Tarot of Sexual Magic (Tarot Magii Seksualnej)
#13

Ok to ja może zacznę od tej Kapłanki .
Kolory na karcie
Zielony – występuje go najwięcej na tej karcie, w mitologii był kojarzony z Wenus – boginią szczęścia i rozkoszy, symbolizuje nadzieję, a także moc i energię ziemską, świeżocią. Podkreśla życie w zgodzie z naturą, może także nawiązywać do ziemskiego raju dostepnego dla człowieka.

Niebieski- reprezentuje uczuciowoć, wrażliwość, przyjaźń, duchowość, zjednoczenie i doskonalenie, lecz casami nawwiązuje do naiwności i łatwowierności. Niebieskie to może oznaczać wyrozumiałość i mądrość w życiu.

Biały- głównie odpowiada za niewinność, prawdę i świętość, jednakże może oznaczać też strach, tchórzostwo, chłód. W alchemii oznaczono nim rtęć. W RW tron papieżycy umieszczony jest między dwoma kolumnami jedną czarną a druga białą z literą J ( Jakin, Joachim= on będzie podporą) wiąże się z ubywajcą fazą Księżyca i symbolizuje negatywną siłę życiową (ale o kolumnach poniżej)
Obydwa kolory znajdują się w tle (za koloreem zielonym) subtelnie zaznaczają swoją obecność. Biel lekko przechodzi w niebieski.

Różowy- Szata / suknia naszej Kapłanki ma kolor jasnoróżowy. Pierwsze moje skojarzenie z tym kolorem wiąże się z małymi dziećmi (dziewczynki ubiera się na różowo, a na jasnoniebieski chłopców tzw baby blue) Jest w nim wiele ciepła i delikatności.Jest to kolor typowo kobiecy (większość mężczyzn nadal go unika, pomimo faktu ,że w XXI wieku coraz więcej panów decyduje się na różowe koszule) warto zauwayć, że to mieszanka bieli i czerwieni więc niesie za sobą energię tych dwóch kolorów w dokładnie takiej proporcji jaki odcień ma róż (znacznie więcej bieli niż czerwieni). Dla mnie wygląda to trochę jak : zaopiekuj się mną, kochaj mnie z matczyna delikatnością i czułością, obdarz mnie subtelną pieszczotą, pozwól mi być dzieckiem. Szata swobodnie opada na jej ciało, Kapłanka bardzo zmysłow eksponuje swoje piersi, nie odsłania ich całkiem , znów zostawia kawałek tajemnicy 

Owoc granatu- (granatowca właściwego) symbol prokreacji, hojności, pokusy seksualnej, kobiecego piękna, płodności i rozprawiczenia oraz dostatku i obfitości. W RW Kaplanka siedzi przed kotarą, na której namalowanych jest siedem granatów (seksualność żeńska) na przemian z gałązkami palmy (seksualność męska) oznaczającyc w takim zestawieniu gotowość do przeżywania miłości fizycznej, potrzeby seksualne i wyzbycie się dziewictwa. Kotarę należy zerwać by odnaleź Drogę Poznania. W tej talii nasza Kapłanka siedzi na czymś w rodzaju tronu uplecionego z właśnie owoców granatu, ma panowanie nad tymi energiami, włada nimi.

Księga – wiedza (nie będę się jakoś rozpisywać mocno)

Klucze (obydwa złote) – w sztuce są artefaktami mądrości, ukcesu i wiedzy, a także mocy i możliwości dostępu do czegoś, władzy, zdolności wyborów, wolności działania, wejścia i inicjacji. To także symbol tajemicy, milczenia i dyskrecji. Dwa skrzyżowane klucze to symbol dulizmu i przenikających się świadomości i nieświadomości, męskiego i żeńsiego pierwiastka. W RW DWA ZŁOTE klucze są artefaktem Kapłana (tu trzyma je Kapłanka) które symbolizują władzę papieską oraz dyskrecję i tajemnicę. Złoty klucz oznacza energię Słońca, srebrny (którego tutaj brak, bo mamy do czynienia z dwom złotymi) symbolizuje energię Księżyca. Złoty wyznacza tutaj jkość dobra, jasności i aktywności.

Bransolety na nogach (srebrne) – srebro to energia Księżyca, czyli tajemnica, mgła. Znajdują się na jej nogach czyli przy ziemi. Przy tak dlugiej szacie nie widać ich zbyt mocno, dopóki sama ich nie pokaże to nikt inny ich nie dostrzeże. Nieco kojarzą mi się z kajdanami . Te tajemnice mogą jej nieco „ciążyć’, Przy każdym kroku dzwonią i przypominają o sobie.

Kot – Ma sierść mieszaną (biel i czerń) myślę ,że może nawiązywać do kolumn z karty RW. (oznaczających piękno i siłę, łaskę i sprawiedliwość). Wydaje mi się, że kociak podgryza stopę Kapłanki – lekki spór interesów, z jednej strony ta sprawiedliwość a z drugiej tajemnice. Papieżyca jednak nie zwraca na niego uwagi. ( w tej talii widzę Kapłankę jako perfekcyjną kochankę, bo jednak ma wpływ na czyjeś życie – partnerki/ żony. Tu tajemnica dla mnie jest czymś nieco negatywnym, bo panna wie, że wali komuś życie, co być może kłóci się z jej ideologią, ale uczucie ,pragnienie jest zbyt silne – dlatego moje skojarzenie z kajdanami )

Kaptur na głowie – znów tajemnica, nie do końca chce pokazywać twarz , widać głównie brązowe loki (kolor wyrzeczenia, pokory i spraw ziemskich)

Dla mnie to wszystko łączy się w jedno słowo : KOCHANKA

Jak mi się coś przypomni to dopiszę .
EDIT : przepraszam za błędy ale mam oparzoną prawą rękę i kiepsko mi idzie pisanie jedną ;p
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Tarot of Sexual Magic - "rozpracowanie" - przez Akusha - 22-10-2014, 18:54
Re: Tarot of Sexual Magic - "rozpracowanie" - przez New_vision - 22-10-2014, 21:02
Re: Tarot of Sexual Magic - "rozpracowanie" - przez Akusha - 22-10-2014, 22:17
Re: Tarot of Sexual Magic - "rozpracowanie" - przez Akusha - 23-10-2014, 16:06
Re: Tarot of Sexual Magic - "rozpracowanie" - przez slawek_88 - 23-10-2014, 17:38
Re: Tarot of Sexual Magic - "rozpracowanie" - przez Akusha - 23-10-2014, 18:17



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości