Bindruny
#1

Bindruny
Bindruny są formami graficznymi powstałymi z połączenia ze sobą kilku znaków runicznych.
Powstały w ten sposób znak może służyć jako talizman.
Tak wygląda ten "przepis" w uproszczeniu, temat jednak nie jest prosty sam w sobie.
Musimy mieć świadomość tego iż kreując tego typu symbol, tworzymy pewne połączenie energii znaków użytych w nim i... znaków powstałych z takiego połączenia.
Problemem są owe znaki "dodatkowe", gdyż mogą one zarówno wzmocnić efekt naszego "talizmanu",
jak i go osłabić a nawet - co gorsza, wygenerować efekt odmienny od oczekiwanego.

Tło historyczne
Najwcześniejsze inskrypcje zawierajace bind-runy, pokazują je jako dwie lub trzy, połączone na wspólnej pionowej linii.
Powodem tego typu praktyki była generalnie oszczędność pracy i miejsca -pamiętajmy iż inskrypcje te
byly tworzone zwykle na kamieniach, dość prymitywnymi narzędziami.
Podobną praktykę zresztą stosowano również w najstarszych napisach wykonanych w alfabecie łacińskim.
W mitologii znajdujemy informacje o używaniu do celów magicznych bindrun lub czegoś podobnego w trzech miejscach:
"Sadze o Egilu",
"Sadze o Bósi i Herrau"
oraz w jednym z poematów Eddy - "Skírnismál"
Obecnie tworzone i znajdowane bindruny w Internecie, najczęściej są adaptacją tradycyjnego zapisu,
do własnej wiedzy i doświadczeń.

Na terenach Islandii występowały zbliżone do runicznych zaklęcia określane jako galdrastafir lub bandrúnir, przypominające przy pewnej dozie wyobraźni bindruny, ale ich powiązanie jest dość luźne.
Istotnym wydaje się fakt iż wbrew obiegowym opiniom Bindruny raczej miały na celu skrócenie zapisu
niż uniemożliwienie jego odczytania.
Istniało wiele sposobów i styli kodowania inskrypcji Runicznych, ale to temat na osobny artykuł.

Osobiste doświadczenia
Bywa iż w pracy magicznej związanej z runami, nie jest łatwo dobrać właściwe znaki do potrzeby osoby, dla której jest talizman wykonywany.
Jest to odpowiedzialne zadanie, gdyż Runy poza tym iż są "wysyłane" z pewną intencją, mogą swoim oddziaływaniem energetycznym intencję ową wzmocnić i zasilić ale mogą też osłabić  lub spowodować zmiany na obszarach, których nie chcieliśmy zmieniać.
Dodajmy do tego typu pracy element "dodatkowo występującego znaku", którego istnienia nie zauważymy i już zaczyna się nieciekawie
[ATTACHMENT NOT FOUND]
Aby nie być gołosłownym, przyjrzyjmy się prostej "Bindrunie" uformowanej z inicjałów Imienia i Nazwiska
pewnej osoby (rys. powyżej]
W górnym rzędzie pokazane zostały runy "źródłowe".
W dolnym, dwie bindruny (z wielu), które z użyciem w/w mogą zostać utworzone.
Poza kształtem, który rzuca się w oczy, Bindruny te różnią się i energetyką i sposobem oddziaływania
na osobę noszącą taki talizman.
Zwróćmy uwagę iż już na pierwszy rzut oka Bindruna po prawej ma znacznie większą ilość "Run"
wpisanych w siebie.
Możemy w niej znaleźć Othale, Wunjo a nawet Algiz i Raido.
Z dwóch run uzyskaliśmy w parę chwil sześć... (a można znaleźć ich jeszcze kilka).
Jakie efekty dodatkowe mogą one wprowadzić do pozornie prostej Bindruny?
Na ile zniosą zaplanowane jej działanie, a na ile je wzmocnią?
Jak zmienią dodatkowo aspekty życia osoby używającej talizmanu, których nie chcieliśmy ruszać? -
To pytania, które warto zadać sobie, nie tylko w trakcie pracy nad Bindruną ale częstokroć zanim
do jakiejkolwiek pracy magicznej się przystąpi.

Warte jest to moim zdaniem analizy tym bardziej, iż pomiary "promieniowania", za pomocą wahadełka,
jakie dla potrzeb własnych wykonywałem wykazały we wszystkich wypadkach iż Bindruna jest znakiem
o kilkukrotnie (bywa że i dziesięciokrotnie) silniejszym promieniowaniu niż inskrypcja runiczna, zawierająca w sobie runy użyte do wykonania Bindruny.
Ma również dość często inną charakterystykę oddziaływania i kolor niż sama inskrypcja.
Oczywiście użycie wahadełka nie jest techniką uznawaną obecnie przez naukę, samo zaś wahadełko
jest przyrządem mocno subiektywnym i dyskusyjnym jeśli chodzi o pomiary,jednakże warto mieć w pamięci

W pracy ze skryptami, bindrunami i wogóle z runami warto pamietac te słowa....
fragment Pieśni o Runach:
7. (146) Czy wiesz jak pisać, czy wiesz jak czytać?
Czy wiesz jak barwić i jak testować?
Czy wiesz jak prosić, czy wiesz jak dawać?
Czy wiesz jak wysyłać i jak poświęcać?
Lepiej nie modlić się, niźli ponieść
zbyt wielkie koszty, za wymodlone;
Lepiej nie dostać, niźli zbyt wielką ponieść ofiarę,
— przerwa —
Tak Thund stary zapisał, nim ludzie powstali,
Gdy wyrósł wysoko, Gdy przybył do domu;


http://runy.net.pl/?q=node/53
http://www.mrooczlandia.com/magia/runy/index.php?runy=7

[Obrazek: attachment.php?aid=69226]
Odpowiedz
#2

Witam.
Niedawno rozpocząłem moją przygodę z magią runiczną i po przeczytaniu kilku książek i zaczerpnięciu niezbędnej do zaczęcia pracy z runami wiedzy postanowiłem wziąć się do roboty. Na samym początku postanowiłem przeprowadzić runiczną interpretację mojego imienia co wyszło mi za pierwszym razem. Następnie postanowiłem sporządzić bidrunę mojego imienia (Jakub). Właśnie wtedy pojawił się problem. Otóż nie wiem czy można uprościć runę JERAN (zastępującą w tym wypadku pierwszą literę mojego imienia) w sposób jaki przedstawiłem na poniższej ilustracji.

[Obrazek: fc439c.png]

Byłoby to dla mnie niezwykle pomocne ponieważ wg tego co wyczytałem w książce Alexandra Thorstena pt "Magia i Mantyka Run", jedną z najważniejszych rzeczy w bidrunie jest jej harmonia (wyważenie lecz niekoniecznie symetria) i prostota. W tym wypadku przedstawienie tejże właśnie runy w sposób opisany przeze mnie byłby dla mnie wielkim ułatwieniem lecz pojawia się pytanie. Czy taka wersja byłaby poprawna?

mirror do ilustracji:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://tinypic.com/r/fc439c/6">http://tinypic.com/r/fc439c/6</a><!-- m -->
Odpowiedz
#3

Bindruny to wyższa szkola jazdy...
Dużo wiedzy na ten temat trzeba łyknąć...

A w nawiązaniu do wklejonego obrazka??
Kształt runy Jera jest jeden..
chociaż w niektórych publikacjach ramiona runy JERA inaczej mogą być ułożone...
A Tobie z takiego połączenia , co wyszło...nowa runa...wiesz jaka??
Owszem w bindrunach dopuszcza się różne pozycje, nawet lustrzane odbicia...ale kształtu runy się nie zmienia...
Wiec pozostaje Ci zgłębiac informacje o runach, bindrunach...i próbowac... Oczko

[Obrazek: attachment.php?aid=69226]
Odpowiedz
#4

Jak wygląda ta prawdziwa runa Jera? Znaleźć można jej różne wersje, raz pierwsza część jest wyżej niż druga, innym razem odwrotnie... Bezradny
Odpowiedz
#5

slawek_88 napisał(a):Jak wygląda ta prawdziwa runa Jera? Znaleźć można jej różne wersje, raz pierwsza część jest wyżej niż druga, innym razem odwrotnie... Bezradny



Tak jak napisałeś: można znaleźć różne wersje. Wg mnie lepej wygląda i działa > na górze po prawej i < na dole po lewej tak jak w moim poprzednim poście powyżej na obrazku po lewej stronie.
Odpowiedz
#6

krystyna napisał(a):Bindruny to wyższa szkola jazdy...
Dużo wiedzy na ten temat trzeba łyknąć...

A w nawiązaniu do wklejonego obrazka??
Kształt runy Jera jest jeden..
chociaż w niektórych publikacjach ramiona runy JERA inaczej mogą być ułożone...
A Tobie z takiego połączenia , co wyszło...nowa runa...wiesz jaka??
Owszem w bindrunach dopuszcza się różne pozycje, nawet lustrzane odbicia...ale kształtu runy się nie zmienia...
Wiec pozostaje Ci zgłębiac informacje o runach, bindrunach...i próbowac... Oczko



Z tego co mi wiadomo w sytuacji w, której tworzymy bindruny nie jest niczym złym jeśli w naszym dziele znajdą się także inne runy.

"(...) przy złożeniu run w ich konturze często pojawia się coś nowego i z reguły jest to pozytywny objaw ponieważ takie powiązanie jest bogatsze.

Wiem że wygląda to jak runa Sowelo (S) ale ciężko mi wkomponować runę Jera w bidrunę. Mam kilka przygotowanych wersji aczkolwiek nie są one harmoniczne w stopniu jaki by mnie satysfakcjonował.

[Obrazek: np0vfm.png]
Odpowiedz
#7

Niemal zawsze przy tworzeniu bindrun pojawiają się nowe runy, oczywiście nic w tym zlego...
jeśli wszystko jest pod kontrolą i umiesz nowy zapis z nowymi runami prawidłowo odczytać i Ci to pasuje...
Ale różnie to bywa...
Ale ćwiczenia czynią mistrza...powodzenia...

[Obrazek: attachment.php?aid=69226]
Odpowiedz
#8

A co sądzicie o powyższej bidrunie? Czy wg was została przygotowana prawidłowo?
Odpowiedz
#9

Napisz jakie runy widzisz w tej bindrunie... Oczko
i skrypt z którego korzystałeś...bo chyba najpierw skrypt pisałeś,, prawda?? Oczko

A przede wszystkim przywitaj się z nami w watku powitalnym...

[Obrazek: attachment.php?aid=69226]
Odpowiedz
#10

Jest to runa mojego imienia tak jak już wcześniej pisałem. Więc są to kolejno runy odpowiadające literom mojego imienia a więc: Jera (lub też Jeran wg niektórych źródeł), Ansuz, Kaunan, Uruz oraz Berkanan
Odpowiedz
#11

podałeś skrypt swojego imienia, a w bindrunie jakie wyszły runy???

[Obrazek: attachment.php?aid=69226]
Odpowiedz
#12

Dodatkowo znalazłem: Raido, Perdo, Hagal, Iwaz, Sagal Laukaz oraz odwróconą Durizas

Ich znaczenia moim zdaniem pasują do mojej osobowości więc sądzę że udało mi się wykonać swoją prace prawidłowo tylko nie pasuje mi ten lekki brak barmonii i symetrii (wiem że bindruna nie musi być symetryczna aczkolwiek było by lepiej)
Odpowiedz
#13

Witam.Podłącze się pod temat.Proszę o pomoc.Czy mógł by mi ktoś pomóc stworzyć bindrune?Troszkę znam runy ale nie na tyle by łączyć je w bindruny.Nie chcę nic namieszać ani przez pomyłke stworzyć dodatkowych run,które będą miały inny wpływ na moc bindruny.
Odpowiedz
#14

Może najpierw spróbuj stworzyć sobie potrzebny skrypt...i z tego stwórz sobie bindrune...
Ale bez znajomości run się nie obędzie...bindruny to już wyższa forma znajomości run...poczytaj co o tym tutaj piszemy...
Trzeba wiedzieć co się chce stworzyć z run i w czym mogą pomóc...
Jeśli masz jakiś problem, pisz na forum...
Więcej osób zna runy i może Ci odpowiedzieć
Osobiscie nie tworzę bindrun...

[Obrazek: attachment.php?aid=69226]
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości