Warsztat 195 - Teatr
#1

Zapraszam do kolejnego warsztatu.

Wczoraj byłam na sztuce teatralnej:
1. Gdzie rozgrywa się miejsce akcji przedstawienia?
2. Co mnie skłoniło, że poszłam na tę sztukę?

Rozwiązanie za tydzień, w sobotę.
Odpowiedz
#2

1. Miejsce - Głupiec 0 + Koło p.o. + 10 buław
Pierwsze co mi się skojarzyło to szkoła. przedszkola, szpitale i oddziały dziecięce, szkoła podstawowa, gimnazjum, domy dziecka, przytułki, impreza z alkoholem, młodzi ludzie na niej, gdzieś, gdzie jest towarzystwo. Razem z kołem w pewien sposób kojarzą mi się też urzędy...lub góry...tak jakby jakiś spontan Uśmiech dziwne karty Uśmiech Niby Głupiec i Koło mocno kojarzą mi się z zielenią i natura a jednak 10 buław mówi o budynku, ale jeśli pytasz o miejsce to jest to zapewne miejsce w jakiś sposób nietypowe .

2. Dlaczego poszłaś na tą sztukę ?
9 pucharów p.o + Sąd ostateczny XX + Kochankowie p.o
Wydaje mi się , że zostałaś zaproszona, było to spotkanie ciężko było odmówić, tak jakbyś musiała się wywiązać z jakiegoś towarzyskiego zobowiązania Uśmiech
Odpowiedz
#3

Tarot, przetarłaś szlak,
dziękuję pięknie za udział.
Odpowiedz
#4

Laurko Uśmiech dzisiaj zrobię warsztat wieczorem  przepraszam za zwłokę,  Kwiatek

Chodź, nie bój się, zobaczysz coś moimi oczami 
Pozwól mi spojrzeć swoimi a powiem jak Ty to widzisz 

" By poznać Boga potrzebujesz tylko matematyki, fizyki i języka obcego, reszta jest zbędna..."
Odpowiedz
#5

Gdzie rozgrywa się miejsce akcji przedstawienia 

4 buławy, 7 Mieczy, 4 miecze 
Widzę to jak zamek, ruiny, średniowiecze 
Mam witraż, kolumny i wysokie sklepienie  może to być katedra czy Koloseum 
Raczej noc, nie wykluczam sztucznego oświetlenia, możliwa piękna księżycowa noc, pokazały się ptaki drapieżne  i zaniedbane kamienne pomieszczenia z hulajacym wiatrem, dodatkowo jest woda cieknąca  mogą to też być kanały podziemne
Ale jest tam miejsce które daje schronienie jakąś ułuda na chwilę że można tam przetrwać mimo wszystko  przeleżeć, przeczekać 
Jakoś mi się to z uciekinierami skojarzyło 

Co skłoniło Laurka żeby wybrać się na to przedstawienie  

Rycerz Buław, XX Sąd Ostateczny 

Akcja, z recenzji dowiedziałaś się że jest akcja  determinacja i ogień w działaniu  przetrwanie
Dodatkowo sztuka pokazuje przemianę wewnętrzną postaci i co pośrednio wpływa też na odbiorce czyli Ciebie, miałaś nadzieję poczuć to co poczuli bohaterowie Uśmiech

Chodź, nie bój się, zobaczysz coś moimi oczami 
Pozwól mi spojrzeć swoimi a powiem jak Ty to widzisz 

" By poznać Boga potrzebujesz tylko matematyki, fizyki i języka obcego, reszta jest zbędna..."
Odpowiedz
#6

Rozwiązanie:
1. Akcja rozgrywa się na weselu.
2. Moja koleżanka jest aktorką i występowała w tym przedstawieniu, poszłam tam dla niej.

Pierwsze miejsce przyznaję tarot55557, gdyż jako miejsce akcji zobaczyła imprezę zakrapianą alkoholem.
Drugie miejsce Hazar, akcja rozgrywała się nocą, tak bohaterowie przeszli wewnętrzną przemianę.

Dziękuję za udział w warsztacie.
Odpowiedz
#7

Ale pojechałam  Rotfl hehe 

Tarot Gratulacje :Rotfl męcz się z tematem warsztatu teraz TY  Buźki Buźki 

Laurka dzięki za warsztat i cierpliwość

Chodź, nie bój się, zobaczysz coś moimi oczami 
Pozwól mi spojrzeć swoimi a powiem jak Ty to widzisz 

" By poznać Boga potrzebujesz tylko matematyki, fizyki i języka obcego, reszta jest zbędna..."
Odpowiedz
#8

   
   
dla wszystkich użytkowników Warsztatu... Kwiatek

[Obrazek: attachment.php?aid=69226]
Odpowiedz
#9

Tarot55557, gratulacje. Uśmiech

Ale powiem Wam, że taka sceneria jako tło wesela - to mogłoby być ciekawe... jeśli chodzi o to miejsce gdzie można przeleżeć, przeczekać - jak ktoś sobie popije i wpadnie pod stół, to jak najbardziej...  Rotfl

witraż, kolumny i wysokie sklepienie... 
katedra czy Koloseum... 
księżycowa noc... 
ptaki drapieżne...
zaniedbane kamienne pomieszczenia z hulajacym wiatrem... 
woda cieknąca... 
kanały podziemne...
Ale jest tam miejsce które daje schronienie jakąś ułuda na chwilę że można tam przetrwać mimo wszystko przeleżeć, przeczekać ...

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#10

Ja nie wiem na jakim weselu byłam ale ewidentnie do czegoś mój umysł się odwołał  Rotfl

Chodź, nie bój się, zobaczysz coś moimi oczami 
Pozwól mi spojrzeć swoimi a powiem jak Ty to widzisz 

" By poznać Boga potrzebujesz tylko matematyki, fizyki i języka obcego, reszta jest zbędna..."
Odpowiedz
#11

Hazar, myślę, że zobaczyłaś częściowo scenografię przedstawienia.
Teatr odbywał się późnym wieczorem, noc, na otwartej przestrzeni, nad nami niebo. Jak to na scenie bywa, sztuczne oświetlenie padało z jednego miejsca. Scenografia była oszczędna, stół z krzesłami jako atrybut biesiady.
Odpowiedz
#12

Dziękuję za wyróżnienie Uśmiech Postaram się dziś wymyśleć nowy warsztat Uśmiech
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości