Akupresura (punkty ratunkowe na dłoniach), Refleksologia, Masaż twarzy
#10

REFLEKSOLOGIA
[Obrazek: QsA3IwE.jpg]

Refleksoterapia to stymulacja określonych punktów na stopach, dłoniach lub twarzy.  Zabieg refleksoterapii jest generalnie relaksujący i może być bardzo efektywnym sposobem na pozbycie się stresu.

Czym jest Refleksologia
Refleksologia stóp jest to metoda leczniczego masażu stóp, w której stymulowane są określone punkty i strefy odruchowe na stopach, odpowiadające poszczególnym narządom i układom ludzkiego ciała.
Refleksologia to nauka o punktach reflektorycznych (odruchowych) na stopach, a refleksoterapia to wykorzystanie tej wiedzy w praktyce, czyli podczas zabiegu masażu stóp. Niemniej te dwa terminy stosuje się zamiennie.
Refleksologia jest terapią holistyczną. Termin „holistyczny” pochodzi z języka greckiego od słowa „holos”, które oznacza „całość”. Refleksologia więc stanowi holistyczną metodę leczenia i jako taka wymaga traktowania człowieka jako niepodzielnej całości, obejmującej ciało, umysł i ducha.
Refleksolog nie wyodrębnia choroby i nie leczy jej objawowo. Nie skupia się też na stwarzającym problem narządzie czy układzie, ale rozważa zaistniałą dolegliwość w kontekście całego organizmu. Terapia uciskowa punktów reflektorycznych stóp powoduje reakcje fizjologiczne, które stymulują potencjał samouzdrawiania organizmu.
Celem refleksoterapeuty jest takie oddziaływanie na pacjenta, dzięki któremu odzyska on fizjologiczny stan równowagi, a co za tym idzie i zdrowie.

To nie refleksolog leczy – organizm leczy się sam
Terapeuta tylko pomaga mu naturalnie i prawidłowo funkcjonować – eliminować toksyny i odblokowywać meridiany. Wszelkie procesy lecznicze są dziełem samego organizmu, my je tylko uaktywniamy    i stymulujemy do działania. Refleksoterapia w ten sposób korzystnie oddziaływuje na wszystkich trzech poziomach: fizycznym, psychicznym i duchowym.
Współczesność opracowała wiele szkół i technik refleksologicznych. Podobne formy leczniczego masażu stóp były praktykowane w różnych częściach świata na przestrzeni wieków. Fascynacja stopami w tym aspekcie sięga dalekiej przeszłości do czasów starożytnych Chin i Egiptu.

Refleksologia stała się uznaną formą medycyny naturalnej w ciągu dwudziestu ostatnich lat i uzyskała powszechną aprobatę na Zachodzie. Wyrosła natomiast ze znacznie starszego systemu: tradycyjnej chińskiej medycyny. Ludzie w każdym wieku i z różnych środowisk odkryli dobroczynne efekty zabiegów leczniczego masażu uciskowego. Rosnący popyt na terapię refleksologiczną stanowi dowód jej wzrastającej popularności i świadczy o jej skuteczności.

Kto powinien stosować Refleksoterapię?
[Obrazek: refleksoterapia_masaz1.jpg]
Refleksoterapia może być stosowana w każdym wieku. Nie tylko przeciwdziała chorobom, ale można ją stosować przy pierwszych oznakach problemów, nie dopuszczając do ich rozwoju.
W dobie pośpiechu i stresu refleksoterapia przynosi cudowne odprężenie, uspokaja, w natychmiastowy sposób poprawia samopoczucie i likwiduje bezsenność.
Dodatkowo terapia dobrze wpływa na przebieg oczyszczania organizmu  z toksyn, a co za tym idzie – poprawia właściwą przemianę materii co stanowi zasadniczy warunek podczas kuracji odchudzających.
Wiele korzyści przynosi ludziom starszym cierpiącym na bóle reumatyczne, bóle kręgosłupa, nerwobóle, bezsenność oraz wiele innych dolegliwości.
Jest także rewelacyjną metodą dla ludzi młodych, którzy próbując sprostać wyzwaniom współczesnej cywilizacji cierpią z powodu stresu i depresji.
Refleksoterapia to również doskonała, naturalna metoda wzmacniania odporności u dzieci,  wspomaga rozwój fizyczny i  umysłowy dziecka, łagodzi zaburzenia snu, drażliwość, napady złości i inne problemy emocjonalne.
Refleksoterapia odpowiednio dozowana i kontrolowana, sprawdza się zarówno jako metoda samodzielna jak i wspomagająca leczenie konwencjonalne.

Jakie efekty przynosi refleksoterapia
  • redukuje stres, bezsenność i napięcie psychofizyczne,
  • wspomaga organizm w stanach przemęczenia i przepracowania
  • powoduje stan głębokiego odprężenia, który jest pierwszym etapem do zrównoważenia funkcji organizmu,
  • usprawnia funkcjonowanie układu nerwowego – umożliwia otwarcie i odblokowanie szlaków bodźców nerwowych, pobudzając do działania tysiące zakończeń nerwowych znajdujących się w stopach,
  • poprawia krążenie krwi – ulepsza ukrwienie tkanek,
  • redukuje obrzęki, łagodzi bóle
  • wywiera pozytywny wpływ na układ hormonalny (łagodzi PMS, skutki menopauzy, u mężczyzn pomaga w dysfunkcjach układu płciowego),
  • poprawia ogólne samopoczucie, powoduje przypływ energii i sił witalnych,
  • wydatnie łagodzi bóle kręgosłupa, napięcie mięśni pleców, sztywność karku, pomocna w rwie kulszowej,
  • pomaga walczyć z nadwagą i problemami z przemianą materii,
  • zmniejsza migreny i bóle zatok,
  • pomaga w infekcjach dróg oddechowych,
  • jest świetnym odpoczynkiem dla zmęczonych stóp, pacjent po masażu czuje się jak „nowo narodzony”.

Przeciwwskazania
Terapia nie może spowodować szkodliwych skutków ubocznych. Jest jednak kilka przypadków, kiedy należy zachować szczególną ostrożność:
  • zakrzepica żył,
  • urazy stóp i obrażenia wykluczające ucisk (w tym uszkodzenia skóry, rany, owrzodzenia, grzybica)
  • choroby infekcyjne przebiegające z wysoką gorączką,
  • choroby zakaźne,
  • ciężkie choroby psychiczne,
  • stany przed operacyjne
Refleksoterapia stóp jest  bezpieczna. Jako terapia naturalna służy nie tylko przywracaniu zdrowia, ale również pomaga w jego utrzymaniu. Przynosi poprawę samopoczucia oraz głęboki relaks. Warto ją stosować w każdym wieku.
źródło: http://www.filozofiazdrowia.com/jak-dzia...soterapia/


[Obrazek: YN9JnDq.jpg]

[Obrazek: rvkWhDi.jpg]

[Obrazek: d0w0qOK.jpg]

[Obrazek: e2FQxLA.jpg]

[Obrazek: UWa5Bdi.jpg]

[Obrazek: bN3GxjC.jpg]

[Obrazek: wI0shRf.jpg]

[Obrazek: 5Gqup0m.jpg]

[Obrazek: AXsey1X.jpg]

[Obrazek: lePFjaz.jpg]

[Obrazek: zCwwuWu.jpg]
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości