Nawracające koszmary i nieprzyjemne sny
#1

Panie, panowie powiedzcie mi, jak można sobie poradzić z nawracającymi koszmarami?

Od jakiegos czasu mam ciągle nawracające jakieś straszne rzeczy
np. jestem porwana, albo ktoś jest porwany, śnią mi się bandyci, mordercy, osoby ścigane, podejrzane... 
albo kastastrofy jakieś typu klęski żywiołowe
albo ciemna noc i a muszę iść przez las i jest strasznie itp.
śni mi się że skądś spadam, albo np. że jestem porwana przez huragan i się wybudzam.

często te koszmary robią się nagle, sen jest normalny itp. a nagle robi się z tego koszmar, wszystko jest ok a nagle porwał mnie huragan i się wybudziłam.
mam też sny o trochę mniej lub bardziej nieprzyjemnych sytuacjach, przykładowo śniło mi się że miałam wziąć z kimś ślub kogo nie kocham i w końcu tuż przed ślubem go odwołuję, albo pomylę jakiś środek transportu, spóźnię się na samolot, coś zgubię etc.

jak sobie z tym poradzić??  Bezradny
Odpowiedz
#2

Nie bać przede wszystkim, zaakceptować. Tak podświadomość radzi sobie z Twoimi lękami. Dopóki nie doprowadzisz siebie do harmonii, to takie sny będą Ci się przydarzać.
Odpowiedz
#3

Uważam podobnie jak Lady - musisz zrobić porządek w życiu realnym, a wtedy mózg przestanie Cię bombardować koszmarami.

Każdemu zdarzają się nieprzyjemne sny - ale jeżeli u Ciebie pojawiają się tak często, to znaczy że Twój mózg jest przeciążony, można powiedzieć zapędzony do kąta, nie radzi sobie ze stresem i nadmiarem bodźców. 
Musisz znaleźć swoją drogę do spokojnego snu... może banalnie to zabrzmi, ale podstawą jest znalezienie sposobu radzenia sobie ze stresem i nawałem myśli w ciągu dnia. 
Druga rzecz - odpowiednie miejsce do spania. Radziłabym Ci zastanowić się czy cos nie wpływa drażniąco na Twój organizm podczas snu: zbyt głośne miejsce (ulica), żyły wodne, buczenie lodówki, zbyt małe zaciemnienie pokoju - spróbuj wszystko to przeanalizować... może warto przesunąć łóżko, kopić ciemniejsze zasłony albo stopery do uszu.
Trzecia rzecz: to co jesz na ostatni posiłek i kiedy to jesz - pewne pokarmy też mogą mieć niekorzystny wpływ i powodować koszmary, tak samo zbytnie obciążanie oczu czy mózgu przed snem: filmy lub książki wprowadzające niepokój, niebieskie światło emitowane przez ekrany telefony, komputera czy telewizora. Po prostu spróbuj wprowadzić jakieś zmiany w miejscu gdzie śpisz i w Twoich zwyczajach przed snem.

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#4

Z reguły mam takie sny jeżeli przeżywam stres jestem niespokojna nie mogę spać w nocy.Wtedy w snach mam taki chaos bałagan. Mijaja gdy w moim zyciu wszystko wraca na swoje tory. Uśmiech
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości