9 buław
#1

Karta Tarota 9 buław
Kolejno: Tarot Marsylski, Oswald Wirth, Rider Waite

   

Z tej grafiki można korzystać tylko pod warunkiem podania źródła.
Odpowiedz
#2

Prosta
Przeslanie dla Pytajacego w tej karcie jest aby zostawic sprawy takimi jakie sa w chwili obecnej.Nie bedzie zbyt wiele mozliwosci w tym momencie by cos rozwinac lub rozszerzyc horyzonty, gdyz Pytajacy jest otoczony ludzmi, ktorzy zadaja zbyt duzo. Najlepiej bedzie zostac na swoim miejscu , byc ostroznym i prowadzic nienaruszony styl zycia.Ta karta mowi , ze Pytajacy znajduje sie chwilowo na bezpiecznej dla siebie pozycji.

Odwrocona
Istnieje niebezpieczenstwo utracenia pozycji. Mozliwa nadchodzaca choroba.


"FORTUNE-TELLING BY TAROT CARDS" , autorka SASHA FENTON
Odpowiedz
#3

9 Buław
===========================
- stanie murem

--------------------------------

9 Buław (koło – I dom )– w której osoba stoi
- to trochę obraz „żołnierza wracającego z wojny”.
-------------------------------------

9 Buław (krzyż)– w podświadomości
– bardzo ale to bardzo duży zanik zaufania do mężczyzn
Odpowiedz
#4

stanie i wyczekiwanie na kolejny cios, ale właśnie w tym staniu jest siła tej karty, często karta pokazuje mi łzy i zranienie przed którym nie możemy się uchronić , karta cierpliwości, wytrwałości która zostanie nagrodzona sukcesem.
Odpowiedz
#5

tak sobie czytam o tej karcie "Karta ta przynosi przesłanie by trwać przy własnym pomyśle i przy swoich racjach -ale jednocześnie jest to osoba która lekceważy zagrożenie lub źle ocenia sytuacje" więc jak to jest? jest to osoba która wie co robi czy nie?
Odpowiedz
#6

beatrycze napisał(a):tak sobie czytam o tej karcie "Karta ta przynosi przesłanie by trwać przy własnym pomyśle i przy swoich racjach -ale jednocześnie jest to osoba która lekceważy zagrożenie lub źle ocenia sytuacje" więc jak to jest? jest to osoba która wie co robi czy nie?
Myślę, że pierwsza opcja opisuje kartę w pozycji prostej , a druga w pozycji odwróconej lub jej cień jeśli ktoś nie używa odwróconych.

W rozkładzie karta może wskazywać człowieka, który jest po przejściach, musi się zregenerować, odpocząć, przeżyte doświadczenia sprawiają, że jest bardzo ostrożny, nie działa pochopnie, czasem może mówić też o tym, że ktoś ustąpił z pola walki, czeka na rozwój sytuacji, ale obawia się zagrożenia ze strony tego kogoś, z kim walczy, może wskazywać konieczność wzięcia krótkiego urlopu, pomimo trudności trwania przy swoich racjach, zatrzymania się, ostrożności.

Natomiast gdy karta realizuje się poprzez cień, może świadczyć o tym, że ktoś nie wykazuje należytej ostrożności przez co może źle oceniać sytuację lub jest przesadnie nieufny, za bardzo się asekuruje, przez co może tracić jakieś okazje, może też być wypalony, przemęczony na maksa i nie potrafić znaleźć wytchnienia, karta może sygnalizować także zbyt duży upór i "okopanie" się na swojej pozycji.
Odpowiedz
#7

9 Buław
======================================
Świat dziewiątek osadzony jest w tym nazwijmy to szeroko pojętym astralu czyli tam gdzie tworzymy nasze wyobrażenia.
Sefira w której są osadzone dziewiątki jest ostatnia przed ziemią. To sefira Jesot. Tą sefirą włada Księżyc. Czyli mamy już kilka informacji. Jest to już ponad królestwem. To jest to co materializuje się w naszej głowie. To co często my jako ezoterycy mówimy do państwa „tworzy pani myślokształty.’ I jeśli Pani/pan tworzy negatywne myślokształty one nam się nagle materializują. To jest tak jakbyśmy na kliszy umiejscawiali pewien rodzaj obrazu przez który jak przechodzi to światło to, to światło musi być zrzucone na ziemie. – musi się zmaterializować. I to jest ten moment tworzenia tej kliszy. Ta sefira Jesot jest taka przestrzenią , w której już wszystko się materializuje , bo czego tam nie będzie tego na pewno nie będzie na ziemi. Tam następuje ta pierwotna podstawowa materializacja. Tam występują te siły które doprowadzając do odbicia na sefirze Malkut , na tym królestwie , na tej w której my żyjemy muszą zamanifestować się całością. Bo jeśli tej całości nie ma to , to się po prostu zwyczajnie nie zmaterializuje.
9 Buław – została nazwana – „ władcą wielkiej siły”. Jest to karta wyrażająca siłę, taką siłę fizyczną, . Czasami ja nazywam jak się pokaże oczywiście w odpowiedniej konfiguracji kart – to jest takie nadęcie się , takie uwypuklenie całej tej swojej masy i siły sprawczej. Natomiast Jest to również księżyc w Strzelcu i pamiętamy, że ta sefirą przedostatnia – tą Jesot zawiaduje ten Księżyc więc poniekąd jest to siła która nie jest jeszcze do końca ujawniona dokąd my jej fizycznie nie zamanifestujemy.
W bardzo wielu książkach pisze się , że jest to czas po perturbacjach. Jeżeli już wiemy na czym polega przesłanie ósmej sefiry , gdzie my jak gdyby odnajdujemy co jest dla nas autorytetem , co nie jest. Gdzie my tworzymy rodzaj osadzania siebie w rzeczywistości. Gdzie – ta noga druga za która odpowiada sefira ósma jakby stawiamy ten krok , tam wymierzamy długość tego kroku. To trochę trudno mi się jest tak do końca zgodzić gdzie 9 Buław jest stanem po wojnie która , żeśmy wygrali ale jesteśmy bardzo poobijani. Oczywiście w tarocie Rider Waitea jest to nawet tymi bandażami zaznaczone aczkolwiek jest talia zakonu Złotego brzasku – magiczna talia – gdzie ewidentnie tam jest tytan na tej 9 Buław , gdzie ta manifestacja siły wewnętrznej zaczyna się objawiać w stabilności zewnętrznej.
9 Buław jest to taki moment w którym stajemy na dwóch nogach i nasz środek ciężkości jest tak usytuowany, że nic nami nie chwieje. Pamiętamy – jest to środkowy filar. 9 sefira dostaje bezpośrednie światło z Kether czyli z tego niebiańskiego błysku. Nawet to wszystko co zostało w jakiś sposób rozproszone idąc dwoma tymi bocznymi filarami tu zaczyna schodzić się i zaczyna nabierać kształtu, który jest kształtem potęgi jakości tworzonej na każdym z poziomów. Jeśli na górze niewiele co wytworzymy to oczywiście na dole musza bandaże nam zostać. Ale w takiej swojej jakby pierwotnej formie 9 Buław raczej mówi o tym momencie który przy ciągłym ruchu powoduje kontrolę nad stałością. Powoduje brak zawirowań w danym momencie ale nie zatrzymanie w dążeniu. To jest takie dojście do miejsca w którym zaczynamy się rozglądać. Jeżeli my docieramy do naszego celu to my się nie zastanawiamy nad tym ile nas kosztowało dojście do tego celu. My sukcesem dojścia jesteśmy tak naprawdę nasączeni i zwykle na tym poziomie już się zaczyna tworzyć pomysł na nowy cel. Już się zaczyna tworzyć sytuacja w której – skoro tu doszliśmy to chcemy się zamachnąć o jeden stopień wyżej. Bo tak funkcjonujemy w naszym życiu. – zdrowo skonstruowani zawsze chcemy dochodzić do jakiegoś celu. , zawsze chcemy wpinać się do kolejnego etapu. , na kolejny szczebel. Nawet jeśli przez chwilę chcemy odpocząć to my dążymy – czy to dążymy do maksimum sukcesu zawodowego , czy to dążymy do maksimum harmonii emocjonalnej to my cały czas dążymy i będziemy chcieć dążyć.
Skoro nazwa 9 Buław jest siłą, skoro sefirze Jesot patronuje Księżyc - wiemy już też jaką księżyc ma siłę mimo, że jest postrzegany jako planeta przynosząca nam rodzaj słabości , to jest ten rodzaj kobiecości więc jest to w pewnym sensie jakby siła która nie jest do końca wyrażona na zewnątrz w trwaniu. Co jest siłą Księżyca? – przypływy- odpływy, zmienność cyklu ale jeżeli przypływy, odpływy nie dokonywały by się nie mogło by się w danym akwenie tworzyć nowe życie. To wszystko jest klocek po klocku jedno warunkowane drugim. I to jest ta siła 9 Buław. Biorąc pod uwagę, że my wszyscy jesteśmy skupiskiem elektronów które cały czas krążą to , to co dzis powoduje,, że ja dziś siedzę naprzeciwko państwa a nie to jest właśnie ta siła. To ściągnięcie do wewnątrz , to skoncentrowanie w absolutnie doskonałej formie tego wszystkiego co nie zostaje zablokowane bez ruchu. W obrębie mojego ciała cały czas się dokonuje ruch. Jeżeli popatrzymy na układ planetarny to, to jest ta siła która powoduje, że jak gdyby odsuwając pewne planety od siebie , one nie spadają a przyciągają w odpowiedni sposób. To jest to zrównoważenie. , ale one cały czas nadal pozostają w ruchu.
To jest właśnie największą siłą 9 Buław ., że choć na pozór ona się wydaje statyczna , taka zatrzymana to tam nie ma w ogóle zatrzymania. Tam nie ma pasywności. Tam jest ustanowienie jakości tego co jest przedefiniowywane na bieżąco. W przeciwnym razie zaczynałoby być tworem martwym. , tworem sztucznym.
W momencie kiedy mamy swoja firmę , chcemy, żeby wzrosła w siłę, chcemy, żeby zaistniała w takiej swojej potędze potencjału wewnętrznego na zewnątrz co zaczynamy robić? – zaczynamy tworzyć i kreować wizerunek zewnętrzny firmy. Zaczynamy kupować samochody, zaczynamy oklejać te samochody( logo naszej firmy) , zaczynamy dawać reklamy i stoi przy tym ktoś kto ma wizję , że ruch który się dokonuje , który w pewnym momencie mógłby z boku oglądany wydawać się nieracjonalny , wydawać się chaosem zdecydowanie nie jest chaosem. Jest systematyzacja i uwypuklaniem tego co w danym momencie jest istota. Czyli to jest ten moment, że jeżeli my chcemy cos zrobić, coś zmaterializować jako sukces, to musimy na poziomie naszego astralu zobaczyć obraz końcowy i w obrębie tego obrazu zacząć realizować poszczególne etapy, które będą składowymi tej ostatecznej formy obrazu.
W uczuciach, stosunkach międzyludzkich ta karta będzie dawała pewien rodzaj niespontaniczności. Bo to nie jest też do końca brak spontaniczności. To jest umiejętność kontrolowania tego co jest w środku , by na zewnątrz zostało pokazane tylko tyle co nie odkryje naszych słabych punktów. . bo każdy z nas ma słabe punkty. Każdy z nas ma swoja jakąś pietę Achillesa. I na poziomie 9 Buław ja ją często nazywam „gardą do góry podniesioną”. To nie jest do końca nieufność lecz jest to przyglądanie się jakim tempem ktoś w nasza stronę zmierza , co trzyma w rękach, co trzyma w zamiarach , dokąd chce dojść i my nie wychodzimy, my czekamy trochę jak gospodarz na progu domu , sprawdzamy co próbują wnieść goście. I wpuścimy do domu lub nie aczkolwiek również z pewna doza takiej rozsądnej asekuracji będziemy w tej księżycowej sefirze pozyskiwać wiedzę na temat tego co zostało nam dane i jak to możemy zagospodarować.
Jest to również taki moment gdzie to my stanowimy warunki. To my decydujemy dokąd wchodzimy i dokąd wkraczamy w życie innego człowieka.
Jest to sytuacyjnie rodzaj płota lub muru który stawiamy pomiędzy sobą a światem zewnętrznym. I albo my się za nim chowamy , bo mamy jakiś zespól lękowy, ucieczkowy czy wręcz ktoś jest wobec nas na tyle ekspansywny , że my nie chcemy ciągle jakby stać i manifestować swojej niechęci lub swojego poglądu – ustawiamy taki mur. Ten mur jest nie do przebrnięcia dokąd my go nie rozszczelnimy. Czyli to jest takie trwanie przy swoim poglądzie. To jest ten moment w którym nie tyle próbujemy się zabezpieczyć przed obecnością drugiego człowieka w naszym życiu ile ustalamy granicę jak daleko ta obecność na danym etapie ma się zaznaczyć. , oczywiście pamiętając, że ta przemiana się cały czas wewnętrznie dokonuje. Stałością 9 Buław jest ciągła przemiana tych atomów, które tworzą jakość tej karty.
Natomiast jeśli po pewnym czasie rozeznania dochodzimy do wniosku, że ktoś w naszym układzie emocjonalnym nie potrafi zagospodarować tej przestrzeni , która została mu dana , która została mu wyznaczona a próbuje z uporem maniaka przesuwać granicę to zwykle wtedy dochodzi do manifestacji tej siły pt; dłużej już nie chce słuchać.
Odpowiedz
#8

Hajo Banzhaf: "W związkach osobistych jest to karta sparzonego na błędach. Wyraża naszą bojaźń przed zranieniem lub otwarciem się starych ran. Pokazuje pancerz ochronny, którym otaczamy nasze wnętrze, aby nie dotknęło nas nic nieprzyjemnego - nawet jeśli ceną jest to, że nie dotknie nas także nic, co mogłoby być głębokim dobrodziejstwem."


Miriam, masz tam w swoich notatkach coś ciekawego o 9 Buław, napisz proszę o tym.
Zib, jakie pytania zarezerwowałeś do pracy nad tematyką tej karty i jak widzi 9 Buław Osho?
Sanno, co napisał o 9 Buław Jonathan Dee?
Ramono, dodasz kilka słów o tej karcie?
Odpowiedz
#9

Dziewiątka Buław
Postawa obronna, brak zaufania, opór, niechęć, odczuwanie zagrożenia, wyzwania, które przerastają, niechęć lub niemożność zmierzenia się z pewnymi sytuacjami. Wzbranianie się przed pewnymi działaniami, konieczność odpoczynku, czujność, ostrożność, może symbolizować człowieka, który wiele przeszedł, stąd odczuwanie nieufności i zagrożenia.
Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe


Dziewiatka Buław -Wielka Siła

Działanie: konsekwencja w działaniu; wielka siła i stabilność nie do pokonania; odwaga w obronie i zwycięstwo w ataku; pewność, że przeciwnicy zostaną pokonani; bezpieczna i pewna pozycja; spodziewane przeszkody będą łatwiejsze do pokonania niż się spodziewało; upór w dążeniu do celu; pomyśle ukończenie wcześniej rozpoczętych działań; odpowiedni moment na układanie długo falowych planów.

Praca: praca społeczna; zapowiedź sukcesu; rozszerzenie zakresu działań.

Uczucia: bezinteresowna lub platoniczna miłość; zazdrość i wpływ osób trzecich na sytuację w związku; narastająca wrogość i niemożność porozumienia się z partnerem; w związku może pojawić się rozdźwięk i ból spowodowany tym co nas spotkało.

Różne: dobre zdrowie; opieka sił wyższych; intensywna praca nad swoim rozwojem duchowym; zainteresowanie naukami psychologicznymi lub matematycznymi.
Ostrzeżenie: bądź ostrożny i wytrwały; osoba atakująca będzie używała nieuczciwych metod.

Dziewiatka Buław Odwrócona
Działanie: zmiana lub rezygnacja z planów; działanie pod przymusem; opóźnienie, zahamowanie; brak energii i chęci do działania; przekładanie spraw na później; nieszczęśliwy splot okoliczności nie pozwala doprowadzić spraw do końca.

Praca: nieprzyjemności w pracy związane z opóźnieniami w realizacji planów; wykonywanie rozkazów lub poleceń bez wewnętrznego przekonania; chęć wycofania się z prowadzonych przedsięwzięć przyznanie się do porażki lub braku kompetencji.

Uczucia: nieprzyjemności w domu; niechęć do kontaktów z ludźmi; wysługiwanie się innymi ludźmi.

Różne: załamanie nerwowe; nieumiejętność przezwyciężania trudności i nieporozumienia z otoczeniem; choroba.
Ostrzeżenie! nie opuszczać miejsca zamieszkania ze względu na możliwość strat finansowych – zrezygnować z wycieczki, przesunąć przeprowadzkę na późniejszy termin; uważać na siebie!

"Sekrety Małych Arkanów Tarota" Dorota Maria Słowikowska
Odpowiedz
#10

"Dotarliśmy prawie do końca koloru i czeka nas jakaś wielka trudność lub stres. Jest ot karta 'zmęczenia walką', która niezmiennie pojawia się wówczas, kiedy ktoś przechodzi kryzys lub nieunikniony test na przetrwanie. Mężczyzna na karcie jest ranny, lecz nie załamany, więc główne przesłanie karty mówi, że choć czujemy się zranieni lub u kresu sił, nadal stoimy na własnych nogach, gotowi do walki, nawet jeśli będzie nas to kosztować utratę reszty sił. (...) Niezależnie od kontekstu, ważne jest, żeby pamiętać, iż walka jeszcze trwa. Czujna postawa przedstawionego na karcie rannego mężczyzny sugeruje, że my także musimy zachować czujność i się bronić."

Joanna Watters - Co dzisiaj mówi tarot.
Odpowiedz
#11

Zagadko, Ty to potrafisz zmobilizowac do pracy 8-) Rotfl
A wiec Jonathan Dee pisze o tej karcie : " gdy 9 Bulaw pokazuje sie w pozycji prostej, ciezka praca wydaje sie dobiegac konca. Jednakze, wszystko nie jest jeszcze calkowicie zakonczone, po prostu wydaje sie, ze w tym momencie niczego nie masz zamiaru wiecej robic. Osiagnales stabilnosc i wspaniala pewnosc siebie i wiesz, ze mozesz poradzic sobie ze wszystkim co Swiat postawi na Twojej drodze. Jesli jestes w trudnym, stresujacym momencie swojego zycia, pojawienie sie 9 Bulaw w najwyzszym stopniu dodaje otuchy, obiecujac, ze jesli pozostaniesz przy swoim, utrzymasz swoje stanowisko, uzyskasz calkowite zwyciestwo. Tak wiec badz cierpliwy, wytrzymaj przy swoich planach zachowujac czujnosc. Ta karta ukazuje zalety cierpliwosci.
Pozycja odwrocona: gdy 9 Bulaw jest w pozycji odwroconej, zalety stabilnosci pokazane w pozycji prostej, tutaj staja sie duszace, niewygodne.
Prawdopodobnie odmawiasz kompromisu w sporze ktory moglby byc rozwiazany jesli tylko bylbys bardziej elastyczny. Twoje zdanie, opinie sa mylne, ale jesli zostana zakestionowane, to bedziesz trzymac sie kurczowo swoich przekonan jeszcze bardziej uparcie."
Odpowiedz
#12

Karta 9 Buław pokazuje przekorę i opór wobec sytuacji czy doświadczenia, które odbieramy jako zagrożenie dla nas. To nasze wcześniejsze bolesne doświadczenia powodują lęk i naszą postawę obronną wobec sytuacji, które w rzeczywistości nie stanowią realnego zagrożenia. Zamykamy się w sobie, przywdziewamy pancerz ochronny sprawiający, że jesteśmy odbierani jako osoby o "zatwardziałym sercu". Obawiamy się zrobić następny krok na drodze naszego wewnętrznego rozwoju. W znaczeniu pozytywnym - uciekamy od przeszłości, zamykamy za sobą drzwi, nie chcąc powrócić do przeszłości, zdając sobie sprawę z popełnionych przez nas błędów. Prawdziwe "zamknięcie rozdziału" powinno wyrażać się całkowitym zakończeniem starych doświadczeń i pełną świadomością błędów przeszłości.
W życiu zawodowym - to karta oporu przed wszelkimi nowościami, przed zawodowym rozwojem. Czujemy się zagrożeni przez przełożonych czy naszych współpracowników, jednakże jest to przeszkoda tylko i wyłącznie wewnętrzna, wynikająca z naszych przekonań i wcześniejszych doświadczeń, zakończonych klęską. Jest to karta wyzwania do przezwyciężenia naszych lęków i obaw, gotowości do pokonania przeszkód, wyleczenia się z ran, których doznaliśmy w przeszłości.
Na poziomie świadomości - jest to karta pozycji obronnej przed nowymi doświadczeniami. Musimy uczyć się na błędach, wyciągając z tego konstruktywne wnioski, by ponownie nie popełnić tych samych błędów. Jednakże nie możemy uczyć się na błędach powodowani tylko strachem, bo to doprowadzi nas do zbyt przesadnej ostrożności. Doskonale tę postawę przedstawia Fritz Riemann, opisując mężczyznę, który znalazłszy przed niebem dwoje drzwi z napisem "brama do królestwa niebieskiego" i "brama do wykładów o królestwie niebieskim" bez wahania przeszedł przez drugą bramę.
W związkach osobistych - to karta "sparzonego na błędach". Boimy się zranienia, otwarcia się naszych starych ran. Przywdziewamy pancerz ochronny, by nie spotkało nas nic złego, nawet za cenę tego, że mogą nas ominąć dobre doświadczenia. Jest to przestroga przed wewnętrznym rozgoryczeniem, smutkiem, osamotnieniem. Jest to jednocześnie wskazówka, że nasze wewnętrzne otwarcie, którego tak się obawiamy, nie stanowi rzeczywistego zagrożenia.
Źródło - "Tarot dla każdego. Podręcznik do pracy." Hajo Banzhaf
Odpowiedz
#13

Ja zawsze postrzegam te kartę jako sparzony na błędach .Ktoś kto został zraniony, przyjmuje postawę obronną i jest gotów do
obrony , czekając na atak wroga.
Karta ta oznacza ciężką sytuację , konflikt i trudności , których przyczyną być może była zazdrość czasami bezpostawna , a my
jesteśmy wrogo nastawieni i nie umiemy dogadac się z partnerem.
Czujemy się osamotnieni i szukamy w swoim wnętrzu rozwiązania dręczących nas spraw,
Karta ta mówi też o konczeniu spraw , ale nie rezygnacji.
Buławy za człowiekiem mówią że jego sprawy są przeszłe , ale ich siła ognia zmusza go do załatwienia przeszłych krepujących
go spraw.Opaska na głowie podkresla jego napięcie psychiczne , które nie pozwala mu działać z siłą buław , a jedynie
spala się wewnętrznie w niepotrzebnym trwaniu.
Cytat:jednocześnie jest to osoba która lekceważy zagrożenie lub źle ocenia sytuacje" więc jak to jest? jest to osoba która wie co robi czy nie?

Jest to osoba , która jest we własnej niewiedzy , której uporczywie broni , myśląc że jak się odetnie od przeszłości , nierozwiązanych spraw (czyli buławy stojące za człowiekiem)to doprowadzi do ich zakonczenia.
Nie rozumie, że to właśnie przeszłość kształtuje jego obecne życie.
Odpowiedz
#14

Napiszę coś z moich doświadczeń.

Karta zazwyczaj opisuje osobę która o coś walczy, najgorsze już za nią, ale to jeszcze nie koniec, dlatego jest czujna i ciągle gotowa do walki. Osoba ta często bierze odpowiedzialność też za innych.
Karta ta opisała mi kiedyś pilota wycieczek, który zmagał się z pewnymi kłopotami organizacyjnymi podczas wyjazdu, a który wracał już z wycieczką do domu;
osobę chorą podczas leczenia;
osobę walcząca z ptasimi odchodami na swoim balkonie.
Tak więc jest oto osoba silnie zdeterminowana w dążeniu do celu i wewnętrznie silna, a jako przeciwnik bardzo trudna.

W negatywie pokazuje się jako osoba zestresowana, wciąż oglądająca się na za siebie w poszukiwaniu wrogów, często zakompleksiona, nie mająca mocnego kręgosłupa, nie mająca poczucia bezpieczeństwa, bojąca się czegoś.
Mi się kiedyś pokazała, jak się wybierałam do dentysty i już zaczęłam kombinować, co tu zrobić aby nie iść Cry
Odpowiedz
#15

9 Buław
Pozycja pozytywna:
Bądź ostrożnym i wytrwałym, dużo przeszkód, ale wszystkie do pokonania. Zapowiedź sukcesu. Osoba atakująca będzie używała nieuczciwych metod.
Pozycja odwrotna:
Zmiana lub rezygnacja z planów. Zazdrość otoczenia. Nie opuszczać miejsca zamieszkania ze względu na możliwość strat finansowych - zrezygnować z wycieczki, przesunąć przeprowadzkę na późniejszy termin.
Wg Aleksandry Jaśniak
Odpowiedz
#16

inspiracją Iwony bierzemy na tapetę teraz 9b

nieostrożny krok.Zaraz stopa będzie w wodzie(?) i się ktoś poślizgnie.Od tego blisko do bandażu na kostce. Musimy rozważyć szybko samemu czy dobrze zrobiliśmy.Od decyzji nie ma odwrotu. Karta sygnalizuje też roztrzepanie, "nieuwagę nożną"
Odpowiedz
#17

Dla mnie to wygląda już na poślizg- nie da się od tego ucieć.
Odpowiedz
#18

nieuchronność po prostu
Odpowiedz
#19

Dzięki Tarociku :kiss3: teraz widzę, za chwilę będzie bum i noga złamana ,ale mimo to trzeba się podnieść i pojechac do szpitala i nie jęczeć po drodze , wytrzymać ból Rotfl następnym razem trzeba być bardziej rozsądnym i uważnym aby nie było powtórki z rozrywki Rotfl
Odpowiedz
#20

Z wlasnego doswiadczenia to pisze,ale 9-tka kijow oznacza czlowieka ktory boi sie ludzi,przyjmuje postawe obronna,z natury niesmialy
Odpowiedz
#21

Co oznacza ta karta jesli pytamy o czas, kiedy cos nastapi??
Odpowiedz
#22

A to zależy jak się z kartami umówisz.
Co do czasu w Tarocie jest koncepcji mnóstwo
- 9 dni
- 3 - 12 grudnia (wg Thotha - środek znaku Strzelca)
- 1 - 10 czerwca (wg Tarofidesa)
- i zapewne wiele innych
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: