Karty Tarota, jakich używacie, jakie lubicie

Eremit napisał(a):To nie jest dobra metoda, bo zasadnicze znaczenie w kartach tarota ma obrazek. To tak, jakbyś oglądała obrazy Rubensa i pędziła na wystawę Picassa żeby te pierwsze zinterpretować. (porównanie przesadzone Oczko )
dokładnie, pięknie powiedziane Oczko

Ja miałam RW i do dziś czasem ich używam.

Zastanawiam się, że ludzi może ciągną same obrazy, piękne talie niż sama "idea" i to coś. Oj, piękna talia, chcę ją mieć, co z tego, że nie rozumiem. Bezradny

Tutaj chodzi, aby na początku poznać podstawy Tarota, a najlepsza do tego właśnie jest RW- może nie ładna, ale na pewno czytelna i mówi o wszystkim o czym powinniśmy wiedzieć. Ile tam symboliki to człowiek nie nauczy się do końca życia.
Nie mówiąc już o taliach np. Victorii Frances czy Luisa Royo- gdzie klimatycznie może ładne same w sobie [mi też się podobają], ale z Tarotem niewiele mają wspólnego, a nijak nie idzie się z nich już go uczyć w przypadku blotek- jedynie na podstawie książki.

Co do RW- jest naprawdę wiele talii które oparte są moocno o RW, a są dużo ładniejsze i przyjemniejsze niż klasyczna wersja. Oczko
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości