Warsztat 159 - Nowa dyscyplina
#1

Witam w moim pierwszym warsztacie. Mam nadzieję, że zechcecie wziąć w nim udział. Uśmiech

Od listopada 2016 zaczęłam uprawiać całkowicie nową dla mnie dyscyplinę sportu, nigdy wcześniej nie miałam z nią do czynienia. A pytania warsztatowe to:

1. O jakim sporcie mowa? 
2. Od czerwca nastąpi zmiana trenera, jaki jest tego powód? 

Zapraszam serdecznie do udziału i powodzenia. Rozwiązanie podam we wtorek. Uśmiech
Odpowiedz
#2

Bardzo ciekawy warsztat :--)

1. O jakim sporcie mowa? 
XI Sprawiedliwość/ 6 monet/ 9 monet
Sport, który robi wrażenie, można sie tam prezentować nie tylko fizycznie i wizualnie. Liczy sie postawa, ruchy.
Jak dla mnie mało naturalny i niezbyt swobodny. Możliwe, że jesteś ograniczona np przez stój: kask, ochraniacze.
Więcej analizujesz, niż wykonujesz. Masz przeciwnika, ruch za ruch.
Jedyny sport jak chodzi mi po głowie to szermierka, później tenis.

2. Od czerwca nastąpi zmiana trenera, jaki jest tego powód? 

XVI Wieża/ paź mieczy/ XIV Umiarkowanie
Myślę, że trener miał kontuzję lub wypadek. Przechodzi rekonwalescencję.

Czekam na rozwiązanie :--)
Odpowiedz
#3

1. Co to za dyscypliną
Pustelnik Król bulaw Król denarow
Myślę że jest to sport który wymaga ogromnej wiedzy teoretycznej, uznawany za męski, 2 zawodników (szachy?)  Gdy jedna strona jest aktywna druga przyjmuje postawę pasywna, może musi się bronić. z racji atrybutów krolów bulawy i denara przychodzi mi na myśl jeszcze golf albo coś z kijkiem i piłka lub krążkiem, ale raczej nie zespolowy. 

2. Powód zmiany trenera
Kochankowie 10 kielichow Gwiazda
Wydaje mi się ze musiał jakiegoś wyboru dokonać może między rodziną a praca? Zakochał się i zaciazyl? To kobieta? Albo  wybrał spełnienie marzeń ?
Odpowiedz
#4

Wildwood dziekuje za twój udział  Kwiatek Kwiatek
Odpowiedz
#5

1. XVII Gwiazda, XII Wisielec, Królowa mieczy
Na początku przyszła mi do głowy wspinaczka. Sport, w którym trzeba być bardzo zręcznym i precyzyjnym - a może szermierka? 
Gwiazda, czyli blisko nieba - na wysokości. Wisielec - w powietrzu. A może paralotniarstwo? To może być też taniec na rurze - Pole Dance?
2. XX Sad, XIX Słońce, Paź kielichów
Myślę, że trenerowi urodziło się bądź urodzi dziecko. Ma jakieś sprawy rodzinne, w które musi się poważnie zaangażować. 

Dziękuję za warsztat!
Odpowiedz
#6

Farfalla dzieki  Kwiatek Buźki
MAG, przepraszam najmocniej, że Cię pominęłam, również bardzo Ci dziękuję za odpowiedź!!
Odpowiedz
#7

Gratuluję pierwszego warsztatu, Adrianno.  Uśmiech

No to ja się dołączę na króciutko i na szybciutko:

1. O jakim sporcie mowa? 
XIX Słońce, Królowa Mieczy
Jak dla mnie są to karty właściwie przeciwstawne... A więc powiedziałabym, że jest to sport, w którym trzeba połączyć jakieś z pozoru przeciwstawne cechy - chłodną głowę, rozwagę, spostrzegawczość, inteligencję, samodzielność... z drugiej strony - energię, pójście na całość, radość z ruchu, cieszenie się możliwościami jakie daje własne ciało... możliwość wyładowania nadmiaru emocji. Uśmiejesz się, ale pierwsze co mi przyszło na myśl, to rzut - młotem, kulą, oszczepem...  Rotfl Inna możliwość to taniec lub tenis lub jakiś sport, w którym trzeba odbijać piłkę... no jakiś sport z piłką... koszykówka, siatkówka, piłka nożna... takie tam.  Uśmiech

2. Od czerwca nastąpi zmiana trenera, jaki jest tego powód? 
XI Sprawiedliwość, 7 mieczy
Albo trener sam sobie nagrabił... jakieś machlojki, coś o czym nikt nie wiedział... coś z przeszłości  (brak uprawnień?) itp. - albo komuś "przeszkadzał"...

Serdeczne pozdrowienia, Adrianno.  Buźki

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#8

Jednorożec LeCaro, bardzo dziękuję za twój udział i również pozdrawiam  Buźki
Odpowiedz
#9

1. O jakim sporcie mowa?

Rycerz buław, Król denarów, 4 miecze.

Sport w którym wymagana jest sprawność fizyczna, a jednocześnie koncentracja i przewidywanie kolejnych posunięć, sport przy którym można się pobijać (możliwe urazy, siniaki, guzy) i jest kontakt z ziemią, więc moim zdaniem może to być dżudo (i pochodne karate itd) lub jazda konna np. ujeżdżanie albo może także wspinaczka skałkowa, być może jest to sport, który wymaga nakładów finansowych oraz przestrzegania pewnych norm zachowania.   

2. Od czerwca nastąpi zmiana trenera, jaki jest tego powód?

Paź mieczy, 5 buław, 7 pucharów

Możliwe, że nadarzyła się okazja, która jest dla niego nie tylko wyzwaniem, ale także spełnieniem marzeń. Może też postawił na własną karierę np start w zawodach.

Dzięki za warsztat. Kwiatek
Odpowiedz
#10

1. O jakim sporcie mowa? 10 buław, XXI Świat 

Kojarzy mi się z podnoszeniem ciężarów, albo może chodzi o wspinaczkę górską. Na pewno sport wymagający dużej siły w barkach, stabilnej postawy, ochrony pleców, asekuracji, ale dający jakby uniesienie. To praca nad ciałem z obciążeniem, wymagająca od Ciebie dużo wysiłku. Może wiązać się z wyjazdami. 

2. Od czerwca nastąpi zmiana trenera, jaki jest tego powód? V Kapłan, 8 mieczy

Myślę, że trener jest już wiekowy i odchodzi na emeryturę, albo ma jakieś problemy zdrowotne. Ewentualnie nie potrafi Cię już dalej pokierować i zmieniasz trenera tak jakby na poziom wyżej, albo na takiego, z którymi lepiej się rozumiecie. 

"Every wall is a door". (R.W. Emerson)
Odpowiedz
#11

Anlana, Zwierzynianka  Kwiatek pięknie dziękuję za wasze odpowiedzi Uśmiech
Odpowiedz
#12

Adrianno kiedy rozwiązanie zagadki ?
Odpowiedz
#13

Tak jak napisalam w warsztacie,we wtorek, czyli już jutro Uśmiech pewnie wieczorem
Odpowiedz
#14

Podaję rozwiązanie zagadki.

Trenuję pole dance, sport wymagający fizycznie jak i psychicznie bardzo wiele.
Co do trenerki, wyjeżdża do stolicy, aby studiować swój wymarzony kierunek. 

Postaram się pozaznaczać w waszych odpowiedziach to co pasowało.

MAG
1. O jakim sporcie mowa? 
XI Sprawiedliwość/ 6 monet/ 9 monet
Sport, który robi wrażenie, można sie tam prezentować nie tylko fizycznie i wizualnie. Liczy sie postawa, ruchy.
Jak dla mnie mało naturalny i niezbyt swobodny. Możliwe, że jesteś ograniczona np przez stój: kask, ochraniacze.
Więcej analizujesz, niż wykonujesz. Masz przeciwnika, ruch za ruch.
Jedyny sport jak chodzi mi po głowie to szermierka, później tenis.

2. Od czerwca nastąpi zmiana trenera, jaki jest tego powód? 

XVI Wieża/ paź mieczy/ XIV Umiarkowanie
Myślę, że trener miał kontuzję lub wypadek. Przechodzi rekonwalescencję.

Wildwood
1. Co to za dyscypliną
Pustelnik Król bulaw Król denarow
Myślę że jest to sport który wymaga ogromnej wiedzy teoretycznej, uznawany za męski, 2 zawodników (szachy?)  Gdy jedna strona jest aktywna druga przyjmuje postawę pasywna, może musi się bronić. z racji atrybutów krolów bulawy i denara przychodzi mi na myśl jeszcze golf albo coś z kijkiem i piłka lub krążkiem, ale raczej nie zespolowy

2. Powód zmiany trenera
Kochankowie 10 kielichow Gwiazda
Wydaje mi się ze musiał jakiegoś wyboru dokonać może między rodziną a praca? Zakochał się i zaciazyl? To kobieta? Albo  wybrał spełnienie marzeń ?

Farfalla
1. XVII Gwiazda, XII Wisielec, Królowa mieczy
Na początku przyszła mi do głowy wspinaczka. Sport, w którym trzeba być bardzo zręcznym i precyzyjnym - a może szermierka? 
Gwiazda, czyli blisko nieba - na wysokości. Wisielec - w powietrzu. A może paralotniarstwo? To może być też taniec na rurze - Pole Dance?

2. XX Sad, XIX Słońce, Paź kielichów
Myślę, że trenerowi urodziło się bądź urodzi dziecko. Ma jakieś sprawy rodzinne, w które musi się poważnie zaangażować. 

Jednorożec LeCaro
1. O jakim sporcie mowa? 
XIX Słońce, Królowa Mieczy
Jak dla mnie są to karty właściwie przeciwstawne... A więc powiedziałabym, że jest to sport, w którym trzeba połączyć jakieś z pozoru przeciwstawne cechy - chłodną głowę, rozwagę, spostrzegawczość, inteligencję, samodzielność... z drugiej strony - energię, pójście na całość, radość z ruchu, cieszenie się możliwościami jakie daje własne ciało... możliwość wyładowania nadmiaru emocji. Uśmiejesz się, ale pierwsze co mi przyszło na myśl, to rzut - młotem, kulą, oszczepem...  [Obrazek: rotfl.gif] Inna możliwość to taniec lub tenis lub jakiś sport, w którym trzeba odbijać piłkę... no jakiś sport z piłką... koszykówka, siatkówka, piłka nożna... takie tam.  [Obrazek: usmiech.gif] 

2. Od czerwca nastąpi zmiana trenera, jaki jest tego powód? 
XI Sprawiedliwość, 7 mieczy
Albo trener sam sobie nagrabił... jakieś machlojki, coś o czym nikt nie wiedział... coś z przeszłości  (brak uprawnień?) itp. - albo komuś "przeszkadzał"...

Anlana
1. O jakim sporcie mowa? 
Rycerz buław, Król denarów, 4 miecze.
Sport w którym wymagana jest sprawność fizyczna, a jednocześnie koncentracja i przewidywanie kolejnych posunięć, sport przy którym można się pobijać (możliwe urazy, siniaki, guzy) i jest kontakt z ziemią, więc moim zdaniem może to być dżudo (i pochodne karate itd) lub jazda konna np. ujeżdżanie albo może także wspinaczka skałkowa, być może jest to sport, który wymaga nakładów finansowych oraz przestrzegania pewnych norm zachowania.   

2. Od czerwca nastąpi zmiana trenera, jaki jest tego powód? 
Paź mieczy, 5 buław, 7 pucharów
Możliwe, że nadarzyła się okazja, która jest dla niego nie tylko wyzwaniem, ale także spełnieniem marzeń. Może też postawił na własną karierę np start w zawodach.

Zwierzynianka
1. O jakim sporcie mowa? 10 buław, XXI Świat 
Kojarzy mi się z podnoszeniem ciężarów, albo może chodzi o wspinaczkę górską. Na pewno sport wymagający dużej siły w barkach, stabilnej postawy, ochrony pleców, asekuracji, ale dający jakby uniesienie. To praca nad ciałem z obciążeniem, wymagająca od Ciebie dużo wysiłku. Może wiązać się z wyjazdami. 

2. Od czerwca nastąpi zmiana trenera, jaki jest tego powód? V Kapłan, 8 mieczy
Myślę, że trener jest już wiekowy i odchodzi na emeryturę, albo ma jakieś problemy zdrowotne. Ewentualnie nie potrafi Cię już dalej pokierować i zmieniasz trenera tak jakby na poziom wyżej, albo na takiego, z którymi lepiej się rozumiecie. 

_____________________
Miałam naprawdę trudne wyzwanie, żeby wyłonić zwycięzcę, ale decyzję trzeba podjąć.

Przyznaję miano zwyciężczyni Farfalli  Oklaski, ponieważ jako jedyna nazwała rzecz po imieniu i podała pole dance jako konkretne rozwiązanie. Super, że wpadłaś na ten pomysł, myślę, że Wisielec tutaj bardzo pomógł, ponieważ dosłownie w tym sporcie wisimy często głową w dół i sama tworząc ten warsztat właśnie o tej karcie myślałam. Uśmiech

Muszę wyróżnić też Jednorożca LeCaro oraz Anlanę, ponieważ świetnie opisałyście ten sport, chociaż sama dyscyplina nie wpadła wam do głowy, w przypadku Anlany także powód zmiany trenera jest bardzo bliski prawdy.

Wszystkim uczestniczkom serdecznie gratuluję, dziękuję za udział. Czekam na kolejny warsztat. Uśmiech
Odpowiedz
#15

Dziękuję bardzo za wyróżnienie Uśmiech  ...i gratulacje dla Farfalli. Oklaski

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#16

Farfalla Gratulacje!  Oklaski 

Adrianna, zobaczyłam w kartach tańczącego konia, no może chodzącego z gracją i wspinanie, ale nigdy bym nie wpadła na to, że to pol dance, może dlatego, że nie skojarzyłabym tego ze sportem. Wyśmiewacz 

Jeszcze raz dziękuję za ciekawy warsztat. Buziak
Odpowiedz
#17

Dziękuję bardzoUśmiech Gratulacje dla wszystkich uczestników!
Odpowiedz
#18

Dziewczyny gratulacje!
Adrianna, dzięki za ciekawy warsztat :--)
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości