Waite o karcie Wieży
#5

Witam ponownie.
Pragnę przeprosić za fakt, iż nie zauważyłem wiadomości od Pani. Jestem osobą słabowidzącą i takie sprawy często mi umykają… Nie wiedziałem, że takie informacje w ogóle można sobie przesyłać. Nie wiem tez jeszcze, jak to czynić…
Pragnąc odpowiedzieć na zapytanie, w ogóle nie pokazało mi się okienko edycji. Widniał tylko tekst Pani zapytania… Zatem wklejam odpowiedź normalnie jako post na Forum (po prostu zwyczajnie nie wiem, co uczynić, jak prawidłowo odpowiedzieć).
***
Poniżej przedstawiam interesujący Panią tekst:
16. Wieża uderzana Błyskawicą. Alternatywne nazwy tej karty to: Zamek Plutusa, Dom Boży i Wieża Babel. W ostatnim przypadku uważa się, że spadające z wieży postacie to Nimrod i jego sługa. Z pewnością jest to karta zamętu, a obraz na niej przedstawiony odpowiada, ogólnie rzecz biorąc, każdej z wymienionych nazw, z wyjątkiem Maison Dieu, o ile nie przyjmiemy, że Dom Boży został porzucony, a zasłona w świątyni rozdarta. Nieco zaskakujący wydaje się fakt, iż obraz ten nie został dotąd przyrównany do upadku Świątyni Salomona, gdzie błyskawica symbolizowałaby ogień i miecz, którymi Król Chaldejski zrównał ten gmach z ziemią.
*** Koniec tłumaczenia (fragment 28 strony książki).
Serdecznie pozdrawiam oraz najmocniej przepraszam za zaistniałe zamieszanie...
Marzyciel.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Waite o karcie Wieży - przez Dąbrówka - 26-04-2017, 17:18
RE: Waite o karcie Wieży - przez Marzyciel - 26-04-2017, 20:17
RE: Waite o karcie Wieży - przez Dąbrówka - 26-04-2017, 20:26
RE: Waite o karcie Wieży - przez Marzyciel - 26-04-2017, 20:32
RE: Waite o karcie Wieży - przez Marzyciel - 26-04-2017, 21:01
RE: Waite o karcie Wieży - przez Dąbrówka - 26-04-2017, 21:20
RE: Waite o karcie Wieży - przez Marzyciel - 26-04-2017, 21:31



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości