Warsztat 188 - Aukcja
#1

Nie miałam pomysłu na warsztat, stąd takie opóźnienie.
Temat przyszedł wczoraj, jak mój mąż przekazał mi złą wiadomość: "biorę udział w aukcji".
1. Co licytuje?
2. Czy wygra aukcję?

Rozwiązanie podam w nd
Powodzenia!
Odpowiedz
#2

Hej ja mam karty
Co licytuje
4 mieczy + Rycerz mieczy + As mieczy
Podejrzewam, że coś metalowego, jakiś sprzęt elektroniczny, może telefon, laptop, albo coś czym się interesuje coś co wymaga logicznego mysleniaUśmiech może jakieś narzędzia Uśmiech

Czy wygra aukcje?
4 puchary odwrócona + Kochankowie prosta + Królowa Buław odw. - jest na to 50 - 51% szansy Uśmiech ale chyba będzie się mocno wahał itp. Nie jestem pewna, jakaś kobieta jest widoczna... może Ty? Uśmiech
Odpowiedz
#3

Dziękuję za udział tarot55557  Kwiatek
Odpowiedz
#4

Hmm zastanawia mnie dlaczego ta wiadomość jest zła... Oczko

[Co jest przedmiotem aukcji? - Rycerz Kielichów, XIX Słońce, 3 Kielichy]
Karty mi mówią że cokolwiek licytuje, jest to coś na czym bardzo mu zależy. Coś co go niesamowicie uszczęśliwi, czego być może pragnął już od dawna. Ale nie jest to tania rzecz i bardziej taka hobbistyczna, nie z tych niezbędnych. Dlatego być może tobie to się nie do końca podoba Oczko
No dobra... To jest coś co służy do rozwijania swojego talentu i przekazywania tej dobrej energii innym. Coś związanego z dobrą zabawą. Może jakiś instrument, albo sprzęt do robienia muzyki.. Albo nawet właśnie lepszy laptop. W kartach widzę też konie i dużo natury. A więc może to być też coś związanego ze sportem, albo aktywnościami na świeżym powietrzu... Jeszcze będę edytować ten post bo cały czas myślę...
[Czy wygra? - 9 Buław, Rycerz Monet, 7 Buław]
Oj chyba wygra. Ale po ciężkim boju. Będzie się tym denerwował i stresował, bo mu zależy. A potem cieszył jak dziecko... Oczko
Ewentualnie nie wygra. Ale wtedy uda ci się go przekonać że nie było sensu wydawać aż tyle pieniędzy. Że w sumie dobrze się stało.
Odpowiedz
#5

Inari, dziękuję za udział  Kwiatek
Może dopisz jeszcze co może być przedmiotem licytacji...
Odpowiedz
#6

Co licytuje Twój mąż?...
5 mieczy, XVI Wieża
Aż się uśmiałam, jak zobaczyłam te karty - widzę że nie na darmo użyłaś słówka "niestety"...  Icon_e_biggrin
Co może licytować... myślę, że w przeszłości były z czymś u Was jakieś problemy lub niedostatek czegoś, gdzieś w obrębie domu, jego pobliżu, lub jakiejś Waszej własności... Mąż nie raz mógł mówić coś w stylu: "widziasz, a gdybyśmy mieli to lub tamto, to nie byłoby problemu". Twój mąż wpadł na pomysł, że można kupić coś co usprawni działanie tego, lub w przyszłości zniweluje jakiś problem... 
Może tu chodzić o coś związanego z drzewami/drewnem, lub też wodą/ściekami. Możliwe że chce coś zbudować lub odbudować, ogrodzić, udrożnić, wprowadzić jakiś nowy element/obiekt do ogrodu.
Być może chce przy okazji pozbyć się czegoś, co już go nieraz zawiodło lub mu się nie podoba.
Karty pokazują że nie była to wspólna decyzja - postawił Cię przed faktem dokonanym i w ogóle nie wziął pod uwagę Twojego zdania... był to dla Ciebie szok, nawet mogło dojść do ostrej kłótni.
Hmmm... myślę, że może to być coś większego... samochód, sauna, basen ogrodowy, a nawet jakiś domek za miastem.... ewentualnie coś co stanowi część domu, w jakiś sposób go rozbudowuje lub dodaje nowy element.

Czy wygra aukcję?...
IX Eremita, 10 kielichów
Moim zdaniem uprze się, nie oderwiesz go od komputera - i najprawdopodobniej wygra. Tak
Inna sprawa - Eremita wskazuje, że chyba postępuje wbrew woli rodziny, i nie bardzo też go na to stać... są inne ważniejsze wydatki, na co on nie zwraca uwagi. Bezradny

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#7

Dziękuję za udział LeCaro  Kwiatek
Odpowiedz
#8

No powiem że dzisiaj ciężko Uśmiech

Co licytuje mąż Mag  
Paź kielichów  5 kielichów, 2 buławy 

Czyli tak  w Twoim mniemaniu jest to  dziecinna zabawka ", miał już podobne rzeczy ale parę się zepsuło lub zużyło w zasadzie może to być przedmiot który składa się z dwóch części 


Czy wygra aukcje  
5 Mieczy, 7 Mieczy 

Napewno mu bardzo zależy i będzie walczył w tym także nieczysto, są przesłanki że może posunąć się do oszustwo bądź szkalowania innych uczestników aukcji by ją wygrać. Jest determinacja 
Dociągnęłam kartę 6 monet 
Widzę to tak  nie wygra ale zapłaci za to poza aukcją żeby to zdobyć czyli jakby potwierdza się nieczysta gra. 

Podczas tasowania wypadła 10 buław Uśmiech ogólnie jest jakiś ciężki temat z tą aukcją.  ... 

Obstawiam że mogą to być ciężarki, jakieś przyrządy do ćwiczeń, ewentualnie jakieś gadżety kolekcjonerskie związane z jego pasją typu kule dragonboola, jakieś kostki, coś co można zbierać kolekcjonować, pióra, długopisy  coś z metalu bądź szkła

Chodź, nie bój się, zobaczysz coś moimi oczami 
Pozwól mi spojrzeć swoimi a powiem jak Ty to widzisz 

" By poznać Boga potrzebujesz tylko matematyki, fizyki i języka obcego, reszta jest zbędna..."
Odpowiedz
#9

Dziękuję Hazar  Kwiatek
Odpowiedz
#10

1. Do czego to służy- 4 Denary- skrzynka w której można coś schować
2. Z czego jest zbudowane, podobne? Królowa denarów-  denar który symbolizuje lustro coś okrągłego
3. Kto z tego korzysta? 3 puchary-  zabawa inspiracja, radość- Artyści

Aparat fotograficzny, obiektyw.Może być też gustowna szkatułka na biżuterię, ale o to go nie podejrzewam. Rotfl

Jak skończy się  aukcja.


10 pucharów- Szczęście rodzinne, bezpieczeństwo emocjonalne, harmonia, zaufanie, spełniona miłość, czas radości- w ostatniej chwili zrezygnuje.
Odpowiedz
#11

Witaj ! Uśmiech 
 
Powiem tak wypadła mi karta 10 buław,czyli nie jest łatwo,nie będzie....
 
Co licytuje mąż Mag ?
Mag,Wisielec,Królowa Buław-
Powiem tak ,myślę,ze jest to cięższy przedmiot moze być drewniany jak i metalowy...czyli np obraz (ten Wisielec !),telewizor,wszystko co kojarzy mi sie z ekranem ,monitorem.......lub nie wiem dla czego wpadły mi do głowy...krzesło,stół ?.....Hmmmm Myśli 
 
Czy wygra aukcję?
2 kielichów,Król Monet,As Buław.
Będzie duże współzawodnictwo,owszem istnieje taka mozliwość,że wygra.....lub bedzie tuż tuż...za.
 
Wszystkiego dobrego!! Powodzenia!! Uśmiech Oczko

Pasja jest przewodnikiem do największych tajemnic...
Odpowiedz
#12

1. Co licytuje?- Diabeł(-) Królowa Mieczy

To jest związane z jakimś jego uzależnieniem , którego nie lubisz, za które go krytykujesz i co ciekawe on się z zakupem tych przedmiotów trochę się przed Tobą ukrywa, nie mówi Ci wszystkiego.  Może mieć już tego bardzo dużo i to będzie kolejna tego typu rzecz. To może być jakiś okrągły przedmiot. Hmm.. gadżet, lub płyta , moneta, coś kolekcjonerskiego

2. Czy wygra aukcję?- Cesarzowa
Jakaś kobieta tę aukcję wygra.
Odpowiedz
#13

Czas na rozwiązanie:
1. Przedmiotem licytacji był samochód.
2. Nie wygrał aukcji.



Wyjaśnienie:
jest to samochód jego marzeń, niedokładnie ten model, ale aukcja jest okazją. Posiada konie, które zobaczyła Inari.
O tym samochodzie wiem od zawsze, jestem przygotowania na jego pojawienie się, nasz dom został wybudowany pod ten samochód (to zobaczyła LeCaro).
Obecnie jeździ starym, 21-letnim, wysłużonym autem, które z trudem przeszło przegląd. Zasługuje ma nowy samochód i to ten wymarzony. 
No, mi się to auto nie podoba, jak napisała Hazar, zabawka. 

Licytowane auto nie zostało sprzedane, gdyż nie osiągnęło ceny minimalnej. Zostało wystawione ponownie. Oczywiście już przystąpił do aukcji, kibicuję mu.  Niewykluczone, że wygra. Czyli weryfikacji c.d.n.

LeCaro jako jedyna zobaczyła w kartach auto, dlatego wygrywa ten warsztat gratulacje!
Wyróżnienie przyznaję Inari, gratulacje!
Dziękuję wszystkim za udział.


Poniżej cytuję i podkreślam dwie nagrodzone wypowiedzi, które zawierają najwięcej faktów.
(13-05-2018, 21:06)Inari napisał(a):  Hmm zastanawia mnie dlaczego ta wiadomość jest zła... Oczko

[Co jest przedmiotem aukcji? - Rycerz Kielichów, XIX Słońce, 3 Kielichy]
Karty mi mówią że cokolwiek licytuje, jest to coś na czym bardzo mu zależy. Coś co go niesamowicie uszczęśliwi, czego być może pragnął już od dawna. Ale nie jest to tania rzecz i bardziej taka hobbistyczna, nie z tych niezbędnych. Dlatego być może tobie to się nie do końca podoba Oczko
No dobra... To jest coś co służy do rozwijania swojego talentu i przekazywania tej dobrej energii innym. Coś związanego z dobrą zabawą. Może jakiś instrument, albo sprzęt do robienia muzyki.. Albo nawet właśnie lepszy laptop. W kartach widzę też konie i dużo natury. A więc może to być też coś związanego ze sportem, albo aktywnościami na świeżym powietrzu... Jeszcze będę edytować ten post bo cały czas myślę...
[Czy wygra? - 9 Buław, Rycerz Monet, 7 Buław]
Oj chyba wygra. Ale po ciężkim boju. Będzie się tym denerwował i stresował, bo mu zależy. A potem cieszył jak dziecko... Oczko
Ewentualnie nie wygra. Ale wtedy uda ci się go przekonać że nie było sensu wydawać aż tyle pieniędzy. Że w sumie dobrze się stało.

Cytat:LeCaroCo licytuje Twój mąż?...
5 mieczy, XVI Wieża
Aż się uśmiałam, jak zobaczyłam te karty - widzę że nie na darmo użyłaś słówka "niestety"...  Icon_e_biggrin 
Co może licytować... myślę, że w przeszłości były z czymś u Was jakieś problemy lub niedostatek czegoś, gdzieś w obrębie domu, jego pobliżu, lub jakiejś Waszej własności... Mąż nie raz mógł mówić coś w stylu: "widziasz, a gdybyśmy mieli to lub tamto, to nie byłoby problemu". Twój mąż wpadł na pomysł, że można kupić coś co usprawni działanie tego, lub w przyszłości zniweluje jakiś problem... 
Może tu chodzić o coś związanego z drzewami/drewnem, lub też wodą/ściekami. Możliwe że chce coś zbudować lub odbudować, ogrodzić, udrożnić, wprowadzić jakiś nowy element/obiekt do ogrodu.
Być może chce przy okazji pozbyć się czegoś, co już go nieraz zawiodło lub mu się nie podoba.
Karty pokazują że nie była to wspólna decyzja - postawił Cię przed faktem dokonanym i w ogóle nie wziął pod uwagę Twojego zdania... był to dla Ciebie szok, nawet mogło dojść do ostrej kłótni.
Hmmm... myślę, że może to być coś większego... samochód, sauna, basen ogrodowy, a nawet jakiś domek za miastem.... ewentualnie coś co stanowi część domu, w jakiś sposób go rozbudowuje lub dodaje nowy element.

Czy wygra aukcję?...
IX Eremita, 10 kielichów
Moim zdaniem uprze się, nie oderwiesz go od komputera - i najprawdopodobniej wygra. Tak 
Inna sprawa - Eremita wskazuje, że chyba postępuje wbrew woli rodziny, i nie bardzo też go na to stać... są inne ważniejsze wydatki, na co on nie zwraca uwagi. Bezradny
Odpowiedz
#14

Dziękuję za warsztat. Gratuluję zwycięzczyni.
Odpowiedz
#15

Dziewczyny gratulacje Uśmiech
Mag co to za marka że wszyscy widzimy gadżet kolekcjonerski  Rotfl

Chodź, nie bój się, zobaczysz coś moimi oczami 
Pozwól mi spojrzeć swoimi a powiem jak Ty to widzisz 

" By poznać Boga potrzebujesz tylko matematyki, fizyki i języka obcego, reszta jest zbędna..."
Odpowiedz
#16

Nie, to nie jest auto kolekcjonerskie. Jego wygląd to będzie dobry materiał na kolejne ćwiczenie.
Odpowiedz
#17

Dziękuję za już kolejne wyróżnienie Uśmiech Cieszy mnie każdy, najmniejszy choćby sukcesik w czytaniach. To dla mnie naprawdę ważne!
I przepraszam ale nie miałam pomysłu jak w końcu wyedytować tego posta, więc ostatecznie zostawiłam tak jak jest. Teraz sobie myślę że autem tez można przekazywać dobrą energie czerpiąc ze swojego talentu... do jazdy Oczko No i dobrze się przy tym bawić. No ale o aucie nie pomyślałam. A szkoda bo te konie rzeczywiście mogły mi dużo podpowiedzieć. Poszłam w złą stronę... 
Powodzenia dla męża skoro będzie walczył i może jeszcze zwycięskie karty się spełnią! Oczko No i gratulacje dla LeCaro! Czekam na nową zagadkę!
Odpowiedz
#18

W mojej talii Królowa Denarów jest przedstawiono jako kobieta z kołem. wiedziałem więc, że ta rzecz ma kółka, coś okrągłego i służy do szpanowania przed kobietami Oczko. Na samochód bym jednak nigdy nie wpadł, więc poszedłem w interpretacji w aparta fotograficzny z fajnym obiektywem.
Świetne ćwiczenie.
Gratulacje!
Odpowiedz
#19

O dziękuję bardzo! Uśmiech Gratulacje dla Inari - kolejny dobry warsztat.  Tak  

Czyli Pustelnik pokazał po prostu przeciągnięcie się aukcji - nie wpadło mi to do głowy... Może do 10 tygodni, skoro miałam 10 kielichów? Ale faktycznie, tak jak napisałam - Twój mąż uparł się na ten samochód, skoro licytuje drugi raz. Oczko  
Możliwe że Wieża mówiła o tym że dom był zbudowany pod ten samochód...  Myśli

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#20

U mnie 4 mieczy - 4 kółka i rycerz mieczy bardzo często mi pokazuje pojazd, rower w tym przypadku samochód Uśmiech Uśmiech ciekawy warsztat gratulacje wygranym Uśmiech
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości