Gabinet dietetyczny Bodymindspirit
#19

Wronka87 napisał(a):Hej! Uśmiech super, że powstał taki dział Uśmiech będę często zadawać pytania Uśmiech a już mam pierwsze!
Niby się mówi, że człowiek powinien dziennie jadać 5-6 posiłków. Bo to pobudza metabolizm... ale moje pytanie, jak tego dokonać jak zwyczajnie nie jest się głodnym? Np. Mój jadłospis wygląda tak;
Pobudka o 5.30-6.00
8.00 śniadanie (zwykle jest to pieczywo pełnoziarniste, z serkiem białym, warzywami, czasem tosty, jajko, tuńczyk- różnie Uśmiech plus zielona herbata lub skrzypopokrzywa
O 10-11. wypijam shake owocowy z jogurtem naturalnym lub sam owoc, albo suszone przekąski, wypijam kawę, sok lub wodę ( z piciem wody mam problem ;/)
O 13.-14 jadam obiad przyniesiony z domu (obiady jadam w pracy, zwykle sa to makarony pełnoziarniste, ryże z kurczakiem i warzywami, czasem jakaś zupka) wypijam sok, wodę, herbatę różnie
No i w domu jestem o godzinie 16.17.00-18.00 zaczynam ćwiczenia (staram się ok. 4 min)/biegam, do pracy jeżdżę na rowerze- często po tych ćwiczeniach nie mam ochoty na nic więcej, jedynie przyjmuję jakieś płyny, owoce, suszone morele, słonecznik etc z jogurtem lub solo.
Teraz moje pytanie- jak 'nakłonić się' do picia większej ilości wody a nie tylko parę szklanek dziennie ? Czy jest sens upychać 5 posiłek skoro te 4 w zupełności mi wystarczą? czy nie jadam za dużo owoców? dla mnie to zamiennik słodyczy .

Jesteś na dobrej drodze. Nie jesteś głodna, bo zwyczajnie masz spowolniony metabolizm. Pierwsza rada, śniadanie do godziny po przebudzeniu - staraj się, żeby to nie było później. Posiłek numer dwa - niestety bardzo słaby. Zwróć uwagę, że dostarczasz do organizmu same cukry proste i tłuszcze (owoce i jogurt), pierwszym krokiem byłoby dosypanie do tego płatków owsianych. Obiad bardzo dobry. dobrze by było jakby go powtórzyć po powrocie do domu a przed treningiem, po treningu ew jogurt.
Moim sposobem na picie wody była metoda nagród. Mogłam napić się kubka kawy, po wypiciu kubka wody, to samo z sokiem, herbatą... i tym samym dziennie wypijałam 1.5 litra wody. 4 posiłki Ci wystarczają dlatego, że tak zaprogramowałaś organizm. Zwróć uwagę, na dobę 24 h, gdzie powiedzmy 8 spisz, pozostaje 16, a jesz tylko przez około 9 godzin, pozostaje 6. czyli w sumie metabolizm masz wyciszony na 14 h, to więcej niż pół doby. To bardzo dużo. Dlatego jeśli dołożysz ten jeden posiłek, organizm w końcu się obudzi do solidnej pracy i wtedy wierz mi, będziesz głodna co 3-4 godziny i zrzucać tłuszczyk.
Co do owoców - mają cukry proste - fruktozę. Powoduje to skoku poziomu cukru we krwi. Polecałabym żeby jeść owoce okołotreningowo. Jeśli wprowadzisz do diety więcej węglowodanów, apetyt na słodycze się zmniejszy. Poza tym, można samemu robić słodkości, słodząc np. stewią albo ksylitolem.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości