Warsztat 187 - Nowe karty Oracle
#1

Zapraszam wszystkich wielbicieli zagadek do kolejnego Warsztatu. Oczko 

W zeszłym tygodniu przyszła do mnie z zagranicy przesyłka z nową talią kart Oracle (nazywanych kartami Wyroczni, bądź wróżebnymi jak kto woli). Hura  

I w związku z tym spytam Was o dwie rzeczy z nią związane:

1) Karty  razem z książką-przewodnikiem są umieszczone w twardym białym pudełku, na którym jest namalowany fragment czegoś konkretnego - co to jest? 
Nie jest to rzecz czy przedmiot, lecz przybliżony "fragment" żywej istoty. Możecie odpowiedzieć na to pytanie opisowo, z czym Wam się ten obrazek kojarzy... ale możecie też spróbować odgadnąć co to dosłownie jest. Uśmiech

2) Do czego tematycznie nawiązuje ta talia, z czym jest związana? 
Można albo ogólnie określić tematykę, albo napisać jakie elementy graficzne przewijają się na kartach. Czyli np. czy karty przedstawiają ludzi, zwierzęta, Anioły, albo czy talia np. związana jest z jakąś konkretną kulturą, religią czy miejscem - jakiekolwiek szczegóły które określą charakter kart. 

Serdecznie zapraszam do udziału, wyniki podam za tydzień (we wtorek).  Uśmiech

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#2

1.  II Kapłanka . Na okładce musi być część ciała kobiety. Kobieta w masce? Oczy?
2.  I Mag.  Talia dotyczy wierzeń jakiejś grupy etnicznej.
Odpowiedz
#3

1.
Co to jest?
Sprawiedliwość - bogini Maat z mieczem i wagą, z piórem, zasłoniętymi oczami, czasem uskrzydlona. Kluczowa karta, zawiera element o który pytasz.

Jak wygląda?
Król denarów - bardzo bogate w szczegóły, piękne, zdobione
barwy złote, żółte i zielone

Do czego służy?
2 denary - dwa koła, do wahania, coś co się porusza, na zmianę, utrzymanie równowagi, cykliczność, przestawianie z miejsca na miejsce

Co wiedzę: powieki, zamknięte oczy lub otwarte duże źrenice, nos, widzę też skrzydła, pióra

2.
Tematyka?
Świat
Odrealniona, baśniowa np. elfy, zwierzęta mitologiczne...

Powtarzający się motyw?
Wisielec
Przyroda, ptaki, motyle, anioły, jest w powietrzu.

Wygląd?
5 denarów
Posiada dużo światła, gra światłem, kolory żywe, witrażowe.
Jest oszczędna w środkach, uproszczona.

Jak coś jeszcze wydumam, to napiszę.
Odpowiedz
#4

Dziękuję serdecznie za udział, MAG.  Buziak

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#5

Co jest namalowane na pudełku?

Królowa Mieczy  9 Mieczy 
Pierwsze wrażenie to nacisk na ucho Uśmiech ucho na pierwszym planie, może to być też dłoń  palce, ale wracając do tego ucha to jeszcze profil twarzy wraz z zaznaczoną linią szyji i ramienia

Jakie motywy są na kartach 

As buław, 9 monet, 10 monet 

Zwierzęta, ptaki, jakieś wzory podobne do mandali albo run, jeszcze są możliwe gwiazdy i inne ciała niebieskie Uśmiech mogą być złocenia na kartach, wogóle wszystko błyszczy  to pudełko też Uśmiech

Chodź, nie bój się, zobaczysz coś moimi oczami 
Pozwól mi spojrzeć swoimi a powiem jak Ty to widzisz 

" By poznać Boga potrzebujesz tylko matematyki, fizyki i języka obcego, reszta jest zbędna..."
Odpowiedz
#6

Dziękuję Ci serdecznie za udział, Hazar. Uśmiech Kwiatek

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#7

5 Kilichów i I Mag

Postać, której fragment przedstawiony jest na okładce, odwrócona jest do nas tyłem. I nie jest to do końca pozytywny obraz. Wręcz może się wydać smutny. Ale to tylko pozory, bo ma on za zadanie pokazać, że bez ciemności nie ma światła. To znaczy jest w tym jakaś nadzieja...
Ogólnie karty przestawiają postacie fantastyczne, nierealne i o rożnych nastrojach i przekazach energetycznych. Ale raczej człekokształtne. Przedstawione często w naturze.
Odpowiedz
#8

Dziękuję Ci serdecznie za udział w Warsztacie, Inari.  Kwiatek Uśmiech

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#9

Co jest na okładce opakowania?

Księżyc XVIII - wydaje mi się, że coś ulotnego, może postać kobiety lub anioł. Gwiazdy, księżyc, coś na pewno romantycznego, pięknego, tajemniczego i eterycznego ??

Z czym jest związana?

Gwiazda XVII - talia jest piękna, kolorowa, posiada wyraziste kolory, przewaga ciepłych barw (róż, pomarańcz) , jest to talia, na której obrazy przedstawione są w mocno artystyczny sposób. Robi wrażenie, zapewne jest błyszcząca, wydaje mi się, ze jest to talia tradycyjna, ale zrobiona w oryginalny sposób.
Odpowiedz
#10

Tarot55557, bardzo Ci dziękuję za udział!  Uśmiech Buźki

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#11

Rozwiązanie podam we środę późnym wieczorem, zamiast we wtorek - brak czasu, przepraszam.  Buźki

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#12

Czas na rozwiązanie...  Uśmiech

Talia, o którą Was pytałam to Mystical Shaman Oracle.
Na pudełku jest fragment jednej z kart o nazwie "The Curse" (klątwa, przekleństwo) - to część kobiecej twarzy, a konkretnie oczy. 
Karta ta (zdjęcie całej karty jest poniżej) odnosi się do karmy, do różnego rodzaju blokad czy niekorzystnych dla nas naleciałości jakie odziedziczyliśmy po naszych przodkach, a które mogą hamować nasz rozwój.

[Obrazek: UEt19Rmh.jpg][Obrazek: pOQORP4h.jpg]
Tematyka talii nawiązuje do uniwersalnych symboli uznawanych za święte w wielu dawnych kulturach, a jednocześnie stara się czerpać z mądrości dawnych szamanów - stąd też nazwa talii, łącząca w sobie słowa "mistyczny" i "szaman". 

W talii znajdują się karty reprezentujące siły przyrody (Ogień, Woda, Ziemia, Księżyc, Słońce, Niebo, Tęcza, Grzmot), reprezentujące to co niezbadane - np. Taniec duchów, Serce Nieba, Magia, Klątwa... a także to co związane z ziemią: zboże (w tym wypadku - Kukurydza), zwierzęta (Jaguar, Sowa, Kojot, Orzeł itd.), drzewa... Jest wiele odniesień do pierwotnych wierzeń: np. karty Światy wyższe, Światy niższe, Andyjski krzyż, czy karta występującej tu pod indiańską nazwą Patchamama bogini Gaja. Karty z postaciami ludzkimi są wprawdzie przedstawione w stylistyce indiańskiej (ubiór, malunki, pióra we włosach itp.), jednak reprezentują ogólnoludzkie wzorce: Dziecko, Gospodyni, Zbieracz (ten kto gromadzi zapasy), Łowca, Zgromadzenie, Przodkowie itd. Są też inne karty, odnoszące się do naszych odczuć czy sposobu działania (np. Wiele dróg, Podróż, Droga Piękna, Obdarowywanie, Ukochany).

Kolorystyka nie jest jaskrawa, dominują kolory ziemi - zielenie, brązy, stonowany niebieski, żółty, czerwony, turkusowy. Zdarzają się karty jaśniejsze lub wyrazistsze, ale są one w mniejszości (np. karty The Beloved, Upper World czy Magic). Dużo jest półcieni, motywów skrzydeł, przelatujących ptaków w tle, półprzezroczystości, przenikania się rysunków. Co ciekawe - na każdej karcie pojawia się w jakiejś formie koło lub okrąg - czasami jest ich kilka różnej wielkości i kolorów, czasami jedno, czasami pół...

Pełny opis talii wraz ze zdjęciami kart zamieściłam w temacie jej poświęconym:
http://dobrytarot.pl/showthread.php?tid=...#pid199036

Teraz Wasze odpowiedzi... często zadziwiająco trafne... Oczko
Na czerwono wyróżniłam to co się zgadza, na niebiesko co jest bliskie prawdy:

MAG:

1.
Co to jest?
Sprawiedliwość - bogini Maat z mieczem i wagą, z piórem, zasłoniętymi oczami, czasem uskrzydlona. Kluczowa karta, zawiera element o który pytasz.

Jak wygląda?
Król denarów - bardzo bogate w szczegóły, piękne, zdobione
barwy złote, żółte i zielone

Do czego służy?
2 denary - dwa koła, do wahania, coś co się porusza, na zmianę, utrzymanie równowagi, cykliczność, przestawianie z miejsca na miejsce

Co wiedzę: powieki, zamknięte oczy lub otwarte duże źrenice, nos, widzę też skrzydła, pióra

2.
Tematyka?
Świat
Odrealniona, baśniowa np. elfy, zwierzęta mitologiczne...

Powtarzający się motyw?
Wisielec
Przyroda, ptaki, motyle, anioły, jest w powietrzu.

Wygląd?
5 denarów
Posiada dużo światła, gra światłem, kolory żywe, witrażowe.
Jest oszczędna w środkach, uproszczona.


Hazar:

Co jest namalowane na pudełku?

Królowa Mieczy  9 Mieczy 
Pierwsze wrażenie to nacisk na ucho [Obrazek: usmiech.gif] ucho na pierwszym planie, może to być też dłoń  palce, ale wracając do tego ucha to jeszcze profil twarzy wraz z zaznaczoną linią szyji i ramienia

Jakie motywy są na kartach 

As buław, 9 monet, 10 monet 

Zwierzęta, ptaki, jakieś wzory podobne do mandali albo run, jeszcze są możliwe gwiazdy i inne ciała niebieskie [Obrazek: usmiech.gif] mogą być złocenia na kartach, wogóle wszystko błyszczy  to pudełko też [Obrazek: usmiech.gif]

Inari:

5 Kilichów i I Mag

Postać, której fragment przedstawiony jest na okładce, odwrócona jest do nas tyłem. I nie jest to do końca pozytywny obraz. Wręcz może się wydać smutny. Ale to tylko pozory, bo ma on za zadanie pokazać, że bez ciemności nie ma światła. To znaczy jest w tym jakaś nadzieja...
Ogólnie karty przestawiają postacie fantastyczne, nierealne i o rożnych nastrojach i przekazach energetycznych. Ale raczej człekokształtne. Przedstawione często w naturze.

Tarot55557:

Co jest na okładce opakowania?

Księżyc XVIII - wydaje mi się, że coś ulotnego, może postać kobiety lub anioł. Gwiazdy, księżyc, coś na pewno romantycznego, pięknego, tajemniczego i eterycznego ??

Z czym jest związana?

Gwiazda XVII - talia jest piękna, kolorowa, posiada wyraziste kolory, przewaga ciepłych barw (róż, pomarańcz) , jest to talia, na której obrazy przedstawione są w mocno artystyczny sposób. Robi wrażenie, zapewne jest błyszcząca, wydaje mi się, ze jest to talia tradycyjna, ale zrobiona w oryginalny sposób.


Jak widzicie - właściwie wszystkie odpowiedzi oscylowały wokół prawdy - jedne bardziej, inne mniej - ale jestem pod wrażeniem jak wiele zobaczyłyście w kartach!  Oklaski

Hazar, co ciekawe, zobaczyła coś co jest widoczne na całej karcie (której fragment jest na okładce): dłoń, palce (jest to w zasadzie odcisk dłoni), oraz to, że postać na karcie jest przedstawiona do ramion...  Uśmiech Bardzo dobrze przedstawiłaś też tematykę talii - ciekawe że pisałaś o mandalach - a tu na każdej karcie są obecne jakieś koła, okręgi...

Z kolei Tarot55557 dostrzegła artystyczny charakter talii, ciepłą kolorystykę kart, kobietę na okładce, jej tajemniczość i ulotność. Tak

Ale chciałabym wyróżnić dwie osoby...  Uśmiech

Zwyciężczynią zostaje MAG, której udało się najpełniej i najlepiej odpowiedzieć na oba pytania... MAG, jak zwykle Twoje odpowiedzi są bardzo szczegółowe i trafne - zobaczyłaś jako jedyna że na okładce są oczy, prawie idealnie opisałaś kolorystykę, no i faktycznie jest przyroda, ptaki, zwierzęta, i jest też dużo gry światłem - super!  Uśmiech Kwiatek Oklaski
I drugie miejsce dla naszej debiutantki, InariKwiatek Uśmiech Oklaski Bardzo dobrze oddałaś nastrój i przekaz karty z której pochodzi fragment umieszczony na okładce (oczy), zobaczyłaś też w kartach, że w talii są postacie "człekokształtne", przedstawione w naturze i o różnych przekazach energetycznych - brawo, świetny debiut!  Oklaski

Gratuluję, wszystkim Wam świetnie poszło dziewczyny!  Grouphug

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#13

Extra Oczko dziewczyny gratulacje Oczko
Mag, Inari brawo

No pięknie LeCaro Oczko widać na czym skupiłaś się najbardziej, kiedy na nią patrzyłaś Oczko ale swoja drogą to te karty jak rozgwieżdżone niebo w pogodny wieczór , bardzo wzniosłe , będą dobrze ci służyć Oczko

Chodź, nie bój się, zobaczysz coś moimi oczami 
Pozwól mi spojrzeć swoimi a powiem jak Ty to widzisz 

" By poznać Boga potrzebujesz tylko matematyki, fizyki i języka obcego, reszta jest zbędna..."
Odpowiedz
#14

Gratulacje dziewczyny ????śliczna talia.
Odpowiedz
#15

Dziękuję dziewczyny.

LeCaro, jesteś właścicielką bardzo pięknej talii.

To było dobre ćwiczenie.

Wieczorkiem wrzucę kolejny warsztat.
Odpowiedz
#16

Dziękuję Wam serdecznie.  Uśmiech Buźki
Hazar, myślę że masz rację, im dłużej ją mam, tym bardziej się z niej cieszę. Kwiatek

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#17

Ojej ja też bardzo dziękuję za wyróżnienie! Z tą postacią od tyłu to sugerowałam się tym, że postać na mojej karcie też jest odwrócona tyłem. Ale widzę że niesłusznie. No ale reszta poszła mi ostatecznie całkiem dobrze. Cieszę się Uśmiech Gratulacje Magu! Z niecierpliwością czekam na twoją zagadkę! A talia rzeczywiście piękna! Uśmiech
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości