Religia a karty. Czy tarot to grzech?

(25-04-2018, 06:49)Rey napisał(a):  Nie można być prawdziwym katolikiem i wróżyć z tarota, bo to jest (wg tej religii) grzech. Wielu ludzi ma problemy przez to, że nie uświadamiają sobie tego prostego faktu.

Uważam, że jeśli Ja chcę centralnie odnieść się do jakiś poruszonych nie dawno kwestii w tym temacie, to powinnam ciebie Rey zacytować, ponieważ "odświeżyłaś/odświeżyłeś" ten temat. I dlatego właśnie to robię .. 
ciebie cytuję ... 
Pragnę zauważyć jeszcze jedną rzecz, a mianowicie, jak sama napisałaś w kolejnym swoim wpisie ... cytuję: 

" P.s. Dzięki za informację, każde forum jest inne  i trochę zejdzie mi jak się w tym połapię. " 

Z tego zdania Ja wnioskuję, że byłaś użytkownikiem nie jednego forum i już z pewnością rozumiesz pewne reguły, które tam panują. 
Czysto obiektywnie, bez żadnych osobistych wycieczek, dałaś nam stałym bywalcom tego forum lub też osobie początkującej, wyraźnie do zrozumienia, że obcowanie na jakimś forum (nie koniecznie naszym forum), to dla ciebie nie jest pierwszyzna  Uśmiech 

Wyobraź sobie, że ja też o tym wiem, KAŻDE FORUM JEST INNE i o ile każde z forum może mieć swoje własne regulacje funkcjonowania, to jednak podstawy w żadnym razie nie zmieniły się, w innym przypadku NIE MA mowy o forum ... Wszystko to co chcesz stworzyć powinno mieć określony jakiś swój charakter, a z biegiem i czasu i nabranych doświadczeń zaczynasz to kształtować, nadawać temu sprecyzowany wyraz ... (regulamin). 

Ja osobiście ... Nie odczułam żadnego dyskomfortu z tego tytułu a Ty?? Jedyna moja osobista uwaga ... 

Te dwie Twoje wypowiedzi są dla mnie jedynie bodźcem do włączenia się w tą rozmowę. Całkowicie popieram i Perełkę i LeCaro w tym temacie... a dlaczego??

Skoro jesteś bywalczynią na innych forach, to ogromną ignorancją jest twoje podejście do tego tematu ... Tak to odbieram i mam do tego pełne prawo po twoich słowach, które sama napisałaś ... 

Moim zdaniem, takim płytkim osobom nie warto poświęcać swój prywatny czas ... Takie są moje wnioski po twoich wypowiedziach ... 

Jak wspomniałam wcześniej, Ja też bywam na innych forach i swoje wiem ... 

Moderator może być nie przyjemny lub opryskliwy, specjalnie lub też i nie nas ograniczać, podlizywać się komuś, być "prawą ręką" kogoś, mieć swoje żołnierskie zadanie, pokazywać swoją władzę i wyższość  ... itd. wiele by wymieniać, ale właśnie tak potraktowałaś osoby, które szczerze chciały ci pomóc, porozmawiać z tobą, bo właśnie taka jest ich rola tutaj na tym forum ... pomóc i rozmawiać z tobą lub innymi nowymi uczestnikami, aby nie poczuli się wyobcowani  ... Ty wydałaś się być osobą poszukującą odpowiedzi na swoje życiowe pytania ... Żołnierz, który cię ratuje nie musi być twoim wrogiem ...  Smutny 

Nie wykręcaj się teraz ze swoich wypowiedzi, swoje już powiedziałaś, to widać po kolejnych twoich wpisach ... Za wszelką cenę robisz uniki, a jednocześnie siejesz zamęt ... Pytanie tylko w jakim celu to robisz? Głupca sama z siebie robisz, o ile jesteś kobietą ... to też mogę podważyć ... (awatar) ... rozmawiam z nikim .... zerem  

Nie wiem w jakich Ty "bagnach" wcześniej siedziałaś, ale twoje zachowanie nie wystawia pozytywnej im opinii  ... przykro mi ...
I z góry szczerze przepraszam ... wiem, że jedna osoba nie jest wizytówką całego forum, a jedynie cała posiadana wiedza tego forum może o tym mówić, lecz czasami warto zwrócić uwagę na to, kto nas reprezentuje ... wówczas z góry wiadomo o czym jest mowa w takich miejscach, gdzie spotykają się głupi zarozumialcy ... 

Na TYM forum Moderator NIE jest takim człowiekiem jak opisałam wyżej i ABSOLUTNIE NIGDY nie jest jednostronny. Owszem ma swoich "bliskich" ludzi, są mu po prostu do tego potrzebni technicznie, aby na odpowiednim poziomie prowadzić to forum, lecz KAŻDY tutaj ma szansę się wykazać i powiedzieć swoje zdanie ... jeśli piszesz bzdury, to co się dziwisz takich konsekwencji później? 
Jesteś mądra więc wytłumacz mi to? ... Twój przykład jest tego dowodem, a ja jestem świadectwem na rasistowskie zachowanie, które sama doświadczyłam ...  Kotek Jestem odpowiedzią na twoje wypowiedziane słowa ... miej tego świadomość ... 

Ja na jednym forum byłam chwalona w jednym temacie i na "główce" głaskana, same ochy i achy ... , a w drugim temacie (na tym samym forum i w tym samym czasie), za nie wygodne treści, które wytykały ignorancje i głupotę wraz z brakiem wiedzy oraz jakiegokolwiek doświadczenia w kartach (nikt książki nie przeczytał, po za tym co w cytatach ktoś umieścił), Moderatorzy woleli mnie usunąć ... tylko dlatego, że mają taką władzę i możliwości ... i pozbyć się kłopotu ... Pozbyć się kogoś kto miał większą wiedzę niż oni sami .... 
 

Wizytówka forum???, wierz mi ...  ludzie inteligentni potrafią takie miejsca omijać lub za wszelką cenę starają się dołączyć do grupy  ... 

Sama płacę za to, aby przynależeć do pewnych grup społecznych dających mi pewien status na który jednak mimo pieniędzy muszę sama zapracować, każda z nich ma swoją cenę ...

Biedny szaraczku ... nie tylko grupy na fb mają status "Tajna" ... Do nie których, jak do większości ty NIGDY nie będziesz zaproszona ...  Są tajne strony i fora ... i ... zapomnij o tym ... wystarczą twoje wypowiedzi, które już nie zmieniasz ...

 Wyobraź sobie, że tego tutaj NIE MA.... Masz dostępne wszystko jak na dłoni ... Każdy może ciebie przeczytać i sama sobie wystawiasz świadectwo. W pełni bierzesz odpowiedzialność za swoje napisane słowa ... Tu na tym forum Moderator jedynie pilnuje tego, aby poruszać się w granicach prawa, moralności i etyki ... 

Sama pyskujesz ... Tak to mogłabym ignorancko napisać ... 

A teraz tak ... Zobacz jak wiele miałam do powiedzenia jedynie na temat twojego "p.s"

Widzisz to ... przeczytałam to co napisałaś i starałam się zrozumieć ... Starałam się też wytłumaczyć, a ty ... ? 

Jeśli ze mną chcesz rozmawiać na temat "Czy tarot to Grzech?" ... to 

po 1 ... Nie rób sobie żadnych osobistych wycieczek i nie ucinaj czyjeś wypowiedzi ... (Sprytnie potrafisz to robić ...  Głupek ) 

po 2. Cytuję twoją kolejną wypowiedź: 

"Ja mam z tym problem. Ujawnia się to w sytuacjach kryzysowych.Nie wiadomo wtedy z jakiej ochrony korzystać.
Nie wiem czy wyciągać jakieś tarcze, czy odrazu "Zdrowaś Maryja". 
A ty co radzisz wtedy robić?"

Bądź po prostu człowiekiem ... i jeśli chcesz wywiad przeprowadzić, to OK, każdy ci go udzieli ... tak się zachowujesz jakbyś była  np. Piotr Kraśko lub Monika Olejnik ... Szok  Krzyk

Wiesz ... Ja sama, mam być może ogromnie braki w słownictwie i w sposobie wyrażania siebie po przez pismo ... Polonistką nie jestem  Uśmiech

Jednak jestem po mimo wszystko inteligentną osobą i odbieram pewne bodźce ... używam rozumu ... zwłaszcza kiedy coś czytam, muszę to robić, aby nie odstawać od reszty ...  

Starałam się jak tylko mogłam, aby ciebie nie nazwać jednokomórkowym prymitywem, a kimś takim jesteś ... odrażająca maź z bagien ... odrazą ... 

Dlaczego mam pełne prawo do tego aby tak pisać? ... Ponieważ centralnie widzę, że więcej szkody wyrządza nie wypowiedziane słowo (w domyśle), niż centralnie nazwanie sprawy po imieniu ... i to właśnie robisz a JA stawiam ci wyzwanie ... napisałaś że cytuję : "Nie można być prawdziwym katolikiem i wróżyć z tarota, bo to jest (wg tej religii) grzech."

Perfidny szczurku ... nawet nie poczułaś tego, aby przeczytać czyjeś wypowiedzi w tym temacie ... O zgrozo  Boi się  Boi się
Jak działa twoja intuicja  Bezradny    ..... kurcze pisałam o tym ... i poświeciłam swój prywatny czas ... a teraz mnie omija się ??? KUR ...A dlaczego ... bo?? 

Sama się zastanów na kogo wyszłaś  ... a może  wyszłeś ?? ... 
Ile jest warte twoje poświęcenie lub twoja praca na to, aby coś osiągnąć ... Ja się pytam w imię czego??

Z twojej rozmowy, choć nie wiem jak byś się wzbraniała i starała ... działaś z czyjegoś polecenia i to wszystko ??... więc ... 
Wal się ... użyj konkretnych argumentów w tej rozmownie, bo to jest poważy temat, który może być wielokrotnie linkowany dla potomnych ... i o to właśnie tutaj się dba na tym forum .... Nawet nie wysiliłam się intelektualnie, aby napisać te obrażające cię  słowa .... 

Jak na taki prymityw jak ty, prozę, postaraj się i bardziej postaraj ... wówczas porozmawiamy ... o tym Czy Tarot to grzech lub Religia a karty ... Choć to wielki błąd, że tak to połączyli te tematy ... ktoś z kim będą bardziej się liczyli im to wypomni ...
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości