Tarot APOKALYPSIS
#7

Joana napisał(a):Ja musiałabym się chyba do nich przyzwyczaić
Jest dokładnie tak jak piszesz, Joano - to raczej nie jest taka talia, którą zobaczywszy pierwszy raz myślisz sobie "WOW! Muszę ją mieć!". Chyba właśnie dlatego, że jest taka bogata, kolorowa, ma wiele szczegółów, to trzeba się do niej przyzwyczaić. Powiem Wam, że jak pierwszy raz ją zobaczyłam, to też nie wpadłam w zachwyt, ale o ile pamiętam, to podobnie miałam z Illuminati - jak pisze Izyda - za dużo barw... za dużo WSZYSTKIEGO.Oczko A teraz uważam Illuminati za jedną z najlepszych talii z jakimi się zetknęłam.Uśmiech I podobnie z Apokalypsis... pierwsze moje odczucia - nie... nic specjalnego, przeładowana, w sumie podobna do Illuminati... Ale uwierzcie mi - ona ma coś w sobie. Kiedy już minie pierwszy szok związany z natłokiem kolorów i szczegółów jakie oferuje ta talia Oczko - to po prostu chce się jej używać, patrzeć na te karty... mają taką fajną energię... a jednocześnie są egzotyczne, tajemnicze ( w Illuminati tej egzotyki w ogóle nie czuję - a tutaj tak). Zresztą - w naturze kolory są o wiele bardziej stonowane, nie tak jaskrawe jak te pokazane w internecie.
Ja mam wydanie, że tak powiem "zwykłe", które pokazało się w maju - nie ma złoconych brzegów, karty są nieco węższe niż te w Tarocie Illuminati, nieco mniej błyszczące, mają też cienkie czarne ramki dookoła (bardzo podobnie jak w Witches Tarot, jeśli ktoś zna), dodana jest zwykła biała książeczka. Wiem że w sierpniu ma się ukazać zestaw (tzw. "kit") z większą książką z kolorowymi ilustracjami i twardą okładką (w jęz. angielskim), w twardym pudełku - podobnie jak Illuminati. Nie wiem tylko czy karty w tym zestawie będą w wydaniu takim samym jak obecne, czy też takim złoconym po brzegach, bardziej luksusowym, właśnie jak Illuminati... Myśli

Ach, zapomniałam napisać, że talia ma jedną dodatkową kartę - bardzo ładną i ciekawą moim zdaniem. Uśmiech
Karta ta nazywa się Pandora, the All Gifted (można by to przetłumaczyć Pandora, Obdarowana Wszystkim), a jej znaczenie wróżebne to: poszukiwanie, pytanie, początek, przeznaczenie. Jak może wiecie imię Pandora oznacza właśnie "obdarowana wszystkim". W mitologii greckiej Pandora była pierwszą kobietą stworzoną przez Zeusa i wysłaną na Ziemię, a na drogę została przez innych bogów obdarowana wszelkimi darami, w posagu dostała też beczkę (puszkę).
Zazwyczaj nie korzystam z takich dodatkowych kart, ale ta jest naprawdę ładna, i myślę że może być przydatna podczas wróżenia... Jest to ta karta, która widnieje na pudełku i na woreczku, który można dokupić do talii - Pandora trzymająca w rękach bogato zdobioną złotą skrzynkę... co w niej znajdzie gdy ją otworzy? Może podpowiedzą inne karty, które znajdą się obok w rozkładzie...

Pandora
[Obrazek: 2Lluyz0.jpg]
[Obrazek: CWjsxZD.jpg]
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości