Masz jakiś problem z wróżeniem? - napisz, spróbujemy poradzić...

jeśli same się odwróciły to jest dla ciebie w nich przesłanie, odczytaj je odwrócone , zwróć większą na nie uwagę ,
karty mogą przed czymś ostrzegać Uśmiech
Odpowiedz

Iwona dziękuję.
Odpowiedz

Nie jestem pewna czy moge nazwac to problemem. Ciekawa jestem co o tym sadzicie.
Przyklad : moj facet pyta o nadchodzacy tydzien w pracy, prosty wyklad 3 kart, odpowiedz jest jasna, zadnych "podtekstow" i niejasnosci, w przeciagu najdalej pol godziny okazuje sie ze karty pokazaly tak naprawde cos co sie wydarzylo w tym czasie a mialo istotny wplyw na reszte dnia. Bezradny Pytania o nadchodzacy tydzien juz nie ponawialam .......
Nie wiem czy ma to jakies znaczenie ale po kilku latach zmienilam talie, mam ja od niedawna i zaczynamy sie poznawac Oczko Ze "stara" talia nigdy takie numery mi nie wychodzily, no moze malenki obsuwy czasowe, np. pytanie dotyczylo dnia nastepnego a tak naprawde to co karty pokazaly materializowalo sie po 48h........
Pozdrowki Hejka
Odpowiedz

No z 3 kart to trudno żeby cały tydzień wyszedł, raczej najwazniejsze wydarzenie.
Odpowiedz

Zakładając, że wyciągacie jedną kartę na pytanie TAK/NIE, to w jaki sposób ją interpretujecie? Bierzecie pod uwagę tylko to, czy jest kartą pozytywną, bądź negatywną, czy sugerujecie się również przesłaniem karty jako wskazówka do odpowiedzi? Mam na myśli coś pokroju "Tak, będzie to w taki i taki sposób".
Odpowiedz

Każda karta niesie ze sobą przekaz i warto go odczytać, płynie z tego wskazówka do wyboru danej opcji...
Odpowiedz

Perełka, dziękuję za odpowiedź Uśmiech
Odpowiedz

Myślę, że zwłaszcza w wypadku odpowiedzi na "nie" trzeba przemyśleć czemu akurat wyciągneliśmy tę a nie inną kartę... jest ona bowiem pewnego rodzaju pouczeniem, wyjaśnieniem dlaczego, co powinniśmy zmienić, nad czym się skupić by w przyszłości osiągnąć cel, albo dlaczego w tej chwili jest to niemożliwe... a czasami Tarot daje prztyczka w nos mówiąc "dlaczego o to pytasz, skoro wiesz że nie ma na to szans, bo...".  Uśmiech

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz

Jednorożec LeCaro, a jak postępujesz w przypadku "tak"? Uśmiech
Odpowiedz

RóżaWiatrów ja wyjmuję dwie karty na TAK i dwie karty na NIE. To mi się sprawdza w sytuacji gdy chcę uzyskać szybką odpowiedź, co będzie korzystniejsze. Kupić ten model pralki ? To prozaiczne pytanie, ale się sprawdza. Oczywiście w innych zagadnieniach również. 
Kwestia odczytu... Porównuję karty na TAK i karty na NIE. Co przemawia za podjęciem decyzji, co przeciw. Na początku może być Ci trudno, ale szybko nabierzesz wprawy Uśmiech
Odpowiedz

Joana, robisz tak we wszystkich kwestiach? Nawet w pytaniach pokroju "Czy lekarstwo X mi pomoże?"? Uśmiech
Odpowiedz

Ja robię rozkład w kombinacji: tak;   tak, ale...;   nie, ale...;   nie.
I niezależnie od odpowiedzi czytam wybraną kartę.
Odpowiedz

Anja, czyli w sumie wyciągasz 4 karty?
Odpowiedz

(22-03-2018, 19:12)RóżaWiatrów napisał(a):  Anja, czyli w sumie wyciągasz 4 karty?

Nie, w tym rozkładzie wyciągam 8 kart.
Ta karta, do której będzie "przypisana" karta X Koło Fortuny jest kartą odpowiedzi.
Odpowiedz

Anja, a mogłabyś mi jakoś podrzucić ten rozkład?
Odpowiedz

(22-03-2018, 19:20)RóżaWiatrów napisał(a):  Anja, a mogłabyś mi jakoś podrzucić ten rozkład?

Jasne, piszę wiadomość.
Odpowiedz

RóżaWiatrów na skuteczność działania leku stosuję prosty i fajny rozkład autorstwa Alicji Chrzanowskiej.

Skuteczność leku

..........2..........
....1................
..........3..........

1- czy lek jest dobrze dobrany?
2- czy będzie skuteczny?
3- jakie wywoła ewentualne skutki uboczne.

Autorka radzi kłaść ten rozkład jedynie AW, ja stosuję całą talię. Rzadko go stosuję, ale jest bardzo czytelny, także polecam Uśmiech
Odpowiedz

Co prawda nie chodziło mi stricte o leki, tylko bardziej ogólnie, ale mimo wszystko dziękuję za pomoc Uśmiech
Odpowiedz

(22-03-2018, 18:45)RóżaWiatrów napisał(a):  Jednorożec LeCaro, a jak postępujesz w przypadku "tak"? Uśmiech

Różo, muszę przyznać, że ja raczej nie stosuję rozkładów, gdzie zadawane jest tak sformułowane pytanie - tzn. takich, gdzie oczekujemy od kart prostej odpowiedzi "tak" lub "nie"... Uważam bowiem Tarota za "rozgadaną" talię, która nie lubi by ją zanadto przyciskać do ściany i woli udzielać bardziej rozbudowanych odpowiedzi. Wink
No ale zdarza się...  Uśmiech
Gdy pytam o jakąś decyzję, to wolę bardziej opisowe rozkłady, na przykład tego typu:
http://dobrytarot.pl/showthread.php?tid=90
...w mniej ważnych sytuacjach po prostu wyciągam trzy karty, bez żadnego rozkładu, albo stosuję prosty ale dobry rozkład z 4 kart (teraźniejszość, co sprzyja, co przeszkadza, wynik).

Nawet jeśli odpowiedź jest na "tak", to mogę się dowiedzieć też z kart np. tego w jaki sposób się spełni to o co pytam, kiedy to będzie, lub też - jeśli pojawi się karta dworska - dzięki komu lub z czyim udziałem.

Rozkład z 8 kart o którym pisała Anja był swego czasu bardzo popularny na naszym forum:
http://dobrytarot.pl/showthread.php?tid=768
http://dobrytarot.pl/showthread.php?tid=...+tak%2Fnie

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz

Jednorożec LeCaro, bardzo dziękuję za podpowiedzi Uśmiech Co do tego z 8 kart... jakoś nie potrafię się do niego zabrać Smutny
Odpowiedz

Ja się przyznaję bez bicia - nigdy z niego nie korzystam... Oczko

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz

Jednorożec LeCaro, ja nawet nie bardzo wiem jak miałabym się do niego zabrać, zupełnie nie widzę tego rozkładu wizualnie... Oczko
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości