenia aż trzech tarotowych tradycji. W sumie, to może te karty mnie znalazły? Nie wiem. W każdym razie na chwilę obecną posiadam kilkanaście najważniejszych i najpiękniejszych – oczywiście w moim odczuciu – talii Tarota. Dlaczego aż tyle?
Ogromnym problemem jest mój wzrok, na którym nie mogę do końca polegać. Nie wszystko zauważam, nie wszystko dostrzegam. Każda z tych talii, choć opiera się na Tarocie RW, przekazuje nieco inne ujęcie tematu. Zwraca moją uwagę na inny szczegół. Dzięki temu powstaje w moim umyśle pewien zunifikowany, szerszy zarys każdej z kart. Bardzo pomógł mi np. „Pictorial Key Tarot”, w którym pewne karty przedstawione zostały w nieco inny sposób, bardziej dla mnie sugestywny. Z tych samych powodów, każde słowo kierowane do mnie przez Państwa, może spowodować, że zacznę dostrzegać to, czego do tej pory nie zdołałem zauważyć. Po prostu więcej pracuję myślami, niż wzrokiem. Stąd też wierzę, że jeśli tylko popracuję nad rozwojem intuicji, ona mi w tym wszystkim pomoże.
Obecnie pracuję tylko nad taliami stanowiącymi pochodną Tarota RW, ponieważ jest to klasyka. Crowley natomiast stanowi bardzo mocno pogłębione studium systemu RW. Tak w każdym razie to odczuwam. W sumie tego Crowleya, to co nieco się nawet boję (choć karty bardzo mi się podobają), ale nie przeszkadza mi to w poznawaniu opisów kart tego systemu prezentowanych w literaturze. Z czasem być może zdołam „rozgryźć” jego głęboką symbolikę.
Z przedstawionych powodów raczej unikam wszelkich talii „udziwnionych”, by niepotrzebnie nie zaciemniać sobie obrazu znaczeniowego kart, jaki sobie cały czas wypracowuję. Dużo myślę o kartach, o każdej z nich. Próbuję znaleźć wszelkie głębsze ich znaczenia (nawet nie wiem, jak o tym pisać, bo zwyczajnie brakuje mi jeszcze odpowiednich słów). Ciągle jeszcze nie wiem, czy system Pani Chrzanowskiej będzie uzupełnieniem Tarota RW, w systemie, jaki zdołam sobie z biegiem czasu wypracować, czy też może spojrzenie Rider – Waite wraz z Crowleyem będzie stanowiło zaledwie nakładkę na wizję Pani Chrzanowskiej, która będzie stanowiła podstawę. Tutaj Szanownej Pani słowa na temat „swego rodzaju >>blasku<< kart” już dają mi wiele do myślenia (nowe pomysły).
Pojawiła się także myśl: czy w ogóle można mówić o systemie wypracowanym przez osobę zajmującą się wróżeniem na podstawie kart Tarota, skoro ów system ciągle się tworzy, rozwija, modyfikuje – na dobrą sprawę przez całe życie. Jest to proces ciągły. Widzę samego siebie jakieś pół roku temu, gdy nie wiedziałem nawet, jak w ogóle rozpoznawać karty. Dziś jestem w stanie rozpoznać kartę z talii, której nie znam, pod warunkiem, że zbytnio nie odbiega ona od symboliki RW. Niekiedy doznaję swego rodzaju „olśnienia” czy „przebłysku”, jak bym potrafił odczytać znaczenia kart, jednak za chwilę powracam „na ziemię”. Czy to przypadek? Słyszałem opinię, iż nic nie jest w naszym życiu przypadkowe. Zobaczymy zatem, co przyniesie przyszłość.
Serdecznie pozdrawiam życząc Wszystkim Państwu wszystkiego, co tylko najlepsze.
Marzyciel.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez Marzyciel - 05-04-2017, 12:41
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez madrugada - 05-04-2017, 15:39
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez Marzyciel - 05-04-2017, 16:49
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez madrugada - 05-04-2017, 17:44
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez Marzyciel - 05-04-2017, 18:29
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez Joana - 05-04-2017, 18:32
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez Marzyciel - 05-04-2017, 19:10
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez Joana - 05-04-2017, 19:25
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez Marzyciel - 05-04-2017, 19:35
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez Marzyciel - 06-04-2017, 08:57
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez madrugada - 06-04-2017, 11:23
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez Barbara - 06-04-2017, 11:56
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez Marzyciel - 06-04-2017, 13:16
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez madrugada - 06-04-2017, 13:30
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez Marzyciel - 06-04-2017, 13:18
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez Barbara - 06-04-2017, 19:05
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez Marzyciel - 06-04-2017, 20:43
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez Barbara - 06-04-2017, 22:08
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez Barbara - 06-04-2017, 21:58
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez Marzyciel - 07-04-2017, 09:20
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez Marzyciel - 07-04-2017, 09:20
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez Marzyciel - 07-04-2017, 09:21
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez Barbara - 07-04-2017, 12:47
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez Barbara - 07-04-2017, 13:16
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez Marzyciel - 07-04-2017, 13:40
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez Barbara - 08-04-2017, 00:05
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez Marzyciel - 08-04-2017, 10:43



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości