Warsztat 100 - Wspomnienia
#2

No no, nie codziennie otwiera się setny warsztat Hura
A teraz do rzeczy:

1. Co to był za interes?
2 pucharów + 10 buław
Biznes związany z bezpośrednim kontaktem z klientem. 2 pucharów może sugerować jakąś pomoc. 10 buław wskazuje na jakiś ciężar. Może chodzić o dosłownie ciężkie rzeczy - np. meble, części metalowe; ale może wskazywać też na metaforyczny ciężar. A więc takie połączenie może sugerować firmę transportową (pomoc w przewozie ciężkich rzeczy), jakąś firmę doradczą, a nawet gabinet psychologa. Połączenie kart pokazuje mi też inną opcję - sklep - ktoś przychodzi do lady jak w 2 pucharów, a potem odchodzi dźwigając coś ^^ Jeśli by to był sklep to jaki? 10 monet - z jakimiś luksusowymi rzeczami, albo akcesoriami do domu. Aczkolwiek 2 pucharów + 10 buław + 10 monet - może to sklep alkoholowy ^^ puchary to alkohol, 10 buław to odejście chwiejnym krokiem, a 10 monet to dochodowy interes Język 10 monet może sugerować, że to jakiś rodzinny interes, firma przekazywana z pokolenia na pokolenie.

2. Była tam jedna rzecz, która największą uwagę przyciągała. Co to za rzecz?
król pucharów + król mieczy
- może to jakaś figurka... bo dworskie i to obie to króle, suma to bodajże Kochankowie...
dopytam jeszcze - do czego służy/-ł ten przedmiot? 4 pucharów hm do zabicia nudy? a może chodzi o czekanie? kontemplacja? dosłownie to utrzymanie wody w bezruchu...
- Skoro królowie to może dosłownie korona xD
- Hm może to jakiś otwieracz do puszek/konserw (miecz jako coś ostrego, puchary jako opakowanie z płynna/półpłynną zawartością) - tylko dlaczego miałby przykuwać uwagę?!
- Dziadek do orzechów (nazwa sugerująca personifikację) - komentarz jw
- Może jakaś butelka np. wina.
- A może obraz? W takim przypadku portret.
- Albo szata, jakiś strój. Chociaż mam wrażenie, że to jednak metalowy przedmiot (albo mający coś metalowego).
- Możliwe, że to przedmiot od starszego mężczyzny, ojca lub ojca chrzestnego. W takim układzie byłby nie na sprzedaż.
- woda + powietrze = para wodna - czajnik? coś do puszczania pary np. e-papieros?

Dłuuugo nad tym myślałem. Ciekawy jestem co to za firma i przedmiot. Rozwiązanie dopiero w czwartek? Wow, toż to cały tydzień. Czekam z niecierpliwością.
Buźki
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości