Warsztat 157 - Miejsce
#1

Witajcie,
kolejny warsztat dot. historii budynku, który znajduje się na zdjęciu.
1. Co się tam mieściło w II połowie XX wieku?
2. Co jest tam dzisiaj?
Rozwiązanie podam w niedzielę.
Powodzenia :--)


Załączone pliki Obrazki
   
Odpowiedz
#2

1. Co się tam mieściło w II połowie XX wieku?

Papieżyca, 6 mieczy, Paź buław

Mogła tam być szkoła, harcówka, internat, hospicjum, aż dwie karty wskazują na szkołę, ale pierwsza Papieżyca z 6 mieczy to dla mnie psychiczny odlot, obłąkanie, psychiatryk? Hmm... Strasznie ponure to gmaszysko, odpychające.

2. Co jest tam dzisiaj?

4 denary, V Papież, Rycerz buław

Myślę, że ten budynek istnieje nadal i zachował swój charakter, tak jakby nic się nie zmieniło przez lata, skostniało. A może został przejęty przez np. kościół na seminarium, z młodziankami nie do końca pobożnymi.
Ten rycerz buław nie daje mi spokoju, bo jak to on działa z doskoku, nic stałego, więc może były jakieś próby zaadaptowania tego domiszcza na coś innego, ale to był tylko słomiany zapał, więc zostało jak było.

Dzięki MAG za warsztat. Kwiatek Buziak
Odpowiedz
#3

Anlano, dziękuję za udział  Buźki
Odpowiedz
#4

Jako, że posiadam tylko AW, pozwoliłam sobie na wyciągnięcie po jednej karcie.

1. Co się tam mieściło w II połowie XX wieku? - Wieża

Mógł to być jakiś ośrodek zamknięty, typu więzienie, szpital.

2. Co jest tam dzisiaj? - Wisielec

Na moje oko, to nic, budynek stoi w zawieszeniu. Ani go nie chcą wyburzyć, ani wyremontować.
Przy tej wieży mogły pozostać po tym budynku ruiny.
Odpowiedz
#5

Aniu, dziękuję za udział w warsztacie  Kwiatek
Odpowiedz
#6

1. Co się tam mieściło w II połowie XX wieku?
V buław - był to budynek w którym ludzie ze sobą walczyli, wyzywali się, było głośno, był chaos stawiam na szpital psychiatryczny.

2. Co jest tam dzisiaj?
III mieczy - nic się tam nie mieści, budynek stoi smutny i ponury.

Muza  Kotek
Odpowiedz
#7

Jaxina, dziękuję za udział Kwiatek

Czy ktoś jeszcze chce się skusić?
Za godzinę podam rozwiązanie.
Odpowiedz
#8

1. Co się tam mieściło w II połowie XX wieku?

8 mieczy, XII Wisielec, 7 kielichów

Oddział na który przywożono osoby pod wpływem alkoholu- izba wytrzeźwień. Te karty sugerują też szpital psychiatryczny, ale taki pod specjalnym nadzorem- kraty w oknach,izolatki. Może to był  dom poprawczy albo ośrodek odwykowy dla trudnej młodzieży zażywającej narkotyki. 

2. Co jest tam dzisiaj?

9 buław, 10 buław, XVIII Księżyc

Nie sądzę by budynek był wyremontowany, coś próbowano robić ale zabrakło środków, chęci, są trudności z doprowadzeniem remontu do końca. Chyba brak środków by doprowadzić ten budynek do dawnej świetności. Miejsce odstrasza, dosłownie i w przenośni, jest tam bałagan, śmieci i powoli popada w coraz większą ruinę.
Nie zdziwiłabym się jakby tam straszyło, ludzie boją się tam chodzić. Może łowcy duchów szukają tam mocnych wrażeń.


Dziękuję za warsztat MAG Kwiatek
Odpowiedz
#9

Dziewczyny, dziękuję za udział. Budynek wybudowano 1930 r. Jednogłośnie wszystkie okrzyknęłyście, że był to szpital, a dokładnie to budynek neurologii, później z oddziałami psychiatrii. Ze względu na zły stan techniczny, budynek jest nieużytkowany od 2001. Został splądrowany. W 2009 r. odbyły się trzy przetargi na sprzedaż nieruchomości, nie znalazł się chętny. W 2014 został zburzony za zgodą konserwatora zabytków. Budynku nie ma. 
Dla ciekawych wstawiam film, gdzie możecie się przejść po budynku: https://youtu.be/7rK2L4l_QB8

Wasze odpowiedzi się pokrywają i pierwszy raz w historii wszyscy uczestnicy warsztatu wygrywają. 
Jako pierwsza na trop szpitala wpadła Anlana, dlatego ona przejmuje pałeczkę i poprowadzi kolejny warsztat :--)
Odpowiedz
#10

Anlana, gratulacje Oklaski

Obejrzałam filmik, ponure i odstraszajace miejsce Boi się

MAG jeszcze raz dziękuję za ciekawy warsztat Buziak
Odpowiedz
#11

Super, dziękuje za warsztat
i gratuluje Oklaski
Odpowiedz
#12

Dziękuję za warsztat Uśmiech
Gratulacje dla Anlany Uśmiech

Muza  Kotek
Odpowiedz
#13

Dziękuję bardzo Buziak i ja również gratuluję trafnych odpowiedzi. Uśmiech

Później doszło do mnie, że Rycerz buław oznacza także przeprowadzkę. Oczko
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości