Jak losować karty?
#1

Szukałam ale nie znalazłam nic o tym na forum.

Którą ręką wyciągacie karty? Lewą czy prawą? Dlaczego?
Odpowiedz
#2

Ja wyciągam prawą... no bo jestem praworęczna. Oczko
A tak na serio - według mnie to nie ma najmniejszego znaczenia... podobnie jak to czy rozkładasz karty na łóżku czy na stoliku, albo czy podkładasz sobie specjalny obrus pod karty czy nie - ważne jest to co Ty czujesz... i jeśli chcesz np. wyciągać lewą ręką - bo to ta "od serca" - to wyciągaj lewą. Uśmiech

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#3

Wlasnie widzialam ze wiekszosc wrozek w tv losuje lewa reka. Gdzies tez czytalam zeby losowac lewa bo to ta od serca. Mi jednak lepiej sie losuje prawa. Gdy losuje lewa to nie czuje az tak kart jak przy prawej. Moze dlatego ze jestem praworeczna i mi wygodniej. Myslalam ze to ma duze znaczenie ktora reka sie losuje.
Odpowiedz
#4

Marta1806 ja zawsze lewą ręką a to dlatego, że czytałam najpierw literaturę tematu Oczko Większość tarocistów których ksiązki przeczytałam zaleca lewą rękę, niektórzy nie podejmują wcale tego tematu. Z tego co wiem wybór lewej ręki ma swoje uzasadnienie. Tak pisze o tym Barbara Antonowicz Wlazińska w książce "Vademecum tarota":

" Lewa strona naszego ciała uważana jest za kobiecą energię Yin. Po tej właśnie stronie jest serce. W tej cześci ciała mieszka intuicja. Nasze półkule skrzyżnie kierują stronami ciała. Lewa półkula rządzi lewą stroną ciała, tą męską czyli Yang. Prawa półkula rządzi lewą stroną ciała. My zaś w swojej pracy koncentrujemy się na prawej półkuli, lewej stronie ciała, energii Yin, czyli lewej ręce.
To ona, wybierając karty, łączy się symbolicznie z podświadomością i "rozmawia" z nami w swoim języku obrazami. 
Osoby leworęczne także ciągną karty lewą ręką. Oni też mają serce po lewej stronie..."

Biorąc karty Tarota do ręki od razu rozkładałam je lewą ręką i tak już mi zostało. Pewnie można robić to i z powodzeniem prawą dłonią, nigdy nie próbowałam Uśmiech
Odpowiedz
#5

Zgadza się się Joana, lewa to emocje, serce, intuicja. Prawa to umysł, zmysł praktyczny,pragmatyzm
Odpowiedz
#6

Oj, to ja od zawsze złą ręką wyciągam...  Rotfl

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#7

Oj tam złą ręką xD
Też zawsze wyciągam lewą, ale to bardziej wynika z tego, że jestem leworęczna. Jednak zawsze jestem skupiona na pytaniu i nigdy nie zwracałam uwagi na szczegóły tego typu. Jeśli komuś wygodniej jest posługiwać sie prawą, to znaczy, że tak ma być i próba zmiany wprowadzi tylko niepotrzebny chaos.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości