Warsztat 186 - Mój pierwszy raz
#1

W zeszłym tygodniu, w piątek, byłam na randce. Zostałam zabrana do nowego dla mnie miejsca. To co tam robiłam, to też był mój pierwszy raz.

1. Opisz miejsce w którym byłam.
2. Co tam robiłam?

Rozwiązanie podam w niedzielę. Powodzenia!
Odpowiedz
#2

Miejsce - 8 denarów
Co tam robiłaś - królowa denarów

Może to była jakaś pracownia artystyczna, warsztaty twórcze, w każdym razie robiłaś coś sama własnymi rękami. Może biżuterię, może coś z gliny, metalu, szkła?
Odpowiedz
#3

Dziękuję za udział Żubrówko :--)

Proszę się nie bać i próbować swoich sił :--)
Odpowiedz
#4

1. Opisz miejsce w którym byłam.

As denarów, 8 denarów. 
Myślę że na łonie natury, w miejscu gdzie dotąd nie byłaś. Było tam sporo ludzi, coś robili. Pieczołowicie wykonywali jakieś przedmioty. Może kiermasz rękodzieła. Targi wyrobów rzemieślniczych, połączone z nauką, np plecenia koszyków. Mógł być tam duży ruch. Ładna pogoda, ciepło, słonecznie. Las, park, miejsce zielone.Nowy przestronny budynek, położony w urokliwej okolicy. 8 denarów wskazuje mi na miejsce gdzie poprawia się urodę, salon makijażu, fryzjer, salon odnowy biologicznej. Także biorę pod uwagę wypad do spa. 

2. Co tam robiłam?

XVII Gwiazda, 7 buław
Oddawałaś się tam relaksowi, poprawianiu urody. Może to coś dla ducha - koncert, muzeum, wystawa. Natomiast druga karta naprowadza mnie na ruch, aktywny wypoczynek, bieganie. Obstawiam dwie opcje. Odpoczywałaś na łonie natury, relaksując się przy tym w spa, albo aktywnie uczestniczyłaś w rozgrywkach. Biegi, sporty zespołowe, lub inna forma aktywnego wypoczynku. Na mojej karcie 7 buław Tarot skarabeuszy, biegacz trzyma w ręce buławę jak oszczep. Może uczestniczyłaś w zawodach lekkoatletycznych ?

Dziękuję za warsztat Kwiatek

Ciekawe te 8 denarów, taka sama karta jak u Żubrówki Uśmiech
Odpowiedz
#5

Witam czas i na mnie Uśmiech Bardzo podoba mi się taka forma zabawy z kartami, bo rzadko mam okazje żeby komuś jakkolwiek powróżyć.
Widzę też, że po mimo braku ograniczeń ze strony regulaminu nie wystawiacie za dużo kart do odpowiedzi. To ja też tak nie zrobię. Choć na początku chciałam..

Miejsce - 5 Mieczy, 4 Kielichy, As mieczy
No cóż to chyba nie najciekawsze karty na randkę ;p No ale i mnie do głowy przyszły jakieś warsztaty, zajęcia.. Może jakiś rodzaj muzeum, w którym można ''testować'' eksponaty, czy centrum nauki. Albo jakieś zajęcia sportowe właśnie... Ogólnie miejsce publiczne gdzie jest duzo aktywności do wyboru.

Co robiłaś - 10 Mieczy, Król Mieczy, XIV Umiarkowanie
Muszę się przyznać, że choć zrobiłam taki sam podział jak wy, to i tak patrzę też ogólnie na wszystkie karty. Bo nie umiem tak przymknąć na niektóre oka. Ale myślę że to co robiłaś, nie do końca ci się udawało i mogło cię to denerwować. Ale twój partner skutecznie cię w tym wspierał i uspokajał. Bo być może sam cię tego uczył.

Koniec końców (Paź Mieczy i Rycerz Buław) - wyszłaś z tego zmęczona i bez większych sukcesów. Przez co nie do końca zadowolona. Ale z drugiej strony miło spędziłaś czas przy ważnej dla ciebie osobie i to było dla ciebie najważniejsze.

Mam nadzieję że dobrze to technicznie zrobiłam?
Odpowiedz
#6

Dziękuję za udział Joana :--)

Inari, pierwsze lody przełamane, masz świetne karty, takich oczekiwałam. Więcej nie mogę napisać, regulamin. Rozwiązanie podam w nd. Jak Ci coś jeszcze wpadnie do głowy, pisz. Dziękuję :--)
Odpowiedz
#7

Jak wyglądało miejsce w którym była Mag 

3 Miecze  IV Cesarz 



Prawdopodobne był to budynek z conajmniej 3 piętrami , z bogatą elewacją, możliwe ptaki w pobliżu żywe bądź jako figury  , kolumny,  gładka posadzka  okna dosyć wysoko,  możliwe witraże 
Dodatkowo widzę też sznury czy liny  może to mieć związek z wspinaczką czy hustawką, również możliwe są lustra,  tor wyścigowy 

Co robiła Mag  

IX Pustelnik, 6 kielichów, 9 kielichów 

Robiłaś coś co miało związek z nauką   coś z czymś trzeba być ostrożnym ale było to twoim marzeniem z od dawna. 

VIII Moc 

Czynność to prowadzenie czegoś co ma moc  silnik  to mogą być gokart, quad, motorówka , motocykl
Jazda konna Uśmiech

Chodź, nie bój się, zobaczysz coś moimi oczami 
Pozwól mi spojrzeć swoimi a powiem jak Ty to widzisz 

" By poznać Boga potrzebujesz tylko matematyki, fizyki i języka obcego, reszta jest zbędna..."
Odpowiedz
#8

(22-04-2018, 17:16)MAG napisał(a):  W zeszłym tygodniu, w piątek, byłam na randce. Zostałam zabrana do nowego dla mnie miejsca. To co tam robiłam, to też był mój pierwszy raz.

1. Opisz miejsce w którym byłam.
2. Co tam robiłam?

Rozwiązanie podam w niedzielę. Powodzenia!

1. MIEJSCE
0 Głupiec, V Kapłan
Miejsce otwarte, na świeżym powietrzu, możliwe że w pobliżu coś w rodzaju lasku. W tym miejscu stoi budynek - stary, z tradycją, możliwe że nawet dość ponury. Miejsce może być w ścisły sposób powiązane z historią Polski - np. jakiś bunkier, wieża, zamek, miejsce ważnej bitwy. Miejsce które łączy w sobie coś starego i coś nowego - pod względem architektonicznym, lub pod względem przeznaczenia (dawniej służyło do czegoś innego).

2. CO TAM PORABIAŁAŚ...
2 miecze, XV Diabeł, 3 miecze
Ale karty, MAG - na randkę wprost wymarzone!  Rotfl
Wszystkie te karty kojarzą mi się z jednym - rodzajem skrępowania. Więc możliwe, że albo było to jakieś zadanie "sprawnościowe" w rodzaju bungee, paintball lub też escape room... niewykluczone, że coś związanego z nauką, trzeba było rozwiązać jakąś zagadkę, pokombinować, lub ułożyć strategię. W tym miejscu mogło być nawet jakieś specyficzne lub przyciemnione światło.

Całusy, MAG.  Buźki

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#9

W jakim miejscu była Mag 
Pustelnik + As pucharow - w kompletnych ciemnościach, zakamarkach (ze świeczką trzeba szukać), obstawiam coś na kształt escape room

Co robiłaś?
3 puchary + Kaplanka II + Głupiec O - spędziłas miło czas w przyjemnym towarzystwie, nauczylas się czegoś, zebrałas wiedzę, widać taka beztroska zabawę.. wykorzystywalas w tym miejscu swój intelekt... 
 
Odpowiedz
#10

Hazar, LeCaro, Tarot55557 dziękuję za udział.
Odpowiedz
#11

Mam nadzieję, że ja też jeszcze zdążę!

Miejsce w którym była MAG - 4 buław
Wydaje mi się, że to było jakieś pomieszczenie, w dodatku przywodzące na myśl dobrą zabawę. Jedyne co mi tu przychodzi do głowy to dyskoteka, koncert albo restauracja z muzyką na żywo.
Co mag robiła - As buław.
Wspaniała karta na robienie nowych rzeczy, tak mi się wydaje xD To było coś kreatywnego, związanego ze sztuką. Możliwe, że podczas robienia tej rzeczy byłaś w centrum uwagi. Przychodzą mi tu takie czynności jak śpiewanie na karaoke, albo rozpoczęcie kursu tańca. Pokazałaś artystyczną stronę siebie, coś co wymagało pewnej kreatywności i energii.
Odpowiedz
#12

Rozwiązanie:
1. Byłam na strzelnicy
2. Strzelałam tam

Bałam się broni, byłam bardzo spięta.
Mój mąż mówi, że rewelacyjnie mi poszło i spokojnie mogę startować w zawodach ;--) 
Chyba mi się podobało.


Podkreśliłam trafne wypowiedzi:
(23-04-2018, 16:43)Żubrówka napisał(a):  Miejsce - 8 denarów
Co tam robiłaś - królowa denarów

Może to była jakaś pracownia artystyczna, warsztaty twórcze, w każdym razie robiłaś coś sama własnymi rękami. Może biżuterię, może coś z gliny, metalu, szkła?
Królowa denarów ma tarczę, dobrze Cie naprowadzała. Było tam coś z metalu ;--)

(23-04-2018, 20:14)Joana napisał(a):  1. Opisz miejsce w którym byłam.

As denarów, 8 denarów. 
Myślę że na łonie natury, w miejscu gdzie dotąd nie byłaś. Było tam sporo ludzi, coś robili. Pieczołowicie wykonywali jakieś przedmioty. Może kiermasz rękodzieła. Targi wyrobów rzemieślniczych, połączone z nauką, np plecenia koszyków. Mógł być tam duży ruch. Ładna pogoda, ciepło, słonecznie. Las, park, miejsce zielone.Nowy przestronny budynek, położony w urokliwej okolicy. 8 denarów wskazuje mi na miejsce gdzie poprawia się urodę, salon makijażu, fryzjer, salon odnowy biologicznej. Także biorę pod uwagę wypad do spa. 

2. Co tam robiłam?

XVII Gwiazda, 7 buław
Oddawałaś się tam relaksowi, poprawianiu urody. Może to coś dla ducha - koncert, muzeum, wystawa. Natomiast druga karta naprowadza mnie na ruch, aktywny wypoczynek, bieganie. Obstawiam dwie opcje. Odpoczywałaś na łonie natury, relaksując się przy tym w spa, albo aktywnie uczestniczyłaś w rozgrywkach. Biegi, sporty zespołowe, lub inna forma aktywnego wypoczynku. Na mojej karcie 7 buław Tarot skarabeuszy, biegacz trzyma w ręce buławę jak oszczep. Może uczestniczyłaś w zawodach lekkoatletycznych ?

Dziękuję za warsztat Kwiatek

Ciekawe te 8 denarów, taka sama karta jak u Żubrówki Uśmiech
Świetne, buława w ręku jako broń. Byliśmy tam ok 20, był zmrok. Sama atmosfera wewnątrz też była mroczna. Cisza i huk, cisza i huk.

(23-04-2018, 22:23)Inari napisał(a):  Witam czas i na mnie Uśmiech Bardzo podoba mi się taka forma zabawy z kartami, bo rzadko mam okazje żeby komuś jakkolwiek powróżyć.
Widzę też, że po mimo braku ograniczeń ze strony regulaminu nie wystawiacie za dużo kart do odpowiedzi. To ja też tak nie zrobię. Choć na początku chciałam.. 

Miejsce - 5 Mieczy, 4 Kielichy, As mieczy
No cóż to chyba nie najciekawsze karty na randkę ;p No ale i mnie do głowy przyszły jakieś warsztaty, zajęcia.. Może jakiś rodzaj muzeum, w którym można ''testować'' eksponaty, czy centrum nauki. Albo jakieś zajęcia sportowe właśnie... Ogólnie miejsce publiczne gdzie jest duzo aktywności do wyboru.

Co robiłaś - 10 Mieczy, Król Mieczy, XIV Umiarkowanie
Muszę się przyznać, że choć zrobiłam taki sam podział jak wy, to i tak patrzę też ogólnie na wszystkie karty. Bo nie umiem tak przymknąć na niektóre oka. Ale myślę że to co robiłaś, nie do końca ci się udawało i mogło cię to denerwować. Ale twój partner skutecznie cię w tym wspierał i uspokajał. Bo być może sam cię tego uczył. 

Koniec końców (Paź Mieczy i Rycerz Buław) - wyszłaś z tego zmęczona i bez większych sukcesów. Przez co nie do końca zadowolona. Ale z drugiej strony miło spędziłaś czas przy ważnej dla ciebie osobie i to było dla ciebie najważniejsze.

Mam nadzieję że dobrze to technicznie zrobiłam?
Ja będąc tam pierwszy raz, uczyłam się broni, załadunku, zasad z bronią. Instruktorem był mój mąż. Sukcesy były, dowód tarcza. Odreagowałam. Fajnie było. Dużo zobaczyłaś. Gratki

(25-04-2018, 21:12)Hazar napisał(a):  Jak wyglądało miejsce w którym była Mag 

3 Miecze  IV Cesarz 



Prawdopodobne był to budynek z conajmniej 3 piętrami , z bogatą elewacją, możliwe ptaki w pobliżu żywe bądź jako figury  , kolumny,  gładka posadzka  okna dosyć wysoko,  możliwe witraże 
Dodatkowo widzę też sznury czy liny  może to mieć związek z wspinaczką czy hustawką, również możliwe są lustra,  tor wyścigowy 

Co robiła Mag  

IX Pustelnik, 6 kielichów, 9 kielichów 

Robiłaś coś co miało związek z nauką   coś z czymś trzeba być ostrożnym ale było to twoim marzeniem z od dawna. 

VIII Moc 

Czynność to prowadzenie czegoś co ma moc  silnik  to mogą być gokart, quad, motorówka , motocykl
Jazda konna Uśmiech
Wow,
budynek był parterowy, stary PRL. Przed budynkiem śpiewały ptaki i nawet zażartowałam jak romantycznie ;--)
Sznury i liny, które zobaczyłaś to może linki na których jeździ tarcza, tor ma 25 m.
Przed budynkiem był placyk dla prawo jazdy (tor gokartowy?).
Na strzelnicy trzeba być ostrożnym, w końcu masz w garści broń i możesz kogoś lub siebie uszkodzić.
Broń ma moc!

(25-04-2018, 22:15)LeCaro napisał(a):  
(22-04-2018, 17:16)MAG napisał(a):  W zeszłym tygodniu, w piątek, byłam na randce. Zostałam zabrana do nowego dla mnie miejsca. To co tam robiłam, to też był mój pierwszy raz.

1. Opisz miejsce w którym byłam.
2. Co tam robiłam?

Rozwiązanie podam w niedzielę. Powodzenia!

1. MIEJSCE
0 Głupiec, V Kapłan
Miejsce otwarte, na świeżym powietrzu, możliwe że w pobliżu coś w rodzaju lasku. W tym miejscu stoi budynek - stary, z tradycją, możliwe że nawet dość ponury. Miejsce może być w ścisły sposób powiązane z historią Polski - np. jakiś bunkier, wieża, zamek, miejsce ważnej bitwy. Miejsce które łączy w sobie coś starego i coś nowego - pod względem architektonicznym, lub pod względem przeznaczenia (dawniej służyło do czegoś innego).

2. CO TAM PORABIAŁAŚ...
2 miecze, XV Diabeł, 3 miecze
Ale karty, MAG - na randkę wprost wymarzone!  Rotfl 
Wszystkie te karty kojarzą mi się z jednym - rodzajem skrępowania. Więc możliwe, że albo było to jakieś zadanie "sprawnościowe" w rodzaju bungee, paintball lub też escape room... niewykluczone, że coś związanego z nauką, trzeba było rozwiązać jakąś zagadkę, pokombinować, lub ułożyć strategię. W tym miejscu mogło być nawet jakieś specyficzne lub przyciemnione światło.

Całusy, MAG.  Buźki
Och LeCaro uderzyłaś w sedno sprawy, to nie paintball, ale też strzelanie.

(26-04-2018, 22:43)tarot55557 napisał(a):  W jakim miejscu była Mag 
Pustelnik + As pucharow - w kompletnych ciemnościach, zakamarkach (ze świeczką trzeba szukać), obstawiam coś na kształt escape room

Co robiłaś?
3 puchary + Kaplanka II + Głupiec O - spędziłas miło czas w przyjemnym towarzystwie, nauczylas się czegoś, zebrałas wiedzę, widać taka beztroska zabawę.. wykorzystywalas w tym miejscu swój intelekt... 
 
Trafnie, ale ogólnie :--) karty trzeba rozłożyć na łopatki

Cytat:LunarChimera
Mam nadzieję, że ja też jeszcze zdążę! 

Miejsce w którym była MAG - 4 buław 
Wydaje mi się, że to było jakieś pomieszczenie, w dodatku przywodzące na myśl dobrą zabawę. Jedyne co mi tu przychodzi do głowy to dyskoteka, koncert albo restauracja z muzyką na żywo. 
Co mag robiła - As buław. 
Wspaniała karta na robienie nowych rzeczy, tak mi się wydaje xD To było coś kreatywnego, związanego ze sztuką. Możliwe, że podczas robienia tej rzeczy byłaś w centrum uwagi. Przychodzą mi tu takie czynności jak śpiewanie na karaoke, albo rozpoczęcie kursu tańca. Pokazałaś artystyczną stronę siebie, coś co wymagało pewnej kreatywności i energii.
Tak było tam głośno, a zarazem cicho, cały czas byłam w słuchawkach taktycznych.
Tak miałam kibiców, w końcu byłam jedyną kobietą.
________________________________________________________________________________________________________________


Zwycięzcą ogłaszam LeCaro, gratulacje! :--) Zobaczyła dokładnie strzelaninę, trafnie opisała obiekty.
Wyróżnienie dedykuje Hazar, gratulacje! :--) Zobaczyła dużo szczegółów, nawet te mniej związane z nadaniem.
Wszystkie uczestniczki świetnie sobie poradziły, dziękuję Wam za udział w zabawie! :--)
Odpowiedz
#13

LeCaro gratulacje  Oklaski ja również dziękuję za wyróżnienie, szczególnie cenne w tak świetnym gronie  Hura gratuluję też wszystkim uczestnikom warsztat naprawdę był trudny Uśmiech

Chodź, nie bój się, zobaczysz coś moimi oczami 
Pozwól mi spojrzeć swoimi a powiem jak Ty to widzisz 

" By poznać Boga potrzebujesz tylko matematyki, fizyki i języka obcego, reszta jest zbędna..."
Odpowiedz
#14

E tam trudny, przecież świetnie Ci poszło. Jak Ty to zobaczyłaś? ;--)
Odpowiedz
#15

Też dobrze się bawiłam! Gratuluję wszystkim i dziękuję za ciekawy warsztat! <3
Odpowiedz
#16

Umówiłam się z boskim że będzie mi pokazywał najlepsze obrazy  z talii do zadanego pytania jeżeli nie widzę wtedy odnoszę się do znaczenia karty  jednak zawsze pokazuje, tylko jeszcze dużo dużo pracy przede mną Uśmiech szczególnie jak znam już rozwiązanie to wtedy wszystko widzę Uśmiech

Chodź, nie bój się, zobaczysz coś moimi oczami 
Pozwól mi spojrzeć swoimi a powiem jak Ty to widzisz 

" By poznać Boga potrzebujesz tylko matematyki, fizyki i języka obcego, reszta jest zbędna..."
Odpowiedz
#17

Jak to mówią - ŁAŁ! ...Ale randka, Twój facet ma fantazję.  Ok

Dziękuję serdecznie za ciekawy warsztat i nagrodę  Oczko ... ale gratulacje należą się również Hazar - Oklaski bardzo ciekawe szczegóły zobaczyłaś!

Wymyślę coś na przyszły tydzień. Oczko

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#18

Gratulacje dziewczyny Uśmiech Uśmiech
Kwiatek Buźki
Odpowiedz
#19

LeCaro gratulacje Oklaski Mag dziękuję za ciekawy warsztat Kwiatek
Odpowiedz
#20

Też kiedyś byłam na strzelnicy. I bardzo mi się podobało xD Hmm czyli zgadłam partnera nauczyciela. Fajnie. Na początku byłam bardziej za strefą naukową ze względu an te kielichy, ale potem te miecze jednak bardziej ciągnęły mnie do sportu. No i z tym paziem mieczy zawsze mam problem, bo on może być odczytywany zarówno pozytywnie jak i negatywnie. No nic cieszę się że randka ci się udała Uśmiech
Gratualcje dla zwycięzcy i wyróżnionego Uśmiech
I sory że tak późno :p
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości