Książki o tarocie

Vademecum tarota, pani Antonowicz i Vademecum tarocisty - Hajo Banzhaf
Odpowiedz

Joan Bunning, Praktyczny kurs Tarota. Kompletny podręcznik dla każdego, Wydawnictwo Illuminatio, 2014.
Właśnie czytam Uśmiech
Odpowiedz

Moglibyście mi polecić jakąś książkę, która byłaby właśnie takim akademickim opracowaniem symboliki i znaczeń kart? Zależy mi na opisach starych znaczeń jeszcze przed nastaniem epoki RW, na historii kształtowania się kart, odniesieniach do ikonografii XV wieku itd. Zainteresowała mnie na razie poleca kilka postów wcześniej "Tarot - historia i rozwój ezoterycznej doktryny a fenomen tarotowej kartomancji" Piotra Gibaszewskiego . To może być to. Mam też książkę Heleny Starowieyskiej dotyczącej Tarota Marsylskiego. Czy są jeszcze jakieś pozycje warte uwagi? Z tego co wiem, niektóre ze starszych wersji Tarota miały zupełnie inne obrazy na Arkanach Wielkich, np. Księżyc miał kobietę przędnącą nić, niestety nie mogę znaleźć tego w popularnych książkach bazujących na RW.
Odpowiedz

Przejrzyj "Leksykon symboli tarota" Tomasz Suma. Może o to Ci chodzi?
Odpowiedz

Dziękuję, sprawdzę sobie tę pozycję Uśmiech Brzmi doskonale.
Odpowiedz

Olbrzymia baza informacji, artykułów, teorii dotyczących powstania i rozwoju kart znajduje się na portalu http://autorbis.net , niestety strona anglojęzyczna.
Odpowiedz

Jednorożec LeCaro napisał(a):Chciałabym Wam gorąco polecić książkę: Sasha Graham "365 rozkładów Tarota".
Mam ją od kilku dni i jestem nią zauroczona. Uśmiech
Książka jest oczywiście podzielona na 365 dni, na każdy dzień roku jeden rozkład. Można z niej korzystać jak z kalendarza - codziennie robiąc sobie rozkład przypisany do konkretnego dnia - a można też wybierać rozkłady korzystając z indeksu na końcu książki, gdzie są one podzielone tematycznie na działy - np. "Wiedza o sobie i rozwój osobisty", "Zdrowie i dobre samopoczucie", "Praca i kariera", "Smutek i ruszanie do przodu", "Nie z tego świata", "Miłość i romans", "Dom i rodzina". Autorka bierze pod uwagę święta przypadające danego dnia - zarówno pogańskie (np. sabaty) jak i chrześcijańskie, pory roku, boginie i bogów, ciekawe wydarzenia i podaje rozkłady do tego nawiązujące, np. jest bardzo praktyczny rozkład "Zagubione przedmioty Trójkąta Bermudzkiego", który służy do odnalezienia rzeczy które nam się zgubiły, rozkład "Wyzwalanie się z rutyny" pozwoli pod innym kątem spojrzeć na swoje życie, a z kolei "Przepowiednie Karmenty" pomoze nam ocenić swoje umiejętności wróżbiarskie. Uśmiech
Opinie w zagranicznych księgarniach (np. Amazon) są również bardzo pochlebne.
Cena książki to ok. 40 zł (ale np. w dyskoncie Aros niecałe 30 zł) - i naprawdę warto!

Kupiłam i właśnie ją studiuję Uśmiech
Odpowiedz

Lady, no i jakie wrażenia? Uśmiech

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz

Jednorożec LeCaro napisał(a):Lady, no i jakie wrażenia? Uśmiech

Bardzo pozytywne ale ta naprawde nie mam kiedy sie nad nią skupić...Będe wykorzystywała te rozklady do tworzenia swoichOczko
Odpowiedz

Jednorożec LeCaro napisał(a):Lady, no i jakie wrażenia? Uśmiech


Czy rozkłady są potem pogrupowane tematycznie ? Zdrowie, praca, miłość..
Wtedy by było praktycznie. Jeśli mogę prosić o odpowiedź. Zamierzam ją kupić.
Odpowiedz

Lady, tak ta książka jest też super inspiracją do tworzenia własnych rozkładów. Uśmiech

Joano, parę postów wyżej piszę jaki jest sposób pogrupowania rozkładów - nie są to typowe działy : zdrowie, finanse, miłość, ale można dość łatwo znaleźć coś konkretnego. Uśmiech
Jednorożec LeCaro napisał(a):można też wybierać rozkłady korzystając z indeksu na końcu książki, gdzie są one podzielone tematycznie na działy - np. "Wiedza o sobie i rozwój osobisty", "Zdrowie i dobre samopoczucie", "Praca i kariera", "Smutek i ruszanie do przodu", "Nie z tego świata", "Miłość i romans", "Dom i rodzina".

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz

Jeszcze nie mam Chrzanowskiej " Najlepsze rozkłady tarota" i się nieco waham. Tak naprawdę korzystam z 15 rozkładów maksymalnie. Nowe mnie interesują, o ile nie są bardzo rozbudowane. Powyżej 10-12 kart to już się robi bałagan. Jeśli ktoś ma do mnie jedno pytanie to owszem. Mogę rozłożyć spory rozkład i powoli wytłumaczyć. Gdy jednak pan pyta o 5 pań poznanych w internecie to zdecydowanie wolę szybkie rozkłady.
Odpowiedz

[Obrazek: 43xnyV1.jpg]
Witam,
Polecam opublikowaną przez wydawnictwo Lashtal Press książkę Oswalda Wirtha, "Wprowadzenie do tarota".  
Takich książek, jak "Wprowadzenie do tarota" na naszym rynku jak na lekarstwo.
Dla Wirtha tarot służył nie tylko do wróżenia, ale także, a właściwie przede wszystkim, jako podręcznik do wtajemniczenia w misteria egzystencji. Był przewodnikiem po mikro- i makrokosmosie oraz narzędziem kontemplacyjnym – intencjonalnie pozbawioną słów księgą inicjacji.
To książka dla tych, którzy poszukują Nieznanego.
Książka dostępna jest jedynie w sklepie internetowym wydawcy: 
http://www.lashtal-press.com/sklep/
Odpowiedz

Witam,

Nakładem wydawnictwa Lashtal Press ukazała się chyba najdłużej wyczekiwana w Polsce książka o tarocie - "Księga Thota" Aleistera Crowleya.
Książka dostępna jest w dwóch edycjach - oprawionej w ćwierć skórę wersji de luxe oraz wersji standardowej. Książkę można nabyć jedynie bezpośrednio od wydawcy: 
http://www.lashtal-press.com/sklep/

[Obrazek: EirePqj.jpg]

Pozdrawiam,
Krzysztof
Odpowiedz

Czy ktoś z Was kupił już książkę "Tarot Thota" Crowleya. Jeśli tak to proszę o opinię.
Odpowiedz

Witku, czego w tej opinii oczekujesz...? Świetnie, że pojawiło się nareszcie tłumaczenie "Book of Thoth"... Trudno jednak w obecnych czasach zaliczyć tę pozycję jako podręcznik do nauki wróżenia. Natomiast dla tych, którzy chcą poznać, jak Crowley rozumiał Tarota - pozycja niezbędna Uśmiech
Opieram się tutaj na anglojęzycznej wersji tej książki - powyższej nie kupiłam jeszcze, ale pewnie to zrobię Uśmiech
Odpowiedz

Dzięki Le Stelle za info. Przymierzam się do zakupu tej książki.
Odpowiedz

Le Stelle napisał(a):Witku, czego w tej opinii oczekujesz...? Świetnie, że pojawiło się nareszcie tłumaczenie "Book of Thoth"... Trudno jednak w obecnych czasach zaliczyć tę pozycję jako podręcznik do nauki wróżenia. Natomiast dla tych, którzy chcą poznać, jak Crowley rozumiał Tarota - pozycja niezbędna Uśmiech
Opieram się tutaj na anglojęzycznej wersji tej książki - powyższej nie kupiłam jeszcze, ale pewnie to zrobię Uśmiech
ladne wydana ksiazke moze mikolaj mi sprezetuje Oczko
Odpowiedz

Zamówiłem Tarota Thota Crowleya jak i Wprowadzenie do tarota Wirtha. Jak je dostanę to podzielę się z Wami opiniami.
Odpowiedz

Praktyczny kurs Tarota
Autor: Joan Bunning
Ta ksiazke polecam na poczatek Oczko

Na­wet z naj­gor­sze­go koszma­ru na­dej­dzie przebudzenie.
Odpowiedz

Dlaczego tą książkę Kasiu polecasz dla początkujących, może nam coś o niej napiszesz ...co Cię w niej zafascynowało?
Odpowiedz

Mysle ze ta ksiazka mowi o wielu mitach ktore sa na temat tarota, ksiazka opowiada ze karty sa kluczem do naszej podswiadomosci Oczko I rowniez moga pomoc wielu ludzia , bardzo rowniez zafascynowala mnie interpretacja kazdej z kart , bardzo przyjemnie czytalo mi sie ta ksiazke Oczko! Polecam .

Na­wet z naj­gor­sze­go koszma­ru na­dej­dzie przebudzenie.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości