Wróżka/wróżbita jako zawód. Aspekt prawno-podatkowy.
#2

1.Jak rejestrowaliście firmę? - Ja mieszkam w Anglii ... zrobiłam to przez internet
2.Jak się rozliczacie? - Mam księgową, której płacę raz do roku, za moje roczne rozliczenie ... jej usługa też jest wliczona w koszty
3.Czy coś odliczacie od podatku itp. Wszystko odliczam: światło, wodę, tel. paliwo, koszta na reklamę, szkolenia, kursy, karty, książki ... nawet ubranie, jeśli jest to mój tzw. uniform, wszelkie akcesoria potrzebne do mojej pracy
 Jak tak,to co i w jaki sposób? oddaję rachunki do mojej księgowej ... raz w roku. 
[size=small]4.Jak przychodzi do was klient prywatnie, to po wróżbie dajecie mu rachunek? No chyba nie  
Jak to wygląda? Jestem zobowiązana do wystawiania rachunku za każdą moją wykonaną usługę ... Fakt czasami klienci nie biorą rachunku, wówczas są to moje te tzw. "lewe" pieniążki ...  Rotfl
5. Jak to wygląda pod względem papierkowym? : rejestracja, ZUS, pity, Urzędy? Ja to mam z głowy, wszystko za mnie księgowa wykonuje ... ubezpieczenie zdrowotne jeśli nie przekroczysz pewnego dochodu - do £8,164 rocznie = 0 od £ 8,164 - £ 45.000 = 9% a ponad £45.000 = 2% składki zdrowotnej ... w Polsce ZUS.

http://fletcher-thompson.co.uk/tax-rates...8496093750
Ja jestem w klasie 4 i 9% muszę odprowadzać ... Jednak jeśli tego NIE zarobię, nie przekroczę progu, to nie płacę wcale ... w Polsce chyba trzeba zawsze płacić  Myśli

W Polsce są osoby, które mają działalność gospodarczą na ten fach ... ale nie ma co tutaj ukrywać, jest dość spore grono osób nazywających siebie terminem zawodowym - Tarocista, a które nie ma działalności gospodarczej.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Wróżka/wróżbita jako zawód. Aspekt prawno-podatkowy. - przez GoldenRose - 14-09-2017, 16:44
RE: Wróżka/wróżbita zawodowo z własna firma.Aspekt prawno-podatkowy. - przez Barbara - 28-10-2017, 23:39
RE: Wróżka/wróżbita jako zawód. Aspekt prawno-podatkowy. - przez SmekT - 17-09-2019, 22:42
RE: Wróżka/wróżbita jako zawód. Aspekt prawno-podatkowy. - przez Drakonia - 15-07-2020, 13:51



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości