Karty Tarota, jakich używacie, jakie lubicie

Wersji tarota Rider Waite jest kilka i można wybrać pod względem kolorystyki. Rzecz w tym, że te kolory (oryginalne) maja znaczenie i większa zmiana wypacza pierwotny sens karty. Ja dokupiłem sobie np wersję Radiant. Potem w jakiejś książce czytasz, że Mag ma czerwoną szatę, co symbolizuje energię i działanie, a w twojej talii okazuje się, że Mag ma białą sukienkę i piersi nawet Figielek I w tym jest problem, że do większości fantazyjnych talii nie ma literatury, czasem jest książka i wtedy jest fajnie.
Jednak zbyt dalekie odejście od pewnych schematów np. Kochankowie z Gilded Tarot ujmują wiele wypracowanej przez wieki symboliki. Wg mnie, przynajmniej w Arkanach Wielkich, wydziwianie powoduje że dana talia nie powinna nazywać sie tarotem.

Karta Kochankowie tradycyjnie tworzy układ trójkąta występujących postaci, karta nr 6 = 2 x 3. Ponadto karta Diabeł to numerologiczne 6 (1+5) i też ma podobny układ trójkąta. Te dwie karty zatem są mocno ze sobą powiązane. Gdzie to jest w bajkowo-komercyjnych Gilded kartach ?
obrazek został usunięty, ponieważ uległ uszkodzeniu /Moderator
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 14 gości