Disco polo
#1

Zastanawiam się właśnie dlaczego muzyka disco polo jest tak popularna. Czytam dzisiaj , że Warszawie, stolicy naszego państwa są tłumy na koncercie disco polo. Doszłam do wniosku, że ta muzyka propaguje proste otwarte uczucia bez zawoalowania . Ludzie chcą odpocząć od problemów a przy tej muzyce groodbiorcówi ma taką szansę.
Nie słucham takiej muzyki, to nie moje klimaty ale te tłumy mnie zastanawiają... Chyba po prostu jesteśmy mało wymagającym narodem pod kątem myzycznym i tyle. Inaczej skąd te tłumy brałyby się na koncertach?

Słuchacie takiej muzyki na codzień? Nie chodzi mi o wesela tylko o czas kiedy mamy w radio dostęp do róznych kanałów muzycznych.
Odpowiedz
#2

Fenomen disco polo jest prosty Uśmiech Prosta ,łatwo wpadająca w ucho muzyka przy której można sie wyszalec. Ciężko się tańczy przy muzyce techno czy rap. Publiczność woli tradycyjne proste brzmienia muzyki przy ktorej mozna się dobrze bawic.Dawniej było obciachem przyznać sie że ktoś słucha tego typu muzyki.Nawet Ci którzy ostro krytykuja po cichu słuchaja tego typu muzyki. Dzisiaj disco polo przezywa rozkwit.Po prostu przebojowa taneczna muzyka dzisiaj niewiele różni sie od dance' owych piosenek ot co Uśmiech
Odpowiedz
#3

No własnie i nad tym boleję , że publiczność woli proste brzmienie... Mam jednak nadzieję, że tylko mały procent słucha jej codziennie.
Odpowiedz
#4

Tej muzyki słuchają niemal wszyscy. Mówię niemal ale przypuszczam ze procent jest duzy.
Odpowiedz
#5

Czarnula, nie załamuj mnie;-(
Odpowiedz
#6

Muzyka disco Polo jest taka popularna ze względu na swoją prostotę. Nie trzeba się wysilać, żeby odebrać jej przekaz, nie trzeba się wczuwać, aby zrozumieć melodię. Tak samo jak polskie "hip-hopolo", zapętlone parę sekund jakieś piosenki, dołożone... bum bum bum...tekst o narzekaniu na cały świat i robiło to furorę przez parę ładnych lat. Nie wiem czy można mówić o "mało wymagającym narodzie", ale niestety bardzo dużo ludzi lubi proste rozrywki.
Odpowiedz
#7

Zafino, dziękuję za Twoją wypowiedź. W pełni się z Tobą zgadzam. Buźki
Odpowiedz
#8

Lady of Dreams, teraz jest powrót do muzyki Disco Polo. Pewnie pamiętasz jak bardzo była popularna 20 lat temu, lista przebojów na Polsacie, co tydzień dostarczała fanom tego gatunku mnóstwo emocji. Wtedy naprawdę spora większość słuchała Shazzy, zespołu Boys, Classic. Jak rodziłam córkę, naczelnym tematem w dyżurce lekarskiej było kto będzie na pierwszym miejscu podczas notowania Disco Polo Live Oczko
Wielką fanką tej muzyki nie jestem, ale przyznam że własnie wtedy słuchałam jej najwięcej. Teraz córka bawiła się na 18 tkach właśnie przy tej muzyce. Uważam że teraz ten gatunek przeżywa renesans, ale pewnie nie ma tylu fanów co lata temu.
Odpowiedz
#9

A wiesz Joanno ciekawy wątek podrzuciłaś. Chodzi o gusta podczas ciąży. Być może to jest tak, że w takim stanie najbardziej dociera do nas to co płynie lekko, tak prosto do serca. Podczas ciąży oglądałam codziennie jakieś telenowele brazylijskie , a jak tylko urodziłam przeszło mi...Oczko Ciekawe , dlaczego? To naprawdę dość intrygujące.
Odpowiedz
#10

Lady of Dreams ja w stanie odmiennym namiętnie i z zapałem śledziłam losy bohaterów "Mody na Sukces". Tak mnie to zainteresowało, że oglądałam jeszcze chyba dwa lata po porodzie. Na swoje usprawiedliwienie dodam, że nie było wyboru jeśli chodzi o telenowele Rotfl
Ja mam ogromny rozrzut jeśli chodzi o gusta muzyczne. Za młodu byłam fanką Queen, Guns N' Roses. Potem ewoluowałam przez Pink, Christinę Aquilerę do lżejszych brzmień. Córka twierdzi, ze musi popracować nad moim gustem muzycznym, ale ja wciąż wracam do starych przebojów z lat młodości. Choć czasem odkrywam sama coś nowego i interesującego jak Die Antwoord, zespół z południowej Afryki. Ciekawe połączenie hip- hopu z rapem i specyficzną kulturą Zef.
Odpowiedz
#11

No proszę, to jeszcze brakuje nam tu osoby , która w ciązy oglądała "Klan"Oczko
Rownież mam duży rozrzut jesli chodzi o muzykę. Syn chodził do szkoły muzycznej więc siłą rzeczy "liznęłam" tez trochę klasyki ale uwielbiam  też klasyków muzyki pop i rocka
Odpowiedz
#12

Niewiem czy pamietacie " Dynastie" przed telewizorem zasiadały całe rodziny.Moda na sukces miała taki sam bum Rotfl Tak samo jest z disco polo.Uwazam że dzisiaj przeżywa prawdziwy renesans, o wiele większy niż 20 lat temu. Zespoły zarabiaja krocie sa rozchwytywane.Doczekaly się nawet eurowizji co niektórzy.
Odpowiedz
#13

Muzyka Disco Polo wpada w uchu, ma zazwyczaj prosty przekaz, nie jest skomplikowana.
Zauważyłam, że osoby, które mówią: Niee ja nie lubię tej muzyki - zazwyczaj świetnie się bawią jeżeli jest jakaś impreza, gdzie króluje ten rodzaj muzyki. 
Ja nie jestem jakąś szczególną fanką tej muzyki, ale nie ukrywam, że kiedy słyszę takie kawałki jak: Jesteś szalona czy żono moja to nóżka sama mi chodzi... Rotfl Buźki
Odpowiedz
#14

A ja mam inną teorię Uśmiech

Sądzę, że popularność tej muzyki nie wynika z tego jak to niektórzy myślą, że jesteśmy przygłupami, prymitywami itp. Muzyka wynika z wewnętrznych potrzeb, a DP jest prosta, banalna, na tworzona jedno kopyto. Bardzo często śpiewają osoby, które nie mają jakiegokolwiek talentu, czy umiejętności, a mimo to jest wszędzie gdzie nie pójdziesz. Według mnie popularność wynika z naszego trybu życia. Zauważcie jaki jest poziom życia u nas w kraju. Wiele osób żyje od pierwszego do pierwszego, bardzo często jest to wynik niskich płac, ale nie popadajmy w stereotypy, znam osoby, które nieźle zarabiają a mimo to nie umieją nimi zarządzać. Pożyczki, kredyty, ciężko w pracy, mówiąc krótko same trudności, a co za tym idzie, stres, zamartwianie się, kombinowanie czy starczy kasy do końca miesiąca.
Człowiek żyjący w takim stanie potrzebuje odreagować, przecież wiadomo, że nie pójdzie do filharmonii słuchać symfonii, etiudy, opery bo go to jeszcze bardziej wkurzy, choć są przypadki, na które to działa kojąco. Zazwyczaj w takiej sytuacji szuka się czegoś odwrotnego od tego co się doświadcza na co dzień. Mam na myśli to, że jak zwykły dzień jest skomplikowany, to szukamy czegoś prostego. Jak w pracy jest ponura atmosfera lub nawet tzn. Polskie piekiełko to szukamy czegoś wesołego, z dobrym klimatem. Można by tak drążyć i drążyć, ale schemat jest jeden w muzyce szukamy tego czego na co dzień nie mamy.

Stąd tez popularność takiej muzyki, zmienimy tryb życia zmieni się nam też gust. Ewolucja!
Odpowiedz
#15

Cześku, masz dużo racji. Ale nie jestesmy jedynym krajem , gdzie jest ciężko od pierwszego do pierwszego. Ciekawa jestem czy w innych krajach o podobnym statusie jak Polska jest podobne zjawisko?
Odpowiedz
#16

Każdy kraj ma swoją kulture i tak samo jest z muzyką.Oglądałam swego czasu wesele gdzie Pan młody był brazylijczykiem.Wesele było w Polsce.Brazylia ma specyficzna muzykę i nasi goscie trudno się przy niej bawili .Natomiast Brazylia przy muzyce naszej weselnej wprost szalała bawili się znakomicie.
Odpowiedz
#17

Czarnula w takim razie trochę to krzepiące , że Brazylijczycy polubili disco poloOczko
Odpowiedz
#18

(18-06-2018, 11:29)Lady of Dreams napisał(a):  Czarnula w takim razie trochę to krzepiące , że Brazylijczycy polubili disco poloOczko

Mówisz i masz potwierdzenie mojej małej teorii Rotfl
Odpowiedz
#19

Po prostu łatwa przyjemna muzyka przy której można poszaleć na parkiecie.Niezależnie od statusu wykształcenia pochodzenia itp.Spróbujcie pobawić sie przy techno czy metalu.Nie da sie choć swoich zwolennikow ma.Zerknijcie na żydowskie wesele na YT zawodzenie a nie muzyka  Rotfl
Odpowiedz
#20

A semba wcale nie jest gorsza. Zarówno prosta melodyjna i nadaje się do tańca.
Odpowiedz
#21

Mówicie o tym ?   Rotfl 
Odpowiedz
#22

sorry ale nie moge sie powstrzymać... od śmiechu jak to słucham  Rotfl  zapewne na tym polega fenomen disco polo  Rotfl

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości