Wygląd w tarocie
#11

No ciekawe podejście Uśmiech Spotkałem się już z poglądem, że Q buław jest brunetką i jak najbardziej pasuje mi ten obraz. W ogóle Q buław jest chyba najmniej określona pod względem wyglądu, pasuje jej i blond i rudy i brąz i czarny, podobnie zresztą z kolorem oczu. Zresztą, co do koloru włosów to w dobie trwałej koloryzacji chyba nie ma to aż takiego znaczenia... Q kielichów może mieć równie dobrze różowe włosy Rotfl Ruda Q mieczy hm... może jakby to był mahoń. Zazwyczaj pokazuje się ją jako kobietę z kruczo czarnymi włosami lub blondynkę, generalnie chłodne, północne klimaty. Mocno opalona Q buław może być, zwłaszcza taka solara-tapeciara... Ale np. jako mulatkę/murzynkę widziałbym raczej Q denarów.

Z własnych przemyśleń c.d.:
Dwór buław kojarzy mi się przede wszystkim z ciepłym odcieniem skóry. W wyglądzie przejawia się coś ognistego - dla koloru włosów może to być złoty blond, rudy, albo ciepły brąz; błysk w oku jak flara, czerwona szminka u kobiet, no różne takie rzeczy. Rycerz buław kojarzy mi się z kulturystą, sportowcem. Król buław ponownie, męski i silny fizycznie, typ samca alfa. Panowie z dworu buław mają jakby 2x testosteron (ogień to męski żywioł).
Dwór kielichów to łagodność i kobiecość, ale też kapryśność - tu mogą być częste zmiany wyglądu. Chyba typowy obraz to blondyn/-ka z niebieskimi oczami. Na myśl o Q kielichów przychodzi mi moja plastyczka z gimnazjum i LO, nosiła takie długie suknie, nikt inny się tak nie ubierał. Miała czarne włosy, a więc nie wpisywała się w typowy obraz, ale w jej wyglądzie przejawiał się charakter artystki i myślę, że takie rzeczy też mogą być zakodowane w kartach.
Dwór mieczy to surowa uroda. Rycerz mieczy kojarzy się z facetem o skandynawskiej urodzie, mocnych rysach twarzy, taki "Niemiec" lub "Szwed" hihi. Może być garbaty nos, wysunięta broda. Drapieżny wygląd jak sokół.
Dwór denarów kojarzy mi się z dostatkiem. Osoba reprezentowana przez żywioł ziemi raczej nie jest szczupła - będzie normalnej budowy, muskularna lub atletyczna. Rycerz denarów to taki chłopak ze wsi lub chłopak z sąsiedztwa. Jego muskulatura to nie wynik siłowni tylko fizycznej pracy. Ale równie dobrze R denarów może wskazywać na kogoś z siedzącym trybem pracy - przed komputerem, papierami; z lekką nadwagą. Mocna oprawa oczu. Ciemny brąz i czarny dominują w kolorystyce włosów, tęczówek oczu czy odcieniu skóry (dużo melaniny).
Arkana Wielkie też dają jakieś pojęcie:
Głupiec - chłopięca/dziewczęca uroda, bardzo młody, niedojrzały wygląd.
Mag może mieć kozią bródkę lub wygląd "czarusia". Btw, często wskazuje na rówieśnika.
Arcykapłanka będzie powściągliwa, najpewniej wyrazi to przez ubiór. Kojarzy się z nieco starszą kobieta, ale niekoniecznie. Więcej koloru niebieskiego i chłodnych odcieni w wyglądzie.
Cesarzowa jako kobieta będzie bardzo kobieca, piękna, posiada średnie lub duże piersi i pośladki; dla mężczyzny / lesbijki będzie się realizowała jako ideał kobiecego wyglądu (a więc może odbiegać od tego opisu, bo tu już subiektywne odczucia co jest ideałem). Mężczyzna-Cesarzowa może mieć jakieś "damskie" cechy wyglądu, np. długie włosy, kolczyk, może być metroseksualny, ale może być też po prostu piękny - taki grecki bóg.
Cesarz to typowy męski wygląd, silna budowa ciała. Jeśli to mężczyzna to bardzo męski, raczej z zarostem. Kobieta to typ chłopczycy.
Arcykapłan będzie odwrotnością Arcykapłanki, raczej bogaty, obwieszony świecidełkami.
Kochankowie będą wskazywać na dwoistość, np. różne style ubioru, lekki hermafrodytyzm w wyglądzie.
Rydwan i Moc będą wskazywały na ludzi wysportowanych.
Pustelnik to raczej osoba starsza lub tak wyglądająca. Skromny sposób bycia i ubioru. W negatywie ktoś zaniedbany.
Koło Fortuny - Ktoś kto często zmienia wygląd.
Sprawiedliwość to typ garniturowca, lubi formalny styl ubioru. Chłodny wyraz twarzy, możliwe ostrzejsze rysy twarzy.
Wisielec będzie podobny do Pustelnika. Kojarzy się z medytacją, jogą - może wskazywać na styl ubioru.
Śmierć byłaby trudna do interpretacji... Może ktoś chudy, kości mu/jej wystają. Mogłaby wskazywać na kogoś wyniszczonego chorobą.
Umiarkowanie - Osoba o przeciętnej urodzie, szara myszka, nie wyróżnia się, ma mało cech charakterystycznych. Normalny typ budowy. Średniego wzrostu.
Diabeł - Kozia bródka u mężczyzny. Długie paznokcie u kobiety. No i ten magnetyzm...
Wieża - Może być wysoka osoba, ale też silna fizycznie. W wyglądzie mogą być cechy wskazujące na nerwowość.
Gwiazda wskazuje na subtelne piękno - delikatne rysy twarzy, piękna osoba, raczej młoda.
Księżyc to osoba zaokrąglona, z krągłościami, typ gruszki lub jabłka - duży tyłek lub brzuch; rozdęte, pyzate policzki.
Słońce - Normalnej budowy ciała, ale lekko wysportowana/-y. Ciepłe i raczej jasne tonacje w wyglądzie. Przyjazny wygląd. Zmarszczki mimiczne wokół oczu, typowe dla osoby, która często się uśmiecha, dołeczki.
Sąd Ostateczny - Wygląd chyba trochę nie z tego świata...
Świat - ideał?
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości