10 buław
#15

Częściowo jestem w stanie się z tym zgodzić, co piszesz Basiu... jednak. Uśmiech

Jednak po pierwsze: dla mnie żałoba po stracie bliskiej osoby to nie jest 10 buław. Od tego są inne karty, karty mówiące o kłopotach, ciężarach psychicznych, uczuciowych - kielichy i miecze. Buławy to jednak głównie fizyczność i sprawy z nią związane, karty działania - a nie uczuć czy rozterek duchowych.

Po drugie - tak jak pisałam, 10 buław nie zawsze mówi o samodzielnym zapędzeniu się w tzw. kozi róg, oczywiście ten ciężar który dźwigamy nie zawsze jest zależny od nas. Czyli tak jak piszesz. Uśmiech

I po trzecie, ostatnie, chciałam nadmienić, że talia Japaridze jest talią artystyczną, stworzoną przez Nino Japaridze. Każda karta tej talii jest inna, bo jest pojedynczym obrazem, dziełem sztuki. W takiej koncepcji trudno zawrzeć wszystkie znaczenia i niuanse danej karty. Sama dobrze o tym wiesz, bo niedawno zdobyłaś karty Tarot of Dehli - i to jest ta sama zasada. Obraz jako taki nigdy nie zawiera w sobie tyle znaczeń co karta zaprojektowana specjalnie na potrzeby talii Tarota. Czasami jednak obraz artysty zwraca naszą uwagę na ciekawy pojedynczy aspekt danej karty, co jest cenne, bo można poszerzać swoje własne postrzeganie konkretnej karty.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości