Warsztat 180 - Obraz
#1

Witajcie w kolejnym warsztacie.


W moim pokoju wisi obraz, który bardzo lubię. Proszę opiszcie go.
Weźcie pod uwagę tematykę, kompozycję, kolorystkę, technikę wykonania, gabaryty.
Im więcej zobaczycie, tym większe szanse na wygraną. Powodzenia
Odpowiedz
#2

Jak wygląda obraz który wisi w pokoju u Laurki

Król Mieczy, Królowa Buław, Paź Mieczy

1. Obraz jest w kształcie prostokąta z pionowymi krawędziami krótszymi, średniej wielkości, rama dyskretna.
2. Kolorystyka to pastelowe barwy z przewagą koloru niebieskiego, białego, kremowego, w szczególności na zewnątrz obrazu ale centralnie bardzo intensywny, możliwe barwy to czerwień, pomarańcz, żółty, zielony..... wyraźnie kontury, pewne pociągnięcia pędzla w środku obrazu, które rozpływają się im bardziej zbliżają się do ramy .
3. Na obrazie zaznacza się wiatr, ruch powietrza
4. Mogą na obrazie być ludzie , osoby które coś trzymają w dłoniach, ród, rodzina, hierarchia, ale również stado zwierząt, ewentualnie wzory geometryczne w rożnych (co najmniej 3) wielkościach
5. wydaje mi się że obraz jest w stylu twórczości Claude Moneta, czyli impresjonizm

Chodź, nie bój się, zobaczysz coś moimi oczami 
Pozwól mi spojrzeć swoimi a powiem jak Ty to widzisz 

" By poznać Boga potrzebujesz tylko matematyki, fizyki i języka obcego, reszta jest zbędna..."
Odpowiedz
#3

Dziękuję Hazar
rozwiązanie podam w niedzielę.
Odpowiedz
#4

Może ktoś jeszcze spróbuje...
Odpowiedz
#5

No to ja spróbuję chociaż nie jestem w tym zbyt dobra, ale chodzi o naukę
?
Ja mam
1) Król Bulaw
2) Krolowa Denarow
3) paź pucharów
Na obrazie są ludzie, rodzina, ludzie, którzy się kochaja głównym tematem są postacie na niej widoczne,  jest on średniej wielkości, jest bogactwo kolorów. Jest widoczny przepych, to nie jest skromny obraz. Możliwe, że widoczna jest władza i siła ludzi na obrazie (w różnych aspektach) .  Mnie się wydaje, że kolory są ciepłe, zolcie, zielenie, pomarańcze. Obraz ma pozytywny wyraz. Możliwe, że dotyczy relacji międzyludzkich, rodzinnych, przyjacielskich czy romantycznych. Czy na tym obrazie są rodzice i dziecko? Lub starsi i młodzi ludzie?
Odpowiedz
#6

Ha niesamowite, identycznie król królowa i pazik Uśmiech

Chodź, nie bój się, zobaczysz coś moimi oczami 
Pozwól mi spojrzeć swoimi a powiem jak Ty to widzisz 

" By poznać Boga potrzebujesz tylko matematyki, fizyki i języka obcego, reszta jest zbędna..."
Odpowiedz
#7

Tak też się zdziwiłam Uśmiech ogólnie myślę, że może być tam widoczny domek z drewna, rodzinny poza miastem blisko natury, obraz średniej wielkości lub nawet całkiem spory.
Odpowiedz
#8

tarot55557, dziękuję za udział.

Czy ktoś jeszcze chce spróbować swoich sił?
Odpowiedz
#9

Laurka,
czy mogłabyś przedłużyć warsztat o max 2 dni?
Z chęcią wezmę w nim udział, ale dziś już nie dam rady wyciągnąć kart i się "pobawić".
Odpowiedz
#10

ok Anja czekamy na Ciebie i na innych też Uśmiech
Odpowiedz
#11

Niestety nikt więcej nie chciał wziąć udziału w moim warsztacie.
Przepraszam dziewczyny, które z niecierpliwieniem czekały cały dodatkowy tydzień na wynik.

Zwycięzcą typuję Hazar!

Podkreślam prawidłowość w Twojej wypowiedzi:

"Hazar
Jak wygląda obraz który wisi w pokoju u Laurki 

Król Mieczy, Królowa Buław, Paź Mieczy 

1. Obraz jest w kształcie prostokąta z pionowymi krawędziami krótszymi, średniej wielkości, rama dyskretna.
2. Kolorystyka to pastelowe barwy z przewagą koloru niebieskiego, białego, kremowego, w szczególności na zewnątrz obrazu ale centralnie bardzo intensywny, możliwe barwy to czerwień, pomarańcz, żółty, zielony..... wyraźnie kontury, pewne pociągnięcia pędzla w środku obrazu, które rozpływają się im bardziej zbliżają się do ramy .
3. Na obrazie zaznacza się wiatr, ruch powietrza
4. Mogą na obrazie być ludzie , osoby które coś trzymają w dłoniach, ród, rodzina, hierarchia, ale również stado zwierząt, ewentualnie wzory geometryczne w rożnych (co najmniej 3) wielkościach 
5. wydaje mi się że obraz jest w stylu twórczości Claude Moneta, czyli impresjonizm"

Super, naprawdę zobaczyłaś wiele szczegółów. Brawo, że nie bałaś się opisu dzieła sztuki.
Obrazem jest grafika o formacie 55 x 75 cm. 
Jest czarno-biała. Posiada mocne kontrastowe ruchy narzędzia.
Przedstawia konie w biegu.
Co tu pisać, trzeba zobaczyć, umieszczam zdjęcie.

   
Odpowiedz
#12

Piękny ten szkic Uśmiech teraz jeszcze jepiej widzę jak trafnie tarot go pokazał  Hura ta Królowa Buław to ten galop tych koni , cała pasja, potęga  nieujarzmionej energii   przedstawiona surową linią. Cudownie,   te warsztaty naprawdę dużo dają, a ten szczególnie  bo nie wiedziałam jak podejść do "dworskich" Uśmiech

Chodź, nie bój się, zobaczysz coś moimi oczami 
Pozwól mi spojrzeć swoimi a powiem jak Ty to widzisz 

" By poznać Boga potrzebujesz tylko matematyki, fizyki i języka obcego, reszta jest zbędna..."
Odpowiedz
#13

Gratulacje Hazar, nagrodą jest poprowadzenie kolejnego warsztatu, czekamy :--)
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości