Warsztat 80 - Ta nasza młodość...
#3

Tym razem zdążyłem by nie być na ogonie, tylko w miarę z początku Rotfl
Więc tak:

1. Pierwszy sposób - Umiarkowanie + 4 denarów - ewidentnie rozrywka w domu - zamkniętym pomieszczeniu. Jeśli chodzi o miejsce poza seminarium to obstawiam jakiś magazyn, ciasną kanciapę, możliwe, ze nad rzeką - Umiarkowanie sugeruje mi coś z wodą. Dalej Umiarkowanie kojarzy się też trochę z aniołami, więc może jakaś kapliczka. Z konkretnych rozrywek - może jakieś utrzymywanie równowagi np. po wypiciu alkoholu, albo przechodzenie pod liną (to już na trzeźwo). Ta 4 denarów to trochę jak gra w twistera (z tymi kolorowymi kropkami co trzeba było stawiać łapy czy nogi).
Drugi sposób - królowa buław + król denarów - czyżby się wymykały na podryw? ^^ myslę, że druga rozrywka związana była z jakimiś osobami, może pracownikami seminarium, a może nawet chodzi o kogoś z zewnątrz. Ciekawy jest też motyw kota przy Q buław, możliwe też więc jakieś rozrywki powiązane ze zwierzętami. Król denarów może pokazywać jakąś instytucję jako taką. W obu przypadkach pokazują się monety (denary) - może więc miejsce związane z pieniędzmi lub drogimi przedmiotami - bank, muzeum, kościół.

2. Nietypowa ozdoba w oknie - Sąd Ostateczny + Mag - może jakiś zombie Rotfl albo anioł, albo trąba/saksofon; to chyba pojedyncza ozdoba. Po karcie Maga z talii RW powiedziałbym, że mógł być jakiś roślinny-kwiatowy motyw, ale to raczej dość klasyczne.

3. Jak Wuj dostał się do mieszkania po zamknięciu bramy? - Papież + Księżyc + 2 pucharów - Zwrócił się do jakiegoś starszego mężczyzny o pomoc? Może przekupił lub okłamał stróża i ten go wpuścił. Albo po prostu zwykła rozmowa i jakoś ubłagał. Bardzo emocjonalne 2 ostatnie karty...

4. Co zrobił? - paź pucharów, król pucharów - poszukał zainteresowania u innej osoby, chyba chciał wywołać zazdrość w rodzicach.

5. Co ukryłaś za czerwoną zasłonką? (nie powiem, trochę mnie to intryguje) - 4 mieczy, rycerz denarów, rycerz mieczy - figurki lub lalki? a może zdjęcia swoich chłopaków, albo ważnych dla Ciebie mężczyzn?

Pozdrawiam Uśmiech
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości