Masz jakiś problem z wróżeniem? - napisz, spróbujemy poradzić...
#67

Doria napisał(a):A ja celebruję wróżenie, rozkładam różnymi taliami, po kilka rozkładów. Jest to dla mnie czysta przyjemność, relaks, chwila odprężenia. Nawet nie interpretuję kart jakoś książkowo, słowa same układają się w mojej głowie, patrzę i wiem co mam powiedzieć danej osobie i to nawet ze szczegółami Zawstydzony

Ja kiedyś też tak robiłam, kiedy mam siły nadal oplatam wszystko nastrojem i celebracją.
Ja zwykle stosuję prosty rozkład na 3 karty, albo partnerski. Mam w planach nauczyć się celtyckiego.
Czasem kładę ten sam rozkład z innej talii- te same karty obok siebie, ale to daje mi szersze spojrzenie, bo każda talia wnosi coś nowego. Oczko

Oczywiście jeśli rozkład wymaga, albo nie widzę odpowiedzi od razu to zapisuję i wracam po jakimś czasie, wgłębiam się, szukam w książkach, forum.
Ale bywa, że wykładam karty i już.

Jeszcze nie wróżyłam na żywo, także w tej kwestii się nie wypowiem. :p
Odpowiedz
#68

Koniecznie naucz się Celta, jest bardzo fajny na ogólne sprawy. Ja wróżę na żywo, ostatnio to nawet przegięłam, bo zostałam wynajęta na wieczór Andrzejkowy i wróżyłam chyba z 40 osobom w ciągu nocy. Oczywiście był to tylko jeden rozkład na 3 karty i tylko jedno pytanie dla każdego. Ale wyszłam wypompowana Zmęczony
Odpowiedz
#69

alathea napisał(a):to jeszcze zalezy, jakie bylo pytanie... ale to chyba rozklad na uczucia po prostu
na moj gust panow jest/bedzie dwoch - jeden ten, ktorego ona by chciala, ale jest spora szansa, ze on ja nie za bardzo
oraz taki, ktoremu na niej bedzie zalezalo - a jej duzo mniej, taki "przecietniak wg niej - i bedzie miedzy nimi wybierac
wybor o tyle latwiejszy, ze ten "lepszy" chyba nie bedzie chcial tworzyc dalej zwiazku, moze ja zranic
ona jest/byla z kims zwiazana badz sie w kims wciaz podkochuje (Moc) , ten pan wlasnie to moze byc Krol mieczy, on moze takze byc "malo dostepny"
(np. ze wzgledu na relacje z kims albo nie zauwaza jej)
drugi - Rycerz mieczy
"wysokosc" karty dworskiej pokazuje takze jej nastawienie do tych dwoch - na Krolu jej zalezy, a Rycerz monet - coz, wiarygodny, sympatyczny - ale nudnawy dla niej, mniej atrakcyjny, malo doceniany
malo doceniany , choc szczery, pracowity, solidny, mozna na nim polegac, ma praktyczne podejscie do zycia.
Odpowiedz
#70

Margola napisał(a):W równolegle położonych kartach - wystąpiły kolejno MOC, Król mieczy, Rycerz denarów, KOCHANKOWIE.
- Która z tych kart pokazuje ewentualnie tego przyszłego partnera?
Karty równoległe, ale nie wiemy czy to był jakiś rozkład, czy karty równorzędne Myśli
W konkretnym rozkładzie, partnera wskazuje pozycja karty i wcale tam nie musi wypaść figura.

A tu, jeżeli wróżka jej nie powiedziała, która karta wskazuje partnera, to nie ma co zgadywać, a dodatkowo karty z pamięci (ciekawe czy właściwe).

Myślę, że tutaj bez sensu jest analizowanie tych kart, bo po prostu nie wiemy co znaczyły u tej wróżki. Jej karty, jej wróżba i niech tak zostanie Tak
Odpowiedz
#71

czas jak to ustalic? np za ile to sie stanie ? i jeszcze choroby czy dana karta ma przypisany narzad? czy jak ....
Odpowiedz
#72

Określanie czasu <!-- l --><a class="postlink-local" href="http://dobrytarot.pl/viewtopic.php?f=6&t=46">viewtopic.php?f=6&t=46</a><!-- l -->
Odpowiedz
#73

pitunia2005 napisał(a):czas jak to ustalic? np za ile to sie stanie ? i jeszcze choroby czy dana karta ma przypisany narzad? czy jak ....

Proponuję poczytać forum- tu jest naprawdę dużo różnych informacji Oczko
Trzeba sobie poszukać, ale jest podane jak na tacy- wystarczy tylko chcieć.
Odpowiedz
#74

Fairy ja już to napisałam jej wcześniej w innym wątku.. <!-- l --><a class="postlink-local" href="http://dobrytarot.pl/viewtopic.php?f=7&t=2597&p=49581#p49581">viewtopic.php?f=7&t=2597&p=49581#p49581</a><!-- l -->
Ręce opadają albo mam małą dozę cierpliwości dzisiaj Rotfl
Odpowiedz
#75

JESTEM TU BARDZO KROTKO ALE STAWIAJAC KARTY(MOZE ZA DUZO POWIEDZIANE ,BO ROBIE TO 3 KARTAMI DUZYCH ARKAN ) TO WIDZE COS ALE BOJE SIE TO NAZWAC -NO BO CO JAK SIE POMYLE...
Odpowiedz
#76

pitunia wyłącz caps lock bo ciężko się taki tekst czyta. A co do twoich wątpliwości to każdy początkujący ma takie obawy. Dlatego nie bój się kart tylko czytaj.. czytaj.. czytaj.. Oczko
Odpowiedz
#77

To nie stawiaj katr innym dopóki nie nabierzesz wprawy. Rób rozkłady dla siebie , tak na próbę i interpretuj je tutaj. Zawsze ktoś Cię poprawi i podpowie, a łatwo sprawdzisz trafność wróżby. Możesz na przykład wyciągać sobie jedna kartę na następny dzień i zweryfikować wróżbę nazajutrz.
Odpowiedz
#78

A Ja nie mam komu wróżyć Beczy od czasu do czasu zaciągne jakąs znajoma i na niej poćwicze chwile a tak ciągle sobie??? Nie mam tyle pytań. Uśmiech
Odpowiedz
#79

KAMILA napisał(a):A Ja nie mam komu wróżyć Beczy od czasu do czasu zaciągne jakąs znajoma i na niej poćwicze chwile a tak ciągle sobie??? Nie mam tyle pytań. Uśmiech

Jak to nie ma komu wróżyć? Zobacz, ilu tu jest klientów. Nawet jeśli wstydzisz się na razie zamieszczać swoje interpretacje, to możesz je robić dla siebie, a następnie porównywać z odpowiedziami innych wróżek. Kwiatek
Odpowiedz
#80

Kamilo ja tez póki co testuje na innych osobach, póki co na tych bardziej zaawansowanych bo wiadomo że takie swierzynki to biorą każde twoje słowo jak wyrocznię, ale stare wyjadacze to wiedza w co mogą uwierzyć a w co nie jak puszczę wodze fantazji ha ha ha Oczko
Odpowiedz
#81

No właśnie Safira lekko jeszcze się wstydzę ale ...ale...juz pomału zaczynam sie rozkrecać. Będzie dobrze Rotfl
Odpowiedz
#82

A ja mam takie trochę nietypowe pytanie Uśmiech

Chciałabym nabyć karty które nie zaliczają się jako tarot - maja tylko 33 karty. Czy takie karty tez są wiarygodne jeśli chodzi o wróżenie? Tzn. czy trzeba je potraktować jako czasoumilacz czy również można na nich opierać swoje interpretacje? Zainteresowała mnie talia Cards of Love (Lo Scarabeo) ale nie wiem czy one nadają się do wróżenia..
Odpowiedz
#83

wg niektórych można wróżyć ze śmieci wybranych z kosza, po uprzednim nadaniu im znaczeń. Zatem smiało taka talię można uzywać do wróżenia o ile nie podejdziesz do tego rozrywkowo.
Odpowiedz
#84

Margola, sprobuj i sie przekonasz....jesli je poczujesz, to bedziesz z nich wrozyc. Wedlug mnie sa troche dziwne, chyba nie potrafilabym z nich wrozyc...ograniczone do nazw roznego "rodzaju" milosci....nie wiem....
Odpowiedz
#85

Kiedyś kupiłam sobie karty tematyczne dotyczące miłości The Love Pack - tutaj można obejrzeć próbkę <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.aeclectic.net/tarot/cards/love-pack/">http://www.aeclectic.net/tarot/cards/love-pack/</a><!-- m --> i pokazywały mi one same bzdury.

Margola, ja jeśli nie potrzebuję zbyt wielu szczegółów, to chętnie posługuję się kartami geomantycznymi, a jest ich tylko 16. Uśmiech
Odpowiedz
#86

Mam Psycardy, osobiście je sobie zaalaminowałam i wydrukowałam, zafascynowana nimi, i niestety kompletnie do mnie nie mówią ! Natomiast Cygańskie uwielbiam, i od razu zgrałam się z nimi. Kipper mnie trochę denerwują, ale daję radę, no i Lenormandy - casły czas pogłębiam wiedzę..
Odpowiedz
#87

Te karty miały być tylko takim uzupełnieniem do Tarota, czymś pomocniczym w rozkładach o uczucia. Ze względu na trudną dostępność dla mnie tych kart (nigdy nie kupowałam w sklepach zagranicznych) to na razie jestem na etapie zbierania informacji - czy sie w ogóle opłaca kupować coś co być może nie będzie się nijak sprawdzało. Safira napisała że jej karty tematyczne pokazywały same bzdury, chyba jednak odpuszczę sobie.
Odpowiedz
#88

Załamka czy to normalne? ze: wrozylam sobie i karty mnie w kolko klamaly zawsze bylo odwrotnie niz w rzeczywistosci teraz juz jest ok np dzisiaj wyciaglam karte na jutro 10 BULAW -wiem ze jutro bede miala kupe roboty w pracy jak w kazdy czw i karta to mowi ale dlaczego wczesniej mowily na odwrot?
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości