Anna K. Tarot
#12

[Obrazek: QivxAKh.jpg]
[Obrazek: tQya9QN.jpg]
[Obrazek: pllcIqY.png]
[Obrazek: eZxVsRh.jpg]
[Obrazek: ek4iDWI.png]

Jest to talia wielokrotnie i niezmiennie przeze mnie chwalona i polecana wszystkim - zarówno początkującym (nawet bardziej od klasycznego Rider-Waite'a !), jak i zaawansowanym.
Tu można sobie obejrzeć wszystkie karty:
http://www.annak-tarot.at/Anna_Englisch/...cht_e.html

Talia niezmiernie przyjazna, łatwa do polubienia - i jedna z najłatwiejszych do interpretacji! Choć grafika na pierwszy rzut oka jest prosta - to odróżnia się od innych talii, jest łatwo rozpoznawalna i charakterystyczna. Kolorystyka - moim zdaniem idealna... ani zbyt stonowana, ani zbyt jaskrawa - a przy tym zarówno Wielkie Arkana, jak i dwory (miecze, kielichy, buławy, denary) wyraźnie różnią się między sobą, nie "zlewają się" podczas odczytu.

Jeśli chodzi o wydanie: karty są większego rozmiaru, dość elastyczne, matowe, z cienkimi czarnymi ramkami. Dobrze się tasują, nie kleją się, farba (przynajmniej u mnie) się nie ściera - nic nie mogę zarzucić tym kartom. No, może tylko to (jakby się już koniecznie ktoś chciał przyczepić), że koszulka kart jest w różnych odcieniach czerni. Mam dwie takie talie, i w obu część kart ma koszulkę w kolorze czarnym (choć nie jest to taka głęboka czerń, raczej taki hmmm... czy ja wiem... matowo-czarny?  Myśli ) minimalnie jaśniejszym od innych kart. Mnie to akurat w niczym nie przeszkadza.  Smile
Do kart dołączona jest dość duża książeczka w miękkiej brązowej oprawie, gdzie mamy opisy kart (w jęz. angielskim), całość zapakowana w miękkie kartonowe pudełko.

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości