Warsztat 181 - Tadeusz
#1

Mam w domu kwiatka, jednego z wielu ale ten jest ze mną już 1,5 roku  Kwiatek bardzo go lubię  
Zwracam się do niego Tadziu  Buziak  nazwałam go imieniem osoby od której go dostałam 
Proszę go opisać i spróbować odgadnąć co to za roślina  Buźki

Chodź, nie bój się, zobaczysz coś moimi oczami 
Pozwól mi spojrzeć swoimi a powiem jak Ty to widzisz 

" By poznać Boga potrzebujesz tylko matematyki, fizyki i języka obcego, reszta jest zbędna..."
Odpowiedz
#2

Fajny warsztat :--)

Rozumiem, że należy opisać wygląd kwiatka, gatunek kwiatka to już może być trudniejsze.

3 miecze/ 6 pałek/ 6 denarów

Kwiat jest wysoki i strzelisty. Posiada kilka głównych łodyg (może być ich trzy), łodygi mogą być splątane, skręcone. 
Listki ma opadające, nie należą do dużych, małe. Żółte-zielone. Mógł mieć u Ciebie fazę łysienia, nagminnie gubił liście. 
W całej swoje posturze opadający, ale zwiędły, dźwigający.
Pasuje mi na kapryśnego fikusa benjamina lub polyscias balfouriana.
:--)

Kiedy rozwiązanie?
Odpowiedz
#3

Dziękuję Mag Uśmiech za udział

Rozwiązanie za 7 dni w piątek Uśmiech

Chodź, nie bój się, zobaczysz coś moimi oczami 
Pozwól mi spojrzeć swoimi a powiem jak Ty to widzisz 

" By poznać Boga potrzebujesz tylko matematyki, fizyki i języka obcego, reszta jest zbędna..."
Odpowiedz
#4

6 monet, XIV Umiarkowanie, Rycerz buław

Kwiatek jest rozłożysty, z każdej strony ma łodygi i półokrągłe listki ?. Wielkość roślinki z każdej strony jest prawie równomierna, w miarę równo się rozrasta, w dodatku w dość szybkim tempie. Kwiatki ma różowe albo fioletowe.. Póki co jest średniej wielkości. Kojarzy mi się trochę krzaczasto.. może róża... Albo z kolei ze storczykiem lub fiołkiem.

"Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów"A.Einstein
Odpowiedz
#5

Dziękuję Annemef Uśmiech

Chodź, nie bój się, zobaczysz coś moimi oczami 
Pozwól mi spojrzeć swoimi a powiem jak Ty to widzisz 

" By poznać Boga potrzebujesz tylko matematyki, fizyki i języka obcego, reszta jest zbędna..."
Odpowiedz
#6

Jak wygląda roślina, którą ma Hazar? XIV Umiarkowanie, II Kapłanka

Myślę, że jest to roślina wymagająca umiejętnej pielęgnacji, sporo uwagi. Lubi wodę, ale też nie za dużo. Raczej lepiej się rozwija w miejscach ocienionych, ale dobrze przewietrzanych, nie lubi przestawiania, potrącania. Raczej kandydatka na roślinę odosobnioną od reszty. Jeśli się odpowiednio nią zajmować, bujnie się rozwija.

Czy to roślina kwitnąca? Paź monet, 6 buław

Tak, kwitnie w okresie ciepłym, od czerwca do września. Ma raczej drobne kwiatki, mogą być różnych kolorów, ale raczej żółte. Może zawiązuje jakieś owoce/nasiona pod koniec okresu kwitnienia.

Nie znam się na roślinach doniczkowych, więc nie umiem dopasować rodzaju rośliny.

Dzięki za warsztat! Bardzo ciekawy Uśmiech

"Every wall is a door". (R.W. Emerson)
Odpowiedz
#7

Dziękuje Zwierzynianka Rotfl

Chodź, nie bój się, zobaczysz coś moimi oczami 
Pozwól mi spojrzeć swoimi a powiem jak Ty to widzisz 

" By poznać Boga potrzebujesz tylko matematyki, fizyki i języka obcego, reszta jest zbędna..."
Odpowiedz
#8

witam, podaje rozwiązanie 
na czerwono podkreślę co się zgadza Oczko

 Mag

Kwiat jest wysoki i strzelisty. Posiada kilka głównych łodyg (może być ich trzy), łodygi mogą być splątane, skręcone. 
Listki ma opadające, nie należą do dużych, małe. Żółte-zielone. Mógł mieć u Ciebie fazę łysienia, nagminnie gubił liście. 
W całej swoje posturze opadający, ale zwiędły, dźwigający.
Pasuje mi na kapryśnego fikusa benjamina lub polyscias balfouriana.

Annemef

Kwiatek jest rozłożysty, z każdej strony ma łodygi i półokrągłe listki ?. Wielkość roślinki z każdej strony jest prawie równomierna, w miarę równo się rozrasta, w dodatku w dość szybkim tempie. Kwiatki ma różowe albo fioletowe.. Póki co jest średniej wielkości. Kojarzy mi się trochę krzaczasto.. może róża... Albo z kolei ze storczykiem lub fiołkiem

Zwierzynianka

Myślę, że jest to roślina wymagająca umiejętnej pielęgnacji, sporo uwagi. Lubi wodę, ale też nie za dużo. Raczej lepiej się rozwija w miejscach ocienionych, ale dobrze przewietrzanych, nie lubi przestawiania, potrącania. Raczej kandydatka na roślinę odosobnioną od reszty. Jeśli się odpowiednio nią zajmować, bujnie się rozwija.
Tak, kwitnie w okresie ciepłym, od czerwca do września. Ma raczej drobne kwiatki, mogą być różnych kolorów, ale raczej żółte. Może zawiązuje jakieś owoce/nasiona pod koniec okresu kwitnienia


Wszystkie coś trafiłyście ale zwycięzca to Annemet ;Oczko a mój Tadeusz to Azalia/ Różanecznik 
Kwiatek)zdjęcie z kwiatkami jest z tamtego roku jak kwitł po raz drugi, teraz czekam aż zawiąże pąki  Kwiatek Kwiatek Kwiatek


Załączone pliki Obrazki
       

Chodź, nie bój się, zobaczysz coś moimi oczami 
Pozwól mi spojrzeć swoimi a powiem jak Ty to widzisz 

" By poznać Boga potrzebujesz tylko matematyki, fizyki i języka obcego, reszta jest zbędna..."
Odpowiedz
#9

Bardzo mi miło Uśmiech. Gratulacje dla wszystkich uczestników  Kwiatek
Wieczorem postaram się otworzyć nowy warsztat Uśmiech

"Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów"A.Einstein
Odpowiedz
#10

Gratulacje Uśmiech
Odpowiedz
#11

Gratuluję!  BBrdzo ciekawy warsztat!

"Every wall is a door". (R.W. Emerson)
Odpowiedz
#12

Różanecznik w domu, właściwie moje karty dobrze mnie naprowadziły na wygląd, nie widziałam jego kwiatostanu.
Bardzo dobre ćwiczenie.

Gratulacje dla zwycięzcy :--)
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości