Egzorcyzmy w kościele
#12

Dzina napisał(a):Jednego tylko nie rozumiem
Mam wrażenie ,że nadeszła moda na Ateizm- coraz więcej osób oświadcza ,że są ateistami , w boga nie wierzą itd.
Skora tak
to powinny te osoby
- nie zawierać ślubu w kościele,
-nie obchodzić świąt , np. nie dzielić się opłatkiem,
-nie decydować się na bycie chrzestnym/chrzestną

A tak naprawdę to ateistami się ogłaszają , a i tak dzieci chrzczą ,śluby zawierają .itp

Pamiętam jak miałam badanie MR- bieliźniarki śmiały się ,że podczas badania 90 % modli się no ,bo jak trwoga to do Boga i zapytałam
A co robią osby, które w Boga nie wierzą
Pielęgniarka uśmiechnęła się i powiedziała --Niech mi Pani uwierzy na słowo- Modlą się jeszcze zagorzalej Uśmiech

Nie uogólniajmy ateistów Uśmiech Nie mam ślubu kościelnego, nie jestem chrzestna. Święta obchodzę tylko jako czas, w którym mogę spotkać się z najbliższymi. Opłatkiem dziele się, bo im na tym zależy - nie będę przecież robiła scen przy wigilijnym stole. Ale tak na prawdę to dla mnie nie ma żadnego znaczenia, żadnej symboliki. A co do trwogi... Juz dawno przestałam się modlić. W najgorszych chwilach myślę o tym, jak rozwiązać sytuacje, spinam się i skupiam na maksa a nie biadolę w niebiosa i mam nadzieje, ze wszystko się "samo" (przy pomocy Boga) rozwiąże. I wydaje mi się, ze większość ateistów czy agnostyków tak ma. I nie rozmawiamy tu o obrażonych na Boga nastolatkach, które nie chodzą do kościoła, bo to modne, a nie dlatego, ze maja takie a takie poglądy - swój własny system wartości, który powstał po długich przemyśleniach, rozmyślaniach na złożone tematy Uśmiech To nie jest tak, ze człowiek rano się budzi i myśli "a dzisiaj przestane sobie wierzyć w Boga". To bardzo długa droga, szczególnie dla osoby wychowanej w chrześcijańskiej tradycji.
Kiedyś na wykładzie z filozofii profesor powiedział bardzo mądrą moim zdaniem rzecz - człowiek, który w nic nie wierzy musi być wyjątkowo silny. Bardzo trudno w nic nie wierzyć. Dlatego myślę, ze warto poznać każdą drogę, którą prowadziła do tego stanu, ponieważ może być wielce pouczająca.

Pozdrawiam Buźki
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości