Sny - horrory, paraliż senny
#1

Dzień dobry, mam pytanie apropo snów - od pewnego czasu miewam bardzo dziwne i niepokojące sny, są to horrory. Ogólnie wygląda to tak, że jest odgrywana jakaś "scena", czy to las, czy zaciemniony pokój w domu i w tym śnie występuje ja + ktoś lub coś (osoba lub dziwny stwór). Gdy dochodzi do kulminacyjnego momentu  - porównam to do momentu stania się czegoś jak w typowym horrorze (muzyka, ciemno i nagle bum) dostaje paraliżu sennego. Nie mogę się ruszyć itp. Dodam, że ten moment doskonale wyczuwam przed jego wystąpieniem i mogę bez problemu się wybudzic zanim się to przytafi. Miewa ktoś podobne sytuacje? jakieś porady dlaczego tak? może stres?
Odpowiedz
#2

Jeśli chodzi o te stwory... może po prostu oglądasz często horrory, albo grasz dużo w gry komputerowe? Oczko
A może brakuje Ci spokoju, wyciszenia przed snem... swoje problemy nagromadzone w ciągu dnia zabierasz ze sobą w sen... i mózg jest przeciążony.
O paraliżu sennym możesz poczytać tutaj...
http://dobrytarot.pl/showthread.php?tid=6520

Natomiast ogólnie co do potworów, czy też tego typu postaci...
Potwory we śnie zazwyczaj mogą symbolizować coś co ukrywamy, zamiatamy pod dywan, lub też nie umiemy sobie z tym poradzić, nie wiemy jak się tego pozbyć... lęki, obawy, niewygodne tajemnice - tzw. naszą "ciemną" stronę... 
A więc we śnie pojawiasz się Ty, a obok Ciebie potwór, z którym walczysz. Ten potwór to jakiś Twój problem z którym się zmagasz, lęk, zahamowania, trudne emocje - z którymi powinieneś się zmierzyć i je przepracować... inaczej będą się kłaść cieniem na Twoim życiu i ciągle gdzieś się tam przy rożnych okazjach odzywać, nie pozwalając się cieszyć do końca dniem dzisiejszym.
Tak więc tak naprawdę nie walczysz z potworem, ale z samym sobą - tak by to można ująć.
Musisz się zastanowić czego dotyczy ta Twoja walka - a może od razu będziesz wiedział... Tak czy inaczej jest to coś z czym powinieneś stanąć twarzą w twarz i rozwiązać, naprawić, bądź przepracować... coś co wymaga Twojej uwagi i działania.

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#3

Takie sny bywają reakcją na stres.Organizm nie może sie wyciszyć i pojawia sie taki chaos w snach. Bynajmniej tak jest u mnie.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości