Gabinet dietetyczny Bodymindspirit
#6

poranna_cisza napisał(a):..brawo Hura
No to ja, ja ja.. Prosi
Mam dylemat i pytanie..od jakichs 2 lat meczy mnie potwornie menopauza i zwiazane z nia uderzenia goraca..a poniewaz jestem uczulona na soje wiec zadne dostapne preparaty nie wchodza w gre..nikt, kto tego nie przezyl nie wie, jak to jest gdy skora parzy od srodka i ma sie ochote czlowiek rozebrac na srodku ulicy, wlacznie ze skora..makijaz splywa, krople potu pod noskiem itp itd..a po soji mam pelno maltych babelkow..wiec moze masz jakas rade dla mnie..?czym zmniejszyc te uderzenia goraca i zlagodzic objawy..
I drugie z tym problemem zwiazane pytanie..nigdy nie mialam problemow z waga, bylam rozmiar 34/36..teraz mam wrazenie, ze nawet woda tuczy..ja wszystko rozumiem, ze metabolizm i ze nieuniknione prawa natury, ale czy mozna jakos nie tyc tak zastraszajaco po 50-tce, a nie stosowac jakichs drastycznych diet, bo nigdy diety nie stosowalam i boje sie, ze bedzie to dla mnie trudne do przyzwyczajenia.. Bezradny

Co do menopauzy, jedyna inna opcja, która mi się kojarzy to niestety terapia hormonalna. Jak rozumiem, to pewnie nie wchodzi w grę. Proponuję, żebyś spróbowała może trochę zmienić dietę pod kątem produktów mocno przetworzonych. Czyli zrezygnować z rzeczy gotowych, wszelkich papierków, instantów, przypraw typu wegeta, maggi. Smażyć na dosłownie kropelce tłuszczu. Myślę, że może troszkę złagodzić burze hormonów.

Co do wody. Kobiety mają to do siebie, że zatrzymują wodę w organizmie. Żeby temu zapobiegać są trzy sposoby:
- ograniczenie cukrów prostych
- pić dużo czystej wody
- pić zieloną herbatę.

Metabolizm można również przyspieszyć na wiele sposobów:
- ograniczyć spożycie tłuszczów
- jeść odpowiednią ilość węglowodanów złożonych (pieczywo pełnoziarniste, kasze, makarony pełnoziarniste, ryż brązowy, paraboliczny, jaśminowy, basmati, płatki owsiane).
- więcej się ruszać.
Spróbuj na razie wdrożyć to w życie. Jeśli nie efekty nie będą zadowalające, to pomyślimy o jakiejś konkretnej diecie.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości