#1

Witam.
Na niniejszym forum jestem nową osobą, stąd też może na wstępie przedstawię kilka słów na swój temat. Interesuję się Tarotem od kilku miesięcy, co wskazuje na fakt, iż daleka droga jeszcze przede mną. Można powiedzieć, że „ciągnęło” mnie ku Tarotowi przez niemalże całe życie, jednakże dopiero w połowie 2016 roku sprezentowałem sobie pierwszą talię.
Pierwotnie rozważałem przede wszystkim poznawanie samego siebie za pomocą tych niezwykłych kart. W ogóle nie brałem pod uwagę możliwości doradzania lub pomagania w ten sposób innym Osobom – wszak ciągle zaledwie próbuję rozpoznać w sobie ten dar i w jakiś sensowny sposób go rozwijać (nie wiem nawet, czy w ogóle go posiadam). Po prostu ciągle się uczę. Mam też świadomość ogromnej odpowiedzialności, jaka spoczywa na osobie komukolwiek doradzającej. W jednej z książek opisującej tarot Crowley'a znalazłem pewne zdanie dające wiele do myślenia. Spróbuję je sparafrazować: całościowy przekaz znaczenia kart jest w stanie dostrzec tylko człowiek o czystym sercu. Pozostaje tylko zadać pytanie: Czy jestem dobrym człowiekiem – ową osobą o czystym sercu…? Nie ukrywam, iż bardzo pragnę być kimś takim, nie wiadomo jednak, czy rzeczywiście nim jestem…
UWAGA!!! Pragnę wskazać na fakt, iż jestem osobą słabowidzącą (bardzo poważna wada wzroku), co może skutkować pewnymi pomyłkami w zamieszczonych tekstach, tym bardziej, że zależy mi na czasie z uwagi na Pana obawy związane ze snem. Dlatego skupiłem się przede wszystkim na samym przekazie, a nie na najwyższej wierności w kwestii przekazywania tekstów zamieszczonych w literaturze. Za ewentualne pomyłki z góry z całego serca przepraszam. Jeśli cokolwiek w moim wpisie poczyniłem niezgodnie z zasadami forum (np. nieprawidłowe formatowanie tekstu, wklejenie załącznika itp.) uprzejmie proszę Moderatora o wskazanie problemu i ewentualną pomoc w jego poprawieniu lub usunięciu.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Witam - przez Marzyciel - 26-03-2017, 16:51
Witam - przez Marzyciel - 26-03-2017, 19:10
Witam - przez Marzyciel - 27-03-2017, 12:53



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości